Jump to content

[Android - προτάσεις] Παιχνίδια


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδιά κανένα καλό παιχνίδι για World War II υπάρχει, σε στυλ Medal of Honor? Ναι οκ, δεν είναι αυτά τα παχνίδια να παίζονται σε 4.2", αλλά όλο Angry Birds βαρέθηκα..! Για εκείνα τα 10-15' που περιμένεις υπομονετικά να περάσουν..

Thnx.

 

Κανείς Gamer πού να γνωρίζει?? :rolleyes:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν καλές συσκευές, mini motor racing πολύ καλό παιχνίδι αξίζει το 1,50 ευρο που έχει.

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

τρομερο παιχνιδακι που αρχισα τωρα, το world of goo, οσοι το ειχατε παιξει σε υπολογιστη θα καταλαβετε. απο τα πιο ωραια puzzle games που εχω βρει στο market
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν καλές συσκευές, mini motor racing πολύ καλό παιχνίδι αξίζει το 1,50 ευρο που έχει.

+1 τελειο παιχνιδακι!:D

Link to comment
Share on other sites

τρομερο παιχνιδακι που αρχισα τωρα, το world of goo, οσοι το ειχατε παιξει σε υπολογιστη θα καταλαβετε. απο τα πιο ωραια puzzle games που εχω βρει στο market

 

Το world of goo είναι πολύ ωραίο παιχνίδι! Το έπαιζα και στο PC και είχα κολλήσει άσχημα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Edit: Επίσης έχω να προτείνω το Machinarioum.

Ειδικά σε συσκευές με μεγάλες οθόνες το παιχνίδι είναι απολαυστικό!

 

Το κατέβασα στο transformer μου και το παιχνίδι είναι απλά απόλαυση!!!Παρά πολύ καλό παιχνίδι...καιρό είχα να κολλησω με κάτι!!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα στο transformer μου και το παιχνίδι είναι απλά απόλαυση!!!Παρά πολύ καλό παιχνίδι...καιρό είχα να κολλησω με κάτι!!!

 

Η έκδοση του συγκεκριμένου παιχνιδιού στο PC είναι από τα καλύτερά που έχουν κυκλοφορήσει. Επίσης δεν έχει καμία διαφορά στο σενάριο να στα γραφικά ανάμεσά στις 2 πλατφόρμες. Είναι σαν να το μετέφεραν αυτούσιο. Τέτοιου είδους παιχνίδια έχουν αρχίσει και κερδίζουν μεγάλο κοινό! Πράγμα τρελό αν αναλογιστούμε τα τέλεια 3D γραφικά της εποχής μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση του συγκεκριμένου παιχνιδιού στο PC είναι από τα καλύτερά που έχουν κυκλοφορήσει. Επίσης δεν έχει καμία διαφορά στο σενάριο να στα γραφικά ανάμεσά στις 2 πλατφόρμες. Είναι σαν να το μετέφεραν αυτούσιο. Τέτοιου είδους παιχνίδια έχουν αρχίσει και κερδίζουν μεγάλο κοινό! Πράγμα τρελό αν αναλογιστούμε τα τέλεια 3D γραφικά της εποχής μας.

 

Για πια ανάλυση οθόνης κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Για πια ανάλυση οθόνης κάνει;

 

Παίζει σε όλες τις οθόνες άλλα λόγω gameplay και γραφικών είναι πιο βολικό στις μεγαλύτερες. Εγώ παίζω σε Galaxy Note. Φαντάζομαι από 3 ίντσες και πάνω είναι καλά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Παίζει σε όλες τις οθόνες άλλα λόγω gameplay και γραφικών είναι πιο βολικό στις μεγαλύτερες. Εγώ παίζω σε Galaxy Note. Φαντάζομαι από 3 ίντσες και πάνω είναι καλά...

 

Ρωτάω γιατί στο HD2 δεν φαίνεται σωστά. Το inventory για παράδειγμα φαίνεται με τα βίας και δεν μπορείς να κάνεις πάντα τους συνδυασμούς.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί στο HD2 δεν φαίνεται σωστά. Το inventory για παράδειγμα φαίνεται με τα βίας και δεν μπορείς να κάνεις πάντα τους συνδυασμούς.

 

Να σου πω την αλήθειά νόμιζα πως δεν θα υπήρχε διαφορά από συσκευή σε συσκευή...

Κρίμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθειά νόμιζα πως δεν θα υπήρχε διαφορά από συσκευή σε συσκευή...

Κρίμα.

 

Κ εγω που το δοκιμασα σε sgs2 χανει λιγο στο inventory και σε ζοριζει :-\

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω που το δοκιμασα σε sgs2 χανει λιγο στο inventory και σε ζοριζει :-\

 

Διάβασα πως στην ουσία έχει φτιαχτεί για tablets. Αν κάποιος το έχει καταφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πως στην ουσία έχει φτιαχτεί για tablets. Αν κάποιος το έχει καταφέρει...

 

Από ότι φαίνεται για τέτοιες οθόνες προορίζεται...για 4.7 και πάνω.

Στο tablet που το παίζω εγώ πάντως είναι απόλαυση... ;)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται για τέτοιες οθόνες προορίζεται...για 4.7 και πάνω.

Στο tablet που το παίζω εγώ πάντως είναι απόλαυση... ;)

 

Για να ειμαι ειλικρινης στο market μου βγαζει θεμα ασυμβατοτητας, απο αλλου το κατεβασα, αν βγαλω ακρη θα ποσταρω γιατι οντως ειναι κατι το διαφορετικο κ αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια, τι θα προτείνατε για κάτι που να μοιάζει στο πολύ ωραίο παιχνίδι the lost city ; Μου άρεσε και μου θύμισε πολύ το myst. Ποια είναι η καλύτερη δεκάδα παιχνιδιών περιπέτειας ή ακόμα και κρυμμενων αντικειμένων για αντροιντ ; Και πληρωμένες εφαρμογές φυσικά, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται για τέτοιες οθόνες προορίζεται...για 4.7 και πάνω.

Στο tablet που το παίζω εγώ πάντως είναι απόλαυση... ;)

 

Μόλις το δοκίμασα από περιέργεια και στο

S.E. Xperia mini και τα αποτελέσματά ήταν τα ίδια. Λείπει το δεξιά μέρος της οθόνης στο οποίο δυστυχώς βρίσκεται και το Inventory. Οπότε επαληθεύεται πως προορίζεται για μεγάλες οθονες .

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα από περιέργεια και στο

S.E. Xperia mini και τα αποτελέσματά ήταν τα ίδια. Λείπει το δεξιά μέρος της οθόνης στο οποίο δυστυχώς βρίσκεται και το Inventory. Οπότε επαληθεύεται πως προορίζεται για μεγάλες οθονες .

 

Αν και το παιχνίδι είναι πολύ καλό, νομίζω πως o δημιουργός έκανε πατάτα. Έχουμε οθόνη 4,3 ίντσες, δηλαδή πόσο πιο μεγάλη πρέπει να είναι. Έχει αποκλείσει το μεγαλύτερο μέρος της αγοράς, ή τουλάχιστον ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Αν και το παιχνίδι είναι πολύ καλό, νομίζω πως o δημιουργός έκανε πατάτα. Έχουμε οθόνη 4,3 ίντσες, δηλαδή πόσο πιο μεγάλη πρέπει να είναι. Έχει αποκλείσει το μεγαλύτερο μέρος της αγοράς, ή τουλάχιστον ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι.

 

Και είναι κρίμα ένα τέτοιο παιχνίδι να μη μπορούν να το απολαύσουν όσοι έχουν συσκευές φτιαγμένες για να δείχνουν τη δύναμή τους στα multimedia και στο gaming.

Τέλος πάντων. Ίσως είναι κάτι που διορθώσουν οι δημιουργοί του σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση.

Να πούμε όμως και το άλλο. Στο παιχνίδι έχει πολλά μικρά αντικείμενα τα οποία πρέπει να χειριστεί ο χρήστης, κάτι που εννοείται πως απαιτεί μεγαλύτερή επιφάνειά για να παίξεις άνετα. Άλλα σε καμία περίπτωσή δεν έπρεπε να αποκλείσει τις οθόνες από 4.3 ίντσες και πάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα..Ξερει κανεις αν θα βγει σε android το παιχνιδι swordigo?

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το men in black 3 από την gameloft (δωρεάν είναι)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gameloft.android.ANMP.GloftMBHM

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Αν σας απασχολεί και εσάς η μεταφορά παιχνιδιών από μια συσκευή σε άλλη μαζί με τα saves τους... δείτε το πόστ που έκανα εδώ.

 

Είναι σχετικά με μια καινούρια και πολύ εύχρηστη εφαρμογή (DataSync) που κάνει αυτή την δουλειά. Έχω εντυπωσιαστεί τόσο πολύ που φοβάμαι πως φαίνεται ότι την διαφημίζω για να βγάλω χρήματα :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Αν σας απασχολεί και εσάς η μεταφορά παιχνιδιών από μια συσκευή σε άλλη μαζί με τα saves τους... δείτε το πόστ που έκανα εδώ.

 

Είναι σχετικά με μια καινούρια και πολύ εύχρηστη εφαρμογή (DataSync) που κάνει αυτή την δουλειά. Έχω εντυπωσιαστεί τόσο πολύ που φοβάμαι πως φαίνεται ότι την διαφημίζω για να βγάλω χρήματα :Ρ

 

Αυτό δεν γίνεται και με το titanium?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν γίνεται και με το titanium?

 

Όχι. Το Titanium δεν μπορεί να στείλει απευθείας μια εφαρμογή. Μπορεί να στην πάει στο dropbox ή απλά να την κάνεις backup και χειροκίνητα να την πας σε άλλη συσεκυή.

 

Το datasync βλέπει την άλλη συσεκυή και με ένα κλικ στην στέλνει είτε ολόκληρη είτε μόνο τα saves/data της.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Παιχνίδια

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...