Jump to content

[Android - προτάσεις] Παιχνίδια


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει καμιά σχέση με το oddworld του playstation 1? Ή ειναι άλλα αντ'άλλων;

Δεν ξέρω να σου πω σίγουρα αλλά πρέπει να είναι στα ίδια επίπεδα με τα 2 πρωτα του ps1 σύμφωνα με review.

 

Εδω 2 πολύ καλά review για το κάθε παιχνίδι:

 

http://toucharcade.com/2015/12/02/oddworld-munchs-oddysee-review/

 

http://toucharcade.com/2014/12/04/oddworld-strangers-wrath-review/

 

Και τα 2 δείχνουν υπέροχα. Δεν εχουν In App purchases τα οποία απεχθανομαι και έχουν cloud save οπότε το παίζω στο NOTE έπειτα πάω στο tablet και συνεχίζω από εκεί. 2.20 έχουν και τα 2 μαζί. 5 ευρουλακια έχει ένας παλιο καφές 2.70 ένα πιτογυρο 4 ένα πακέτο τσιγάρα και 8 ένα παλιό ποτό. Λίγο offtopic αλλά έτσι είναι.

 

Απο 0.99 ευρώ το καθένα έχουν στο Apple store για τους ios users.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Υπάρχει κανένα παιχνίδι που να μπορούν να παίξουν αντίπαλοι δύο άτομα, ο ένας με Android και ο άλλος με windows;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ταβλι για δυο ατομα μεσω wifi ?

Γενικα αν ξερετε κι αλλα παιχνιδια για 2 ατομα online πχ χαρτια, quiz....

Link to comment
Share on other sites

Koίτα αυτό

 

Με Bluetooth παίζει , με WiFi δεν γνωρίζω...

 

Το μόνο που βρήκα και με τα τρία παιχνίδια... :D

Link to comment
Share on other sites

Έχει πλάκα...

 

u7rRLFwg85kKGfWEEeWcPISjP45_-m2qSSa_rAnsZUgM3IjIeNDt23MO1f7XChHWLg8=h310

 

Play Store

 

"Ένα κουίζ στα Ελληνικά, βασισμένο σε σπαζοκεφαλιές, γρίφους, αστεία, ανέκδοτα, γνωστές φράσεις κλπ

Αν και μερικές φορές μπορεί να φαίνεται ότι δεν υπάρχει η σωστή απάντηση – σκεφτείτε κ’ άλλο - πάντα υπάρχει τρόπος να περάσετε στο επόμενο επίπεδο!

Δοκιμάστε να λύσετε αυτό το Quiz χωρίς να χαμογελάσετε – αυτό είναι αδύνατον!"

Link to comment
Share on other sites

Έχει πλάκα...

 

u7rRLFwg85kKGfWEEeWcPISjP45_-m2qSSa_rAnsZUgM3IjIeNDt23MO1f7XChHWLg8=h310

 

Play Store

 

"Ένα κουίζ στα Ελληνικά, βασισμένο σε σπαζοκεφαλιές, γρίφους, αστεία, ανέκδοτα, γνωστές φράσεις κλπ

Αν και μερικές φορές μπορεί να φαίνεται ότι δεν υπάρχει η σωστή απάντηση – σκεφτείτε κ’ άλλο - πάντα υπάρχει τρόπος να περάσετε στο επόμενο επίπεδο!

Δοκιμάστε να λύσετε αυτό το Quiz χωρίς να χαμογελάσετε – αυτό είναι αδύνατον!"

Δεν βρίσκω λογική σε πολλές απαντήσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει εγκατεστημένο το Alto's Adventure και έχει 2 συσκευές, μπορεί να μου πει αν η πρόοδος του παιχνιδιού συγχρονίζεται έτσι ώστε να μπορείς να παίζεις μία από τη μία συσκευή και μία από την άλλη;

 

Ξεκίνησα το παιχνίδι αυτές τις μέρες, και παίζω συνήθως από το tablet.

Δυο τρεις φορές όμως που ήμουν μέσα σε αυτοκίνητο και δοκίμασα να παίξω από το κινητό, το παιχνίδι βρίσκεται σε μια πίστα σχετικά στην αρχή ενώ με το tablet έχω φτάσει στην 12.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχει πίστες το alto's adventure?

Το έσβησα πριν 2 περίπου μήνες και μάλλον έχω μείνει πίσω :p ή δεν θυμάμαι καλά το παιχνίδι

 

BTW δεν μπορώ να απαντήσω στην ερώτηση σου.. σορρυ..

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει πίστες το alto's adventure?

Το έσβησα πριν 2 περίπου μήνες και μάλλον έχω μείνει πίσω :p ή δεν θυμάμαι καλά το παιχνίδι

 

BTW δεν μπορώ να απαντήσω στην ερώτηση σου.. σορρυ..

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Αναφέρομαι στα level όπου σε κάθε ένα από αυτά σού ζητάει να πετύχεις 3 πράγματα για να περάσεις στο επόμενο (πχ. να μαζέψεις 50 coins, να φτάσεις στο χωριό και να ξεφύγεις από τον elder που σε κυνηγάει).

Εγώ έχω προχωρήσει με το tablet και όταν το τρέχω το παιχνίδι στο κινητό αυτό με βγάζει σε προηγούμενο level, λες και έχω κάνει login με διαφορετικό username. Το περίεργο είναι πως τα achievements που έχω πάρει με το tablet φαίνονται στο κινητό!!!!

 

 

Ps. Έχω ρωτήσει και τον δημιουργό του παιχνιδιού στον λογαριασμό του στο Twitter (στο site του παιχνιδιού δεν υπάρχει forum) αλλά με έχει 'γραμμένο'...

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ααα νόμιζα εννοούσες κάτι σαν διαφορετικά "maps".

Νομίζω αν έχεις το play games παντού θα στο συγχρονίζει.. δεν ξέρω σίγουρα όμως..

 

Μην αδικεις και πολύ τον δημιουργό για το Twitter πάντως.. θα του στέλνουν πολλοί και μπορεί να μην θέλει να είναι τόσο ενεργός σε αυτά.. δεν είναι και αναγκασμένος..

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ααα νόμιζα εννοούσες κάτι σαν διαφορετικά "maps".

Νομίζω αν έχεις το play games παντού θα στο συγχρονίζει.. δεν ξέρω σίγουρα όμως..

 

Μην αδικεις και πολύ τον δημιουργό για το Twitter πάντως.. θα του στέλνουν πολλοί και μπορεί να μην θέλει να είναι τόσο ενεργός σε αυτά.. δεν είναι και αναγκασμένος..

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

 

Το Play Games φυσικά και το έχω, άλλωστε ανέφερα τα achievements που φαίνονται μέσα από αυτό, και η λειτουργία του από άλλα παιχνίδια που έχω παίξει είναι να κάνει αυτό ακριβώς το πράγμα, sync την πρόοδο τους.

 

Όσον αφορά τον δημιουργό/εταιρία, μπορεί να παιχνίδι στην πλατφόρμα του Android να είναι δωρεάν (στο iPhone ζητάει € 3.99), αλλά πιστεύω πως πρέπει να απαντάει.

Άλλο του κάνουν ερωτήσεις πολλοί και απλά καθυστερεί να απαντήσει και άλλο δεν απαντάει καθόλου.

 

Θα μπορούσε αυτό που του ρώτησα να είναι bug.

 

 

Σ' ευχαριστώ για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον.

 

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω λογική σε πολλές απαντήσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει λογική! Αν έχεις παίξει ποτέ το impossible quiz - είναι κάτι ανάλογο. Αν πάλι δεν είσαι fun του είδους , τότε είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το Play Games φυσικά και το έχω, άλλωστε ανέφερα τα achievements που φαίνονται μέσα από αυτό, και η λειτουργία του από άλλα παιχνίδια που έχω παίξει είναι να κάνει αυτό ακριβώς το πράγμα, sync την πρόοδο τους.

 

Όσον αφορά τον δημιουργό/εταιρία, μπορεί να παιχνίδι στην πλατφόρμα του Android να είναι δωρεάν (στο iPhone ζητάει € 3.99), αλλά πιστεύω πως πρέπει να απαντάει.

Άλλο του κάνουν ερωτήσεις πολλοί και απλά καθυστερεί να απαντήσει και άλλο δεν απαντάει καθόλου.

 

Θα μπορούσε αυτό που του ρώτησα να είναι bug.

 

 

Σ' ευχαριστώ για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον.

 

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

 

Συγχρονίζει, αλλά με μία μικροκαθυστέρηση. Σκέψου ότι σε clean install, μετά τη σύνδεση στο GGames, ενώ συνέχιζε από την πίστα που είχα μείνει (39), μου έδειχνε τις αποστολές της πρώτης. :p

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει κανένα από αυτά τα πολυδιαφημισμένα παιχνίδια; Ανεξαρτήτου είδους.. ή είναι όλα "πλήρωσε για να απολαύσεις" κιας είναι αρχικά δωρεάν; :p

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συγχρονίζει, αλλά με μία μικροκαθυστέρηση. Σκέψου ότι σε clean install, μετά τη σύνδεση στο GGames, ενώ συνέχιζε από την πίστα που είχα μείνει (39), μου έδειχνε τις αποστολές της πρώτης. :p

Σ' εμένα δυστυχώς δεν συγχρονίζει, οπότε δεν μπορώ να παίξω από 2 συσκευές.

Αναγκαστικά μόνο στο tablet στο σπίτι, με το οποίο ξεκίνησα και προχώρησα.

Τελικά αξίζει κανένα από αυτά τα πολυδιαφημισμένα παιχνίδια; Ανεξαρτήτου είδους.. ή είναι όλα "πλήρωσε για να απολαύσεις" κιας είναι αρχικά δωρεάν; :p

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Πολλά είναι δωρεάν. Αυτά τα κάνεις εγκατάσταση και αν δε σου αρέσουν τα διαγράφεις.

Για τα υπόλοιπα κάνεις ότι ακριβώς και στο pc ή στην κονσόλα. Διαβάζεις reviews, βλέπεις gameplay videos, και πράττεις ανάλογα.

 

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιζει κανεις kings of thieves? Εψαχνα καποιο Ελληνικο guild αλλα δε βρηκα καποιο. Υπαρχει καποιος ή αν ειμαστε καμποσα ατομα ψηνεστε να φτιαξουμε;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνησα εδω και λιγες μερες το defender 3. το περίμενα καιρό.

ειχα λιώσει στο 2 ενα διαστημα.

επισης μπορεις να κανεις sync μεσω fb ;) κατι που ελειπε απ το 2(τουλάχιστον μεχρι τη στιγμή που το παράτησα)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό παιχνδακι το defender.. από τα πρώτα που επαιξα σε smartphone πριν μερικά χρονια.

Είναι όμως αρκετά μονότονο και το βαρέθηκα αρκετα γρήγορα θυμάμαι..

 

Βάζω μία το 3 τώρα να δω τι έχει αλλάξει μετά από τόσο καιρο

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν αλλαξε κατι!

λογω νοσταλγιας το περασα + οτο δε βρηκα καποιο παρομοιο/μονοτονο

 

(αν ειχα μπακ απ του 2 θα το συνεχιζα)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παίδες

το Goat Simulator MMO Simulator είναι σε έκπτωση . μήπως το έχει κανείς να μας πει αν αξίζει ? αν παίζει offilne ?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.coffeestainstudios.goatsimulator.mmo&referrer=utm_source%3DAppSales%26utm_medium%3DBlog%26utm_campaign%3Dsale

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό παιχνιδάκι football manager? Κατά προτίμηση στα ελληνικά, αλλιώς και αγγλικά δεν έχω θέμα
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό παιχνιδάκι football manager? Κατά προτίμηση στα ελληνικά, αλλιώς και αγγλικά δεν έχω θέμα

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sigames.fmh2016&hl=el

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό παιχνιδάκι football manager? Κατά προτίμηση στα ελληνικά, αλλιώς και αγγλικά δεν έχω θέμα

Δοκίμασε και το Top eleven be a soccer manager που είναι και δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το Top eleven be a soccer manager που είναι και δωρεάν.

Κι εγώ ακούω γενικά πολύς κόσμος να παίζει το Top Eleven, ενώ βλέπω και διάφορα screenshots σε Facebook και forum με τις τροπαιοθήκες του καθενός.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Παιχνίδια

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...