Jump to content

Δείξτε τη home screen / lock screen σας!


nikoskat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

για καποιους που μπορει τωρα να ασχολουνται, να ξερετε οτι τα περισσοτερα widgets μπορειτε να τα πετυχετε και με το zooper, γενικα κανει παπαδες θα ελεγα. :p

Με χαλάει το εξής... Μπορώ να βάλω αν η τάδε συνθήκη ισχύει, να γίνει αυτό. Αυτό θυμίζει τα if commands στον προγραμματισμο. Όμως δεν μπορώ να βάλω, αν δεν ισχύει η συνθήκη, να τσεκάρει για άλλη συνθήκη. Προσπαθούσα να βάλω μπάρα μπαταρίας που αλλάζει χρώμα όσο πέφτει η μπαταρία, αλλά δεν βγαίνει.

 

Μιλάω γι else if commands.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Με χαλάει το εξής... Μπορώ να βάλω αν η τάδε συνθήκη ισχύει, να γίνει αυτό. Αυτό θυμίζει τα if commands στον προγραμματισμο. Όμως δεν μπορώ να βάλω, αν δεν ισχύει η συνθήκη, να τσεκάρει για άλλη συνθήκη. Προσπαθούσα να βάλω μπάρα μπαταρίας που αλλάζει χρώμα όσο πέφτει η μπαταρία, αλλά δεν βγαίνει.

 

Μιλάω γι else if commands.

ναι nested δε φαινεται ευκολα να γινεται, αν βαλεις ομως πολλα $ και παιξεις με κενα διαστηματα ωστε να αντιλαμβανεται καποιο κειμενο, τοτε ΝΟΜΙΖΩ οτι δουλευει. θα κανω καποιες δοκιμες και θα επανελθω :D

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις το άλλο. Βάζεις πχ 2 rich text μπαταρίας να εμφανίζονται με σειρά, στο 1 να ειναι οι δύο καταστάσεις της μπαταρίας και στο άλλο η 3η. Πρώτα πράσινο μετά κίτρινο και κόκκινο. Είχα παρόμοιο πρόβλημα με ένα widget που έκανα στο οποίο ήθελα να βάλω 3 συνθήκες για το πώς ειναι συνδεδεμένο το κινητό γενικά. Να εμφανίζει το WiFi αν είναι εκεί συνδεδεμένο, να εμφανίζει τα data αν είναι ανοιχτά ή απλά τι σήμα έχει και ο μόνος τρόπος ήταν να το σπάσω σε rich text. Σε text μπορείς να βάλεις και εικονίδια σε μορφή font, για το πώς Google it! Edited by overpower
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις το άλλο. Βάζεις πχ 3 rich text μπαταρίας να εμφανίζονται με σειρά. Πρώτα πράσινο μετά κίτρινο και κόκκινο. Είχα παρόμοιο πρόβλημα με ένα widget που έκανα στο οποίο ήθελα να βάλω 3 συνθήκες για το πώς ειναι συνδεδεμένο το κινητό γενικά. Να εμφανίζει το WiFi αν είναι εκεί συνδεδεμένο, να εμφανίζει τα data αν είναι ανοιχτά ή απλά τι σήμα έχει και ο μόνος τρόπος ήταν να το σπάσω σε rich text. Σε text μπορείς να βάλεις και εικονίδια σε μορφή font, για το πώς Google it!

Δεν ξερω με ποιο τροπο, αλλα νομιζω οτι καποιος μοντ πρεπει να καρφιτσωσει αυτο το ποστ στην αρχη του θεματος. Πολυ χρησιμο.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά να ξέρεις είναι μεγάλος μπελάς. Μου πήρε 5 ώρες να καταλάβω πως λειτουργεί από άλλο widget. Μην ζητήσεις να στο δώσω, δεν παίζει. Αν το ανεβάσω στο store μου και το αγοράσεις μόνο τότε.
Link to comment
Share on other sites

Για το τι εννοώ δείτε βίντεο. Αν το WiFi είναι ανοιχτό, έχει προτεραιότητα, αν όχι εξαφανίζεται και αλλάζουν τα data με το σήμα αν είναι τα data off. Μπορείτε να δείτε καλύτερα τι γίνετε στο 2ο μισό που ειμαι μέσα στο widget. https://mega.co.nz/#!SoJRRQgD!fIhzpvx0qmMtdZwgI5Like8FOSiDHpKE1E8hegSneUs

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι nested δε φαινεται ευκολα να γινεται, αν βαλεις ομως πολλα $ και παιξεις με κενα διαστηματα ωστε να αντιλαμβανεται καποιο κειμενο, τοτε ΝΟΜΙΖΩ οτι δουλευει. θα κανω καποιες δοκιμες και θα επανελθω :D

Αυτό που λες το είχα δοκιμάσει για το παραπάνω πρόβλημα που είχα. Δεν πέτυχε για εμένα, ενώ αφού ανακάλυψα τον τρόπο που περιγράφω είχα τελειώσει σε 10 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά να ξέρεις είναι μεγάλος μπελάς. Μου πήρε 5 ώρες να καταλάβω πως λειτουργεί από άλλο widget. Μην ζητήσεις να στο δώσω, δεν παίζει. Αν το ανεβάσω στο store μου και το αγοράσεις μόνο τότε.

 

Χμ... Θα το κοιτάξω άμα βρω χρόνο, thanks :)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Για το τι εννοώ δείτε βίντεο. Αν το WiFi είναι ανοιχτό, έχει προτεραιότητα, αν όχι εξαφανίζεται και αλλάζουν τα data με το σήμα αν είναι τα data off. Μπορείτε να δείτε καλύτερα τι γίνετε στο 2ο μισό που ειμαι μέσα στο widget. https://mega.co.nz/#!SoJRRQgD!fIhzpvx0qmMtdZwgI5Like8FOSiDHpKE1E8hegSneUs

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που λες το είχα δοκιμάσει για το παραπάνω πρόβλημα που είχα. Δεν πέτυχε για εμένα, ενώ αφού ανακάλυψα τον τρόπο που περιγράφω είχα τελειώσει σε 10 λεπτά.

Α ωραία.. Ακούγεται πιο αποτελεσματικό :D

Link to comment
Share on other sites

Με χαλάει το εξής... Μπορώ να βάλω αν η τάδε συνθήκη ισχύει, να γίνει αυτό. Αυτό θυμίζει τα if commands στον προγραμματισμο. Όμως δεν μπορώ να βάλω, αν δεν ισχύει η συνθήκη, να τσεκάρει για άλλη συνθήκη. Προσπαθούσα να βάλω μπάρα μπαταρίας που αλλάζει χρώμα όσο πέφτει η μπαταρία, αλλά δεν βγαίνει.

 

Μιλάω γι else if commands.

 

Για δοκιμασε αυτο για αλλαγη χρωματος μπαταριας.[cf]$#BSTAT#=charging?66FFFF$$#BLEVN#<=20&BSTAT#!=ch arging?F00$$#BLEVN#>20&BLEVN#<40&BSTAT#!=charg ing?FF0$$#BLEVN# >= 40&BSTAT#!=charging?0F0$[/cf]

 

 

Εαν δεν σου βγαινει,παρτο απο εδω ετοιμο.Αλλαξε μονο τα χρωματα.https://www.dropbox.com/s/uavnbimizs7fwiu/Battery_Colorsbar.zw?dl=0

Edited by chris_pro
λαθος
Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ με zooper να το κάνω να εμφανίζει ανάλογα με την ώρα κάποιο συγκεκριμένο κείμενο?

Π.χ. έως τις 12 Καλημέρα, έπειτα καλησπέρα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ με zooper να το κάνω να εμφανίζει ανάλογα με την ώρα κάποιο συγκεκριμένο κείμενο?

Π.χ. έως τις 12 Καλημέρα, έπειτα καλησπέρα κλπ.

Αυτό είναι το σωστό..

 

$#DH#<12&DH#>=0?Καλημέρα$$#DH#<20&DH#>=12?Καλησπέρα$$#DH#>=20?Καληνύχτα$

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το σωστό..

 

$#DH#<12&DH#>=0?Καλημέρα$$#DH#<20&DH#>=12?Καλησπέρα$$#DH#>=20?Καληνύχτα$

Εξαιρετικός! Αν και το πάλεψα δεν παίζει να το κατάφερνα..

Τσίμπησα ένα θέμα από themer και του έχω αλλάξει τα φώτα στο zooper.

Work in progress λοιπόν..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Καινουργιο τηλεφωνο με καινουργια homescreen.

Files.https://www.dropbox.com/sh/xlm23kurbez2utb/AAAJOJ8UJ_bmKamxg5WkSRHGa?dl=0

 

http://i1008.photobucket.com/albums/af204/chris_pro3/NY_city_zps81dcd0ba.png

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Καινουργιο τηλεφωνο με καινουργια homescreen.

Files.https://www.dropbox.com/sh/xlm23kurbez2utb/AAAJOJ8UJ_bmKamxg5WkSRHGa?dl=0

 

http://i1008.photobucket.com/albums/af204/chris_pro3/NY_city_zps81dcd0ba.png

Με γεια :D

Τελικά έφτασα να αποδεχτώ το γεγονός ότι δεν θα δουλέψει κανένας player με zooper.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Καινουργιο τηλεφωνο με καινουργια homescreen.

Με γιές, πολύ όμορφη.

Με γεια :D

Τελικά έφτασα να αποδεχτώ το γεγονός ότι δεν θα δουλέψει κανένας player με zooper.

Ποιον χρησιμοποιείς και δεν δουλεύει?

Για να συνδυάσεις player με zooper χρειάζεσαι την εφαρμογή media utilities.

Μέσα από αυτήν επιλέγεις το zooper σαν επιλογή και έπειτα φτιάχνεις ότι θες στο zooper (next, play, pause, artist κλπ) και το συνδυάζεις με text και εντολές τύπου #TMU_TRACK# κλπ.

 

PowerAmp και zooper συνεργάζονται άψογα.

 

Edit: Το media utilities έχει ένα widget το Big text, το οποίο έχει κινούμενο κείμενο τίτλο κομματιού μαζί όμως με τη φωτογραφία του τραγουδιού. Όποιος γνωρίζει αν γίνεται να έχω μόνο το κινούμενο κείμενο ας ρίξει μια απάντηση.. αν και δεν πιστεύω ότι γίνεται.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Με γεια :D

Τελικά έφτασα να αποδεχτώ το γεγονός ότι δεν θα δουλέψει κανένας player με zooper.

 

Εχθες ολη μερα προσπαθουσα να μου εμφανισει καλλιτεχνη,τραγουδι,κτλ

τελικα με reboot,ξαναπερασμα του MU,και παιζοντας με τις ρυθμισεις τα καταφερα.

Βαλε και καποιον αλλον player μηπως τα καταφερεις.Ειναι λιγο περιεργο που δεν σου δουλευει παντως.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Με γιές, πολύ όμορφη.

 

Ποιον χρησιμοποιείς και δεν δουλεύει?

Για να συνδυάσεις player με zooper χρειάζεσαι την εφαρμογή media utilities.

Μέσα από αυτήν επιλέγεις το zooper σαν επιλογή και έπειτα φτιάχνεις ότι θες στο zooper (next, play, pause, artist κλπ) και το συνδυάζεις με text και εντολές τύπου #TMU_TRACK# κλπ.

 

PowerAmp και zooper συνεργάζονται άψογα.

 

Edit: Το media utilities έχει ένα widget το Big text, το οποίο έχει κινούμενο κείμενο τίτλο κομματιού μαζί όμως με τη φωτογραφία του τραγουδιού. Όποιος γνωρίζει αν γίνεται να έχω μόνο το κινούμενο κείμενο ας ρίξει μια απάντηση.. αν και δεν πιστεύω ότι γίνεται.

 

Το ξέρω ρε φίλε... Ενώ διαβάζει την εντολή (κάνοντας ας πούμε το "artist: #TMU_ARTIST#" , artist: - - -, δεν γίνεται update το data όταν παίζει μουσική.

Από player δοκίμασα τον aosp της συσκευής μου, και τώρα τον Apollo του cyanogenmod ως port. Τζίφος.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ρε φίλε... Ενώ διαβάζει την εντολή (κάνοντας ας πούμε το "artist: #TMU_ARTIST#" , artist: - - -, δεν γίνεται update το data όταν παίζει μουσική.

Από player δοκίμασα τον aosp της συσκευής μου, και τώρα τον Apollo του cyanogenmod ως port. Τζίφος.

 

Δοκίμασες να επιλέξεις Use alternative data collection, attempt direct control στο media utilities?

Είσαι σίγουρος πως στα κομμάτια είναι δηλωμένα σωστά τα ονόματα?

 

Edit: Η αλήθεια είναι πως όντως κολλάει συχνά δείχνοντας ότι να'ναι κάποιες φορές..

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Όποιος γνωρίζει αν γίνεται να έχω μόνο το κινούμενο κείμενο ας ρίξει μια απάντηση.. αν και δεν πιστεύω ότι γίνεται.

 

Αν θυμαμαι καλα καπου το ειχα δει αυτο,αλλα ο τυπος δεν εδωσε κανενα στοιχειο.

 

Αυτους τους κωδικους τους ειχε ανεβασει στο plus ο Jeppe Foldager,κατι εχει μεσα για animation.Ριξε μια ματια,μπορει κατι να καταφερεις.

 

https://www.dropbox.com/s/memoj5i49huyilm/Zooper%20Widget%20parameters.png?dl=0

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Χριστοφορε ωραια homescreen ,πάλι σε nexus πήγαμε ?? καλορίζικο .

Κάτι τετοιο εννοεί ο sofos και εγω θα ήθελα να μάθω πως γίνετε αν γίνετε να δημιουργήσεις κινούμενο κείμενο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα καπου το ειχα δει αυτο,αλλα ο τυπος δεν εδωσε κανενα στοιχειο.

 

Αυτους τους κωδικους τους ειχε ανεβασει στο plus ο Jeppe Foldager,κατι εχει μεσα για animation.Ριξε μια ματια,μπορει κατι να καταφερεις.

 

https://www.dropbox.com/s/memoj5i49huyilm/Zooper%20Widget%20parameters.png?dl=0

Ευχαριστώ, χρήσιμα tips! Θα τα ρίξω μια ματιά το απόγευμα.

 

Αυτό που έγραψε ο Μιχάλης ψάχνουμε.. το κάνει το media utilities στο widget του big text αλλά δεν παίζει να μπω να ψάξω για κώδικα και να τον μεταφέρω, απορώ πως δεν υπάρχει ήδη στο zooper είναι η αλήθεια.

Π.χ. video

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, χρήσιμα tips! Θα τα ρίξω μια ματιά το απόγευμα.

 

Αυτό που έγραψε ο Μιχάλης ψάχνουμε.. το κάνει το media utilities στο widget του big text αλλά δεν παίζει να μπω να ψάξω για κώδικα και να τον μεταφέρω, απορώ πως δεν υπάρχει ήδη στο zooper είναι η αλήθεια.

Π.χ. video

Πρέπει να βάλεις στα advanced parameters το [ox][/ox]

Πχ [ox]$#TMU_ISPLAYING#=1?#Dss#$[/ox] ή ότι να ναι που να αλλάζει, εδώ είναι τα δευτερόλεπτα της ώρας.

Αλλά δυστυχώς δεν είναι smooth.. Δε νομίζω ότι μπορείς να επιλέξεις την ταχύτητα ανανέωσης στο Zooper.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις στα advanced parameters το [ox][/ox]

Πχ [ox]$#TMU_ISPLAYING#=1?#Dss#$[/ox] ή ότι να ναι που να αλλάζει, εδώ είναι τα δευτερόλεπτα της ώρας.

Αλλά δυστυχώς δεν είναι smooth.. Δε νομίζω ότι μπορείς να επιλέξεις την ταχύτητα ανανέωσης στο Zooper.

οντως δεν μπορεις? καποιο τρικ του στιλ να τσεκαρει συνεχως μια μεταβλητη και αν ειναι σταθερη, να ανανεωνει τα data?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Δείξτε τη home screen / lock screen σας!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...