Jump to content

[Επίσημο] Motorola A1000


dpapa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exoun bgei nees firmware sto http://www.a1k.co.uk opou 2 apo autes tis ekanan sto planetmobile.it tis exei dokimasei kaneis?Ego thelo na tis dokimaso alla lene merikoi gia bugs.Pos den anoigei to to do kai to ringtone manager.

Kai by the way exei kaneis to programa me to opio flashareis to kinhto?DHladh to pst h to rsd lite kati tetio kai mporei na mou to stilei?to mail mou einai manolis_varnassinger@yahoo.com thanks

gia sou manoli tha sou stilo ego merika rsd gia na flasaris, prosoxh omos poia fermware tha balis giti mpori na kanis zimia sto kinito.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά προσοχή με την εγκατάσταση των firmware.Εβαλα την 54 07 11 Και κληδοσε.μου γράφει USIM EMERGENCY ONLY, Τώρα τρέχω,πέρασα την 51 95 00 ούτε να την βλέπει δεν θέλει , μετά πέρασα την 54 07 00 hybrid αυτή την βλέπει αλλά πάλι είναι κληδομενο,αν γνωρίζει κανένας user τίποτα ας γράψει κάτι.

Στο α925 η 35 80 61 είναι πολύ καλή έκδοση περαστέ την ανεπιφύλακτα.

Τώρα μετάξει Vodafone και Cosmote η cosmote μου φένετε πιο εύκολη, αν κάποιος φίλος θέλει κάτι να ρωτήσει ας μου στείλει ένα e-mail.

 

 

ΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ COSMOTE ΜΕ ΤΟ Α1000, ΒΟΗΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΕ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ INTERNET, MAIL, MMS ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ. ΜΕ ΤΗΝ VODA ΟΛΑ ΚΑΛΑ, ΜΕ ΤΗΝ COTE ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

paidia kalhspera axizei twra h agora tou motorola a1000?eseis pou exetai ti lete?apo ebay exei pswnisei kaneis sas to a1000?an nai poso?apo poia xwrA?

και κατι αλλο ρε παιδια ο φορτιστης tou razr ταιριαζει στο α1000?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

paidia kalhspera axizei twra h agora tou motorola a1000?eseis pou exetai ti lete?apo ebay exei pswnisei kaneis sas to a1000?an nai poso?apo poia xwrA?

kainoyrgio mono apo agglia h italia sthn italia exei 499euro mazi me to bluetooth kai einai h ekdosh all balck limited edition exei bgei mono italia.

metaxeirismeno koita sto ebay an exeis prosbash kai kyriws apo agglia ka8ws einai fthnotera kai mporeis na to pareis to poly 200euro mazi me ta metaforika apo italia den sto synistw apo ebaygiati ta perissotera einai kleidwmena to bootloader kai dyskola mporeis na ta ksekleidwseis sthn ellada.

trith lysh einai apo aggelies sthn ellada .

odhgies prin thn agora toy kinhtoy metaxeirismenoy.

na dokimaseis panw apo 2 kartes diaforetikwn dixtywn kai na kaneis klhsh,na mhn exei gratzoynies h o8onh ,na mhn leipei to penaki ,na yparxei to kalwdio usb ka8ws kai oi 2 fortistes taksidioy kai h bash kai na koitakseis to imei toy kinhtoy poy einai grammeno sto pisw meros toy kinhtoy na einai to idio me ayto poy emfanizete otan patas to kwdiko se diaforetikh periptwsh shmainei oti einai klemeno kai exoyn allaksei to imei.

oso gia thn eksodh leitoyrgikoy an endiaferese na kaneis modding kalo einai na vreis kapoio poyexei palia ekdosh opws 51.14 h 51.86 mexri kai to 51.95 PROSOXH se kamia periptwsh mhn pareis to 54.08 giati einai kleidwmeno.kalyterh ekdosh mexri shmera einai h 54.07,11

 

kalh agora kai kalws hr8es sto club a1000

Samsung Galaxy S I-9000 CM10 RuLeZ ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ COSMOTE ΜΕ ΤΟ Α1000, ΒΟΗΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΕ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ INTERNET, MAIL, MMS ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ. ΜΕ ΤΗΝ VODA ΟΛΑ ΚΑΛΑ, ΜΕ ΤΗΝ COTE ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ.

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

:D

 

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΤΟ Α1000:ninja:

Link to comment
Share on other sites

είδα σήμερα το a1000 και το ερωτεύτηκα

και έχω να ρωτήσω κάτι aplo.ti μου προτείνεται?να το πάρw η θα το μετανιώσω?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Το είχα το κινητό και μετά από 1 μήνα το έδωσα. Δεν είχε κάποιο πρόβλημα απλά δε με ικανοποιούσε ιδιαίτερα.

Καταρχήν, αν αποφασίσεις να το αποκτήσεις να είσαι προετοιμασμένος να το κουβαλάς στο χέρι ή σε καμιά τσάντα γιατί σε τσέπη δεν χωράει.

Από τη μαμά του, δεν έχει κάποιο πρόγραμμα που να εντυπωσιάζει. Υπάρχουν βέβαια πολλά διαθέσιμα προγράμματα, οπότε αυτό δε μετράει ως αρνητικό.

Επίσης, ίσως δυσκολευτείς λιγάκι μέχρι να καταφέρεις να το συγχρονίσεις με τον υπολογιστή. (Ευτύχως εγώ βρήκα γρήγορα τη λύση, χρειάζεται απλά να εγκαταστήσεις και ένα έξτρα προγραμματάκι, πέραν του βασικού)

Πάντως για μένα, που έχω τώρα ένα pocket pc phone, ισχύει ότι αν δε χρειάζεσαι για δουλειά ένα κινητό/pda, τότε καλύτερα να προτιμήσεις κάποιο "συμβατικό" κινητό

 

(τώρα που ξαναδιαβάζω τί έχω γράψει, μάλλον θα πρέπει να σε έχω μπερδέψει αντί να βοηθήσω :)

Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

απλα αν δεν χρειαζεσε ενα κινητο για να διαβαζεις αρχεια word pdf pps pdb ,δεν σου χρειαζετε το δορυφορικο συστημα πλοηγησης και αλλα καλουδια και απλα θες ενα μικρο κινητο με καλη καμερα τοτε μην το αγορασεις.

αν εχεις σκοπο να ασχοληθεις με τα απειρα προγραμματα που υπαρχουν για ολα τα γουστα και λειτουργιες αν θες ενα κινητο που ξεχωριζει και υπαρχουν ελαχιστα σε ολη την ελλαδα ,αν σε ενδιαφερει η ποιοτητα κατασκευης (made in germany) τοτε στο συνιστω ανεπιφυλαχτα.διαβασε και τα υπολοιπα post που εχουμε γραψει στο παρελθων και θα εχεις μια συνολικη αποψη.

Samsung Galaxy S I-9000 CM10 RuLeZ ;)
Link to comment
Share on other sites

απλα αν δεν χρειαζεσε ενα κινητο για να διαβαζεις αρχεια word pdf pps pdb ,δεν σου χρειαζετε το δορυφορικο συστημα πλοηγησης και αλλα καλουδια και απλα θες ενα μικρο κινητο με καλη καμερα τοτε μην το αγορασεις.

αν εχεις σκοπο να ασχοληθεις με τα απειρα προγραμματα που υπαρχουν για ολα τα γουστα και λειτουργιες αν θες ενα κινητο που ξεχωριζει και υπαρχουν ελαχιστα σε ολη την ελλαδα ,αν σε ενδιαφερει η ποιοτητα κατασκευης (made in germany) τοτε στο συνιστω ανεπιφυλαχτα.διαβασε και τα υπολοιπα post που εχουμε γραψει στο παρελθων και θα εχεις μια συνολικη αποψη.

sufnono kai epauxano kai episis uparxoun kai oi nees firmware pou bgainoun gia to kinhto kai to <<alazoun>>>> diarkos.

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
oi efarmoges tou p900 dusthxos den einai olessymbates me auto .Idios efarmoges pou exoun na kanoun me thn camera gia na travas pio poly video.To thetiko einai oti bgainoun diarkos nees firmware idios se auto to site http://www.a1.co.uk kai mporei na luthei auto to thema me th sumbatothta kai thn videocamera:rolleyes: parola auta einai oraio 3g pda
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις προσβαση στο ebay τοτε ψαξε για αγγελιες σε εφημεριδες η σε site oπως fleamarket .να διαβασεις και τα προηγουμενα ποστ που εχω γραψει σχετικα με την αγορα μεταχειρισμενου κινητου για να μην την πατησεις.

τωρα σχετικα με το κινητο ολα ειναι θεμα γουστου εμενα μου ειναι χρησιμα τα προγραμματα για αναγνωση αρχειων τυπου word pps pdb pdf,για το δορυφορικο συστημα πλοηγησης route66,εχει τελειο ηχο απο τα στερεοφωνικα ηχεια του η και απο τα ακουστικα του και το εχω κανει mp3 player με 1gb μνημη και καμια φορα χρησιμοποιω και το msn messenger η τον opera browser για να μπαινω να χαζευω internet , η χρησιμοποιω το photoshop για να πειραζω τις foto που εχω στο κινητο.

Samsung Galaxy S I-9000 CM10 RuLeZ ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα υστερα απο πολυ καιρο αλλα ειχαμε και εξεταστικη να ασχοληθουμε.

λοιπον σημερα το βραδυ αποφασισα να ασχοληθω με τη μετατροπη του μενου επιλογων του αγαπημενου μας κινητου στα ελληνικα.πιστευω μεχρι αυριο να εχω τελειωσει.

καλη μου επιτυχια.......

Samsung Galaxy S I-9000 CM10 RuLeZ ;)
Link to comment
Share on other sites

βρεθηκε η λυση λοιπον.εισαστε ετοιμοι να αποχτησετε ελληνικο μενου στο αγαπημενο μας κινητο?

ξεκιναμε λοιπον.....

χρειαζομαστε τα εξης υλικα για το χειρουργειο.....

1)ενα moto a1k

2)το προγραμμα με τους drivers motorola

3)το καλωδιο usb

4)υπομονη και ορεξη

5)εναν HEX EDITOR υπαρχουν πολλα τετοια προγραμματακια στο google free.προτινω το

http://www.chmaas.handshake.de/delphi/freeware/xvi32/xvi32.htm#download

 

ανοιγουμε το κινητο κανουμε πρωτα back up τα αρχεια που χρειαζομαστεκαι μετα κανουμε master clear .

στην επανεκκινηση διαλεγουμε μια γλωσσα πχ ιταλικα για κυρια και δευτερη τα αγγλικα.

συνεχιζουμε και αφου κανει επανεκκινηση το κινητο παμε και κανουμε συνδεση με το pc μας.ανοιγουμε τη εσωτερικη μνημη στο c:/ και βρισκουμε ενα αρχειακι με την καταληξη .05 το μεταφερουμε στη μνημη του pc και με το hex editor το κανουμε open.

αναλογα με το προγραμμα που διαλεξατε στην αριστερη στηλη θα βλεπετε νουμερα και στη δεξια γραμματα με τελειες πχ S.Y.S.T.E.M η C.A.M.E.R.A.C.A.P.T.U.R.E.

εδω ειναι και το δυσκολο μερος της επιχειρησης........

πρεπει στη καθε λεξη που αντικαθιστατε με ελληνικα να βαζετε ακριβως το ιδιο νουμερο χαρακτηρων !!! για αυτο διαλεγετε καλα τις λεξεις που θα χρησιμοποιειται.

αφου τελειωσετε ολη τη διαδικασια σωζετε το αρχειο στο pc .

τωρα διαλεγετε την αγγλικη γλωσσα στο α1000 κανετε επανεκκινηση ξανασυνδεετε το α1000 στο pc και στη συνεχεια το μεταφερετε στη μνημη του α1000 στο ιδιο σημειο που ειχατε βρει το αρχικο αρχειο και με την ιδια ακριβως ονομασια.μετα διαλεγετε παλι την ιταλικη γλωσσα που στην ουσια πλεον εχει τους ελληνικους χαρακτηρες κανετε επανεκκινηση και εισαστε ετοιμοι.

το αγαπημενο σας κινητο εχει πλεον ελληνικο menu

αυτα.... ελπιζω να βοηθησα.........

Kavatzoulas RuLeZ napoli italia

Samsung Galaxy S I-9000 CM10 RuLeZ ;)
Link to comment
Share on other sites

auto tha doulepsei se a920 moto?

δεν το εχω δοκιμασει κανε μια προσπαθεια. σε α925 εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες.

αν προλαβω πριν ερθω ελλαδα θα βαλω σε upload το αρχειο ετοιμο να το κατεβασετε.

Samsung Galaxy S I-9000 CM10 RuLeZ ;)
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!! SOS

 

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ...

 

ΘΕΛΩ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ COSMOTE ΓΙΑ E-MAIL, WEB etc.

 

ΜΕ ΤΗΝ VODA ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΜΕ CPSMOTE ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ ΠΕΡΑ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι τα βγαζουμε περα με τα δυσκολα και κολλαμε στα ευκολα!

θα παρακαλουσα λοιπον οποιος ευτυχης κατοχος του α1000 να παραθεσει τις ρυθμισεις για cosmote vodafone tim (να ειναι ελεγμενες, ειδικα για τα mms)

ευχαριστω

Samsung Galaxy S I-9000 CM10 RuLeZ ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...