Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ξανα εκανα την ερωτηση πριν καιρο εδω στο φορουμ αλλα απαντηση δεν πηρα :D αν ξερεις καποιος μπορει να μου πει γιατι αναβει απο μονη της η οθονη στο χ10 μινι το παλιο? και παραμενει συνεχεια αναμενη η εικονα που εχω ειναι μια απο αυτες που ειχε ηδη μεσα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εχω προβλημα με το x10 mini pro της αδερφης μου το οποιο κανει περιεργα πραγματα.. οταν το κλειδωνω η οθονη αναβει και παλι μονη της μετα απο καποιο τυχαιο χρονικο διαστημα. προφανως και αυτο καιει την μπαταρια της συσκευης. θελω να κανω restore σε factory settings αλλα δεν ξερω πώς να κανω ενα back up για να μην ξαναπερασω μετα τηλεφωνα κτλ.... υπαρχει καποιο προγραμμα για αυτο? Edited by bahamut_zero

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Aλλος ενας κατοχος του mini αλλα μου ετυχε ροζ καπακι,οποιος θελει ανταλλαγη με αλλο χρωμα ας στειλει ενα p.m.

 

εγω ενδιαφερομαι για το ροζ καπακι (:

εχω κοκκινο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω κάποιον να με βοηθήσει να περάσω την 2.3 . Την χρειάζομαι για να μπορώ να κάνω tethering με το tablet.

Είμαι Θεσσαλονίκη. Αν νομίζει κάποιος φίλος ότι θα μπορούσε να βοηθήσει ας στείλει pm. Έχω κανει root και link2sd αλλά η 2.3 μου φαίνεται βουνό!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μου φαίνονται πολύ εύκολες οι οδηγίες.

 

βασικα απο τι ειδα στο σιτε μεχρι 2,2 ειναι :cry:

εδιτ: πηγα να περασω το cwm μεσω xrecovery και ελεγε intalation abort και εκανα reboot phone και τωρα μου εχει κολησει στο λογο τις sony ericsson.. τι να κανω?

Edited by BlackX

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να μπω στο μενιυ του xrecovery...

edit:μετα απο πολλες προσπαθειες καταφερα να μπω στο μενου του xrecovery και εκανα factory reset αλλα ττποτα παλι τα ιδια

Edited by BlackX

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά μέσω SEUS...

 

τιποτα δεν μπορει να συνδεθη με το πς σαν να μην υπαρχει το κινητο...εσυ μου ειπες να κανω full wipe ενω εγω πατησα factory reset το ιδιο δεν ειναι?

εδιτ οταν μπαινω στο μενυ του xrecovey πανω πανω με ασπρα γραμματα λεει clockworkmod v3 και κατι αλλα που ειναι το αρχειο που που προσπαθησα να βαλω...το λεω μηπως βοηθαει..

Edited by BlackX

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

• Κατεβάζουμε το pc companion στο pc

•κλικάρουμε το support zone

•Θα κατεβάσει πρόγραμμα

•Ανοίγουμε το support zone

•Κλικάρουμε ενημέρωση χωρίς να συνδέσουμε το κινητό

•Θα μας πει ότι δεν υπάρχει συσκευή συνδεμένη

•κλικάρουμε επιδιόρθωση

•Απενεργοποίηουμε το κινητό

•Και ακολουθούμε τις οδηγίες

 

Δοκίμασε έτσι. Θα πάει σε 2.1 και θα ξανακάνεις από την αρχή σωστά όλη τη διαδικασία..

Link to comment
Share on other sites

ουτε με το πς κομπανιον δεν γινοταν..το κινητο εμενε ανοιχτο και δεν το εβλεπε το πς..τελικα βρηκα ενα κολπο που του κανει αναγκαστικη επανεκκινηση.Το κλασικο μπακ+χομε+ον/οφ και το ειχα συνδεμενο με το seus και ετσι εκανε την εγκατασταση..σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια που μου εδωσες.

αλλα μετα την εγκατασταση δεν ειναι πια ροοτ και δεν εχει το xrecovery :(

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

ουτε με το πς κομπανιον δεν γινοταν..το κινητο εμενε ανοιχτο και δεν το εβλεπε το πς..τελικα βρηκα ενα κολπο που του κανει αναγκαστικη επανεκκινηση.Το κλασικο μπακ+χομε+ον/οφ και το ειχα συνδεμενο με το seus και ετσι εκανε την εγκατασταση..σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια που μου εδωσες.

αλλα μετα την εγκατασταση δεν ειναι πια ροοτ και δεν εχει το xrecovery :(

 

Μα τωρα θα ξαναπερασεις το xrecovery και root οπως το ειχες κανει στην αρχη!Mην απελπιζεσαι!:)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μα τωρα θα ξαναπερασεις το xrecovery και root οπως το ειχες κανει στην αρχη!Mην απελπιζεσαι!:)

 

μπα δεν ξανα πειραζω τιποτα στο μινι μου..ασε μην παθω τπτ πιο σοβαρο :lol:

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν ξανα πειραζω τιποτα στο μινι μου..ασε μην παθω τπτ πιο σοβαρο :lol:

 

Bρε στο x10 mini/x8 αυτά γίνονται άφοβα αν ακολουθήσεις σωστά τις οδηγίες. Μην το φοβάσαι. Μέχρι εγκατάσταση custom rom δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Για εγκατάσταση custom kernel δε ξέρω τι γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

συζηταω με ένα φίλο να με δώσει το προ με ενα 50ρικο

καλή τιμή(μάλλον δεν έχει την απόδειξη); δε σκαμπάζει μια από τεχνολογία. μόνο fb μπαίνει, αντε καμιά κλήση και κάνα sms

Link to comment
Share on other sites

Bρε στο x10 mini/x8 αυτά γίνονται άφοβα αν ακολουθήσεις σωστά τις οδηγίες. Μην το φοβάσαι. Μέχρι εγκατάσταση custom rom δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Για εγκατάσταση custom kernel δε ξέρω τι γίνεται..

 

Aς βαλει xrecovery και root πρωτα γιατι αν θελει να αλλαξει σε custom rom πρεπει να ξεκλειδωσει bootloader,αλλαγη custom kernel,και μετα custom rom.Ολα αυτα βεβαια πλεον με λιγο διαβασμα γινονται σε μια ωρα το πολυ για καποιον μετριο χρηστη.

 

συζηταω με ένα φίλο να με δώσει το προ με ενα 50ρικο

καλή τιμή(μάλλον δεν έχει την απόδειξη); δε σκαμπάζει μια από τεχνολογία. μόνο fb μπαίνει, αντε καμιά κλήση και κάνα sms

 

Βουτα το μη το σκεφτεσαι!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.

μια ερωτηση

εχω ενα mini x10

firmware 2.1 update1 (2.1.1.A.0.6)

αλλα πολλα δεν δουλευουν σωστα π.χ. ξυπνητήρι.

υπαρχει τιποτα σε update που να διορθώνονται ολα αυτα?

Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΝΟΣ ΑΝΤΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΣΠΑΤΑΛΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥΣ
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το ξυπνητηρι τι αλλο δε λειτουργει?

επισης τι εννοεις οταν λες οτι το ξυπνητηρι δε λειτουργει σωστα???

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2 Beta-6

Link to comment
Share on other sites

πολυ απλα αν το βαλω να χτυπήσει σε 1 ωρα απο τωρα οσο το ακους εσυ εκει τοσο το ακουω και εγω!

δεν φαίνεται καν στην οθονη οτι χτυπάει!

απλα μου εμφανίζει οτι εχει ενεργο το ξυπνητήρι και τιποτα!

και κολαει πολυ συχνα!

ετσι και με παρουν 2 φορες απανωτά τηλ το τριτο δεν υπαρχει πιθανότητα να το σηκώσω!θα χτυπάει και μετα το κιν θα κανει επανεκκίνηση.

Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΝΟΣ ΑΝΤΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΣΠΑΤΑΛΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥΣ
Link to comment
Share on other sites

απο την αρχη σου τα κανε αυτα?

δε κανεις καμια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μπας και στρωσει?

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2 Beta-6

Link to comment
Share on other sites

απο την αρχη σου τα κανε αυτα?

δε κανεις καμια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μπας και στρωσει?

ναι απο την αρχη

θα χαθουν οι επαφες μου?

Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΝΟΣ ΑΝΤΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΣΠΑΤΑΛΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥΣ
Link to comment
Share on other sites

αφου στα κανε απο την αρχη γιατι δε πηγες στο σεβις??? μμμ.... τοτε και επαναφορα να κανεις δε θα αλλαξει κατι.

τα παντα σβηνονται παντως με την επαναφορα. κρατησε οπωσδηποτε μπακ απ

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2 Beta-6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...