Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιο Titanium Backup είναι το πλήρες?To Pro ή το Donate???
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι να κατεβάσω για offline gps?

και επισης κατεβασα για file manager το astro file manager 2.5.2. είναι καλο?

(τωλα το πηρα το κινητο και ειμαι λιγο ασχετος) παιζει να χρεωνομαι με καποια εφαρμογή χωρίς να το πάρω χαμπαρι?

 

Οσον αφορα το gps ψαξε απο τορρεντ κτλβς το λογο;)

Το astro το χω βαλει κ γω χωρις προβλημα.Το να χρεωνεσαι χωρις να το δεις αποκλειεται γτ σε ειδοποιει για οτι κανεις:D

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου που ειναι μαμίσιο με την 2.1.1.A.0.6 απο update και κάνει reboot όταν παίζω το angry birds... Να το πάω στο service???

 

Κι εμενα το ιδιο προβλημα εχει!!!! Τι εκανες εσυ? Παρατηρησα οτι μετα την αναβαθμιση οποτε παιζω angry birds κανει reboot οχι παντα αλλα πολλες φορες ενω πριν δεν το εκανε... Μ αρεσει αυτο το παιχνιδι:( Ξερεις αν γινεται να βγει με καποιον τροπο η αναβαθμιση και να επιστρεψει το κινητο στη μορφη π το πηρα?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται και απο μενα αναμενω αυριο το Sony Ericsson XPERIA X10 mini και θελω να κανω καποιες ερωτησεις.Για πρωτη φορα χρειαζεται 8 ωρες να το φορτισω;Δευτερη και τριτη γυρω στις 3-4 ή δεν χρειαζεται τοσες πολλες ωρες;Οταν το φορτισω πρεπει να βαλω μεσα την καρτα sim του προηγουμενου κινητου ή οχι;Το κινητο να ειναι ανοιχτο ή κλειστο;Εχει την εκδοση 2.1 ή θα πρεπει να κανω αναβαθμιση;Κατι να προσεξω σχετικα με τη συνδεση στο internet ετσι ωστε να μην χρεωνομαι κατι μιας πρόσβαση στο Internet απο το κινητο θα εχω με τη χρήση σύνδεσης Wi-Fi.Προς το παρον ευχαριστω πολυ

 

Η μπαταρία οπωσδήποτε 3πλή φόρτιση 4 ωρών η κάθε μία. Αυτό λέει και η ίδια η Sony Ericsson αλλά και άλλες εταιρείες.Κάτι θα ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό κολλήσει στο λογότυπο της sonny και δεν αναγνωρίζεται από τον υπολογιστή, τι πρέπει να κάνουμε; Όχι ότι μου το έκανε, απλά αν βρεθώ σε αυτή τη θέση, να ξέρω τι να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Υπαρχει και νεοτερη εκδοση απο αυτημ της 2.1.1.Α.06 γιατι μου βγαζει ενημερωση.

Και αν την κανω μπορω να κανω ροοτ να περασω xrecovery αλλα και αλλες custom roms αμα θελω

 

EDIT:

 

Το Pc Companion μου λεει οτι διαθετω το νεοτερο λογισμικο το SEUS μου λεει οτι υπαρχει αναβαθμηση τι παιζετε εδω γνωριζει κανεις?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα εντοπισα και δν ξερω το λογο:mad:

Αφου περασα χτες ολα τα προγραμματακια οπως root ,xrecovery,root explorer,astro file manager kai launcher pro επρεπε να το βαλω για φορτισμα .Να σημειωσω οτι το βαζα για δευτερη φορα μιας κ το χω 2 μερες.Τα προβληματα ξεκινησαν:

1ον Το βαζω κλειστο για φορτισμα και μου το ανοιγει πραγμα π δν το κανε την πρωτη φορα(σημειωτεον εχω αλλαξει το εικονιδιο της μπαταριας σε περιπτωση π φταιει αυτο) edit Απο οτι διαβασα για τι φορτιση δν υπαρχει προβλημα που ανοιγει η συσκευη

2ον Το πρωι π το πηρα σημερα το κλεινω κατευθειαν χωρις να παρατηρησω κατι και το ξανανοιγω στο καπακι.Σταματησε να παιζει το launcher pro,εχασα το εικονιδιο του fb,το εικονιδιο του market αλλαξε και πλεον δν ανοιγει.Επισης εφυγαν τα εικονιδια απο τις εφαρμογες π ειχα βαλει (φακο,παιχνιδι,ndrive).

Το θεμα ειναι οτι τ ξανακανα reboot και τπτ..:(

Το κουφο ειναι οτι στη διαχειριση εφαρμογων υπαρχουν ολες οι εφαρμογες μου.Επισης εχει μεινει κ το εικονιδιο root,π σημαινει ειμαι ακομα.Οπως και οτι κατα την εγκατασταση των εφαρμογων εγινε reboot κανονικα χωρις προβλημα.Ολα ξεκινησαν με την φορτιση απο τι μ δωσε να κτλβ.Ξερει κανενας τπτ??

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

sorry, δεν ξέρω να σε βοηθήσω,

παρατήρησα οτι ανέφερες το navigon.... θα μπορουσες να με βοηθήσεις μ' αυτο το θέμα? το κατεβάζω και είναι αρχειο rar, απο κει και πέρα?

Link to comment
Share on other sites

sorry, δεν ξέρω να σε βοηθήσω,

παρατήρησα οτι ανέφερες το navigon.... θα μπορουσες να με βοηθήσεις μ' αυτο το θέμα? το κατεβάζω και είναι αρχειο rar, απο κει και πέρα?

 

Εκανα λαθος,το Νdrive εχω μονο π δν προλαβα να το δοκιμασω:lol:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορει με καποιον τροπο να απεγκατασταθει η αναβαθμιση? εχω κανει μπακ απ, επαναφορα εργ. ρυθμισεων αλλα τπτ... Τι μπορω να κανω?? Αν το παω σε κανα πλαισιο λετε να μπορουν να μου το φτιαξουν??:(
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορει με καποιον τροπο να απεγκατασταθει η αναβαθμιση? εχω κανει μπακ απ, επαναφορα εργ. ρυθμισεων αλλα τπτ... Τι μπορω να κανω?? Αν το παω σε κανα πλαισιο λετε να μπορουν να μου το φτιαξουν??:(

 

Δεν ξερω πως γινεται..Παντως αν πας στο πλαισιο ειμαι σιγουρος οτι δεν θα το κανουν ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορει με καποιον τροπο να απεγκατασταθει η αναβαθμιση? εχω κανει μπακ απ, επαναφορα εργ. ρυθμισεων αλλα τπτ... Τι μπορω να κανω?? Αν το παω σε κανα πλαισιο λετε να μπορουν να μου το φτιαξουν??:(

 

Νομιζω υπαρχει αντιστοιχο θεμα για downgrade λογισμικου.Ψαξε στο φορουμ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ...σήμερα ξαφνικά το mini μου μου έβγαλε ότι υπάρχει νέπ λογισμικό διαθέσημο...ποιο είναι παιδιά και τι παραπάνω προσφέρει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με βάση το επίσημο site της sony ericsson το SEUS δεν είναι διαθέσιμο για το x10 mini. Πως μερικοί το χρησιμοποιούνε; Edited by sakisgrand
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αντιμετωπίζω τον τελευταίο καιρό πρόβλημα με το mini pro μου καθώς πλέον σε μερικά παιχνίδια την ώρα που παίζω το παιχνίδι κολλάει, το κινητό δεν ανταποκρίνεται και μετά από περίπου 20 δευτερόλεπτα κολλημένο κάνει επανεκκίνηση.

Στην αρχή θεώρησα ότι φταίει το link2sd σε συνδυασμό με την stock κάρτα μνήμης που δεν είναι και η ταχύτερη για τα κολλήματα μιας και οι εφαρμογές έτρεχαν πλέον από εκεί.

Οπότε αποφάσισα και αγόρασα χτες μια καινούρια Toshiba 4gb class 4 και αφού απεγκατέστησα το link2sd πέρασα στο κινητό xrecovery και apps2sd με επιτυχία στην καινούρια κάρτα πλέον.

Το θέμα είναι ότι το πρόβλημα παραμένει μιας και πάλι στα ίδια παιχνίδια που είχα πρόβλημα και πριν (ενδεικτικά αναφέρω τα drop και abduction 2 που παίζω περισσότερο) αν και χτες και στο ninjump στο κεντρικό μενού μόλις πήγα να πατήσω Play το αποτέλεσμα ήταν freeze & reboot...

Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει και που οφείλεται όλο αυτό και θα εκτιμούσα ιδιαίτερα κάποια πρόταση από κάποιον (dark_dog ακούς??? :p) αν και υποψιάζομαι ότι ίσως φταίει η ελεεινή 2.1.1.Α.0.6 που μετανιώνω την ώρα και την στιγμή που την έβαλα μιάς και απο τότε το κινητό έγινε laggy, αργόστροφο και ενεργοβόρο... Συνδέω καθημερινά το κινητό με το pc με την ελπίδα ότι θα μου εμφανίσει το μαγικό μήνυμα για καινούρια έκδοση μπας και απαλλαγώ από αυτήν επιτέλους!

Τα φώτα σας παιδιά!

ΥΓ. 2.0.Α.0.504 FTW! :lol:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορει με καποιον τροπο να απεγκατασταθει η αναβαθμιση? εχω κανει μπακ απ, επαναφορα εργ. ρυθμισεων αλλα τπτ... Τι μπορω να κανω?? Αν το παω σε κανα πλαισιο λετε να μπορουν να μου το φτιαξουν??:(

 

Γιατί θες να κάνεις κάτι τέτοιο?

 

2 ερωτησουλες γιατι ελειπα και εμεινα λιγο πισω...

 

1.ποια ειναι τελικα η τελευταια αναβαθμηση?

2.root γινετε με το z4 στη τελευταια αναβαθμηση?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε πως κάνουμε απεγκατάσταση των άχρηστων εφαρμογών που είναι προεγκατεστημένα; Και ποια είναι ασφαλή να αφεραίσουμε;

Είχα δει κάποτε ένα σχετικό ποστ... Θυμάται κανείς που είναι;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Launcher pro(διαδικασια android.process.acore)

To εβγαλε το μηνυμα μολις εκανα reboot και επελεξα να ξεκινσω με launcher.Mαζι με το προηγουμενο μου ποστ οποιος εχει καμμια ιδεα τι συμβαινει ας μ πει γτ αγανακτησα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Launcher pro(διαδικασια android.process.acore)

To εβγαλε το μηνυμα μολις εκανα reboot και επελεξα να ξεκινσω με launcher.Mαζι με το προηγουμενο μου ποστ οποιος εχει καμμια ιδεα τι συμβαινει ας μ πει γτ αγανακτησα

Όταν στο βγάζει αυτό το μήνυμα στην αρχή σου δίνει τις επιλογές Αναγκαστικό Κλείσιμο / Αναμονή. Δοκίμασες να πατήσεις αναμονή ? Το μήνυμα αυτό το βγάζει καμμιά φορά μετά από rebοot αν πας με την μία να το "πειράξεις" το κινητό. Μετά το reboot δως του λίγο χρόνο 1-2 λεπτάκια να φορτώσει πρώτα καλά καλά

 

Μπορείτε να μου πείτε πως κάνουμε απεγκατάσταση των άχρηστων εφαρμογών που είναι προεγκατεστημένα; Και ποια είναι ασφαλή να αφεραίσουμε;

Είχα δει κάποτε ένα σχετικό ποστ... Θυμάται κανείς που είναι;

Ευχαριστώ

Καταρχάς θα κάνεις root to κινητό. Και μετά υπάρχουν διάφορες εφαρμογές που μπορείς να χρησιμοποιήσεις για uninstall. Δοκίμασε για αρχή το Titanium Backup

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Όταν στο βγάζει αυτό το μήνυμα στην αρχή σου δίνει τις επιλογές Αναγκαστικό Κλείσιμο / Αναμονή. Δοκίμασες να πατήσεις αναμονή ? Το μήνυμα αυτό το βγάζει καμμιά φορά μετά από rebοot αν πας με την μία να το "πειράξεις" το κινητό. Μετά το reboot δως του λίγο χρόνο 1-2 λεπτάκια να φορτώσει πρώτα καλά καλά

 

 

 

 

Καταρχάς θα κάνεις root to κινητό. Και μετά υπάρχουν διάφορες εφαρμογές που μπορείς να χρησιμοποιήσεις για uninstall. Δοκίμασε για αρχή το Titanium Backup

 

Ειχε αναγκαστικο κλεισιμο μονο.Βεβαια δν το αφησα οπως λες λιγο μπας κ φορτωσει αλλα πατησα κατευθειαν launcher.To θεμα ειναι σε καθε reboot που το χω κανει μετα το προβλημα πολυ σπανια να βγαλει να επιλεξω το launcher

 

Το κινητο ειναι root.Κοιτα το ποστ 9692 να δεις ακριβως τι γραφω.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

τι σημαίνει οτι η συσκευή ειναι root? :blink:

Επίσης, έχω περάσει κάτι εγαρμογές και σχεδόν έχει γεμησει η μνήμη με διάφορα....

τί μπορώ να μετακινήσω στην sd, και πώς μπορώ να το κάνω? :cry:

Link to comment
Share on other sites

τι σημαίνει οτι η συσκευή ειναι root? :blink:

Επίσης, έχω περάσει κάτι εγαρμογές και σχεδόν έχει γεμησει η μνήμη με διάφορα....

τί μπορώ να μετακινήσω στην sd, και πώς μπορώ να το κάνω? :cry:

 

Γινεσαι admin του κινητου σου οπου μπορεις να διαγραψεις ή να περασεις οτι θελεις.

Για να περασεις στην καρτα σου πρεπει να ακολουθησεις καποιες διαδικασιες οπως να γινεις root.Πηγαινε στο androids guides και θα βρεις πολλα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...