Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:blink: ειπαμε ..... δεν ειμαι και τοσο ασχετος

το ενεργοποιησα και το εβαλα κα σε pal και στο αλλο που δεν το θυμαμε , αλλα και στα δυο εδειχνε κατι διαγωνιες γραμμες κα φαινοταν εικονα αχνα σαν καναλι που δεν εχει καλο σημα

το καλωδιο μου δεν εχει τπτ αναμεσα στα βιζματα παρα καλωδιο ( μηπως τα δικα σας εχουν τπτ απ αυτα που μοιαζουν με μπαταριες ?:O )

 

φιλε οπος ειπα εγω χρησιμοποιο καλοδειο απο νοκια ν 85 , αφτο που βλεπεις στην φοτο.

τωρα εαν ενοεις το κατι σαν μπατεριακι , φενετε στην φοτο, ισωσ αφτο να ειναε το προβλημα σου. Πρωσπαθα ομος με το τηλεκοντρολ τησ τηλεορασης σου , κε πσακσε τα AV, εμενα η τηλεοραση μου βγαζει AV 1, 2, 3 και 35 , εγω βρηκα την εικονα στο AV3.

Link to comment
Share on other sites

gps wifi blututh , einai genika mpatarioexolothreftes se olla ta kinhta.

 

αν πατησω στο gps status "stop gps" τοτε κλεινει ?

 

φιλε οπος ειπα εγω χρησιμοποιο καλοδειο απο νοκια ν 85 , αφτο που βλεπεις στην φοτο.

τωρα εαν ενοεις το κατι σαν μπατεριακι , φενετε στην φοτο, ισωσ αφτο να ειναε το προβλημα σου. Πρωσπαθα ομος με το τηλεκοντρολ τησ τηλεορασης σου , κε πσακσε τα AV, εμενα η τηλεοραση μου βγαζει AV 1, 2, 3 και 35 , εγω βρηκα την εικονα στο AV3.

 

μπα και το δικο σου δεν φαινετε να εχει τπτ που να παρεμβαλεται αναμεσα , αυτο π εχει πρεπει να ειναι απλως ο διαχωριστης

στην τηλεοραση μ τα εψαξα ολα στο μονο π εδειχνε κατι ηταν στο av και τα εδειχε παραμορφωμενα

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

1) όταν έχω το κινητό στο αθόρυβο, δε βαράει το ξυπνητήρι!! Επίσης κάποιες φορές (όποτε του καπνίσει) δε βαράει το ξυπνητήρι και όταν το έχω κλειστό!!!! Τί συμβαίνει?? Την αυτόματη ενεργοποίηση στο ξυπνητήρι την έχω πάντα ενεργή, όπως και την επανάληψη:"καθημερινά"

 

Φίλε εκεί που πας στο ρολόι/ξυπνητήρι έχει τρεις τελίτσες!Πάτα εκεί και κάτω δεξιά λέει αυτόματη ενεργοποίηση, ενεργοποίησέ το!Κάνε ένα τέστ και πες μας..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

αν πατησω στο gps status "stop gps" τοτε κλεινει ?

 

Settings, connectivity, location, το enable location services να μην είναι επιλεγμένο.

 

Τότε, είναι κλειστό.

 

Φίλε εκεί που πας στο ρολόι/ξυπνητήρι έχει τρεις τελίτσες!Πάτα εκεί και κάτω δεξιά λέει αυτόματη ενεργοποίηση, ενεργοποίησέ το!Κάνε ένα τέστ και πες μας..

 

γράφει το παιδί πως την έχει ενεργοποιημένη.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

το καλωδιο μου δεν εχει τπτ αναμεσα στα βιζματα παρα καλωδιο ( μηπως τα δικα σας εχουν τπτ απ αυτα που μοιαζουν με μπαταριες ?:O )

 

αυτο που "μοιαζει" με μπαταρια λεγετε φερίτης και ο μονος του ρόλος ειναι να μειωσει τα παρασιτα, αρα και να μην υπαρχει παλι θα εβλεπες εικονα αλλα ισως με χιονι αν υπηρχε καποια παρεμβολη. Για να μην βλεπεις εικονα κατι φταιει με το καλωδιο, τα φτηνα καμια φορα ειναι ελλατωματικα, κοινο προβλημα. Γενικα χρειαζεται καλωδιο μινι τζακ αρσενικο στην πλευρα του κινητου και 3 αρσενικα rca στην πλευρα τηλεορασης, κιτρινο για εικονα, κοκκινο και μαυρο για τα καναλια audio. (γενικο τιπ, φεριτη μπορεις να αγορασεις και σε καταστηματα ηλεκτονικων που κλιπαρει πανω στο καλωδιο σου, αλλα οπως ειπα δεν ειναι αυτο το προβλημα σου)

Link to comment
Share on other sites

Settings, connectivity, location, το enable location services να μην είναι επιλεγμένο.

 

Μεχρι το λοκατιον , καταλαβα,! το τελεφτεω που λες , >> το enable location services να μην είναι επιλεγμένο.<< πια τελεια ειναι απο πανο ??? ενοω πιο κατα σειρα απο πανο προσ τα κατο ειναι αφτο που λες ?? με ενδιαφερει και εμενα , κε μιασ κε το εχο απο germany δζσκολευομε με τα ανγγλικα.!! πια τελεια , σειρα , απο πανο προσ τα κατο ενοεισ !???

Edited by Tyxerakias
Aφαιρέθηκαν τα Greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι το λοκατιον , καταλαβα,! το τελεφτεω που λες , >> το enable location services να μην είναι επιλεγμένο.<< πια τελεια ειναι απο πανο ??? ενοω πιο κατα σειρα απο πανο προσ τα κατο ειναι αφτο που λες ?? με ενδιαφερει και εμενα , κε μιασ κε το εχο απο germany δζσκολευομε με τα ανγγλικα.!! πια τελεια , σειρα , απο πανο προσ τα κατο ενοεισ !???

 

thanks geia kathe apanthsh

 

Αν τα λέω σωστά.... θα πας

 

Einstellungen->Verbindung->Ort, και ΔΕΝ θέλεις να είναι πράσινη η πρώτη τελεία (το Standortdienste aktivieren). όταν σβήσει αυτό, σβήνουν και τα υπόλοιπα.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει ότι εφόσον είναι ενεργοποιημένη η κατάλληλη επιλογή από το μενού (Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Κινήσεις -> Αλλαγή Κατάστασης λειτουργίας - διακριτική λειτουργία) όταν το τηλέφωνο τοποθετηθεί με την οθόνη προς τα κάτω τίθεται στην αθόρυβη λειτουργία. Δουλεύει αυτό σε σας; Σε μένα δεν δουλεύει...

Καμία ιδέα για το τι πρέπει να κάνω;

Έχω 1.0.2 JH3.

 

Ευχαριστώ.

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει ότι εφόσον είναι ενεργοποιημένη η κατάλληλη επιλογή από το μενού (Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Κινήσεις -> Αλλαγή Κατάστασης λειτουργίας - διακριτική λειτουργία) όταν το τηλέφωνο τοποθετηθεί με την οθόνη προς τα κάτω τίθεται στην αθόρυβη λειτουργία. Δουλεύει αυτό σε σας; Σε μένα δεν δουλεύει...

Καμία ιδέα για το τι πρέπει να κάνω;

Έχω 1.0.2 JH3.

 

Ευχαριστώ.

 

Μόλις το δοκίμασα και δουλεύει!Εχω την ίδια αναβάθμιση με εσέναΔε ξέρω γιατι δε στο κάνει.Κάνε καμιά επανεκκίνηση αν και νομίζω ότι έχεις κάνει.Μήπως έχεις βάλει καμιά περίεργη θήκη και το εμποδίζει να κάνει αυτή τη λειτουργία?Λέω μήπως..

 

Η εναπόθεση (κλήση σε μεγάφωνο) τι επ' ακριβώς κάνει?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και δουλεύει!Εχω την ίδια αναβάθμιση με εσέναΔε ξέρω γιατι δε στο κάνει.Κάνε καμιά επανεκκίνηση αν και νομίζω ότι έχεις κάνει.Μήπως έχεις βάλει καμιά περίεργη θήκη και το εμποδίζει να κάνει αυτή τη λειτουργία?Λέω μήπως..

 

Η εναπόθεση (κλήση σε μεγάφωνο) τι επ' ακριβώς κάνει?

 

την ώρα που μιλάς και το έχεις στο αυτί σου, αν το κατεβάσεις και το βάλεις σε μία επίπεδη επιφάνεια, γυρισμένο προς τα πάνω, ενεργοποιείται το μεγάφωνο από μόνο του.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παω να εγκαταστησω το προγραμα kies και στο τελος της εγκαταστασης μου βγαζη ενα μυνημα οτι δεν ολοκληρωθηκε η εγκατασταση οσος φορες και να το κανω:!:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά προσπαθώ να εγκαταστήσω εφαργμογές από το kies και αφού τις κατεβάσω πατάω install και δεν κάνει τίποτα. Να θυμίσω ότι και σε μένα από το κινητό σταματάει και δεν ολοκληρώνει την εγκατάσταση. Από το kies τί πρέπει να κάνω? α έχω την 1.5.1 γιατί μόνο μ΄αυτή μπορούσα να κάνω αναβάθμιση (ήταν vodafone και το έσπασα).

 

anyone για τα απο πανω?

επισης ξερει κανεις με το rss του browser τι παιζει?

δεν μου κανει τιποτα οταν κανω add. βγαζει error. κανενα καλο app για rss ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδια γειας σας μηπως ξερει κανεις να με βοηθηση με το πως μπορω να συνδεσω το pc με το τηλεφωνο μου εχω το samsung wave s5800:!:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς περίπου πόσοι ώρα δίνει αυτονομία η μπαταριά του κινητού όταν χρησιμοποιείς το Tethering;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς περίπου πόσοι ώρα δίνει αυτονομία η μπαταριά του κινητού όταν χρησιμοποιείς το Tethering;

 

που το χρησιμοποιούσα περισσότερο σε κάποια φάση, ήθελε κάθε μέρα φόρτισμα πάντως. είναι πολύ ενεργοβόρο.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση και από μένα: Συνδεσιμότητα με τον υπολογιστή και διαχείριση επαφών, αρχείων κλπ πως γίνεται; Η αρχική μεταφορά τους (από ένα SE) με απασχολεί..
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορούμε να ενεργοποιήσουμε την μπροστινή κάμερα ?

 

Κατέβασε από το samsungapps.com αυτό: http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000075768&listYN=Y

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

ειναι ο μόνος τρόπος????

 

Όχι μπορείς και με αυτό: http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000183891&listYN=Y

 

:p Μπορείς κάποια εφαρμογή τέλος πάντων..

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

ειναι ο μόνος τρόπος????
αλιοτικα χτιπα στο πληκτρολογειο *#0*# θα σου εμφανιστη ενα κρυφο μενου , πατασ το 8 , κε ενεργοποιητε οη μπροστινη καμερα .

 

παντως θα σε σημβουλεβα να μην πολυασχολιθης με αφτο το μενου , εαν δεν κσερεις.

 

το sMIRORR που σου ειπε ο φιλος λιγο πιο πανο ειναι το καλυτερο , διοτι πατοντασ το κεντρικο κουμπι κε το κουμπι κλειδοματος ταφτοχρονα τραβας κε φοτο .

Link to comment
Share on other sites

Θήκες σιλικόνης, ξέρει κανείς πού θα βρούμε για το wave ?

 

εγω αφτην εχω αγοραση απο ε/παυ πριν 2 μηνεσ 5,89 €.

 

http://cgi.ebay.de/Silikon-Hulle-Case-Tasche-Samsung-S8500-Wave-/160492096219?pt=Handy_Zubeh%C3%B6r&hash=item255e130adb

Link to comment
Share on other sites

Θήκες σιλικόνης, ξέρει κανείς πού θα βρούμε για το wave ?

 

Μην πάρεις σιλικόνης. Πάρε "gel case". είναι πολύ πιο καλές / ωραίες :)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...