Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To έχω πάρει και δεν το προτείνω με τίποτα. Αφενός πολύ ογκώδες, αφετέρου εμποδίζει την αφή σε σημεία περιμετρικά της οθόνης, που είναι πολύ κρίσιμα για το συγκεκριμένο κινητό (ξεκλείδωμα οθόνης, τα options στα διάφορα μενού που είναι κάτω-κάτω, συντόμευση για αθόρυβο-bluetooth-wifi στο πάνω μέρος, κλπ)

αμαν αδερφε μου, με κσερανες, αλλα μαλων εχεις δικιο. αφτη την σιλικονατη την εχει κανεις να μας πει εντυπωσεις.http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_10000000_11000950&products_id=31030

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει κε αφτη στο ε/παυ , σε στιλ FLIP αλλα πολοι φτηνιαρικο φενεται αλα γεια τα λεφτατου..http://cgi.ebay.de/LEATHER-CASE-FLIP-SKIN-COVER-FOR-SAMSUNG-WAVE-GT-S8500-/230507223692?cmd=ViewItem&pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item35ab4d1a8c
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έχω χωρίς τίποτα και δεν έχει πάθει κάτι, παρόλο που

 

1. Έχει κάνει μπάνιο σε μπύρα. Ήταν πάνω στο τραπέζι και χύθηκε μπύρα στο τραπέζι και περιτριγυρίστηκε από μπύρα το κινητό. Ευτυχώς το usb port ήταν κλειστό. Το ηχείο νομίζω ότι κάπως τα έπαιξε αλλά μετά έφτιαξε, ίσως να ήταν η ιδέα μου.

2. Έχει πέσει από ύψος 1 μέτρο.

3. Ουσιαστικά έχει κάνει μπάνιο με αντηλιακό γιατί έβαζα αντηλιακό και μετά τα χέρια μου είχανε αντηλιακό οπότε όσο και να τα σκούπιζα, η οθόνη μετά πασαλειβόταν με αντηλιακό. Ουράνια τόξα για όλους!!! :Ρ

4. Και γενικά το έχω πάρει μαζί μου σε μεγάλες πεζοπορίες και το έχω πάντα στη τσέπη μου εκτός απ' όταν κάθομαι.

 

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να βάλετε θήκη ή οτιδήποτε, απλώς γράφω ενδεικτικά την εμπειρία μου έως τώρα. Αλλά να ξέρετε ότι αυτές οι ζελατίνες στην οθόνη αυξάνουν σημαντικά την αντίσταση και γενικά χαλάνε λίγο την εμπειρία. Οι πλαστικοί προφυλακτήρες γύρω από το κινητό μου φαίνονται ως καλύτερη ιδέα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδια τα πληκτρα οταν τα πατατε εχουν δονηση η μονο ηχο??.αναφερομαι σε ολα τα πληκτρα .οχι μονο στο γραψημο

2)νουμερα για αμεση κλιση πως προσθετω>>??δηλαδη να πατω το 2 και να παιρνει ενα τηλεφωνο απο τις επαφες μου?

3)μπορουμε να βαλουμε φωτο διπλα στο ονομα καποιου απο τις επαφες?

4)με κλειστο το κινητο το ξυπνητιρι χτυπαει??

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να θέλεις να το κάνεις αυτό;

 

Γιατι, δεν μου ειναι απαραιτητο καθε φορα που συνδεω το κινητο για να περασω πχ ενα βιντεακι στο pc ή μια φωτο ή κατι απλο, να πρεπει να φορτιζει.

 

Δεν γινεται ε?

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδια τα πληκτρα οταν τα πατατε εχουν δονηση η μονο ηχο??.αναφερομαι σε ολα τα πληκτρα .οχι μονο στο γραψημο

 

Αυτο μπορεις να το ρυθμισεις απο το υπομενου Ρυθμισεις - Προφιλ ηχου και μετα να επιλεξεις οποιο προφιλ θελεις και να ακυρωσεις την δονηση και τους ηχους

 

2)νουμερα για αμεση κλιση πως προσθετω>>??δηλαδη να πατω το 2 και να παιρνει ενα τηλεφωνο απο τις επαφες μου?

 

Αυτο δεν το γνωριζω

 

 

3)μπορουμε να βαλουμε φωτο διπλα στο ονομα καποιου απο τις επαφες?

 

Αν επιλεξεις μια επαφη, και πατησεις επεξεργασια, διπλα απο το ονομα του εχει μια θεση για φωτο. Πατα εκει πανω και θα σου ζητησει να επιλεξεις αν θελεις να βγαλεις μια εκεινη την στιγμη ή να επιλεξεις απο το αλμπουμ σου

 

 

 

4)με κλειστο το κινητο το ξυπνητιρι χτυπαει??

 

Αυτο με ενδιαφερει και μενα, δεν το εχω δοκιμασει μεχρι τωρα ομως

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδια τα πληκτρα οταν τα πατατε εχουν δονηση η μονο ηχο??.αναφερομαι σε ολα τα πληκτρα .οχι μονο στο γραψημο

2)νουμερα για αμεση κλιση πως προσθετω>>??δηλαδη να πατω το 2 και να παιρνει ενα τηλεφωνο απο τις επαφες μου?

3)μπορουμε να βαλουμε φωτο διπλα στο ονομα καποιου απο τις επαφες?

4)με κλειστο το κινητο το ξυπνητιρι χτυπαει??

 

2) δεν υπάρχει ταχεία κλήση. Μπορείς να επιλέξεις αν θέλεις το widget "φίλοι".

4) με κλειστό το κινητό, χτυπάει το ξυπνητήρι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

οταν παω στο προφιλ ηχου και απενεργοποιω στο συστημα ,τον ηχο τοτε, ναι μεν δεν εχει ηχο το πλητρο που πατω ,αλλα δεν εχει και δονηση.μπρω να κανω τα πληκτρα ,ΟΛΑ ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ να εχουν μονο δονηση??

ευχαρηστω για την γρηγορη απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Γιατι, δεν μου ειναι απαραιτητο καθε φορα που συνδεω το κινητο για να περασω πχ ενα βιντεακι στο pc ή μια φωτο ή κατι απλο, να πρεπει να φορτιζει.

 

Δεν γινεται ε?

 

Το ξεζουμισα αλλα δεν βρηκα κατι που να το απενεργοποιει. :(

 

Να μου ξεφυγε? :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το ξεζουμισα αλλα δεν βρηκα κατι που να το απενεργοποιει. :(

 

Να μου ξεφυγε? :wacko::wacko:

 

Μπα όχι,αν γίνεται θα γίνεται μόνο από κάποιο κρυφό μενού όπως στα sony ericsson αλλά στα samsung δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει με τα κρυφά μενού...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Πως βλεπουμε ποια εκδοση ειναι διαθεσιμη? Επισης πως βλεπουμε ποια εκδοση εχουμε περασμενη στην συσκευη μας?

 

Υπαρχει καπου γραμμενο, το τι διαφορες εχει το update, τι διορθωνει κτλ? Εχει αναφερθει καποια δυσλειτουργια με τις αναβαθμισεις, οποτε να μην το κανουμε τωρα?

 

*#1234# για την έκδοση

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απο το facebook πως κανουμε logout?

 

δεν εχει καμια επιλογη για αποσυνδεση. μου κανει πολλη εντυπωση.

Link to comment
Share on other sites

*#1234# για την έκδοση

 

 

ευχαριστω πολυ. με τη πρωτη ευκαιρια θα πω ποια ειναι η δικη μου εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

Να κάνω μια ερώτηση:έχει βάλει κάποιος bluetooth?ταιριάζουν όλα?

τι πρέπει να προσέξει κάποιος πριν αγοράσει κάποιο?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

Να κάνω μια ερώτηση:έχει βάλει κάποιος bluetooth?ταιριάζουν όλα?

τι πρέπει να προσέξει κάποιος πριν αγοράσει κάποιο?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Εννοεις Bluetooth handsfree? Αν ναι, τοτε να σου πω οτι εγω αγορασα το Nokia BH-608 με μεγαλη διαρκεια μπαταριας, συνδεεται με 2 συσκευες, και συνεργαζεται αψογα με το Wave εδω και 2 μερες που αγορασα το τηλεφωνο. Το προτεινω ανεπιφυλακτα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ. με τη πρωτη ευκαιρια θα πω ποια ειναι η δικη μου εκδοση

 

Λοιπον, εχω την:

S8500XXJEE/S8500OXCJEC

 

Και μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η ενημερωση αυτης της εκδοσης της συσκευη. Γιατι? Επειδη ειναι η τελευταια εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Από χτες είμαι κι εγώ ένας πανευτυχής κάτοχος του Wave.

 

Τι να πω γι' αυτό το κινητό...

 

- Ε κ π λ η κ τ ι κ ή Ο θ ό ν η . Aπίστευτη διαύγεια και χρώματα..:shock:

 

- Τρομερή ταχύτητα επεξεργαστή:w00t:

 

- Κ α τ α π λ η κ τ ι κ ή ε γ γ ρ α φ ή v i d e o.:yahoo:

 

- Π α ν έ μ ο ρ φ η κ α τ α σ κ ε υ ή. Λεπτό και μεταλλικό.:clap:

 

- Τρομερά γραφικά στο Asphalt5 :dance:

 

Από κει και πέρα δεν έχω ασχοληθεί εκτενώς ακόμα με το κινητό.Σαν λειτουργικό πάντως το BADA μου φαίνεται αρκετά user friendly.Εφαρμογές δεν έχω κατεβάσει ακόμα και δεν έχω ασχοληθεί με το gps.

 

Σήμερα θα δοκιμάσω να περάσω το napi player που από ότι έχετε πει υποστηρίζει ξεχωριστούς υπότιτλους.

 

Εντωμεταξύ να ρωτήσω κάτι : Το kies για ποιες εργασίες είναι απαραίτητο ? Για εμένα για παράδειγμα που με ενδιαφέρει μόνο η μεταφορά αρχείων από το pc στο κινητό κι αντίστροφα και όχι συγχρονισμός με outlook είναι απαραίτητο το kies ?

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις Bluetooth handsfree? Αν ναι, τοτε να σου πω οτι εγω αγορασα το Nokia BH-608 με μεγαλη διαρκεια μπαταριας, συνδεεται με 2 συσκευες, και συνεργαζεται αψογα με το Wave εδω και 2 μερες που αγορασα το τηλεφωνο. Το προτεινω ανεπιφυλακτα.

 

Αυτό ακριβώς εννοούσα!!Thanx για την πληροφρία!!

Link to comment
Share on other sites

Σε σας αλλαζουν θεση τα εικονιδια στο μενου, οταν πατησετε καποιο για να ανοιξει η εφαρμογη? Πχ πατω το "Λογαριασμοι", το οποιο το εχω στην δευτερη οθονη του μενου, και μολις το κλεισω, βρισκω το εικονιδιο στην πρωτη οθονη του μενου.

Δεν γινεται να παραμεινουν σταθερα στην θεση τους?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καμια επιλογη για αποσυνδεση. μου κανει πολλη εντυπωση.

 

 

Για αποσυνδεση δεν βρηκα κατι, αλλα βρηκα πως να διαγραφει ο λογαριασμος. Απο το μενου, επιλεγεις το "Λογαριασμοι" μετα επιλεγεις τον λογαριασμο που θελεις, μετα επιλεγεις διαγραφη...και εφυγε :)

Link to comment
Share on other sites

Σε σας αλλαζουν θεση τα εικονιδια στο μενου, οταν πατησετε καποιο για να ανοιξει η εφαρμογη? Πχ πατω το "Λογαριασμοι", το οποιο το εχω στην δευτερη οθονη του μενου, και μολις το κλεισω, βρισκω το εικονιδιο στην πρωτη οθονη του μενου.

Δεν γινεται να παραμεινουν σταθερα στην θεση τους?

 

kαλιμερα στα πεδεια,

πας μεσα στης ριθμησεις, στο μενου-widget, ke apenergopoihs to proto den ksero pos to grafh sta ellhnika, na mhn anavei to prasino lambaki,

 

kai ise entaksei meta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...