Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sto mystation mesa ,

 

prepei na epeilekseis tous stathmous pou goustareis, !!!!

 

ama to kaneis afto , ? meta tha deis sto wave , me to yourmouz , na aneeigh i selida

 

kai na einai aradiasmena tra radia pou epelekses apo to mystations, apo tin kentriki selida.!!

 

και στο mystation πως θα βάλω τους σταθμούς? Πατώντας mystation όταν μπαίνω από το κινητό στο yourmuze δεν κάνει απολύτως τίποτα. Mόλις μπήκα από το computer και μάλλον από εδώ θα το "γεμίσω" με σταθμούς. είδομεν.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χωρίς να πειράξεις το firmware δεν γίνεται.

 

Λοιπόν βρέθηκε και ΛΥΣΗ ώστε να γίνεται αναβάθμιση

 

Κατεβάζω την FULL έκδοση και σας ενημερώνω άυριο

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θυμάμαι αν επιτρέπεται να βάζουμε λινκς εδώ για κατέβασμα όσοι θέλετε το ελληνικό CSC στείλτε μου PM..το έχω ανεβάσει σε mediafire..
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Erotisis dioti ime neos me to samsung, kai idika me to WAVE,

 

mporo xoris na pirakso ?? to main soft tou wave, ??? na peraso kapoio paketo glosas???

 

 

efharisto gia opoia apantisis.

 

Όχι δεν γίνεται χωρίς να πειράξεις τίποτα...

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Και ναι, εβαλα Ελληνικα! Κατεβαζετε την JF1 full απο δω, http://www.multiupload.com/HN14UCDTCV, βαζοντας ομως το csc που θα βρειτε απο δω

http://www.mediafire.com/?gdkzb9id2mbm9yt. Mου το εδωσε ο Le_los.

Τα περνατε με multiloader χωρις pfs.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μπορεί κάποιος να γράψει με βήματα πως να περάσει τα ελληνικά στο κινητό και με links να κατεβάσουμε τα προγραμματάκια....επειδή είμαι τελείως άσχετoς-αρχάριος να εξηγεί και όχι συνοπτικά. Διάβασα όλα τα posts και έιναι λιγάκι διασκορπισμένα.

ευχαριστώ πολύ σε όποιον το κάνει ..να αφιερώσει λίγο από τον χρόνο του

Edited by michael150583
Link to comment
Share on other sites

Mε το route 66 έχετε φωνητική πλοήγηση και γενικώς μπορείτε να επιλέξετε μια διαδρομή και να σας καθοδηγήσει ή σας ζητάει πληρωμή?

 

Πρέπει να πληρώσεις καμιά 30-40€ για να αγοράσεις μια βλακεία(τους χάρτες μποτιλιαρίσματος νομίζω; ) και μετά σου δίνουν δωρεάν πλοήγηση για πάντα.

 

exo psithei , kai eimai eteimos geia tin agora aftis edo tis kartas,http://cgi.ebay.de/16GB-SDHC-Class-6-Speicherkarte-16G-SD-Kamera-Foto-PDA_W0QQitemZ200495810091QQcategoryZ136656QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m263QQ_trkparmsZalgo%3DDLSL%252BSIC%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BMRU-625%252BIA%252BUA%252BIEW%252BFICS%252BUFI%26otn%3D8%26pmod%3D200493191810%252B200493191810%26po%3D%26ps%3D63%26clkid%3D6844130453184869679

 

Δεν ξέρω εάν είναι microsd ή απλή sd. Εάν είσαι σίγουρος ότι είναι microsd, μπορείς να την αγοράσεις. Αν και ο πωλητής δεν έχει και τόσα πολλά feedbacks αλλά τσπ. Εναλλακτικά η πιο φτηνή 16gB class 6 microsd που έχω δει στην Ελλάδα είναι εδώ. Την έχω αγοράσει τη συγκεκριμένη και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Την αναγνωρίζει πολύ γρήγορα το κινητό, παρόλο που την έχω γεμίσει πάνω από 80% και παίζει κανονικά ταινίες 480p xvid χωρίς κανένα πρόβλημα.

Edited by NIB
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πληρώσεις καμιά 30-40€ για να αγοράσεις μια βλακεία(τους χάρτες μποτιλιαρίσματος νομίζω; ) και μετά σου δίνουν δωρεάν πλοήγηση για πάντα.

 

Καλύτερα να περιμένουμε κανά πιο σοβαρό πρόγραμμα. Δεν αξίζει να πληρώσουμε για αυτό το πρόγραμμα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας menu-Λογαριασμοί και δημιουργώντας ένα samsung account, σε λίγο καιρό θα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το samsung dive !! Μέχρι στιγμής λειτουργεί μόνο Αγγλια και Γερμανια. Με το Dive μπορούμε διαδικτυακά να βρούμε , να κλειδώσουμε ή να σβήσουμε τα περιεχόμενα του χαμένου μας Wave, δωρεάν.

Περισσότερες πληροφορίες στο http://www.samsungdive.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μπορεί κάποιος να γράψει με βήματα πως να περάσει τα ελληνικά στο κινητό και με links να κατεβάσουμε τα προγραμματάκια....επειδή είμαι τελείως άσχετoς-αρχάριος να εξηγεί και όχι συνοπτικά. Διάβασα όλα τα posts και έιναι λιγάκι διασκορπισμένα.

ευχαριστώ πολύ σε όποιον το κάνει ..να αφιερώσει λίγο από τον χρόνο του

 

Φτιάχνω έναν οδηγό αναβάθμισης στα ελληνικά και θα τον ανεβάσω μόλις είναι έτοιμος.

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας menu-Λογαριασμοί και δημιουργώντας ένα samsung account, σε λίγο καιρό θα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το samsung dive !! Μέχρι στιγμής λειτουργεί μόνο Αγγλια και Γερμανια. Με το Dive μπορούμε διαδικτυακά να βρούμε , να κλειδώσουμε ή να σβήσουμε τα περιεχόμενα του χαμένου μας Wave, δωρεάν.

Περισσότερες πληροφορίες στο http://www.samsungdive.com

 

Γίνεται σε άλλο κινητό αυτό το πράγμα? Δεν νομίζω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά και από μένα.πανευτυχής κάτοχος του wave απλά να κάνω

μια δυο ερωτησούλες:

1)θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει -εν συντομία- τη λειτουργία των παρακάτω ρυθμίσεων?

στο μενου ρυθμίσεις-->γενικά-->κινήσεις οι επιλογές:

προσανατολισμός-αλλαγή κατάστασεις-εναπόθεση

και

2)η ένταση του ήχου κλήσης πως ορίζεται?ειδα οτι στο προφιλ ηχου ορίζεις

τον ήχο αλλά σε μένα ακούγεται χαμηλά και όταν χτυπάει απλά μπορω να

τον αυξήσω από τα πλαινά κουμπιά.

τι έχω κάνει λάθος?

ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά και από μένα.πανευτυχής κάτοχος του wave απλά να κάνω

μια δυο ερωτησούλες:

1)θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει -εν συντομία- τη λειτουργία των παρακάτω ρυθμίσεων?

στο μενου ρυθμίσεις-->γενικά-->κινήσεις οι επιλογές:

προσανατολισμός-αλλαγή κατάστασεις-εναπόθεση

και

2)η ένταση του ήχου κλήσης πως ορίζεται?ειδα οτι στο προφιλ ηχου ορίζεις

τον ήχο αλλά σε μένα ακούγεται χαμηλά και όταν χτυπάει απλά μπορω να

τον αυξήσω από τα πλαινά κουμπιά.

τι έχω κάνει λάθος?

ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

1) Αν πατήσεις το βοήθεια κάτω αριστερά λέει τι κάνει το καθένα

2) στις ρυθμίσεις προφίλ ήχου κάτω από το "ειδοποίηση με δόνηση" αυξομειώνεις τον ήχο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας menu-Λογαριασμοί και δημιουργώντας ένα samsung account, σε λίγο καιρό θα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το samsung dive !! Μέχρι στιγμής λειτουργεί μόνο Αγγλια και Γερμανια. Με το Dive μπορούμε διαδικτυακά να βρούμε , να κλειδώσουμε ή να σβήσουμε τα περιεχόμενα του χαμένου μας Wave, δωρεάν.

Περισσότερες πληροφορίες στο http://www.samsungdive.com

 

Ήδη μπορείς να το κάνεις αυτό και εγώ το έχω κάνει. Μπορείς κανονικά να κλειδώσεις και να σβήσεις τα δεδομένα σου μέσω του site, απλώς δεν μπορείς να το εντοπίσεις(ακόμη δεν διατίθεται αυτή η δυνατότητα για Ελλάδα). Εγώ το έχω κλειδώσει κανονικά μέσω του site αλλά δεν έχω τολμήσει να το σβήσω γιατί μετά ίσως να θέλει service για να φτιάξει :Ρ.

 

Γίνεται σε άλλο κινητό αυτό το πράγμα? Δεν νομίζω.

 

Σχεδόν σε όλες τις smartphone πλατφόρμες υπάρχουν ανάλογες εφαρμογές που προσφέρουν τέτοια πράγματα αλλά νομίζω ότι η samsung είναι η πρώτη εταιρία που προσφέρει κάτι τέτοιο στα κινητά της από τη "μάνα" τους.

Link to comment
Share on other sites

 

Σχεδόν σε όλες τις smartphone πλατφόρμες υπάρχουν ανάλογες εφαρμογές που προσφέρουν τέτοια πράγματα αλλά νομίζω ότι η samsung είναι η πρώτη εταιρία που προσφέρει κάτι τέτοιο στα κινητά της από τη "μάνα" τους.

 

...και μάλιστα δωρέαν ;)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους βιάζονται να δοκιμάσουν να αναβαθμίσουν το κινητό τους ορίστε ο οδηγός που έφτιαξα για 10 κατεβάσματα:

http://rapidshare.com/files/409386164/Update_Samsung_Wave_Greek_.rar

Θα κάνω ακόμα μερικά τεστς κλπ για να σιγουρευτούμε ότι όλα πάνε ρολόϊ...αν έχετε παρατηρήσεις ευπρόσδεκτες με PM να μη γεμίσουμε το φόρουμ!

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

Πανευτυχης κατοχος απο σημερα το μεσημερι κι εγω!Απιστευτο τηλεφωνο,γρηγορο σαν σφαιρα,οθονη που οσο κ να την χαζευεις αρνεισαι να πιστεψεις οτι ειναι αληθινη(επιτελους κ στο φως της ημερας),μενου απλο κ πρακτικο κ μια συσκευασια κομψοτατη κ πανεμορφη...Ενα μεγαλο μπραβο στη SAMSUNG.(Το κακο ειναι οτι μου αρεσε τοσο πολυ που θα με κανει να αγορασω κ το Galaxy S.
Link to comment
Share on other sites

Ήδη μπορείς να το κάνεις αυτό και εγώ το έχω κάνει. Μπορείς κανονικά να κλειδώσεις και να σβήσεις τα δεδομένα σου μέσω του site, απλώς δεν μπορείς να το εντοπίσεις(ακόμη δεν διατίθεται αυτή η δυνατότητα για Ελλάδα). Εγώ το έχω κλειδώσει κανονικά μέσω του site αλλά δεν έχω τολμήσει να το σβήσω γιατί μετά ίσως να θέλει service για να φτιάξει :Ρ.

 

 

 

Σχεδόν σε όλες τις smartphone πλατφόρμες υπάρχουν ανάλογες εφαρμογές που προσφέρουν τέτοια πράγματα αλλά νομίζω ότι η samsung είναι η πρώτη εταιρία που προσφέρει κάτι τέτοιο στα κινητά της από τη "μάνα" τους.

 

Πηγα να το κανω και εγω και οταν παταω την επιλογη mobile tracker μεσα απο το κινητο ζηταει κωδικο. Που τον βρισκω;

Link to comment
Share on other sites

Και κατι τελευταιο:Ελπιζω να βγαλει συντομα η Opera εκδοση Bada για το Opera mini 5 γιατι αυτη η εκδοση για το Wave ειναι χαλια
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια sms γραφουμε μονο με qwerty πληκτρολογιο?και χωρις Τ9?
Εκεί που γράφεις το μνμ σου πατάς παρατεταμένα στο κουμπί της γλώσσας και σου βγάζει αυτές τις επιλογές για τ9 κτλ κτλ...

 

Haigoeo έχω ακριβώς την ίδια απορία,ρώτησα κάποιον και μου πρότεινε να βάλω 0000 αλλά δεν λειτούργησε,λογικά κάπου θα το λέει στο βιβλίο οδηγιών αλλά δεν το έχω μαζί μου εδώ που είμαι τώρα...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια sms γραφουμε μονο με qwerty πληκτρολογιο?και χωρις Τ9?

 

Γραφεις οπως θες, οπως ειπε και ο φιλος Gdrdasky.

 

Και κατι τελευταιο:Ελπιζω να βγαλει συντομα η Opera εκδοση Bada για το Opera mini 5 γιατι αυτη η εκδοση για το Wave ειναι χαλια

 

Γιατι τι εχει ο Opera Mini 5 στο wave; Αυτο χρησιμοποιω τελευταια και ειναι μια χαρα.

 

Εκεί που γράφεις το μνμ σου πατάς παρατεταμένα στο κουμπί της γλώσσας και σου βγάζει αυτές τις επιλογές για τ9 κτλ κτλ...

 

Haigoeo έχω ακριβώς την ίδια απορία,ρώτησα κάποιον και μου πρότεινε να βάλω 0000 αλλά δεν λειτούργησε,λογικά κάπου θα το λέει στο βιβλίο οδηγιών αλλά δεν το έχω μαζί μου εδώ που είμαι τώρα...

 

Κοιταξα λιγο στο manual αλλα δεν λεει τιποτα ή εγω δεν το βρηκα. Ας περιμενουμε καποιον που το εχει κανει να μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Γραφεις οπως θες, οπως ειπε και ο φιλος Gdrdasky.

 

 

 

Γιατι τι εχει ο Opera Mini 5 στο wave; Αυτο χρησιμοποιω τελευταια και ειναι μια χαρα.

 

 

 

Δεν σου βγαζει στην κεντρικη οθονη ενα πολυπληκτρο αφης?(για το opera mini 5 αναφερομαι)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...