Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να επιβεβαιώσει ο φίλος Te_salat αν όντως μπορεί να συνδεθεί σε ad-hoc μέσω Wi-Fi και να πάρει internet από το HD2 (ή από άλλο WM κινητό με Wi-Fi Tethering). Αν όντως γίνεται, τότε δε χρειάζομαι το 3G μοντέλο και πάω για απλό Wi-Fi. Σε κάποια όμως laptops, για κάποιο λόγο δεν μπορεί να γίνει αυτή η σύνδεση, όπως γίνεται και λειτουργεί σε κάποια άλλα. Για παράδειγμ έχω ένα VAIO Z11, που ενώ βλέπει την ad-hoc διαθέσιμη σύνδεση, δε μπορεί με τίποτα να συνδεθεί. Σε άλλα VAIOs που έχω, η σύνδεση γίνεται και λειτουργεί κανονικά. Πάντως αυτή η OEM εφαρμογή του HD2 (και του HD mini που μόλις παρέλαβα) είναι όλα τα λεφτά και με κάνει να προτιμώ αυτά τα κινητά από το iPhone 3GS μου. Έχω internet παντού, χωρίς καλώδια και USB sticks (και μοιραζόμενο σε άνω της μίας συσκευής)!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

..........Πάντως αυτή η OEM εφαρμογή του HD2 (και του HD mini που μόλις παρέλαβα) είναι όλα τα λεφτά και με κάνει να προτιμώ αυτά τα κινητά από το iPhone 3GS μου. Έχω internet παντού, χωρίς καλώδια και USB sticks (και μοιραζόμενο σε άνω της μίας συσκευής)!

 

Και στο iphone γινεται, δες εδω :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Και στο iphone γινεται, δες εδω :cool:

Α, καλά και προς στιγμήν χάρηκα. Άμα είναι να το κάνω jailbreak (χώρια που έχω την 3.1.3) και μετά μόλις 17 βήματα, προτιμώ το ένα βήμα του HD2.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο! είσαι απο τους τυχερους φιλε μου!

καλοριζικο.εισαι απο τους τυχερους γιατι η fedex οπως και η ups χρησιμοποιουν ενδιαμεσες πτησεις οποτε και γλυτωνεις τελωνειο...:lol:

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Α, καλά και προς στιγμήν χάρηκα. Άμα είναι να το κάνω jailbreak (χώρια που έχω την 3.1.3) και μετά μόλις 17 βήματα, προτιμώ το ένα βήμα του HD2.

 

Αυτο ειναι δικο σου θεμα, δικη σου αποφαση. Απλως εγω σου ειπα οτι γινεται και με το iPhone :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Α, καλά και προς στιγμήν χάρηκα. Άμα είναι να το κάνω jailbreak (χώρια που έχω την 3.1.3) και μετά μόλις 17 βήματα, προτιμώ το ένα βήμα του HD2.

ναι λες κ κουραστικο δεν ειναι να βαζεις κ να βγαζεις ρομ μαγειρεμενες για να δουλεψει το ρημαδι το λεο...:lol:

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου... κινεζάκι μόλις ξεκίνησε το ταξίδι του!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/thumbs/ipad2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου... κινεζάκι μόλις ξεκίνησε το ταξίδι του!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/thumbs/ipad2.jpg

 

Από ποιό κατάστημα και πόσο;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Applestore Miami, $499 :D

 

Αφού δεν στέλνουν Ελλάδα, πώς το παρήγγειλες; Πήγα να παραγγείλω το 32GB+3G και στο check out δε μου δίνει το δικαίωμα για παραγγελία εκτός ΗΠΑ. Και γιατί το λες Κινεζάκι (από Κίνα θα έρθει); Τότε που κολλάει το Miami;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν στέλνουν Ελλάδα, πώς το παρήγγειλες; Πήγα να παραγγείλω το 32GB+3G και στο check out δε μου δίνει το δικαίωμα για παραγγελία εκτός ΗΠΑ. Και γιατί το λες Κινεζάκι (από Κίνα θα έρθει); Τότε που κολλάει το Miami;

 

Δίκιο έχεις, δεν γίνεται να παραγγείλεις από δω. Εκανε για μένα όλη την διαδικασία ένας συνάδελφος που ήταν Μαϊάμι και απλά έβαλα εδώ την πορεία της παραγγελίας, γιατί βεβαίως από Κίνα ξεκινάει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω μια ερώτηση, προς οποιονδήποτε έχει iPad.

 

Τρέχω την εφαρμογή skype (iphone app). Μπορώ να κανω skype calls κανονικά.

Όταν κάνω chat, δε μου εμφανίζεται Αγγλικό πληκτρολόγιο αλλά Ελληνικό (!) το

οποίο δεν μπορω να αλλάξω (δεν υπάρχει το εικονίδιο αλλαγής γλώσσας που

υπήρχε στο iPhone). Κατά τα άλλα το Ελληνικό αυτό πληκτρολόγιο στο chat του

Skype ειναι πληρως λειτουργικό, αλλά το Αγγλικό χρειάζεται :)

Γιατί γινεται αυτό; Μπορώ να τα έχω και τα 2;

Link to comment
Share on other sites

εχει παραλαβει κανεις απο byserv.com ?

Ειχα κανει παραγγελια για συναδελφο και ηρθε σημερα.

 

ps

1. Πριν μια ωρα, με ελτα πορτα πορτα :)

2. Την παραγγελια την ειχα κανει 30/3

Edited by Jig
ps 2
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παλεύω ακόμη! :)

 

Στην Αμερική υπάρχουν μόνο demo συσκευές και λίστες αναμονής και στα 3 App Stores που ρώτησαν κάποιοι φίλοι και η παραγγελία μέσω του online store δίνει ημερομηνίες παράδοσης 5-7 ημέρες.

 

Πάντως δεν έχουν ιδιαίτερο λόγο να "βιάζονται" στην Apple, προς το παρόν παίζουν μπάλα μόνοι τους..

 

Hewlett-Packard To Kill Windows 7 Tablet Project

 

Hewlett-Packard has killed off its much ballyhooed Windows 7 tablet computer, says a source who’s been briefed on the matter.

 

The device was first unveiled by Microsoft CEO Steve Ballmer at CES 2010 in January and was supposed to hit the market in mid 2010. But our source tells us that HP is not satisfied with Windows 7 as a tablet operating system and has terminated the project (something CrunchGear mentioned months ago).

 

Microsoft confirms, kills Courier in one fell swoop

 

At any given time, across any of our business groups, there are new ideas being investigated, tested, and incubated. It's in Microsoft's DNA to continually develop and incubate new technologies to foster productivity and creativity. The "Courier" project is an example of this type of effort and its technologies will be evaluated for use in future Microsoft offerings, but we have no plans to build such a device at this time.

 

Microsoft weighs in: 'the future of the web is HTML5'

 

Echoing the Apple CEO's words, Hachamovitch describes HTML5 as "the future of the web," praising it for allowing content to be played without the need for plug-ins and with native hardware acceleration (in both Windows 7 and Mac OS X). He goes on to identify H.264 as the best video codec for the job -- so much so that it'll be the only one supported in IE9's HTML5 implementation -- before turning to the dreaded subject of Flash.
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι σκυλί σαν του iphone 3gs ή γρατζουνιέται πιο εύκολα?

Θέλει δηλαδή protector?

Ιδια ειναι, αλλα κανει πιο πολλες δαχτυλιες, οποτε καλο ειναι να βαλεις

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει παραγγελια για συναδελφο και ηρθε σημερα.

 

ps

1. Πριν μια ωρα, με ελτα πορτα πορτα :)

2. Την παραγγελια την ειχα κανει 30/3

 

Σε ποιό κατάστημα την έκανες;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το παλεύω ακόμα όπως ο Περικλής δυστυχώς...
Link to comment
Share on other sites

την ειχα κανει στο byserv.com οπως ειχα γραψει κ πιο πανω

 

Έχει διάφορα καταστήματα μέσα το Byserv. Γι' αυτό σε ρωτάει. Και στη λίστα αυτή δεν υπάρχουν τα Apple Stores ενώ για τα Best Buy που υπάρχουν υπάρχει μόνο δυνατότητα για in store και όχι απσοτολή.

Link to comment
Share on other sites

και πως το εκανες δηλαδη??

 

Εστειλα στο e-mail τους αυτο ακριβως το μηνυμα:

 

Καλησπερα από Αθηνα!

 

Θα ηθελα να μου πειτε αν μπορειτε να μου στειλετε το iPad της Apple που ξεκιναει η κυκλοφορια του στις 3 Απριλιου

 

Με ενδιαφερει το iPad 64GB

 

http://store.apple.com/us/browse/home/shop_ipad/family/ipad

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως δεν έχουν ιδιαίτερο λόγο να "βιάζονται" στην Apple, προς το παρόν παίζουν μπάλα μόνοι τους..

 

Hewlett-Packard To Kill Windows 7 Tablet Project

 

 

στην HP ειναι λογικο να εχει επιλεγει η αναδιοχετευση των πορων,υπερ του WebOS

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

iPad Wi-Fi + 3G Unboxing and Setup

 

http://farm5.static.flickr.com/4008/4565388131_6b1688f82a_m.jpg

 

http://www.flickr.com/photos/ipodlounger/sets/72157623838730381/with/4566017140/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...