Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμμ...δεν ξέρω αν είναι καλύτερη. Κάπου είχα διαβάσει ότι η Martin Fields είναι ελαφρώς καλύτερη.

 

Πάντως το δικό μου από cosmote είχε πάνω ζελατίνα. Εχει πάρει κανένας άλλος από cosmote να μας πει αν είχε?

 

εγω την χρησιμοποιω στο satio μου και ειναι αρκετα καλη, μονο που απο λαθος δικο μου εχει ξεκολισει λιγο και εχει μαζεψει βρωμια και δεν καθαρίζει:(

το καλό είναι οτι μπορείς να δηλώσεις στο σαιτ οτι αλλαζεις κινητο ή οτι σου χαραχτηκε η ζελατινα και τους την στελνεις πισω και σου στελνουν αλλη δωρεαν...:D

 

btw: το vivaz ειναι hackable?

Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι είναι :( έχει μεγάλη διαφορά?να το κάνω?

 

ναι!! δεν έχεις την @@ vodafone στο κινητό σου.... και τις @@ ρυθμίσεις της

 

ποτε βγηκε ενημερωση?Επισης εχω αλλαξει το δικο μου μενου,βαζοντας τις εφαρμογες οπως τις θελω(σε φακελους) ανα ειδος,εχω φτιαξει προφιλ.Αυτα τα χανω με την ενημερωση ε?

 

πως φτιάχνουμε φακέλους?

 

και κάτι άλλο. έχει βάλει κανεις τo NAVIGON για navigator? τον βλέπω πιο καλο από τo ndrive!!!!

τι λέτε?

 

tasos1977

τo κινητό όταν τo συνδέεις με τo pc δεν θέλει cd. αν έχεις χρ δεν ξέρω ίσος χρειαστεί... εγκατέστησε k τo pc suite

Edited by nervous
Μάθε να χρησιμοποιείς την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ !
Link to comment
Share on other sites

Το σύνδεσα στο pc αλλά δεν το αναγνωρίζει,βγαίνει ο οδηγός εγκατάστασης νέου υλικού και μετά μου λέει να βάλω το cd ,αλλά αφου δεν έχει....τι κάνω?

 

Το σύνδεσα στο pc αλλά δεν το αναγνωρίζει,βγαίνει ο οδηγός εγκατάστασης νέου υλικού και μετά μου λέει να βάλω το cd ,αλλά αφου δεν έχει....τι κάνω?

οκ το βρήκα :)

Edited by nervous
Μάθε να χρησιμοποιείς την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ!
Link to comment
Share on other sites

εγω την χρησιμοποιω στο satio μου και ειναι αρκετα καλη, μονο που απο λαθος δικο μου εχει ξεκολισει λιγο και εχει μαζεψει βρωμια και δεν καθαρίζει:(

το καλό είναι οτι μπορείς να δηλώσεις στο σαιτ οτι αλλαζεις κινητο ή οτι σου χαραχτηκε η ζελατινα και τους την στελνεις πισω και σου στελνουν αλλη δωρεαν...:D

 

btw: το vivaz ειναι hackable?

 

οχι ακομα να γινει hackable :shifty:

Link to comment
Share on other sites

3η φορά (όχι συνεχόμενη), που ενώ πάω να συνδεθώ σε wi fi μου κάνει επανεκκίνηση... Το συγκεκριμένο μου την έσπαγε απίστευτα στο 5800, αλλα βλέπω οτι κι εδώ τα ίδια... (γκουχου, γκούχου) είναι... κρίμα...

 

(Δοκίμασα μπας και υπάρχει καμία ενημέρωση, αλλα δεν μου βρήκε κάτι. Έχω αυτήν με κυκλοφορία στις 7/2/2010)

Link to comment
Share on other sites

ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση για unbranded συσκευή? εγώ έχω την R2AK006 έχει ποιο καινούρια?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Πρόσφατα(πριν από καμιά βδομάδα) αγόρασα το VIVAZ με το οποίο είμαι και απόλυτα ευχαριστημένος πέρα από το θέμα της μπαταρίας η οποία εξαντλείτε εκνευριστικά γρήγορα, μέσα σε 2 μέρες με normal χρήση χωρίς πολλές ώρες ομιλίας,video, μουσικής ή κάτι παρόμοιο που να δικαιολογεί αυτήν την κατάστασή. H SE ανακοινώνει 440 ώρες αναμονής στα χαρακτηριστικά του και εγώ με normal χρήση δεν έχω ούτε 100!! μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποια λύση στο πρόβλημα? μήπως να το πήγαινα στην SE τώρα που είναι και νωρίς?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Πρόσφατα(πριν από καμιά βδομάδα) αγόρασα το VIVAZ με το οποίο είμαι και απόλυτα ευχαριστημένος πέρα από το θέμα της μπαταρίας η οποία εξαντλείτε εκνευριστικά γρήγορα, μέσα σε 2 μέρες με normal χρήση χωρίς πολλές ώρες ομιλίας,video, μουσικής ή κάτι παρόμοιο που να δικαιολογεί αυτήν την κατάστασή. H SE ανακοινώνει 440 ώρες αναμονής στα χαρακτηριστικά του και εγώ με normal χρήση δεν έχω ούτε 100!! μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποια λύση στο πρόβλημα? μήπως να το πήγαινα στην SE τώρα που είναι και νωρίς?

 

εγώ έχω κατεβάσει την φωτεινότητα της οθόνης στο τέρμα...

αλλα και στην μέση να την έχω δεν νομίζω να κρατάει μονο 2 μέρες

εχει μεγαλη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω κατεβάσει την φωτεινότητα της οθόνης στο τέρμα...

αλλα και στην μέση να την έχω δεν νομίζω να κρατάει μονο 2 μέρες

εχει μεγαλη μπαταρια

 

Καθολου ασχημη η κατασταση παιδια ..Smartphone πηρατε ετσι και αλλιως..κατα την γνωμη μου πολη καλη μπαταρια..αμα θελατε μπαταρια 4 ημερων , μπορουσατε να παρετε ενα κινητο χωρις οθονη αφης .. (υποθέτω w995 , κτλ χωρις να το εχω ποτε δοκιμασει) Γενικα τα smartphones χανουν απο αυτονομια , κερδιζουν ομως σε λειτουργικότητα..(εφαρμογές δηλαδη)

 

Απλα να σας πω οτι αλλα κινητα , πιο ακριβα απο το δικο μας , βγαζουν με το ζορι μια μέρα , και αυτο με μετρια χρήση..

Τελος παντων , μπορειτε να απενεργοποιησετε το 3g , απο την συνδεσιμοτητα-->δικτυο-->GSM..με αυτον τον τροπο θα διαρκει περισσοτερο..

Μπορειτε επισης να κατεβασετε την φωτεινοτητα και να χρησιμοποιησετε αν θελετε και το Battery Saver (εφαρμογή ,με αναζητηση στο google ,θα την βρείτε..)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

εγω απο τη μπαταρια ειμαι πολυ ευχαριστημενη

κραταει 2 μερες αλλα πραγματικα την εξαντλω

μιλαω αρκετα στο τηλ, παιζω παιχνιδια, και στελνω πολλλλααα μηνυματα :lol:

 

EDIT: εχω και τη φωτεινοτητα στο φουλ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από διπλή λειτουργία που έχει σαν προεπιλογή το γυρνάω σε σε UMTS??

 

Εμενα μου εχει δυο..διπλη λειτουργια και GSM..Τι να σου πω , δεν παθαινει τιποτα το κινητο , δοκιμασε και λογικα αμα βρει δικτυο εισαι ΟΚ , αμα δεν βρει το γυρνας παλι σε διπλη λειτουργια...;)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε αν θέλετε να απενεργοποιήσετε τo 3G, καταναλώνει πολύ περισσότερη μπαταρία... βάλτε τo μονο στο GSM και θα είσαστε jet
Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε παιδιά άλλα μπερδεύτηκα...Την διπλή λειτουργία κρατάω, το GSM ή το UMTS? :S

 

Το GSM..;)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Οk Ty!! Παιδιά κάτι ακόμα, με τους χάρτες που έχει το κινητό googlemaps k το wisepilot τι ακριβός παίζει? πρέπει να πληρώσω για να έχω πλοήγησή όταν είμαι π.χ. στον δρόμο και δεν έχω πρόσβασή στο internet μέσο wi-fi?και κάτι ακόμα, υπάρχει ήδη στο κινητό αντιχαρακτική(αν το λέω σωστά) μεμβράνη προστασίας ή πρέπει να αγοράσω από κάπου για να μην χαράζεται η οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

Οk Ty!! Παιδιά κάτι ακόμα, με τους χάρτες που έχει το κινητό googlemaps k το wisepilot τι ακριβός παίζει? πρέπει να πληρώσω για να έχω πλοήγησή όταν είμαι π.χ. στον δρόμο και δεν έχω πρόσβασή στο internet μέσο wi-fi?και κάτι ακόμα, υπάρχει ήδη στο κινητό αντιχαρακτική(αν το λέω σωστά) μεμβράνη προστασίας ή πρέπει να αγοράσω από κάπου για να μην χαράζεται η οθόνη?

 

Nai yparxei ηδη ..Οσο για το GPS ,και το Wisepilot αλλα και το GM , απιατουν συνδεση στο ιντερνετ..Υπαρχουν ομως μερικα προγραμματα τα οποια εχουν ηδη τους χαρτες στην μνημη και δεν χρειαζεται να κατεβασουν δεδομενα..(Ndrive πχ..)

Δεν ειναι δωρεαν..Με μια αναζητηση κατι βρισκεις..:ninja::ninja:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

ηρθε η ωρα και για τις δικες μου ερωτησεις :) . Λοιπον, διαβασα και τις 19 σελιδες κρατησα σημειωσεις κι ειδου οι αποριες..

 

Δεδομενου οτι ειναι το πρωτο μου 3g τηλεφωνο (ειχα το πρωτο αηφον), δε ξερω τι παιζει με το gprs..Το παρηγγειλα απο Ηλεκτρονικη Μ.Πεμπτη κι ηρθε χτες. 362 ευρωπουλα. Κατ'επεκτασην ειναι unbranded και δεν ειχε τιποτα περασμενο απο ρυθμισεις τις vodafone, (εκει ειμαι, με συμβολαιο).

 

Εχω βαλει σαφως το wifi μου και προτεραιοτητα 1, για οταν ειμαι σπιτι αλλα αμα θελω να δω ετσι κανα μαιλ ή σαητ, εκτος εμβελειας, θελω να μπορω να μπαινω..Ειμαι στο unlimited 50 και ΔΕΝ ξερω αν εχω by default και κανα πακετακι δεδομενων. Πηγα στη σελιδα του τηλεφωνου, εβαλα τις ρυθμισεις που επρεπε για ιντερνετ, mms κι αλλο ενα δε θυμαμαι, ηρθαν σαν ςμς οι ρυθμισεις και τις αποθηκευσα. Υποψιν, στην επιλογη στη σελιδα εβαλα σαν επιλογη το vf gprs, οχι το vf gprs prepaid.

 

Ε λοιπον, δε μπαινω πουθενα αν δεν ειμαι στην εμβελεια του wifi..στα παραπανω τι δεν εχω κανει καλα;;;

 

Δευτερη ερωτηση: Επαφες ρε παιδια...Αλλος τροπος εκτος απο χειροκινητα μεσω pc suite ή κατευθειαν απο το κινητο (στη σιμ δεν ειχα), δεν υπαρχει για να περαστουν;; Δεν εχει κανεις MS Outlook? εχω τις επαφες μου στο Ο 2007 και στο 2010, απο 2 διαφορετικα πισι δοκιμασα να κανω συγχρονισμο, δειχνει οτι τον κανει αλλα δε περναει καμια απολυτως επαφη!

 

Αυτα για τωρα, με αλλα δεν εχω προλαβει να ασχοληθω..

 

Thanks!!

Kala pas kala?????
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, στην νυχτερινη φωτογραφηση το led μενει ανοιχτο παντα μεχρι να βγει η φωτο (π.χ. οπως στο Κ700) 'η αναβει και κλεινει οταν πατησουμε το κουμπι οπως πχ στο Κ810? Γιατι ειδα οτι εχει απλο led οπως ειχα και στο Κ700.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγκατεστησα κανονικα το Pc Suite και τα υπολοιπα που εχει. Μολις συνδεομαι σε λειτουργια Pc Suite με τον υπολογιστη μου βγαζει μυνημα οτι υπαρχει αναβαθμιση για το λογισμικο. Εχω πατησει την επιλογη για αναβαθμιση 5-6 φορες αλλα παντα μετα απο κανα 5 λεπτο μου βγαζει παντα το ιδιο μυνημα...

 

"Αποτυχια ενημερωσης λογισμικου. Προσπαθηστε ξανα αργοτερα. Αν αντιμετωπιζετε προβληματα με το τηλεφωνό σας προσπαθηστε να κανετε επιδιορθωση τηλεφωνου..."

 

Τι γινετε και δεν μπορω να κανω αναβαθμιση γιατι θα τρελαθω!?:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, στην νυχτερινη φωτογραφηση το led μενει ανοιχτο παντα μεχρι να βγει η φωτο (π.χ. οπως στο Κ700) 'η αναβει και κλεινει οταν πατησουμε το κουμπι οπως πχ στο Κ810? Γιατι ειδα οτι εχει απλο led οπως ειχα και στο Κ700.

 

ναι μενει ανοιχτο παντα μεχρι να τραβηξεις φωτογραφια ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, στην νυχτερινη φωτογραφηση το led μενει ανοιχτο παντα μεχρι να βγει η φωτο (π.χ. οπως στο Κ700) 'η αναβει και κλεινει οταν πατησουμε το κουμπι οπως πχ στο Κ810? Γιατι ειδα οτι εχει απλο led οπως ειχα και στο Κ700.

 

Το πρωτο,αλλα κ γι αυτο το λογο ειναι αθλιες ειλικρινα οι νυχτερινες φωτο..Πρωτη φορα βλεπω κινητο με led το led να ειναι παντα αναμμενο κ να σβηνει κατα την ληψη!!Εντελως ποντιακο συστημα(χωρις να θελω να θιξω τους συμπαθεις Ποντιους);)

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα βλεπω κινητο με led το led να ειναι παντα αναμμενο κ να σβηνει κατα την ληψη!!

Eγω το εχω δει στο Κ700, μας γυρνανε 6χρονια πισω! Μαρεσει που εκλεισα το vivaz γιατι το 5800 δεν εβγαζε καλες φωτο!:lol: Τουλαχιστον το 5800 εχει 2πλο led και καπως το σωζει!

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν ένα super ευχαριστώ στον atom7. Χάρη σ'εσένα έκανα γρήγορα και χωρίς δυσκολία debranding κι έδιωξα την #$%^*&* vodafone από το κινητό μου.

Ήθελα να ρωτήσω όσον αφορά στο gps γιατί δε μου δίνει στίγμα; :wacko:΄Πρέπει να έχω εγκαταστημένους χάρτες μέσω προγράμματος ή κάτι δεν κάνω καλά; Αν εγκαταστήσω χάρτες πώς θα το κάνω; Θα το στείλω στις εφαρμογές;:worry: Αχ μέχρι να το μάθουμε... Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...