Jump to content

Τροποποιήσεις Ε710 - κωδικοί - Software


gmat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Saber ( 7 Αύγ. 2004 , 15:31)

 

geia xara paidia!

ekana blakeia k den thimamai ti kwdiko asfaleias ebala kai exw kleidwsei kapoia menu.

 

3erei kaneis na me boithisei?(profanws oxi na ton thimi8w)

 

 

den 3erw pws mporeis na to 3ekleidwseis file Saber...

mia prwth skepsh... (kati pou 8a to ekana proswpika gia na mhn kourazw polu polu to mualoudaki mou) einai na flashareis full version to original firmware ths voda (oxi me "allages mono").

 

apo ekei kai pera olo kai kapoio code-breaker 8a uparxei sto avi-stuff kai sto samsung-stuff.

ri3e mia matia.

Ρίξτε μια ματιά και εδώ, ίσως υπάρχει κάτι που σας ενδιαφέρει:

http://users.panafonet.gr/giannarisd

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Saber...

sigoura o kwdikos den einai ta genne8lia sou h' to onoma ths kopelas pou goustareis 8anasima?

 

:)

;)

:P

Ρίξτε μια ματιά και εδώ, ίσως υπάρχει κάτι που σας ενδιαφέρει:

http://users.panafonet.gr/giannarisd

Link to comment
Share on other sites

file verdin......

otan lew kleidwmeno, ennow oti den boreis na hreisimopioiseis karta sim allis etairias. me ton kwdiko pou edwsa (elpizw na einai koinos gia ola ta E710) aplws to xekleidwneis kai vazeis opoia karta sim thes.

to menu einai akrivws to idio. den xekleidwnoun tipota epipleon leitourgies.

ta eida ta ringtones sou, aplws perimenw na katevw ellada gia na parw to kalwdio. thanks

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Είμαι και γω κάτοχος του Ε710. Πριν από λίγες μέρες διάβασα τις σελίδες αυτού του forum. Μήπως μπορειτε να μου δώσετε τις διευθύνσεις απ' όπου θα μπορέσω να κατεβάσω τα προγράμματα; Δοκίμασα τα διάφορα links που είδα σε άλλες σελίδες, αλλά δεν λειτουργούν. Η δουλειά σας είναι καταπληκτική. Συγχαρητήρια...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Paladin (18 Αύγ. 2004 , 00:13)

 

Γεια σας παιδιά. Είμαι και γω κάτοχος του Ε710. Πριν από λίγες μέρες διάβασα τις σελίδες αυτού του forum. Μήπως μπορειτε να μου δώσετε τις διευθύνσεις απ' όπου θα μπορέσω να κατεβάσω τα προγράμματα; Δοκίμασα τα διάφορα links που είδα σε άλλες σελίδες, αλλά δεν λειτουργούν. Η δουλειά σας είναι καταπληκτική. Συγχαρητήρια...

 

http://www.mobiledia.com/forum/topic4919.html

yparxoun ola ta original firmware kai to optiflash

Link to comment
Share on other sites

anebazw twra ola ta progs sthn selida mou...

dior8wnw to html kai 8a einai ola dia8esima sthn selida pou uparxei katw katw se ka8e post mou apo shmera to apogeuma...

Ρίξτε μια ματιά και εδώ, ίσως υπάρχει κάτι που σας ενδιαφέρει:

http://users.panafonet.gr/giannarisd

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Verdin, θα ήθελα επίσης να σε ρωτήσω αν με το καλώδιο που έχεις, λειτουργει το πρόγραμμα Handset Manager for Samsung E710 της Mobile Action. O gmat τι κάνει; Παντρεύτηκε; Συγχαρητήρια και πάλι σε όλους σας για την καταπληκτική δουλειά που κάνατε...
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω πιο ειναι το τελευταιο ΚΑΛΟ Firmware που κυκλοφορει και απο που μπορω να το κατεβασω.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος derf (10 Αύγ. 2004 , 01:23)

 

ok file euharistw. se liges meres pou tha katevw ellada tha to parw kai meta tha hreiastw ta fwta sas.

stin agglia to kinito to dinoun kleidwmeno. gia na sto xekleidwsoun zitan girw sta 30 euro. vgazeis tin karta, to anaveis kai patas ton exis kwdiko:

#0111*42019125# (de tha tin kanoume emeis plousia ti vodafone), meta xanavazeis tin karta kai einai xekleidwmeno.

elpizw na hrisimeusei se kapoion i pliroforia.

 

Δυστυχως αυτος ο κωδικος ειναι για το συγκεκριμενο τηλεφωνο και εχει αμμεση σχεση με το IMEI της καθε συσκευης.

Οποτε ηταν ο μοναδικος κωδικος ξεκλειδωματος της δικια σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος felleas (22 Αύγ. 2004 , 20:39)

 

Θα ηθελα να ρωτησω πιο ειναι το τελευταιο ΚΑΛΟ Firmware που κυκλοφορει και απο που μπορω να το κατεβασω.

 

 

Το ειχα και λιγο πιο πανω μπες εδω και θα βρεις ΟΛΑ τα FW

http://www.mobiledia.com/forum/topic4919.html

 

εδω εχει τα 2 νεωτερα εγω προσωπικα χρησιμοποιω το Ε5 χωρις να μου εχει παρουσιασει καποιο προβλημα

http://e710mod.altervista.org/pagine/firmwares_originali.htm

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος felleas (24 Αύγ. 2004 , 18:33)

 

Ρε παιδια τις ρυθμισεις για MMS Και WAP θελω, εταιρια ΤΙΜ

 

 

Ειχα σωσει τις MMS ρυθμισεις επι Telestet ομως... Πιθανοτατα να εχουν αλλαξει αλλα για δοκιμασε.

 

Γενικα για Samsung συσκευες :

 

"για να ενεργοποιήσετε την υπηρεσία mms, θα πρέπει να αποστείλετε γραπτό μήνυμα με κείμενο mms#s στον αριθμό 345. Στη συνέχεια θα λάβετε μήνυμα επιβεβαίωσης καθώς και ένα μήνυμα με ρυθμίσεις, το οποίο όμως θα πρέπει να διαγράψετε. H υπηρεσία ενεργοποιείται σε μια εργάσιμη μέρα.

 

Τις ρυθμίσεις θα τις κάνετε χειροκίνητα, μπαίνοντας στο μενού της συσκευής. Παρακάτω θα βρείτε κάποιες κοινές ρυθμίσεις mms, οι οποίες όμως ίσως να μην ανταποκρίνονται στο ακριβές μενού της συσκευής σας. Αυτή η δυσκολία προκύπτει γιατί δεν υπάρχει, προς το παρόν, επίσημη ενημέρωση για τις ρυθμίσεις της υπηρεσίας mms από την κατασκευάστρια εταιρεία του κινητού σας.

 

ENGLISH MENU ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ

PROFILE NAME ΟΝΟΜΑ ΠΡΟΦΙΛ: TELESTET MMS

SERVER URL SERVER URL : http://mms/ (menu) ok

GAREWAY IP ΠΥΛΗ ΙΡ : 192.168.200.011

BARER TYPE(select) ΤΥΠΟΣ ΦΟΡΕΑ : κενό

GPRS (MENU)(EDIT) GPRS (MENU)(EDIT) : κενό

ACCESS POINT NAME ACCESS POINT NAME: Mnet.b-online.gr (menu) ok

USER ID ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟ ΡΡΡ : κενό

USER PASSWORD ΚΩΔΙΚΟΣ ΡΡΡ : κενό

AUTHENTICATION ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΗ : Normal "

 

Το menu του E700/710 δεν ειναι ιδιο με αυτο που περιγραφεται παραπανω, οι ρυθμισεις ομως παραμενουν. Νομιζω πως θα τα βρεις ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε κάποιον τρόπο να σώσω τον τηλεφωνικό κατάλογο μέσω του Handset Manager(MobileAction) ; Όταν τον κατεβάζω στον υπολογιστή, δεν απεικονίζει σωστά τους ελληνικούς χαρακτήρες. Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό; Είναι επείγον...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Θέλω να αλλάξω το ΙΜΕΙ του τηελφώνου μου. Έχω προσπαθήσει φορτώνοντας το original FW αλλά μάταια. Προσπαθώ με το WINIMEI αλλά αυτό διαβάζει μόνο την com1. Εγώ έχω usb καλώδιο που κάνει προσωμείωση στην com5. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

geia xara paides

file bibis o kalyteros tropos einai na xanakaneis upload to original FIRMWARE ths vodafone egw paliotera oso kai na palepsa den ginotane tipota me ta progs opws to winimei den alaze me tipota... prospatheise xana arkei na exeis back up to diko sou original firmware..... ,mhn tsekareis tis alages mono......

good luck dont worry ginete ayto......

WHAT U SEE IS NEVER WHAT U EXPECT TO SEE
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη ολα αυτα δεν τα καταλαβαινω και εχω παρει το Ε710 και το καλωδιο μεταφορας αλλα και τα δυο είναι άχρηστα με το κλειδωμα μηπωσ μπορειτε να βοηθησετε λεγοντασ με τι πρεπει να κατεβασω και απο που.πολυ παρακαλώ αν κανεισ μπορει θα με σωσει. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Αν και έχω Ε700 θεώρησα προτιμότερο να θέσω το ερώτημα μου εδώ αφού το τελευταίο τρίμηνο το forum αυτό έχει γίνει το συναπάντημα όλων των guru της samsung! :cool:

 

Πρόσφατα άλλαξα την κάμερα μετά από ένα πρόβλημα που έιχε με πρασίνισμα της οθόνης. Πιο συγκεκριμένα κατά τη λήψη φωτό η οθόνη πρασίνιζε (κάτι σαν nightmode σε πολεμικά ρεπορτάζ) και έβγαζε συχνά ένα μήνυμα σφάλματος αποθήκευσης. Ενώ όμως έγινε απλά αλλαγή της κάμερας χωρίς ανανέωση του firmware (έχω το ΡΕ700.05 Ε70BDWL1, όπως νομίζω όλοι που έχουν το default) η κάμερα παρουσιάζει αρκετό χιόνι και το nightshot δεν είναι πια ικανοποιητικό.... :( :(

Αλήθεια που μπορεί να οφείλεται και έχει τύχει ποτε σε σας?

Κάποιο μελλοντικό firmware μπορεί να διορθώνει την ποιότητα της κάμερας όπως έχει γίνει πρόσφατα με κάποια siemens?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xvass ( 5 Σεπ. 2004 , 16:43)

 

Καλησπέρα!

Αν και έχω Ε700 θεώρησα προτιμότερο να θέσω το ερώτημα μου εδώ αφού το τελευταίο τρίμηνο το forum αυτό έχει γίνει το συναπάντημα όλων των guru της samsung! :cool:

 

Πρόσφατα άλλαξα την κάμερα μετά από ένα πρόβλημα που έιχε με πρασίνισμα της οθόνης. Πιο συγκεκριμένα κατά τη λήψη φωτό η οθόνη πρασίνιζε (κάτι σαν nightmode σε πολεμικά ρεπορτάζ) και έβγαζε συχνά ένα μήνυμα σφάλματος αποθήκευσης. Ενώ όμως έγινε απλά αλλαγή της κάμερας χωρίς ανανέωση του firmware (έχω το ΡΕ700.05 Ε70BDWL1, όπως νομίζω όλοι που έχουν το default) η κάμερα παρουσιάζει αρκετό χιόνι και το nightshot δεν είναι πια ικανοποιητικό.... :( :(

Αλήθεια που μπορεί να οφείλεται και έχει τύχει ποτε σε σας?

Κάποιο μελλοντικό firmware μπορεί να διορθώνει την ποιότητα της κάμερας όπως έχει γίνει πρόσφατα με κάποια siemens?

 

Παροτι ελπιζω να μην εχει καμμια σχεση με εσενα διαβασε..... θα το βρεις πολυ ανησυχητικο :(

http://www.howardforums.com/showthread.php?s=&threadid=436370&highlight=%2Bcamera+%2Bworse+%2Be715

Link to comment
Share on other sites

geia se olous.

an kai parakolou8w kairo to forum molis x8es agorasa kalwdio opote arxizw ta flasharismata. Ta kainourgia fws pou kykloforoun exoun basikes diafores-beltiwseis meta3y tous h einai sxedon idia? Basika poio na katebasw apo ta E5 k F4 pou einai ta teleytaia?

 

Kai kati asxeto: Yparxei tropos na antigrapsw ola ta onomata tis sim sto thlefwno xwris na ta epilegw ena ena?

 

Kalws sas brhka!

Link to comment
Share on other sites

Saber... twra pou brikes to kalwdio to na antigrapseis ta onomata to phonebook einai polu polu eukolo mesw tou EASY GPRS. Epele3eta ola.... kanta paste sto pc slot... kai meta copy sto phone slot.

 

 

Ola ta programata pou xriazonte gia modding kai flash sthn suskeuh mas briskontai sthn selida mou:

http://users.panafonet.gr/giannarisd

Ρίξτε μια ματιά και εδώ, ίσως υπάρχει κάτι που σας ενδιαφέρει:

http://users.panafonet.gr/giannarisd

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...