Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές: Επιλογή / Αναβάθμιση


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω να προτείνω Dell.

Οταν όλες οι υπηρεσίες, τράπεζες κλπ έχουν Dell κάτι σημαίνει.

 

Eμμ, δεν "λέει" κάτι αυτό, φίλε μου! Σ' αυτές τις υπηρεσίες, πάει "πακέτο" η μηχανοργάνωση με την εκάστοτε διοίκηση και συνήθως ΒΓΑΖΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΡΕΛΑ απ' τις συμφωνίες που κάνουν! Δεν είναι, συνεπώς, απαραίτητο ότι "επειδή όλες οι υπηρεσίες έχουν Dell", είναι και τα καλύτερα.

 

καταρχην την καρτα γραφικων μονο αξιοπρεπεστατη δεν τη χαρακτηριζεις(intel hd graphics,οτι πιο low end εχει η αγορα μετα απο αυτες των netbook).oι επεξεργαστες δεν ειναι σε καμια περιπτωση δυνατοι(ειναι οι midrange του 2010)και οι σκληροι δεν βγαινουν σε πιο αργη εκδοση:)

 

Λαμπρά. ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ εσύ όμως, δεν έγραψες...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Eμμ, δεν "λέει" κάτι αυτό, φίλε μου! Σ' αυτές τις υπηρεσίες, πάει "πακέτο" η μηχανοργάνωση με την εκάστοτε διοίκηση και συνήθως ΒΓΑΖΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΡΕΛΑ απ' τις συμφωνίες που κάνουν! Δεν είναι, συνεπώς, απαραίτητο ότι "επειδή όλες οι υπηρεσίες έχουν Dell", είναι και τα καλύτερα.

Αυτό περίμενα να ακούσω.

Είναι η μόνη εταιρεία με αξιόπιστο service. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λαμπρά. ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ εσύ όμως, δεν έγραψες...

 

με οθονη αφης και τα specs που ζητας...απολυτως τιποτα.η προταση μου ειναι να παρεις απλο λαπτοπ αν θελεις αυτη τη δυναμη.αλλιως μη περιμενεις κατι που θα ειναι κορυφαιο για καμια δεκαετια οπως ο υπολογιστης που ανεφερεςπριν οτι εχεις

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

με οθονη αφης και τα specs που ζητας...απολυτως τιποτα.η προταση μου ειναι να παρεις απλο λαπτοπ αν θελεις αυτη τη δυναμη.αλλιως μη περιμενεις κατι που θα ειναι κορυφαιο για καμια δεκαετια οπως ο υπολογιστης που ανεφερεςπριν οτι εχεις

 

Σύμφωνοι, αλλά ΜΟΝΟ ΑΦΗΣ μου χρειάζεται! Πως θα σχεδιάζω, με το... δάκτυλο πάνω στο πάνελ αφής που κουνά τον κέρσορα;

Ή θα πάρω ΚΙ ΑΛΛΗ (επιπλέον) μικρότερη WACOM ταμπλέτα και θα κουβαλώ κι αυτήν μαζί μου;;;

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι, αλλά ΜΟΝΟ ΑΦΗΣ μου χρειάζεται! Πως θα σχεδιάζω, με το... δάκτυλο πάνω στο πάνελ αφής που κουνά τον κέρσορα;

Ή θα πάρω ΚΙ ΑΛΛΗ (επιπλέον) μικρότερη WACOM ταμπλέτα και θα κουβαλώ κι αυτήν μαζί μου;;;

 

για σχεδιασμο μπορεις να χρησιμοποιησεις καποιο ποντικι που ειναι και πιο σιγουρη μεθοδος(δεν ειμαι σιγουρος οτι ολα τα προγραμματα ειναι συμβατα και optimised για χρηση με οθονη αφης)

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

για σχεδιασμο μπορεις να χρησιμοποιησεις καποιο ποντικι που ειναι και πιο σιγουρη μεθοδος(δεν ειμαι σιγουρος οτι ολα τα προγραμματα ειναι συμβατα και optimised για χρηση με οθονη αφης)

 

Ρε παιδιά..., ουφ! Επαγγελματίας είμαι, λέτε να ΜΗ ΞΕΡΩ "ΠΩΣ" σχεδιάζεις σε υπολογιστή;!

 

Χρειάζομαι ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑ για αυτή τη δουλεία, ΔΙΧΩΣ ένα κάρο παρελκόμενα να κουβαλώ μαζί.

Χρειάζομαι tabletPC, ΤΕΛΟΣ!!! Πως να το κάνουμε; Μπορείτε, ναι ή όχι να βοηθήσετε; Αν ναι, πείτε μου. Αν όχι, ΜΗΝ απαντάτε...

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω θερμά να πέσουν οι τόνοι. Κάποιος χρήστης ζητά κάτι συγκεκριμένο. Αν μπορούμε να βοηθήσουμε έχει καλώς. Οτιδήποτε άλλο δεν έχει νόημα. Ας μην συνεχιστεί άλλο παρακαλώ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα και σε προηγούμενο post ότι οι επιλογές στα tablets του είδους είναι πολύ περιορισμένες και αυτό είναι λογικό όταν κάθε κατασκευαστής έχει το πολύ ένα τέτοιο μηχάνημα. Γι'αυτό κιόλας υπάρχουν τόσα posts που σου προτείνουν να κοιτάξεις κάτι άλλο. Επομένως δες τα μοντέλα που έχουν οι πιο γνωστοί κατασκευαστές, π.χ. Dell, Toshiba, HP, Lenovo και διάλεξε κάποιο από αυτά, κατά προτίμηση κάποιο με νέο chipset όπως ξαναέγραψα. Τα μηχανήματα αυτά επειδή απευθύνονται σε μικρό κομμάτι της αγοράς -επαγγελματίες κυρίως- είναι αρκετά ακριβά. Άρα θα πρέπει να επιλέξεις με προσοχή γιατί θα κάνεις μία επένδυση η οποία θα πρέπει να σε καλύψει για όσο το δυνατόν μεγαλύτερο χρονικό διάστημα.

 

Από εκεί και πέρα σε παρακαλώ στο εξής να μην γράφεις με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζεις και δεν είναι καθόλου ευγενικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σκέφτομαι να αγοράσω λάπτοπ. Δεν έχω τρελές απαιτήσεις, τίποτα παραπάνω από ένα απλό σερφάρισμα στο ίντερνετ. Γι αυτό θέλω κάτι όσο το δυνατό φθηνότερο.

 

Αυτό είναι εκ των φθηνότερων που βρήκα αλλά έχει προεγκατεστήμενο το linux...

 

Επόμενη επιλογή μου είναι αυτό. Από κει και πέρα οι τιμές ανεβαίνουν. Τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

αναμεσα στις 2 επιλογες σου λεω να επιλεξεις την 2τερη και τον Toshiba ;) Edited by mirrorofsorrow
Αφαίρεση παράθεσης
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω λάπτοπ. Δεν έχω τρελές απαιτήσεις, τίποτα παραπάνω από ένα απλό σερφάρισμα στο ίντερνετ. Γι αυτό θέλω κάτι όσο το δυνατό φθηνότερο.

 

Αυτό είναι εκ των φθηνότερων που βρήκα αλλά έχει προεγκατεστήμενο το linux...

 

Επόμενη επιλογή μου είναι αυτό. Από κει και πέρα οι τιμές ανεβαίνουν. Τι προτείνετε?

 

http://www.specialprice.gr/shop/item.asp?itemid=15033&catid=632 (*)

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=10098610&cmicc=skroutz (***)

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/68bbb76c560d4f66b0fb611175989454/productinfo.aspx (***)

http://www.unistore.gr/product_info.php?products_id=508 (***)

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7582/NOTEBOOK-Ultra-Portable-HP-COMPAQ-NC4200-1-86Ghz-12-1-1-GB-60-GB-Lan-Wifi-XPPI (**)

 

Kαι από εξωτερικό (eBay, εγώ ΑΠΟ ΕΔΩ θα έπαιρνα!!!):

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ASUS-10-1-EEE-PC-1001PXD-SEASHELL-WINDOWS-7-NETBOOK-/200622663789?pt=UK_Computing_Laptops_EH&hash=item2eb60ae86d

http://www.ebay.co.uk/itm/TOSHIBA-SATELLITE-C660-18C-250GB-HDD-15-6-WIN-7-LAPTOP-/160583211707?pt=UK_Computing_Laptops_EH&hash=item2563815abb

http://www.ebay.co.uk/itm/Netbook-1GHz-TOSHIBA-AC100-Thin-Light-10-Cheap-Laptops-/160601590278?pt=UK_Computing_Laptops_EH&hash=item256499ca06

http://www.ebay.co.uk/itm/Acer-Aspire-One-D255-Netbook-N450-Red-/130529170227?pt=UK_Computing_Laptops_EH&hash=item1e64251333

http://www.ebay.co.uk/itm/Lenovo-IdeaPad-10-1-S10-3-Intel-Atom-1-66Ghz-6cell-Bat-/270773563147?pt=Laptops_Nov05&hash=item3f0b5caf0b (***)

http://www.ebay.co.uk/itm/TOSHIBA-Netbook-Laptops-PC-Android-2-2-Mini-Computers-/160601589742?pt=UK_Computing_Laptops_EH&hash=item256499c7ee

Link to comment
Share on other sites

Καλές οι προτάσεις αλλά θέλω με 15αρα οθόνη...μη βγάλω τα μάτια μου!

 

@mol

Αν όμως περάσω άλλα windows, θα πάψει να ισχύει η εγγύηση. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Καλές οι προτάσεις αλλά θέλω με 15αρα οθόνη...μη βγάλω τα μάτια μου!

 

@mol

Αν όμως περάσω άλλα windows, θα πάψει να ισχύει η εγγύηση. Σωστά?

 

ΣΙΓΑ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ... από 12άρα σε 15άρα! Να πω ότι ήθελες 18 ίντσες και σου πρότεινα 11, το καταλαβαίνω.

Για το άλλο θέμα, φαντάζομαι πως δεν πρέπει να χάνεται η εγγύηση. Τουλάχιστον απ' το εξωτερικό...

Ό,τι και να διαλέξεις, να κοιτάξεις από το ΙΝΤΕΡΝΕΤ κι απ' έξω.

Link to comment
Share on other sites

και να παψει να ισχυει η εγγυηση, ξαναπερνας λινουξ πάνω :p

 

επίσης δες και αυτό απο eshop http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.900898

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα διάλεγα το Toshiba από την ηλεκτρονική και αν θέλεις μόνο σερφάρισμα, βγάλε τα windows και βάλε ένα ubuntu που είναι πανεύκολο και θα πηγαίνει σφαίρα.

Η διαφορά σε 12" με 15" είναι απλά χαοτική. Αν κάτσεις 4-5 ώρες σερί θα το καταλάβεις αμέσως...

Η εγγύηση αφορά το hardware και φυσικά δεν σε υποχρεώνει σε κάποιο software, ούτε στο λειτουργικό που είναι επίσης software. Αν ήταν έτσι θα μας υποχρέωνε να χρησιμοποιούμε και τα προεγκατεστημένα antivirus και ότι άλλο βάλανε και δε θα μας επέτρεπαν να διαλέξουμε άλλα. Κάτι τέτοιο είναι εντελώς παράλογο και θα χάναμε την εγγύηση, ότι και να εγκαθιστούσαμε στο pc !!! Το λογικό θα ήταν να χαθεί η εγγύηση για οτιδήποτε παράνομο (πχ σπασμένα προγράμματα) τοποθετηθεί, κάτι το οποίο δεν είναι σε καμμία περίπτωση το linux, αλλά κάτι τέτοιο ευτυχώς δεν ισχύει.

Όποιο και να διαλέξεις, δες να έχει τουλάχιστον 2 χρόνια εγγύηση.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα διάλεγα το Toshiba από την ηλεκτρονική και αν θέλεις μόνο σερφάρισμα, βγάλε τα windows και βάλε ένα ubuntu που είναι πανεύκολο και θα πηγαίνει σφαίρα.

Η διαφορά σε 12" με 15" είναι απλά χαοτική. Αν κάτσεις 4-5 ώρες σερί θα το καταλάβεις αμέσως...

Η εγγύηση αφορά το hardware και φυσικά δεν σε υποχρεώνει σε κάποιο software, ούτε στο λειτουργικό που είναι επίσης software. Αν ήταν έτσι θα μας υποχρέωνε να χρησιμοποιούμε και τα προεγκατεστημένα antivirus και ότι άλλο βάλανε και δε θα μας επέτρεπαν να διαλέξουμε άλλα. Κάτι τέτοιο είναι εντελώς παράλογο και θα χάναμε την εγγύηση, ότι και να εγκαθιστούσαμε στο pc !!! Το λογικό θα ήταν να χαθεί η εγγύηση για οτιδήποτε παράνομο (πχ σπασμένα προγράμματα) τοποθετηθεί, κάτι το οποίο δεν είναι σε καμμία περίπτωση το linux, αλλά κάτι τέτοιο ευτυχώς δεν ισχύει.

Όποιο και να διαλέξεις, δες να έχει τουλάχιστον 2 χρόνια εγγύηση.

 

Διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ, με την "χαοτική διαφορά" μεταξύ 12'' & 15''... Είχα αρχικά 12'' notebook και πριν 2 χρόνια μου 'δωσε ο πατέρας μου το 15άρι του. Προσωπικά, ναι μεν είδα διαφορά, αλλά για την ΧΡΗΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ δεν πολυ-αξίζει.

 

Όσο για τα άλλα που είπες, συμφωνώ.

 

============

 

Φιλαράκι, εγώ προσωπικά επιμένω:

ΠΑΡΕ ΑΠ' ΕΞΩ! ΔΕΝ συγκρίνεται η αγορά απ' το εξωτερικό (Ευρωπ. Ένωση - εφόσων... "ΑΚΟΜΑ" είμαστε εκεί!), με αγορά απ' την Ελλάδα. Το ΜΟΝΟ αρνητικό είναι ότι, εάν πάθει κάτι ΙΣΩΣ να χρειαστεί να το στείλεις έξω (εάν δεν το πάρουν εδώ - συμβαίνει καμιά φορά) και το ότι χρειάζεσαι (από μερικά κράτη) αντάπτορα για το βίσμα της πρίζας. Κατά τα άλλα, ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΦΤΑ που θα δώσεις, θα πάρεις ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟ μηχάνημα, με εγγύηση κι εκείνο, με ΤΑΧΥΤΑΤΗ παραλλαβή (συνήθως) - στην Ελλάδα ΤΟΝ ΙΔΙΟ χρόνο περίπου θα περιμένεις, εκτός κι αν είναι ετοιμοπαράδοτο,... κτλ. κτλ. Επίσης, έχω δει κάμποσες περιπτώσεις, που ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ μοντέλο με τα ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ χαρακτηριστικά από εξωτερικό, "τρέχει" καλύτερα και συμπεριφέρεται πιο "στρωτά"...

Γνώμη μου, έτσι; Τυγχάνει να 'χω ζήσει και στην Αγγλία και εδώ για μπόλικα χρόνια και θεωρώ ότι εδώ είναι "λοταρία" να βρεις καλό (έτοιμο, compact) μηχάνημα. Εάν μιλάμε για custom desktop π.χ., το ΠΛΑΙΣΙΟ δίνει φοβερά μηχανήματα και το σέρβις του είναι ΑΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΟ. (Μου 'σπασε - σε τροχαίο - η WACOM πινακίδα μια Παρασκευή βράδυ, πήρα σ' ένα σορό μαγαζιά την ίδια μέρα και το πρωί του Σαββάτου... και στο ΠΛΑΙΣΙΟ αφ' ενός την βρήκαν μέσα σε 1 ώρα - δεν την είχαν ετοιμοπαράδοτη - και μου ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΣΠΙΤΙ μέχρι τις 15:00!!! Και μια άλλη φορά, που 'χα πάρει έναν ΡΑΠΤΟΡ σκληρό, μου βγήκε ελατωματικός, σε 1-2 ώρες μου έφεραν ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ άλλο σκληρό και μια ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΗ 30 ευρώ!)

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμες οι συμβουλές σας.

Αυτό από τα eshop το είδα κι εγώ αλλά έχει 370 ευρώ... Λέω να μην υπερβώ τα 340 το πολύ... Το καλό βέβαια με το eshop είναι ότι δίνει 2 χρόνια εγγύηση ενώ τα υπόλοιπα καταστήματα που κοιτάω δίνουν 1...

 

Απ' έξω δεν θέλω να αγοράσω λάπτοπ για πολλούς και διάφορους λόγους, όπως ότι σε περίπτωση που πάθει κάτι πρέπει να το στείλω έξω... Κι αν δεν γυρίσει ποτέ? Ενώ εδώ αν γίνει μια στραβή πας στο κατάστημα, κάνεις το σαματά και ξεμπερδεύεις. :p

Σε αυτό που λες ότι απ' έξω ίσως είναι καλύτερο, για μενα που δεν το θέλω για ιδιαίτερες χρήσεις, δεν έχει νόημα να επιλέξω βάσει αυτού. Το θέλω για πολύ απλά πράγματα και πιστεύω ότι τα εγχώρια μια χαρά με καλύπτουν.

 

Τεσπα, τις επόμενες μέρες θα επιλέξω. Πιθανότατα θα πάρω το Acer με 319 και θα του περάσω τα xp. Είναι και δωρεάν η αποστολή από το κατάστημα οπότε όλα κομπλέ. :)

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμες οι συμβουλές σας.

Αυτό από τα eshop το είδα κι εγώ αλλά έχει 370 ευρώ... Λέω να μην υπερβώ τα 340 το πολύ... Το καλό βέβαια με το eshop είναι ότι δίνει 2 χρόνια εγγύηση ενώ τα υπόλοιπα καταστήματα που κοιτάω δίνουν 1...

 

Απ' έξω δεν θέλω να αγοράσω λάπτοπ για πολλούς και διάφορους λόγους, όπως ότι σε περίπτωση που πάθει κάτι πρέπει να το στείλω έξω... Κι αν δεν γυρίσει ποτέ? Ενώ εδώ αν γίνει μια στραβή πας στο κατάστημα, κάνεις το σαματά και ξεμπερδεύεις. :p

Σε αυτό που λες ότι απ' έξω ίσως είναι καλύτερο, για μενα που δεν το θέλω για ιδιαίτερες χρήσεις, δεν έχει νόημα να επιλέξω βάσει αυτού. Το θέλω για πολύ απλά πράγματα και πιστεύω ότι τα εγχώρια μια χαρά με καλύπτουν.

 

Τεσπα, τις επόμενες μέρες θα επιλέξω. Πιθανότατα θα πάρω το Acer με 319 και θα του περάσω τα xp. Είναι και δωρεάν η αποστολή από το κατάστημα οπότε όλα κομπλέ. :)

Το να παρεις acer για μενα ειναι πεταμενα λεφτα :down: και ειδικα σε τοση χαμηλη κατηγορια.παρε καπoιο αλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου το είπαν κι άλλοι αυτό... Δεν ξέρω γιατί έχει τόσο κακή φήμη η acer. Πάντως το μικρό το netbook που έχει η αδερφή μου, της acer, το χει δυο χρόνια, το χει μ@μήσει στα παιχνίδια και δεν έχει βγάλει την παραμικρή ζημιά.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είχα αγοράσει laptop από Ιρλανδία (ιρλανδικό ebay). Χάλασε ο δίσκος, την άλλη μέρα ήρθε τεχνικός σπίτι, σε μια ώρα τον είχε αλλάξει, είχε περάσει το λειτουργικό και είχε φύγει.

Γι' αυτό προτείνω Dell.

 

Πάει λίγο πιο ψηλά, αλλά το θεωρώ πιο αξιόλογο.

 

Αν μπορείς, πάρε από εξωτερικό. το μόνο που ίσως χρειαστεί να αλλάξεις είναι η πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Στο παρελθόν υπήρχαν πάρα πολλά παράπονα πελατών της Acer, για κακή ποιότητα κατασκευής και κακή εξυπηρέτηση πελατών επίσης. Όσο για τις οθόνες, η διαφορά μεταξύ 12'' και 15'' είναι χαοτική, ειδικά αν συνοδεύεται από αντίστοιχη διαφορά στην ανάλυση. Ωστόσο με τόσο περιορισμένο χρηματικό ποσό που διαθέτεις, δεν ξέρω αν έχει νόημα να πάρεις κάτι εκτός από netbook. Υπάρχουν κάποια με διπύρηνο Atom επεξεργαστή που έχουν αρκετά βελτιωμένες επιδόσεις, συγκριτικά με τα υπόλοιπα.
Link to comment
Share on other sites

Στο παρελθόν υπήρχαν πάρα πολλά παράπονα πελατών της Acer, για κακή ποιότητα κατασκευής και κακή εξυπηρέτηση πελατών επίσης. Όσο για τις οθόνες, η διαφορά μεταξύ 12'' και 15'' είναι χαοτική, ειδικά αν συνοδεύεται από αντίστοιχη διαφορά στην ανάλυση. Ωστόσο με τόσο περιορισμένο χρηματικό ποσό που διαθέτεις, δεν ξέρω αν έχει νόημα να πάρεις κάτι εκτός από netbook. Υπάρχουν κάποια με διπύρηνο Atom επεξεργαστή που έχουν αρκετά βελτιωμένες επιδόσεις, συγκριτικά με τα υπόλοιπα.

 

Μάλιστα... Άρα δικαίως υπάρχει η κακή φήμη για την Acer. Ίσως πάρω το toshiba που δίνει και 2 χρόνια εγγύηση.

 

Κοίτα, θα διέθετα και περισσότερα χρήματα αν ήθελα να πάρω κάτι ιδιαίτερο για εξειδικευμένη δουλειά. Δεν έχω απαιτήσεις από το μηχάνημα κι έτσι δεν βρίσκω κανένα λόγο να δώσω παραπάνω από 350 ευρώ. Αν είχα απαιτήσεις, θα τις πλήρωνα. Να είσαι σίγουρος. Όμως ο καθένας κρίνει με βάση του τι χρειάζεται να κάνει. Έχω σταθερό pc που χειρίζομαι καθημερινά και με καλύπτει απόλυτα. Το λάπτοπ θα το χρειαστώ για ένα διήμερο στο εξοχικό ή για ένα καφέ που θα πάω, τίποτα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...