Jump to content

DaPeng T2000


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, ειμαι και εγω κατοχος εδω και 8-9 μερες ενος κινεζικου τηλεφωνου dapeng T2000 με μια πρωτη ματια θα σας γραψω τις εντυπωσεις μου. φαινεται πολυ καλο κινητο με πληκτρολογιο-θηκη αποσπωμενη η οποια ειναι πολυ χρησημη για πλοηγηση στο ιντερνετ, γραφη μυνηματων (και στα ελληνικα) και οτι αλλο χρειαζεται.τηλεοραση και ραδιοφωνο με αψογη ληψη{εφοσον το σημα ειναι καλο)κανει εγγραφη τηλεοπτικου προγραμματος σε 3gp καθως και των ραδιοφωνικων σταθμων.τα ηχεια του αρκετα καλα,με αριστα το 10 εγω του δινω 8.εχει εκουαλαζερ 6-7 ετοιμων θεσεων,εχει 2 καμερες η μια 3 mp η αλλη 1mp εχει αρκετες ρυθμισεις στην φωτ.μηχανη και η ποιοτητα της φωτογραφιας καλη με αριστα το 10 (6-7) αν θυμαμαι καλα εχει την δυνατοτητα να βαλεις 800 επαφες.Οι μπαταριες του(2) κρατανε 2 μερες ανετα,(η καθε μια) να βλεπεις τηλεοραση να ακους ραδιο και χωρις ακουστικα και να μιλας περιπου 30 λεπτα την ημερα,και περιπου καμια ωρα στο internet φορτιζουν με εξωτερικο φορτιστη που υπαρχει στην συσκευασια και με το USB. πολυ καλη πλοηγηση στο ιντερνετ γρηγορη ανταποκριση με την οpera ,παιρνεις δινεις email και στα ελληνικα.αγορασμενο απο μαγαζι της ομονοιας 190 € με ενα χρονο εγγυηση αλλαγης με καινουργιο αν δεν φτιαχνεται.η μεταφορα των 400 περιπου επαφων μου εγινε με BT ANA 6 επαφες.το λειτουργικο δεν ξερω ποιας εταιριας ειναι, εχω την εντυπωση οτι ειναι ΜΤΚ. Ενα προβλημα μονο εχω οτι καθε φορα που μπαινω στο internet πρεπει να βαζω τον 16ψηφιο κωδικο και ειναι πολυ σπαστικο.σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλο για τα χρηματα που εδωσα. το website gia na δειτε φωτογραφιες και χαρακτηριστικα ειναι αυτο http://www.sourcinggate.com/dapeng-t2000-wifi-tv-cellphone-with-portable-qwerty-keypad-p-6312.html στο μονο που υστερει εναντι του iphone einai sto tach της οθονης, οτι αλλη πληροφορια θελετε ειμαι στη διαθεση σας .
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησουλες

1. Το qwerty keyboard γραφει ελληνικα ? Αν ναι γραφει καθε γραμμα ξεχωριστα η πχ πατωντας το Α σου βγαζει την δυνατοτητα να πατησεις Α Β Γ οπως κανει το e1000?

2. Tι ακριβως εννοεις οτι υστερει στο touch της οθονης?

Ευχαριστω προκαταβολικα για το χρονο σου

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησουλες

1. Το qwerty keyboard γραφει ελληνικα ? Αν ναι γραφει καθε γραμμα ξεχωριστα η πχ πατωντας το Α σου βγαζει την δυνατοτητα να πατησεις Α Β Γ οπως κανει το e1000?

2. Tι ακριβως εννοεις οτι υστερει στο touch της οθονης?

Ευχαριστω προκαταβολικα για το χρονο σου

γραφει ενα-ενα γραμμα κανονικα οπως το πληκτρολογιο. για το τατσ της οθονης δεν εχει την ιδια γρηγοραδα,δεν μετακινουνται τα εικονιδια τοσο ευκολα οπως του iphone.σε γενικες γραμμες για τα χρηματα του ειναι αριστο.

Link to comment
Share on other sites

παρτε ματι αυτο το κινητο: http://solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=3502 , αρχιζουν και ανεβαζουν ριθμους οι κενεζοι με τα κινητα!
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε να δουμε ακομα πολλα, τρεμε Νοκια, Ερικσον κτλ!

China Rulezzz!

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησουλες

1. Το qwerty keyboard γραφει ελληνικα ? Αν ναι γραφει καθε γραμμα ξεχωριστα η πχ πατωντας το Α σου βγαζει την δυνατοτητα να πατησεις Α Β Γ οπως κανει το e1000?

λίγο offtopic καθώς μιλάμε για άλλο κινητό αλλά στο E1000 κάθε γράμμα στο qwerty πληκτρολόγιο αντιστοιχεί σε ένα μόνο ελληνικό,ακριβώς όπως και στο πληκτρολόγιο του pc σου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

παλι εχουμε αλλες εκδοσεις ... το δικο μου Ε1000 ειχε π.χ στο Α αβγ κλπ δεν τα ειχε ξεχωριστα... μπορει να αλλαξαν firmware και να το εφτιαξαν
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον...Εγώ έχω μπροστά μου 2 Ε1000 και στο κάθε γράμμα του qwerty πληκτρολογίου αντιστοιχεί ένα ελληνικό.Δεν είχα πάρει πιο πριν άλλο Ε1000

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει επίσημη ελληνική αντιπροσωπεία για το DaPeng T2000 Wi-Fi TV Cellphone ???

ελπίζω ότι λες υποστήριξη να μην εννοείς το μαγαζί τις ομόνοιας που το πήρε το παλικάρι γιατί αυτός αύριο μπορεί να μην υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Αντιπροσωπεία δεν υπάρχει οπότε φροντίζεις να το αγοράσεις από κάποιον που θα σε καλύψει σε θέμα εγγύησης ή επισκευής ;)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά τα φοβάμαι αυτά :) εδώ βλέπεις έχεις εγγύηση και υπάρχει και επίσημη αντιπροσωπεία και καμια φορα δεν μπορείς να βρείς άκρη :( τώρα βεβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας, εδω πας σε γνωστες μαρκες και σε ταλαιπωρουν, για το κινεζικο μιλαμαι τωρα, αν χαλασει απο μονο του, μου εδωσε ενα χαρτι με την σφραγιδα του μαγαζιου και μου ειπε οτι εχει ενα χρονο εγγυηση.τωρα οσο αφορα το πληκτρολογιο οντως σε ορισμενα γραμματα πρεπει να το πατησεις 2 και 3φορες για να σου βγαλει αυτο που θελεις, αλλα το μεσα το εικονικο δουλευει ενα ενα,εγω δεν το χρησιμοποιω για μηνυματα οποτε δεν με ενδιαφερει.αλλα σημερα στεναχωρεθηκα γιατι βρηκα σε γνωστο site το iphone το προηγουμενο (οχι το S)με 170€. και κερδισα και σημερα απο την κοκα-κολα και ενα νοκια 5800.

 

Μηπως γνωριζει κανενας απο εσας πως μπορω να βαλω τα 16 ψηφια του κωδικου του router μονιμα στο wi-fi - acceess point settings ωστε να μην πληκτρολογω καθε φορα τον κωδικο?θα ειμαι υποχρεος.

Link to comment
Share on other sites

Μην στενοχωριέσαι αποκλείεται το iphone 3G να έχει πέσει στα 170 ευρώ οπότε αυτό που είδες ήταν κάποιο scam site.Σχετικά με το κινητό που πήρες μιας και το είχα χθες στα χέρια μου για λίγο θα έλεγα ότι είναι σχετικά καλό αλλά σίγουρα όχι από τα πιο ποιοτικά που έχω δεί(δεν το δούλεψα πάνω από 10 λεπτά πάντως).Αυτό πάει και για τον τίτλο του θέματος που πιστεύω ότι είναι πολύ υπερβολικός,πιστεύω ότι αν είναι και θέλουμε ένα ξεχωριστό θέμα για κάθε κινητό τότε το όνομα του και μόνο αρκεί,οι χαρακτηρισμοί μπορεί να υπάρχουν μέσα στα post.Αλλά και πάλι καλύτερα όλα αυτά τα κινητά να μπαίνουν μέσα στο θέμα με τα κινητά με TV+DUAL SIM + WIFI γιατί έτσι κι αλλιώς σχεδόν το ίδιο είναι όλα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

την 16Gb μνήμη την διαβάζει κανονικά? η μέχρι 8Gb?

 

διαβαζει μεχρι 8gb ακυρωσε την 16αρα,στο λεω επειδη το εχω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μάλλον...Εγώ έχω μπροστά μου 2 Ε1000 και στο κάθε γράμμα του qwerty πληκτρολογίου αντιστοιχεί ένα ελληνικό.Δεν είχα πάρει πιο πριν άλλο Ε1000

 

Συμφωνώ και επιβεβαιώνω. Σε τρία κομμάτια Ε1000 που δοκίμασα δεν διαπίστωσα πρόβλημα με στο QWERTY πληκτρολόγιο. Είναι και ποιο ελαφρύ από το Chang Jiang N97(ίσως της μικρότερης μπαταρίας του). Εδώ όμως μιλάμε για το Τ2000 που είναι τελείως άλλο μοντέλο, πανέμορφη συνολικά εμφάνιση και με πολύ πρακτικό αποσπώμενο QWERTY πληκτρολόγιο που είναι πολύ καλό και εύχρηστο. Και στα 129 ευρώ που μπορεί κανείς να το αγοράσει από Ελλάδα, είναι μια καλή περίπτωση να το συμπεριλάβει στα υπ όψιν του. Το μόνο αδύναμο στοιχείο του ίσως είναι η ανάλυση της κάμερας

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΝΑ κινεζικο εν εχει καλη καμερα!!!οποιος το θελει για καμερα να παει σε επωνυμο κινητο!!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επιβεβαιώνω. Σε τρία κομμάτια Ε1000 που δοκίμασα δεν διαπίστωσα πρόβλημα με στο QWERTY πληκτρολόγιο. Είναι και ποιο ελαφρύ από το Chang Jiang N97(ίσως της μικρότερης μπαταρίας του). Εδώ όμως μιλάμε για το Τ2000 που είναι τελείως άλλο μοντέλο, πανέμορφη συνολικά εμφάνιση και με πολύ πρακτικό αποσπώμενο QWERTY πληκτρολόγιο που είναι πολύ καλό και εύχρηστο. Και στα 129 ευρώ που μπορεί κανείς να το αγοράσει από Ελλάδα, είναι μια καλή περίπτωση να το συμπεριλάβει στα υπ όψιν του. Το μόνο αδύναμο στοιχείο του ίσως είναι η ανάλυση της κάμερας

Το είχα γράψει ότι είναι offtopic το μήνυμα μου αυτό απλά να κάνω μια διόρθωση.Αυτά τα κινητά που είχα ήταν Changjiang N97 που είναι σαφώς καλύτερα από το Ε1000.

Τώρα σχετικά με το Τ2000 εγώ το βρίσκω μετριότητα ώς τραγικό για κινητό.Κατασκευαστικά δε,είναι κάτω και από τον μέσο όρο των κινέζικων.Σίγουρα υπάρχουν πολύ καλύτερα κινέζικα κινητά.(άποψη μου είναι αυτή βέβαια,αλλά από την στιγμή που περνάνε ένα σωρό μοντέλα από τα χέρια μου,πιστεύω πως μετράει)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

το σωζει το πληκτρολογιο και η καλη αισθηση της touch,σαν ποιοτητα πλαστικων και σχεδιαση ...μετρια
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to DaPeng T2000

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...