Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hawk_heaven (24 Σεπ. 2004 , 16:22)

Ektos apo tis IR pou to 7610 DEN exei, poia allh diafora exei me to 6600?

Καλύτερη οθόνη, καλύτερη βιντεοσκόπηση μεχρι 10 λεπτά, πολύ καλύτερη κάμερα, μικρότερο μέγεθος-όγκο, καλύτερη αναμονή, μικρότερου μεγέθους κάρτες μνήμης (=μειονέκτημα), θύρα usb, υποστήριξη mp3, mp3 ως ήχος κλήσης, πιο γρήγορο μενού ακόμα και με φορτωμένα themes, 8ΜΒ εσωτερικής μνήμης, αυτά νομίζω... :D

 

PS: kai kati asxeto... Pws mporw na balw eikona thlefwnou aristera, otan stelnw ena munhma sto forum? :worry:

Στην μπάρα στο πάνω μέρος της οθόνης σου, πατάς επιλογές, στην σελίδα που ανοίγει, ξανά επιλογές. Μετά τέρμα κάτω αλλαγή avatar και στον πίνακα που εμφανίζεται, επιλέγεις το κινητό που θες να συνοδεύει το nick σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (23 Σεπ. 2004 , 22:56)

 

αλήθεια έχετε προσέξει οτι στο avatar μας (για το 7610 μιλάω!! :) )

υπάρχει η υπογραφή του myphone ( mp );γιατι αραγε; δεν το εχω προσέξει σε αλλο avatar!!

που το προσεξες ρε θυριο!!!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hawk_heaven (24 Σεπ. 2004 , 16:22)

 

Re paidia, mporeite na mou lusete mia aporia??

 

Ektos apo tis IR pou to 7610 DEN exei, poia allh diafora exei me to 6600?

 

PS: kai kati asxeto... Pws mporw na balw eikona thlefwnou aristera, otan stelnw ena munhma sto forum? :worry:

 

αλλη διαφορα ειναι η πολυ καλυτερη καμερα απο το 6600.δεν νομιζω να εχει αλλες συμαντικες λεπτομεριες.θα πας ρυθμισεις,παλι ρυθμισεις και κατο κατο λεει avatar.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος v@gelis (24 Σεπ. 2004 , 01:08)

 

Oxi,ayto to gnwrizw kai de me enoxlei,ayto pou me 'kaiei'(kai pou htan diko mou la8os,ka8ws den to xeka8arisa) einai h entash tou akoustikou kata th diarkeia synomilias,pou th vriskw metriotath gia nokia kai de mporw na katalavw giati(gia paradeigma ta 6600 kai QD pou dokimasa tis teleytaies meres exoun to gnwsto poly dynato akoustiko,pou exoume synh8isei sta nokia kai pou mou aresei idiaitera,idiws se xwrous me fasaria k.l.p).

 

koita na deis file mou....to 7610 einai apo ta kalitera kinita tis agoras me polla pleonektimata alla kai me 2 simantika meionektimata:1ov.einai monofoniko kai oxi polifoniko,distixos,kai oxi mono auto alla estw kai to ena ixeio pou exei einai poli xalia se sxesi me alla fthinotera kinita tis idias etaireias px7250.kai 2ov:den exei kali entasi to akoustiko tou.genika oson afora ta tou ixou to kinito einai poli down....prama pou einai bebaia anexigito alla kai anepitrepto gia tin klasi tou kai to kostos tou.krima.....episis san meionektima kapoioi,prwswpika kai egw,thewrw tin apousia IR.Auta :whistle:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
pedia molis pira pisw to olokenourio 7610 sto katastima germanos apo opou to pira kai molis tous ipa to provlima me ta pixels i anthropoi amesos espefsan na me e3ipiretisoun alla epidi den ixan allo 7610 mavro sto stock :p mou ipan na perasw tin deftera pou tha kanoun kenouria paralavi 7610 na parw ena allo kenourio :D makari nane kala oi anthropoi tou germanou :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος powerulez (24 Σεπ. 2004 , 17:32)

 

pedia molis pira pisw to olokenourio 7610 sto katastima germanos apo opou to pira kai molis tous ipa to provlima me ta pixels i anthropoi amesos espefsan na me e3ipiretisoun alla epidi den ixan allo 7610 mavro sto stock :p mou ipan na perasw tin deftera pou tha kanoun kenouria paralavi 7610 na parw ena allo kenourio :D makari nane kala oi anthropoi tou germanou :)

 

 

Παλι καλα που ξεμπερδεψες φιλε μου γρηγορα, οποτε λιγη υπομονη

μεχρι την Δευτερα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος powerulez (24 Σεπ. 2004 , 17:32)

 

pedia molis pira pisw to olokenourio 7610 sto katastima germanos apo opou to pira kai molis tous ipa to provlima me ta pixels i anthropoi amesos espefsan na me e3ipiretisoun alla epidi den ixan allo 7610 mavro sto stock :p mou ipan na perasw tin deftera pou tha kanoun kenouria paralavi 7610 na parw ena allo kenourio :D makari nane kala oi anthropoi tou germanou :)

 

file mou makari na einai etsi opos ta les alla tha sou sinistousa ligi ipomoni kai na eisai perisotero sigratimenos giati den einai ola toso rodina kai eidika me to germano pou egw prosopika exw poli kaki embireia!sou euxomai na pane ola kala.... :o

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikos_star (24 Σεπ. 2004 , 18:10)

 

Kalispera

tha ithela na allaksw to onoma tou paroxea Diktiou me mia photo

pws ginete ?

thanks!

 

 

Χρησιμοποιησε καποιον file manager πχ FExplorer, εχει την επιλογη

αυτη ενσωματωμενη. (Set as operator Logo)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος laios23 (24 Σεπ. 2004 , 17:20)

 

koita na deis file mou....to 7610 einai apo ta kalitera kinita tis agoras me polla pleonektimata alla kai me 2 simantika meionektimata:1ov.einai monofoniko kai oxi polifoniko,distixos,kai oxi mono auto alla estw kai to ena ixeio pou exei einai poli xalia se sxesi me alla fthinotera kinita tis idias etaireias px7250.kai 2ov:den exei kali entasi to akoustiko tou.genika oson afora ta tou ixou to kinito einai poli down....prama pou einai bebaia anexigito alla kai anepitrepto gia tin klasi tou kai to kostos tou.krima.....episis san meionektima kapoioi,prwswpika kai egw,thewrw tin apousia IR.Auta :whistle:

 

 

Gia to hxeio to hxera kai pragmatika einai aparadekto,alla en gnwsei mou proxwrhsa sthn agora tou 7610.

Gia to akoustiko omws kai thn entash tou den to gnwriza kai malista enas apo tous logous pou epelexa na poulhsw to sx1 kai na parw ayto einai to paradosiaka dynato akoustiko twn nokia(eixa ta perissotera nokia kai panta htan etsi).Pros apogohteysh mou omws to akoustiko tou 7610 einai metriotato kai einai akrivws san na exw thn entash sto 6600 3 "mpares" ligotero apo th full entash....

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη βρε παιδια, εγω γιατι το θεωρω πολυ δυνατο το ακουστικο του και παντα οταν με παιρνουν τηλεφωνο το χαμηλωνω τουλαχιστον δυο γραμμες? (Παντως απο το SX1 ειναι πολυ πιο δυνατο αυτο ειχα κι εγω πριν παρω το 7610). Οσον αφορα το ηχειο του παρατηρησα οτι αν βαλεις το Ultra mp3 τα παιζει ολα τελεια χωρις μπιπ και διακοπες ακομη και αυτα τα τραγουδια που ειναι σε 192kbs και δεν χανει και σε ενταση σε σχεση με τον κανονικο player του κινητου.
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρεστε για απόχτηση κάρτας μνήμης RS, δείτε εδώ . Τελευταία ευκαιρία.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freyarip (25 Σεπ. 2004 , 02:48)

 

Συγνωμη βρε παιδια, εγω γιατι το θεωρω πολυ δυνατο το ακουστικο του και παντα οταν με παιρνουν τηλεφωνο το χαμηλωνω τουλαχιστον δυο γραμμες? (Παντως απο το SX1 ειναι πολυ πιο δυνατο αυτο ειχα κι εγω πριν παρω το 7610). Οσον αφορα το ηχειο του παρατηρησα οτι αν βαλεις το Ultra mp3 τα παιζει ολα τελεια χωρις μπιπ και διακοπες ακομη και αυτα τα τραγουδια που ειναι σε 192kbs και δεν χανει και σε ενταση σε σχεση με τον κανονικο player του κινητου.

 

freyarip otan to tilefono xtipaei me tous dikous tou ixous px.bee tha simfonisw mazi sou kai tha pw oti oxi mono einai iperbolika dinato alla se xekoufenei tha elega.oson afora omos ixous midi,wav,amr kai mp3 einai aisthita pio xamili i entasi tous alla kai i poiotita tous.distixws. :o :D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

παιδια για δωστε μια βοηθεια ενος φιλου μου το κινητο (7610) ειναι vodafone live λοιπον εγκαθιστω κανονικα τις εφαρμογες με ενα ομως προβληματακι με το system tools προσπαθω να βαλω λογοτυπο κανω κανονικα επανεκινηση συσκευης που μου ζηταει αλλα και παλι μου εμφανιζει το λογοτυπο vodafone gr τι φταιει σε αυτο και τι μπορω να κανω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπων, αποκτησα επιτελουσ το 7610...

μερικες αποριες-ερωτησεις-προβληματα...

 

1)οταν αγορασα το κινητο απο καταστημα της τιμ, ειπαν οτι εχουν μονο ενα και μολης το εβαλαν στην βητρινα. μου το εδωσαν. οταν πηγα σπιτι, ειδα την πισω προσοψη καπως χρησιμοποιημενη λιγες μικρες μικρες γρατσουνιες.

 

2)μπαινω στης εικονες μου στην καρτα μνημης, και τι βλεπω?!?!? 11 εικονες. η μια ηταν απο καταστημα η κεντρικα της τιμ(φαινετε το σημα πισω απο την κοπελα), 2-3 μια γυναικα, 1 ενας αντρας, 2 ενα νησι (μαλλον η μηκονος), και αλλα. ολες ειναι σε ημερομηνιες μεταξει 15-30 αυγουστου. με τηην τελευταια στις 30.

 

3) ο φακελος παιχνιδια του κινητου ειναι αδειος. ειναι φυσιολογικο αυτο? δεν νομηζω.

 

4)δεν μπορω να στειλω και να λαβω μμς. η υπειρεσια ειναι ενεργοποιημενη(εχω το ιδιο νουμερο) απλος εστειλα να μου στειλουν της ρυτθμησεις, και της αποθηκευσα.

 

5) οταν της αποθηκευα ειδα οτι υπηρχαν ηδη!!!

 

6)για να ενεργοποιησω το τηλ, πρεπει να παταω το κουμπι πολυ μεσα και με δυναμη. ειναι φυσιολογικο?????

 

αυτες της αποριες-ερωτησεις-προβληματα εχω.

ελπιζω να βγαλουμε καμια ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aaooll (26 Σεπ. 2004 , 01:54)

 

λοιπων, αποκτησα επιτελουσ το 7610...

μερικες αποριες-ερωτησεις-προβληματα...

 

1)οταν αγορασα το κινητο απο καταστημα της τιμ, ειπαν οτι εχουν μονο ενα και μολης το εβαλαν στην βητρινα. μου το εδωσαν. οταν πηγα σπιτι, ειδα την πισω προσοψη καπως χρησιμοποιημενη λιγες μικρες μικρες γρατσουνιες.

 

2)μπαινω στης εικονες μου στην καρτα μνημης, και τι βλεπω?!?!? 11 εικονες. η μια ηταν απο καταστημα η κεντρικα της τιμ(φαινετε το σημα πισω απο την κοπελα), 2-3 μια γυναικα, 1 ενας αντρας, 2 ενα νησι (μαλλον η μηκονος), και αλλα. ολες ειναι σε ημερομηνιες μεταξει 15-30 αυγουστου. με τηην τελευταια στις 30.

 

3) ο φακελος παιχνιδια του κινητου ειναι αδειος. ειναι φυσιολογικο αυτο? δεν νομηζω.

 

4)δεν μπορω να στειλω και να λαβω μμς. η υπειρεσια ειναι ενεργοποιημενη(εχω το ιδιο νουμερο) απλος εστειλα να μου στειλουν της ρυτθμησεις, και της αποθηκευσα.

 

5) οταν της αποθηκευα ειδα οτι υπηρχαν ηδη!!!

 

6)για να ενεργοποιησω το τηλ, πρεπει να παταω το κουμπι πολυ μεσα και με δυναμη. ειναι φυσιολογικο?????

 

αυτες της αποριες-ερωτησεις-προβληματα εχω.

ελπιζω να βγαλουμε καμια ακρη.

 

 

Mάλλον Δευτέρα πρωϊ θα τους το πας αμέσως πίσω και να σου δώσουν άλλο έστω όταν φέρουν. Γιατί το να το πάρεις από τη βιτρίνα να το δεχτώ αλλά όχι και να το είχαν αυτοί καμιά 15αριά μέρες και να το χρησιμοποιούσαν και να στο πασάρουν. Φυσικά και θα κάνεις φασαρία αν και πιστεύω ότι θα το πάρουν πίσω αμέσως μόλις δουν ότι έχει μέσα φωτογραφίες κλπ.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
στη θεση σου θα τους το πηγαινα πισω!!!υποτιθεται οτι το κινητο το αγορασες ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ και αυτο παει να πει οτι εισαι ο ΠΡΩΤΟΣ που το ανοιγει και αυτο στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν ισχυει :mad: δεν ξερω ισως να ειμαι υπερβολικος,αλλα αμα εχει παει μεχρι την μυκονο τι να πω; :eek:
Link to comment
Share on other sites

βασικα, πιο πολυ με ενδιαφερει το 6)...

 

α και ξεχασα, στο κουτι που ηταν ανοιχτο βαιβεα, ειχε ενα αυτοκολιτο της νοκια που ελεγε saled εκει που κλεινει το καπακι, κατι σαν ασφαλεια.

 

παλια τα κινητα που πηρα απο την τελεστετ ειχαν αυτοκολιτο της τελεστετ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aaooll (26 Σεπ. 2004 , 01:54)

 

λοιπων, αποκτησα επιτελουσ το 7610...

μερικες αποριες-ερωτησεις-προβληματα...

 

Ειναι εμφανες οτι το 7610 που σου εδωσαν ειναι χρησιμοποιημενο.

Να τους το πας πισω και να απαιτησεις καινουργιο :whistle:

Σαν καινουργιο δεν το αγορασες?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 (25 Σεπ. 2004 , 15:16)

 

παιδια για δωστε μια βοηθεια ενος φιλου μου το κινητο (7610) ειναι vodafone live λοιπον εγκαθιστω κανονικα τις εφαρμογες με ενα ομως προβληματακι με το system tools προσπαθω να βαλω λογοτυπο κανω κανονικα επανεκινηση συσκευης που μου ζηταει αλλα και παλι μου εμφανιζει το λογοτυπο vodafone gr τι φταιει σε αυτο και τι μπορω να κανω

 

 

Χρησιμοποιησε καποιον file manager πχ FExplorer που εχει αυτην την

επιλογη.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε κι εσείς το πρόβλημα που όταν έρχεται κάποιο μήνυμα δεν χτυπάει ο ήχος του αλλα βγάζει ένα ερρορ Nclist κάτι? Δεν συμβαίνει πάντα αλλά μόνο αφού έχω το τηλέφωνο ανοικτο για κάποιο χρόνο και έχω ανοίξει κάποιες εφαρμογές.. Είναι ενοχλητικό γιατί δεν ακούς πότε έρχεται το μήνυμα... :(
Link to comment
Share on other sites

GiorgosH συνηθως τετοια προβληματα τα δημιουργουν εφαρμογες.Κοιτα ποιες εφαρμογες εχεις ανοιχτες οταν στο κανει αυτο για να δουμε ποια εχει το προβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και εγώ την όμορφη παρέα του 7610. Μία ερώτηση αναφορικά με το Mobiluck θέλω να κάνω. Ενώ μπορώ να βλέπω άλλα κινητά και να ανταλάσσω files, όταν είμαι συνδεδεμένος με το PC δεν το δείχνει πουθενά. Πατάω την επιλογή Who's in? και δεν μου βγάζει τίποτα. Γιατί άραγε??? Επίσης διαπιστώνω ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την επιλογή Μεταφορά Αρχείων από την Nokia Suite, ενώ τις άλλες επιλογές (μεταφορά μουσική, εικόνων κλπ.) δεν έχουν προβλήματα. Που οφείλεται αυτό, και εν γένει ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να μεταφέρω αρχεία από το PC στο κινητό? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

tonisatis το PC σου εχει Bluetooth?Αν οχι τοτε πως να το δει?Το Mobiluck ειναι για επικοινωνια μεσω Bluetooth. ;)

Εγω μεταφερω μεσω του PC Suite χωρις προβληματα.Αλλα καλυτερα να παρεις ενα Card Reader να κανεις την δουλεια σου καλυτερα και γρηγορα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...