Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Constantine καταρχας καλως ηρθες στο forum.Οταν λες οτι σου βγαζει λαθος δηλαδη καταχωρεις την ημερομηνια και μετα βλεπεις οτι ειναι λαθος;;

 

Anyway μπορεις να χρησιμοποιησεις το sBirthday και δεν θα εχεις κανενα προβλημα. ;)

 

Κατ' αρχάς, ευχαριστώ για το καλοσώρισμα & την απάντηση.

Αυτό που θέλω (& δεν βοηθά καθόλου η συσκευή), είναι να καταχωρώ

Γενέθλια όπως σε παλαιότερα Nokia όπου καταχωρούσα την ημ/νια γέννησης

& η συσκευή προχωρούσε αυτόματα (με τις ανάλογες καταχωρήσεις φυσικά), στην ειδοποίηση όταν έπρεπε. Στο 7610 π.χ. μου ζητά μια ημ/νια ειδοποίησης

χωρίς να με αφήνει να εισάγω & ημ/νια γέννησης.

 

Γνωρίζεις εάν υπάρχει κάτι σε δωρεάν software;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα...ϊσως να είναι από εφαρμογή,αλλά επειδή έχω πάρα πολλές περασμένες,θέλω να μάθω αν είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα.Όταν λαμβάνω αναφορά για την παράδωση ενός μηνύματος, αντί να κάνει εκέινο το σύντομο "τούτ", χτυπάει με τον ήχο του μηνύματος :wacko: !!!Επίσης στην οθόνη αναμονής του κινητού δεν εμφανίζονται τα μηνύματα "1 νέο μήνυμα" ούτε οι αναπάντητες :mad: ,Εμφανίζεται το φακελάκι πάνω δεξιά και αν μπώ στο μενού εμφανίζεται το σύμβολο της αναπάντητης δίπλα στο φακελάκι.Όποτε θέλει, πετάει ένα error για κάποιο nclist ή κάτι τέτοιο...Απ'ότι θυμάμαι τα τελευταία πράγματα που εγκατέστησα είναι το sysman,το Stunt car extreme και έκανα update το mmf plugin για να έχω ogg σαν ήχους κλήσης...

 

Καμια ιδέα? :O

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα...ϊσως να είναι από εφαρμογή,αλλά επειδή έχω πάρα πολλές περασμένες,θέλω να μάθω αν είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα.Όταν λαμβάνω αναφορά για την παράδωση ενός μηνύματος, αντί να κάνει εκέινο το σύντομο "τούτ", χτυπάει με τον ήχο του μηνύματος :wacko: !!!Επίσης στην οθόνη αναμονής του κινητού δεν εμφανίζονται τα μηνύματα "1 νέο μήνυμα" ούτε οι αναπάντητες :mad: ,Εμφανίζεται το φακελάκι πάνω δεξιά και αν μπώ στο μενού εμφανίζεται το σύμβολο της αναπάντητης δίπλα στο φακελάκι.Όποτε θέλει, πετάει ένα error για κάποιο nclist ή κάτι τέτοιο...Απ'ότι θυμάμαι τα τελευταία πράγματα που εγκατέστησα είναι το sysman,το Stunt car extreme και έκανα update το mmf plugin για να έχω ogg σαν ήχους κλήσης...

 

Καμια ιδέα? :O

για δες στη διαχειρηση μηπως ειναι εγκατεστημενο καποιο LM PRO ή KM PRO (συνηθως απο εφαρμογες της Wild Palm). στο 6600 το'χα παθει και με ενημερωσε ο nervous και λυθηκε γιατι αυτο δημιουργει προβλημα ;)

Link to comment
Share on other sites

για δες στη διαχειρηση μηπως ειναι εγκατεστημενο καποιο LM PRO ή KM PRO (συνηθως απο εφαρμογες της Wild Palm). στο 6600 το'χα παθει και με ενημερωσε ο nervous και λυθηκε γιατι αυτο δημιουργει προβλημα ;)

 

Ναι έχω ένα LM Pro της Wildpalm...αλλά άμα το σβήσω δεν θα έχει πρόβλημα το GoBoy?Το οποίο είχα πάντα εγκατεστημένο.Δεν πιστέυω ξαφνικά να άρχισε να δημιουργεί πρόβλημα...Θα το δοκιμάσω πάντως, έτσι και αλλιώς το έχω σε αχρηστία :p άμα βρώ κανένα rom της προκοπής το ξαναεγκαθιστώ :cool: Άντε να δούμε...

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρει κανείς πόσο κάνουν οι προσόψεις του κινητού μας και απο που τις βρίσκουμε? Αυθεντικές πάντα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το celltrack το έχει δοκιμλασει κανείς στο 7610?Εχω κατεβάζει και εγκαταστήσει 2 εκδόσεις και την 1.11 αλλά μόλις πατάω να μπεί μέσα κατευθείαν με πετάει στην αρχική οθόνη!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρει κανείς πόσο κάνουν οι προσόψεις του κινητού μας και απο που τις βρίσκουμε? Αυθεντικές πάντα...

 

Σε Nokia shops θα βρεις

ασπρη,κοκκινη μπρος πισω 9.99 ευρω με φπα

και πληκτρολογιο 9.30 ευρω. Οι αλλες που κυκλοφορουν σε πακετα ,εχουν ακριβοτερα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το celltrack το έχει δοκιμλασει κανείς στο 7610?Εχω κατεβάζει και εγκαταστήσει 2 εκδόσεις και την 1.11 αλλά μόλις πατάω να μπεί μέσα κατευθείαν με πετάει στην αρχική οθόνη!

εγώ έχω ένα cell track,το οποιο το είχα κατεβάσει από briefcase με apps για 6630 και δουλεύει περίφημα στο 7610 μου!

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την εφαρμογή mumsms,για να δω τι κάνει,βάζω στην protect list την κοπέλα μου και της στέλνω μήνυμα για να δω τι κάνει(η εφαρμογή),μόλις μου απαντάει στο μήνυμα,πάω εγώ,τρέχω την εφαρμογή,πατάω εμφάνιση των μηνυμάτων,τίποτα αυτό(κολλούσε συνεχεια k αναγκαζόμουν να το κάνω επανεκκίνηση),μετά λέω,ας το βγάλω και το διαγράφω από το κινητό,εν το μεταξύ το μήνυμα δεν το έχω ανοίξει και έχει μείνει και δεν ξέρω που και φαίνεται συνεχεια η ειδοποίηση(ο φάκελος στην δεξιά γωνια) ότι έχω μήνυμα!!τι να κάνω???? :mad: :mad: :confused:
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες βάλει την επιλογή "monitor on" που είναι πολύ πιθανό γιατί οταν το εγκαταστήσεις είναι απο μόνο του στο on νομίζω,τότε μπορείς να δεις το μήνυμα μόνο μεσω του MumSms. Δηλαδή έχει κάνει το μήνυμα αυτόματα κρυφό,και δεν το εμφανιζει στο φακελλο εισερχομενα,αλλα μονο μεσω της εφαρμογης. Αν θες βαλε το "monitor off" και μετα αν θεσ καποιο μνμ να ειναι κρυφο,το βλεπεις μεσω της εφαρμογης και πατας αστερακι...

Μήπως σε μπερδεψα;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση : το cell track τι σχεση εχει με το cell pos??? Και σε τι χρησιμευουν????

 

Φιλε μου μπορεις να δεις τις διαφορες τους εδω

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=608&faq=2

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=1005&faq=30

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ok nervous thanks , αλλα πες μου κατι ακομα. Σε τι το χρησιμοποιει καποιος???

 

Η μαλλον , το χρησιμοποιει καποιος που θελει να κανει........ τι??? :( :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ok nervous thanks , αλλα πες μου κατι ακομα. Σε τι το χρησιμοποιει καποιος???

 

Η μαλλον , το χρησιμοποιει καποιος που θελει να κανει........ τι??? :( :wacko:

 

To CellTrack το χρησιμευει οταν θελει να μαθει καποιος πληροφοριες για το δικτυο πχ κεραια πο τον "πιανει" κλπ

Αντιθετα το CellPos καταγραφει την θεση των κεραιων χρησιμοποιωντας ενα Bluetooth-capable GPS receiver.

Ας συνεχισουμε καλυτερα ομως σε ενα απο τα 3 θεματα των εφαρμογων ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

@nervous εμενα μπορείς να με βοηθήσεις?? :confused:

 

 

Φιλε kostakiss δυστυχως δεν εχω χρησιμοποιησει την συγκεκριμενη εφαρμογη

Κατεβασε το manual μηπως βγαλεις ακρη

http://www.icestormcity.com/nynxisw/download/MumSMSPlusS60.pdf

 

Τσεκαρε με καποιον file manager μηπως εχουν μεινει σκουπιδια απο την εφαρμογη.Επισης τσεκαρε εαν εχει μεινει κατι που λεγεται Monitor Engine

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εγώ το profiexplorer αλλα δεν είδα κάτι,να βάλω FExplorer μήπως?

 

EDIT:έβαλα το FExplorer έσβησα ότι είχε σχέση με την συγκεκριμένη εφαρμογή και πάλι το κάνει!! :mad:

 

EDIT2:το πρόβλημα είναι ότι κολλάει αγρια η application και πρέπει να το κάνω συνεχώς restart,έχει κανεις κάποιο εναλλακτικό να μου στείλει η το ίδιο "προβλεμμ" θα έχω? application!!! :confused:

 

EDIT3:με format (που δεν ξέρω πως γίνετε) ίσως λυθεί το πρόβλημα ??

Link to comment
Share on other sites

εγώ το profiexplorer αλλα δεν είδα κάτι,να βάλω FExplorer μήπως?

 

EDIT:έβαλα το FExplorer έσβησα ότι είχε σχέση με την συγκεκριμένη εφαρμογή και πάλι το κάνει!! :mad:

 

EDIT2:το πρόβλημα είναι ότι κολλάει αγρια η application και πρέπει να το κάνω συνεχώς restart,έχει κανεις κάποιο εναλλακτικό να μου στείλει η το ίδιο "προβλεμμ" θα έχω? application!!! :confused:

 

EDIT3:με format (που δεν ξέρω πως γίνετε) ίσως λυθεί το πρόβλημα ??

 

Δοκίμασε να : ξαναεγκαταστήσεις το mumsms, δεν θυμάμαι τι επιλογές έχει αλλά ελπίζω να βοηθάω :blink: Το ανοίγεις και επιλέγεις να σου εμφανίσει όλα τα μηνύματα, του λες να σταματήσει και το monitor και έπειτα το ξαποστέλνεις.

 

Εφαρμογές που χρησιμοποιούν σημαντικά api του τηλεφώνου οπωσδήποτε πρέπει να βγαίνουν πλήρως off πρίν σβηστούν από το τηλέφωνο.Παρόμοια προβλήματα έχουν και χρήστες που έσβησαν το blacklist χωρίς να κάνουν disable κτλ κτλ...

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι λιγάκι άσχετο?? Αν πας το κινητό στη νοκια, και σου πουν οτι θα το αντικαταστήσουν, θα σου φέρουν μόνο τη συσκευή, ή ολόκληρο το κουτί όπως έρχετε?? (Με φορτιστή και βιβλιαράκια)??
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι λιγάκι άσχετο?? Αν πας το κινητό στη νοκια, και σου πουν οτι θα το αντικαταστήσουν, θα σου φέρουν μόνο τη συσκευή, ή ολόκληρο το κουτί όπως έρχετε?? (Με φορτιστή και βιβλιαράκια)??

 

Εχω κανει αντικατασταση μια φορα , μονο το τηλεφωνο .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

αν πας και τους αφησεις το τηλεφωνο θα σου φερουν μονο τ τηλεφωνο , αν τους πας και το κουτι μπορει να σου φερουν καινυργιο κλειστο , αν βεβαια δεν λειπει τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous.allaxa to opereitor logo me to selq se 7610 kai to til mou egrafe sunexeias system error kai den mporousa na graco me tipota gramata se minima kai se epafes.genika ejafanistikan oi gloses grafis apo to til.ustera apo format telika olla entajei epitelous.to selq to petaxa kai eho valei ollon file explorer o opoios ehei epilogi gia allagi tou opereitor logo alla tora fovame na to xanakano min pos patho pali ta idia.exei kaneis kamia idea pos na to kano sosta.euxaristo kai prosoxi me to selq.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...