Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Griffin box 2 δέν υπάρχει απλώς είναι updated. Επιπλέον το doctormobile box είναι ενα unibox με adapters (bluetooth, IR, MMC) ολα μέσα σε ένα κουτί τα οποία τα αγοράζεις με 200 ευρώ. Λειτουργεί με free software apo to internet. Οταν το είπα αυτό στο ******** με κατηγόρησαν και κάναν σάν παιδάκια σβήνοντας τα θέματα για να κρύψουν το αληθηνό doctormobilebox. Το οποίο είναι ένα άσχετο μηχάνημα. Πώς μπορείτε να λέτε οτι αυτο το πράγμα είναι καλύτερο απο UFS-3, N-box,Griffin,

Twister, Tornado

 

To μόνο καλό που έχει είναι οτι έχειπολλά καλώδια και χρησιμεύει για εικόνες κλπ. Επιπλέον η τίμη του υποδηλώνει οτι πάει καθαρά για κέρδος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok παιδιά. Έκανα απεγκατάσταση - επανεγκατάσταση και όλα είναι ok. Το πρόβλημα είναι ότι όταν προσθέτω μία επαφή από το pc στο κινητό μέσω του pc-suite, στο κινητό γεμίζει με άπειρα πεδία η συγκεκριμένη επαφή (καμιά 10 πεδία για τηλέφωνα, άλλα τόσα για e-mail κλπ). Υπάρχει τρόπος να περνιούνται μόνο τα πεδία που συμπληρώνω? Επίσης που βρίσκω wallpapers???

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...

 

 

Άλκης Αλκαίου

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη εκλεισε AppArcServerTh read. Τρεις φορες μου το εχει κανει μεχρι τωρα.Την μια με file explorer μεσα στην εκθεση κοιτουσα το μεγεθος των αρχειων καπως γρηγορα θα ελεγα.Τις αλλες δυο παλι μεσα σε file explorer για μια γρηγορη ματια σε τυχαια πραγματα.Απο την στιγμη που το κανει αυτο το κινητο σταματαει για καφε.Αργει απελπιστικα να κανει οτιδηποτε.Το μονο που δουλευει ειναι το συνεχες πατημα του μενου για να φανουν ποιες εφαρμογες δουλευουν.Μετα απο λιγο μπαινει μονο του μεσα στο sms counter.Την πρωτη φορα καταφερα να μπω στον FExplorer για restart,τις αλλες κλεισιμο απο το κουμπι εκκινησης.Τωρα ειναι το συγκεκριμενο θεμα,theme0 αναφερεται μεσα στο μενου των θεματων ποιο ακριβως ειναι δεν θυμαμαι.Θα δοκιμασω με αλλο και θα δω.Ειναι το sms counter η κατι αλλο?Βασικα παω για format λογο αλλαγης καρτας μνημης αλλα πριν αυτο αν μπορεσω να βρω τι ειναι θα ενημερωσω.Καμια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Θέλω να περάσω το cr*** για το Smartmovie,αλλά δεν ξέρω πως λειτουργεί το PC Suite.Μπορεί να βοηθήσει κανείς.Έχω βέβαια τις οδηγίες για το που να βάλω τα αρχεία sis και app,αλλά απο εκεί και πέρα τιποτε.
ntineli
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος leosedf ( 8 Οκτ. 2004 , 13:35)

 

Griffin box 2 δέν υπάρχει απλώς είναι updated. Επιπλέον το doctormobile box είναι ενα unibox με adapters (bluetooth, IR, MMC) ολα μέσα σε ένα κουτί τα οποία τα αγοράζεις με 200 ευρώ. Λειτουργεί με free software apo to internet. Οταν το είπα αυτό στο ******** με κατηγόρησαν και κάναν σάν παιδάκια σβήνοντας τα θέματα για να κρύψουν το αληθηνό doctormobilebox. Το οποίο είναι ένα άσχετο μηχάνημα. Πώς μπορείτε να λέτε οτι αυτο το πράγμα είναι καλύτερο απο UFS-3, N-box,Griffin,

Twister, Tornado

 

To μόνο καλό που έχει είναι οτι έχειπολλά καλώδια και χρησιμεύει για εικόνες κλπ. Επιπλέον η τίμη του υποδηλώνει οτι πάει καθαρά για κέρδος

 

 

e! Ε, όχι ρε φίλε.. έλεος! και εγώ νόμιζα ότι ήταν flasher! Συγνώμη παιδιά, συγνώμη... :o :stupid: ε, όχι δηλαδή ρε φίλε τώρα... Μα καλά, τότε ποιος θα το αγοράσει???

 

τεσπα, αυτό τι είναι? http://ucables.com/img/pics/GRIFFINSAS.jpg

http://ucables.com/img/pics/GRIFFINSAS.jpg

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ teorizo.Όμως εγω χρησιμοποιώ bluetooth και οταν στελνω το app μου γραφει αγνωστη μορφή αρχίου.βασικά όταν πήγα να λειτουργήσω το PC Suite δεν μπορούσα να βρω που βρισκεται τι...
ntineli
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος EgwEimai ( 8 Οκτ. 2004 , 14:41)

Όταν προσθέτω μία επαφή από το pc στο κινητό μέσω του pc-suite, στο κινητό γεμίζει με άπειρα πεδία η συγκεκριμένη επαφή (καμιά 10 πεδία για τηλέφωνα, άλλα τόσα για e-mail κλπ). Υπάρχει τρόπος να περνιούνται μόνο τα πεδία που συμπληρώνω?

 

Επίσης που βρίσκω wallpapers???

 

 

Κάποια απάντηση???

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...

 

 

Άλκης Αλκαίου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ntineli ( 8 Οκτ. 2004 , 16:38)

 

Σε ευχαριστώ teorizo.Όμως εγω χρησιμοποιώ bluetooth και οταν στελνω το app μου γραφει αγνωστη μορφή αρχίου.βασικά όταν πήγα να λειτουργήσω το PC Suite δεν μπορούσα να βρω που βρισκεται τι...

 

 

Το app θα το στεiλεις με δεξι κλικ απο το pc σου και θα το μεταφερεις απο

το c: or E :\ system\mail sto c: or E:\system\apps\ονομα εφαρμογης με

καποιον file manager.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nik16v ( 7 Οκτ. 2004 , 23:49)

 

Ήθελα να με ενημερώσει κάποιος σχετικά με την αποστολή ringtones στο κινητό μέσω bluetooth. Η προηγούμενη συσκευή μου ήταν το Τ-610 της SE. Από το φάκελλο που είχα στο υπολογιστή τα ringtones, πήγαινα και με δεξί κλικ στο αρχείο το έκανα αποστολή προς bluetooth -> t610 και πήγαινε κατευθείαν στο φάκελλο με τις μελωδίες στο κινητό. Με το ΝΟΚΙΑ 7610 αν κάνω τα ίδια βήματα τα στέλνει τα αρχεία σαν μήνυμα αλλά δεν τα πάει στον ανάλογο φάκελλο. Ακούω κανονικά τη μουσική σαν ένα MMS αλλά δεν επιλέγοντε-δεν υπάρχουν σαν ringtones. Μέσω PCSuite δεν γίνεται γιατί δεν μου τα βλέπει τα midi αρχεία. Και για τα themes το ίδιο. Περιμένω τη βοήθειά σας.

Ευχαριστώ.

 

 

Oταν θα πας να ανοιξεις μυνημα,ανοιγει ο player και εχεις επιλογη να το

κανεις save μετα απο τα options.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

oresti$ αυτό είναι το griffin platinum και το πουλάει μόνο το i-phone. Απλώς έχει ένα adapter μέσα για τα WD2 τηλέφωνα και support apo to i-phone Ζήτησα απο ολους (arxaggelos κλπ) να βγάζουν μια φωτογραφία απο το εσωτερικό και μου τα μασούσαν. Γιατι θα φανεί.

Αν θέλεις Doctormobile Box κάνε ένα μόνος σου με 300-400 ευρώ. Πάρε ενα Unibox kai adapters και voila. Και πολλά είπα.

 

Σχεδόν κανένας δεν έχει υποδομή,γνώσεις,γνωριμίες ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ για να κάνει κάτι τέτοιο στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ρυθμισει το μητρωο στις 30 ημερες αλλα μου δειχνει τις εισερχομενες,εξερχομομενες κτλ μονο της τελευταιας μερας.Τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Τι διορθώνει η νέα αναβάθμιση:

 

V4.0437.4ch 15-09-04 RH-51 is out. Cures T9 dictionary memory loss prob for new words and adds phone standby function for D-pad.

 

Αυτά!

 

(και σιγά τα προβλήματα αυτά με τον ήχο κλήσης το ξεχάσανε ή το άλλο με τα .amr)

 

 

Τέλος Πάντων!!!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα έναν file manager στο κινητό και είδα περίπου τι παίζεται.Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω πωςσ λειτουργεί το PC Suite για να μεταφέρω αρχεία.Μπορεί να μου πει κανείς την διαδικασίο?Γιατί όταν πάω να στείλω ένα app αρχείο μέσω του bluetooth πάει να κάνει εγκατάσταση και μου λέει ότι δεν μπορεί να γίνει επειδή δεν αναγνωρίζεται το αρχείο.

Α και κάτι άλλο.Μερικές φορές δεν εμφανίζονται οι αναπάντητες ουτε τα μηνύματα.Και όταν το κάνς reset επανερχέται στα κανονικά του.Τι λέτε.

ntineli
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ntineli ( 9 Οκτ. 2004 , 15:36)

 

Πέρασα έναν file manager στο κινητό και είδα περίπου τι παίζεται.Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω πωςσ λειτουργεί το PC Suite για να μεταφέρω αρχεία.Μπορεί να μου πει κανείς την διαδικασίο?Γιατί όταν πάω να στείλω ένα app αρχείο μέσω του bluetooth πάει να κάνει εγκατάσταση και μου λέει ότι δεν μπορεί να γίνει επειδή δεν αναγνωρίζεται το αρχείο.

Α και κάτι άλλο.Μερικές φορές δεν εμφανίζονται οι αναπάντητες ουτε τα μηνύματα.Και όταν το κάνς reset επανερχέται στα κανονικά του.Τι λέτε.

 

 

Θα κανεις αποστολη των app αρχειων με δεξι κλικ απο το pc σου χωρις την μεσολαβηση του PC Suite. Στην συνεχεια θα τα μεταφερεις με καποιον file manager apo to c: or E:\system\mail sto

c: or E:\system\apps\ονομα εφαρμογης αντικαθιστωντας το ηδη υπαρχον app αρχειο.

Τα app δηλαδη δεν γινονται install san ta sis/jar.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ntineli ( 9 Οκτ. 2004 , 15:36)

 

Πέρασα έναν file manager στο κινητό και είδα περίπου τι παίζεται.Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω πωςσ λειτουργεί το PC Suite για να μεταφέρω αρχεία.Μπορεί να μου πει κανείς την διαδικασίο?Γιατί όταν πάω να στείλω ένα app αρχείο μέσω του bluetooth πάει να κάνει εγκατάσταση και μου λέει ότι δεν μπορεί να γίνει επειδή δεν αναγνωρίζεται το αρχείο.

Α και κάτι άλλο.Μερικές φορές δεν εμφανίζονται οι αναπάντητες ουτε τα μηνύματα.Και όταν το κάνς reset επανερχέται στα κανονικά του.Τι λέτε.

 

ΑΝ το αρχειο που στελνεις ειναι εφαρμογη τυπου sis παραδειγμα σου ερχεται σαν μην οταν λοιπον ανοιξεις το μην τοτε γινεται και η εγκατασταση αν τωρα στειλεις αρχειο τυπου app αυτο χρησιμευει για ..... ;) αλλα πραγματα και συνηθως ειναι μαζι με την εφαρμογη την κανονικη :!: αφου λοιπον εγκαταστησεις την εφαρμογη το στελνεις και αυτο στο κινητο σου τοτε πας με τον file manager στα C -system -mail και αρχιζεις το ψαξιμο ενα ενα αφου βρεις το app το κανεις cut πας μετα στον Ε αν εχεις εγκαταστησει στην καρτα μνημης την εφαρμογη βρισκεις την εφαρμογη την ανοιγεις τοτε θα δεις μεσα της ενα αρχειο app πας πανω του και κανεις paste :!:
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek ( 9 Οκτ. 2004 , 12:53)

 

Τι διορθώνει η νέα αναβάθμιση:

 

V4.0437.4ch 15-09-04 RH-51 is out. Cures T9 dictionary memory loss prob for new words and adds phone standby function for D-pad.

 

Αυτά!

 

(και σιγά τα προβλήματα αυτά με τον ήχο κλήσης το ξεχάσανε ή το άλλο με τα .amr)

 

 

Τέλος Πάντων!!!

 

τοτε μαλλον δεν αξιζει καθολου η αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

tron13 δυστυχως οχι δεν εχει ραδιοφωνο το 7610. :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς να έχει απαντηθεί πιο πριν αλλα 65 σελίδες ψάξιμο??????

 

Πού πρέπει να αποθηκεύσω ένα jpg ώστε να πάρει τη θέση του operator???

 

 

Ευχαριστώ πολύ...

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...

 

 

Άλκης Αλκαίου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος EgwEimai ( 9 Οκτ. 2004 , 23:45)

 

Πιθανώς να έχει απαντηθεί πιο πριν αλλα 65 σελίδες ψάξιμο??????

 

Πού πρέπει να αποθηκεύσω ένα jpg ώστε να πάρει τη θέση του operator???

 

 

Ευχαριστώ πολύ...

 

 

Πολλοι file managers εχουν την επιλογη: "set as operator logo".

Οποτε βρισκεις την εικονα μεσω του file manager και το κανεις.

Το λογοτυπο δημιουργειται στο

C:\system\apps\phone\oplogo

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia7610/2.0 (4.0421.4) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από nervous

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος EgwEimai ( 9 Οκτ. 2004 , 23:45)

 

Πιθανώς να έχει απαντηθεί πιο πριν αλλα 65 σελίδες ψάξιμο??????

 

Πού πρέπει να αποθηκεύσω ένα jpg ώστε να πάρει τη θέση του operator???

 

 

Ευχαριστώ πολύ...

 

 

Πολλοι file managers εχουν την επιλογη: "set as operator logo".

Οποτε βρισκεις την εικονα μεσω του file manager και το κανεις.

Το λογοτυπο δημιουργειται στο

C:\system\apps\phone\oplogo

 

Pedia borei kapios na mou stili to opera to mail mou einai freyjarip@yahoo.com to esbisa apo tin karta kai tora to xriazome thanks

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia7610/2.0 (4.0421.4) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από nervous

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος EgwEimai ( 9 Οκτ. 2004 , 23:45)

 

Πιθανώς να έχει απαντηθεί πιο πριν αλλα 65 σελίδες ψάξιμο??????

 

Πού πρέπει να αποθηκεύσω ένα jpg ώστε να πάρει τη θέση του operator???

 

 

Ευχαριστώ πολύ...

 

 

Πολλοι file managers εχουν την επιλογη: "set as operator logo".

Οποτε βρισκεις την εικονα μεσω του file manager και το κανεις.

Το λογοτυπο δημιουργειται στο

C:\system\apps\phone\oplogo

 

Pedia borei kapios na mou stili to opera to mail mou einai freyjarip@yahoo.com to esbisa apo tin karta kai tora to xriazome thanks

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freyarip (10 Οκτ. 2004 , 00:42)

 

Wirelessly posted (Nokia7610/2.0 (4.0421.4) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Πολλοι file managers εχουν την επιλογη: "set as operator logo".

Οποτε βρισκεις την εικονα μεσω του file manager και το κανεις.

Το λογοτυπο δημιουργειται στο

C:\system\apps\phone\oplogo[/b]

 

Pedia borei kapios na mou stili to opera to mail mou einai freyjarip@yahoo.com to esbisa apo tin karta kai tora to xriazome thanks

 

κατεβασε το απο το http://www.opera.com ;)
Link to comment
Share on other sites

Mipws kserei kaneis an yparxei H dynatotHta na kanei automatic delete to 7610 stis perasmenes kataxwrHseis tou Hmerologiou (opws ekane kai to palio mou 6510? pou sou elege delete after 1 month or 1 week ?)

oxi oti pianoun polu xwro oi kataxwrHseis...

epsaksa stis rithmiseis alla den brHka tipota...

Thanks ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...