Jump to content

[Off-topic] Apple: Mac hardware


mariel19
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο εξωτερικός σκληρός που έχω πάνω στο mac τις τελευταίες μέρες μου κάνει κάτι κουλά .. αν τον μετακινήσω λίγο αποσυνδέεται, κτλ. Έχει φάει μερικές τούμπες η αλήθεια είναι .. και πολύ φοβάμαι ότι αυτός είναι ο κύριος λόγος που πλέον δεν ανταποκρίνεται όπως θα έπρεπε ( δεν θέλω να σκεφτώ ότι έχει πρόβλημα με τις θύρες usb, μόνο 4 μήνες το'χω και δεν τις χρησιμοποιώ - ο εξωτερικός είναι συνεχώς πάνω συνδεδεμένος) ..

Αν πω να αγοράσω κανά καινούργιο, τώρα που'ρχονται γιορτές και θα'χει και προσφορές, έχετε κανένα καλό να μου προτείνετε;; με 250gb βολεύομαι μια χαρά..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ο εξωτερικός σκληρός που έχω πάνω στο mac τις τελευταίες μέρες μου κάνει κάτι κουλά .. αν τον μετακινήσω λίγο αποσυνδέεται, κτλ. Έχει φάει μερικές τούμπες η αλήθεια είναι .. και πολύ φοβάμαι ότι αυτός είναι ο κύριος λόγος που πλέον δεν ανταποκρίνεται όπως θα έπρεπε ( δεν θέλω να σκεφτώ ότι έχει πρόβλημα με τις θύρες usb, μόνο 4 μήνες το'χω και δεν τις χρησιμοποιώ - ο εξωτερικός είναι συνεχώς πάνω συνδεδεμένος) ..

Αν πω να αγοράσω κανά καινούργιο, τώρα που'ρχονται γιορτές και θα'χει και προσφορές, έχετε κανένα καλό να μου προτείνετε;; με 250gb βολεύομαι μια χαρά..

 

Γιατί δεν παίρνεις έναν με 2-3 ΤΒ έτσι να υπάρχουν?? :lol::lol:

 

Αν τον έχεις μόνιμα πάνω, τότε μάλλον θα είναι από τις τουμπίτσες που αναφέρεις....:X

 

 

 

Δεν ξεχνάμε. Η βία και η τεχνολογία είναι δυο άσπονδοι εχθροί... Δεν πάνε μαζί! :rolleyes:

 

 

Τώρα για μάρκα σκληρού, χαρακτηριστικά και τέτοια, ας μας πει και στους δύο(ενδιαφέρομαι και εγώ να κάνω έναν σκληρό αποκλειστικά για το Time Machine)....:p

Link to comment
Share on other sites

Ο εξωτερικός σκληρός που έχω πάνω στο mac τις τελευταίες μέρες μου κάνει κάτι κουλά .. αν τον μετακινήσω λίγο αποσυνδέεται, κτλ. Έχει φάει μερικές τούμπες η αλήθεια είναι .. και πολύ φοβάμαι ότι αυτός είναι ο κύριος λόγος που πλέον δεν ανταποκρίνεται όπως θα έπρεπε ( δεν θέλω να σκεφτώ ότι έχει πρόβλημα με τις θύρες usb, μόνο 4 μήνες το'χω και δεν τις χρησιμοποιώ - ο εξωτερικός είναι συνεχώς πάνω συνδεδεμένος) ..

Αν πω να αγοράσω κανά καινούργιο, τώρα που'ρχονται γιορτές και θα'χει και προσφορές, έχετε κανένα καλό να μου προτείνετε;; με 250gb βολεύομαι μια χαρά..

 

εγώ έχω έναν buffalo :D ,δεν ξέρω αν τον ξέρει κανεις,

στην ιαπωνία είναι top τις αγοράς και εξού και το πήρα απο κει,και τώρα το έχω για time machine :p

 

μπορείτε να πάρετε τις toshiba που είναι σε προσφορα τώρα, 1TB 70E νομίζω αρκετά καλή τιμή :)

ή Seagate 500GB 70E 3.5" και ενα άλλο μοντέλο τις seagate 500GB 59E :)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για μάρκα σκληρού, χαρακτηριστικά και τέτοια, ας μας πει και στους δύο(ενδιαφέρομαι και εγώ να κάνω έναν σκληρό αποκλειστικά για το Time Machine)....:p

 

μακρυά από western digital μόνο... :mad:

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

μακρυά από western digital μόνο... :mad:

 

Για ποιο λογο? Εζω την εντυπωση οτι ειναι απο τους πιο αξιοπιστους. Ενας 120αρης 2.5'' που εχω 2 χρονια τωρα δεν εχει παθει το παραμικρο.

 

Εσυ ποια μαρκα θεωρεις την top?

 

Εκτος και η αποψη σου για τους WD βασιζεται σε προσωπικο περιστατικο με WD (το οποιο ομως δεν σημαινει οτι αυτοματως γινεται και κανονας για την μαρκα αυτη).

Link to comment
Share on other sites

μακρυά από western digital μόνο... :mad:

 

WD είναι αυτός που έχω και τα'παιξε ... my book ή κάπως έτσι λέγεται....

 

Βρήκα στο apple store (εδώ uk) ένα refurbished time capsule 500gb, 150 euro .. με ένα χρόνο εγγύηση ..

αξίζει πιστεύετε μια τέτοια αγορά;; (λόγω του ότι είναι refurbished) ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πάρεις έναν καινούργιο εξωτερικό δίσκο και να ξεμπερδεύεις. Αν θέλεις να τον μετακινείς, πάρε έναν 2.5" που είναι μικρός και δεν χρειάζεται τροφοδοσία ρεύματος (χωρητικότητες ως 500GB). Αν δεν σε ενδιαφέρει να τον μετακινείς, πάρε έναν 3.5" που μπορείς να βρεις σε μεγαλύτερες χωρητικότητες.

 

Επειδή δεν πρόκειται για θέμα Apple hardware, συνεχίζουμε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=187309

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...