Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι ακριβώς :rolleyes:

 

Μπορείς να κατεβάσεις το bbmeter και σου έχει λεπτομερέστατο log % ανά 1-2 σχεδόν.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που το meterberry είναι επί πληρωμής :D και διανύουμε δύσκολους καιρούς :(

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, απλά έχει ιδιαίτερα εξυπηρετικό εικονίδιο κατάστασης στην αρχική οθόνη του τηλεφώνου ή/και πληροφορίες κάτω από την ώρα, πράγματα που με βολεύουν πολύ :)

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, απλά έχει ιδιαίτερα εξυπηρετικό εικονίδιο κατάστασης στην αρχική οθόνη του τηλεφώνου ή/και πληροφορίες κάτω από την ώρα, πράγματα που με βολεύουν πολύ :)

 

Συμφωνώ & επαυξάνω . Το μόνο μειονέκτημα το bbmeter απλά με έχει βόλεψει αφάνταστα γιατί αλλάζω συνεχώς blackberry και δεν χρειάζεται να ζητάω να μου αλλάξουν το password επειδή άλλαξε το PIN. Επίσης παίρνω τα στοιχεία που χρειάζομαι (memory log, battery log ect) οπότε είμαι ΟΚ.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Άσε τι γίνετε στο δικό τους δίκτυο. Ρώτα τον εάν το 3G μπορεί να πιάσει στις συχνότητες της Ελλάδας. Εξήγησε του τι έχουμε εμείς εδώ και θα σου πει 100%.

 

Μη το σκέφτεσαι το unlock. Δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Έναν κωδικό πληκτρολογείς

 

 

 

Verizon δεν είναι γιατί έχω φέρει αρκετά. Δες στην υπογραφή μου το 9650 είναι verizon. Απλά υπάρχουν κάποια μοντέλα π.χ. 9330 που έχουν μόνο cdma μπάντες και φυσικά αυτά δεν δουλεύουν Ελλάδα.

 

 

πρωτα πολλα να πω οτι πηγα και το πηρα το τηλεφωνακι , τον ρωτησα οπως ειπες του εξηγησα την κατασταση , τον ειδα πολυ ψαγμενο με συχνοτητες και τα λοιπα , μου ειπε οτι θα παιζει κανονικα ελλαδα στο 3G .

 

του ζητησα να παρει και το customer care να ζητησει κωδικο ξεκλειδωματος και του τον εδωσαν και μου το ξεκλειδωσε αυτος κανονικα , μου λεει βεβαια οτι λογο company policy δεν μπορουσε να παρεις αυτος και επρεπε να παρω εγω και τα λοιπα , τον ζαλισα λιγο και μου ειπε οκ οκ θα στο κανω εγω.

 

Εβαλα μεσα καρτα Κοσμοτε και δειχνει να ειναι μια χαρα , κανει κλησεις και τα λοιπα , αλλα περιμενω να ερθω Ελλαδα να δωα να παιζει .

 

Σε λιγες μερες επιστρεφω και θα γραψω λεπτομεριες , γιατι τωρα η Κοσμοτε ειναι σε περιαγωγη , οποτε ...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα περιμένουμε με αγωνία να έρθεις

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Βρες ένα θέμα με αυτή τη δυνατότητα... (Today!)

 

μηπως εχεις υπ'οψιν σου καποιο καλο να προτεινεις;

ψαχνω συνεχεια και δεν μπορω να βρω

θελω να ειναι απλο (ας ειναι και το default), αλλα να δειχνει τα ραντεβου στην home screen

απαραιτητα ομως να ειναι δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις υπ'οψιν σου καποιο καλο να προτεινεις;

ψαχνω συνεχεια και δεν μπορω να βρω

θελω να ειναι απλο (ας ειναι και το default), αλλα να δειχνει τα ραντεβου στην home screen

απαραιτητα ομως να ειναι δωρεαν

 

Φτιάξε μόνος σου ένα με το BlackBerry Theme Studio

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα περιμένουμε με αγωνία να έρθεις

 

τελικα για οποιους ενδιαφερονται παιζει μια χαρα και 3G .μολις δοκιμαστηκε με cosmote

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να συνδέσω το ΒΒ bold9700 με τον υπολογιστή μου μέσω Desktop Manager. Βασικά συνδέω το κινητό και μου ζητάει ο υπολογιστής να κάνει αναγνώρισης συσκευής, επειδή δεν μπορεί να την αναγνωρίση όταν ανοίγω το Desktop Manager μου λέει ότι δεν υπάρχει συνδεμένο κινητό. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω??
Link to comment
Share on other sites

kostas_zor, πριν ανοίξεις νέο θέμα, πρέπει να κοιτάς εάν υπάρχει ήδη κάποιο σχετικό για να κάνεις την ερώτησή σου. Εάν πάλι χρειαστεί να ανοίξεις νέο, τότε φροντίζεις να βάλεις έναν περιγραφικό τίτλο και όχι τη λέξη "problem".

 

Σχετικά με το πρόβλημά σου, εάν κατάλαβα καλά, ο υπολογιστής ψάχνει για drivers για το κινητό σου;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι έχεις δίκιο αλλά χάθηκα σε όλον αυτόν τον όγκο και δεν ήξερα πως να με-μας βοηθήσω,χρησιμοποιώ και άλλα forum και ξέρω ότι είναι εκνευριστικό. Και εγώ αυτό νομίζω, μου βγάζει εγκατάσταση συσκευής απο driver των windows λογικά και στο τέλος λέω ότι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί με επιτυχία με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνδέσω το κινητό και να μην μου δίνει την δυνατότηα να χρησιμοποιήσω το Desktop Manager. Βέβαια την 1η φορά που το έβαλα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα, αυτό δημιουργήθηκε από την στιγμή που έβαλα τον Manager.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Κενό μήνυμα δεν γίνεται να στείλω με το 9700 και αν γίνεται, με ποιον τρόπο γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις την τελευταια OFFICIAL: OS 6.0.0.461 for BlackBerry Bold 9700 by Telus

να μας πει εαν υπαρχει το προβλημα με τα ελληνικα στην αποστολη sms;

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι έχεις δίκιο αλλά χάθηκα σε όλον αυτόν τον όγκο και δεν ήξερα πως να με-μας βοηθήσω,χρησιμοποιώ και άλλα forum και ξέρω ότι είναι εκνευριστικό. Και εγώ αυτό νομίζω, μου βγάζει εγκατάσταση συσκευής απο driver των windows λογικά και στο τέλος λέω ότι δεν μπορεί να ολοκληρωθεί με επιτυχία με αποτέλεσμα να μην μπορώ να συνδέσω το κινητό και να μην μου δίνει την δυνατότηα να χρησιμοποιήσω το Desktop Manager. Βέβαια την 1η φορά που το έβαλα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα, αυτό δημιουργήθηκε από την στιγμή που έβαλα τον Manager.

 

Αφού έχεις ήδη περασμένο το DM, θα έπρεπε να βλέπει αυτόματα drivers. Θα πρότεινα να κάνεις μια επανεγκατάσταση. Αλήθεια, τι windows έχεις;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις την τελευταια OFFICIAL: OS 6.0.0.461 for BlackBerry Bold 9700 by Telus

να μας πει εαν υπαρχει το προβλημα με τα ελληνικα στην αποστολη sms;

 

Κανένα πρόβλημα με τα μηνύματα αού πρώτα πρέπει να γίνουν κάποιες ρυθμίσεις. Καθώς είσαι στα μηνύματα πατάς βατόμουρο (μενού) και διαλέγεις επιλογές ....στις γενικές επιλογές μηνυματων κειμένου πας 1.στην αποστολή μηνυμάτων κειμένου ως ... και επιλέγεις πάντα sms... 2.στην εμφάνιση ονόματος πληκτρολογείς ΕΓΩ 3.κωδικοποίηση δεδομένων UCS2

Link to comment
Share on other sites

Έριξα μία ματιά στις διαστάσεις της συσκευής μας και είδα ότι έχει ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις με αυτές του 9780.

1. Ισχύει αυτό? Είναι ακριβώς ίδιες οι διαστάσεις?

2. Αν ισχύει, τότε γιατί το pdair.com έχει διαφορετική ενότητα για τις ίδιες θήκες, για αυτές τις 2 συσκευές?

Link to comment
Share on other sites

Οι δύο συσκευές είναι πανομοιότυπες σε εμφάνιση/μέγεθος, αν εξαιρέσουμε τον πιο σκούροτόνο στο νίκελ περίβλημα του 9780.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Οι δύο συσκευές είναι πανομοιότυπες σε εμφάνιση/μέγεθος, αν εξαιρέσουμε τον πιο σκούροτόνο στο νίκελ περίβλημα του 9780.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία! Οπότε παραγγέλνω από τώρα μία δερμάτινη θήκη για το 9700 μου, την οποία θα μπορώ να την χρησιμοποιήσω και στο 9780, το οποίο θεωρώ δεδομένο ότι θα αγοράσω, μιας που έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από το 9700 μου, το οποίο ήταν το πρώτο μου blackberry κινητό.

Είχατε δίκιο τελικά όσοι λέγατε ότι υπάρχει κάποιας μορφής "εθισμός" στα blackberry! Όμορφης μορφής εθισμός πάντως!

Να 'σαι καλά φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να παρω το 9700 .δεν ξαναειχα blackberry οποτε δεν σκαμπαζω και πολλα .

αν παρω μεταχειρισμενο θα μπορω να ενεργοποιησω την υπηρεσια bis η αυτη ισχυει μονο για τον πρωτο ιδιοκτητη ;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να παρω το 9700 .δεν ξαναειχα blackberry οποτε δεν σκαμπαζω και πολλα .

αν παρω μεταχειρισμενο θα μπορω να ενεργοποιησω την υπηρεσια bis η αυτη ισχυει μονο για τον πρωτο ιδιοκτητη ;

 

Η υπηρεσία μπορεί να ενεργοποιηθεί όσες φορές θέλεις αρκεί αυτός που στο πουλάει να έχει κάνει release την συσκευή από τον πάροχο του.

 

Δες την υπογραφή μου για 9700 αν ψάχνεις και στείλε μου πμ αν σε ενδιαφέρει :)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία μπορεί να ενεργοποιηθεί όσες φορές θέλεις αρκεί αυτός που στο πουλάει να έχει κάνει release την συσκευή από τον πάροχο του.

 

Δες την υπογραφή μου για 9700 αν ψάχνεις και στείλε μου πμ αν σε ενδιαφέρει :)

 

οταν λες release τι ακριβως κανει ; παιρνει τηλεφωνο στον provider κινητης και δηλωνει το imei το οποιο θελει να βγει ;και θα πρεπει οπωσδηποτε να αλλαξω προγραμμα και να μπω σε καποιο το οποιο θα ειναι για blackberry ?

Edited by nikos2004dj
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...