Jump to content

Τι να διαλέξω στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετακομίζω στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης και θέλω να βάλω DSL στα 24mbps. Το DSLAM που καλύπτει την περιοχή μου είναι αυτό του Ελευθερίου Κορδελιού. Είμαι μεταξύ της Forthnet, της HOL και της TELLAS. Τον ΟΤΕ τον απορρίπτω λόγω ακριβότερης τιμής στις υπηρεσίες του. Ποιά εταιρία είναι η πιο αξιόπιστη στην περιοχή μου;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κανε on.gr (δεν ειναι "μπουκωμένη" στην θεσσαλονικη) και παίρνεις 3 παγια δωρεαν και δωρεαν (κοστος συνδεσεις νεο βρονχου) (κανονικα 60€ με 95€ αναλογα την εταιρια)

 

η hol χρεωνει τον νεο βρονχο !!:mad: και εγω με 24αρα πιανω 6-7 !!

Link to comment
Share on other sites

μακρια απο τελλας παντως.

συμβουλή:)

 

επέλεξα τελλας, αγνοώντας όλα τα αρνητικά που διάβαζα, γιατί είναι η μόνη που δίνει ίντερνετ από την πρώτη μέρα μέσω ADSM. Περιμένω να γίνει η σύνδεση τώρα. Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειλικρινα σου ευχομαι καλη τύχη!:)

 

Αγνοησα και εγω τις αρνητικες κριτικες, και την ειδα με αλλο ματι λογω wind adsm..

 

Αν καταφερεις και ανοιξεις σελιδα σωστα με το usb wind adsm της wind, Συγχαρητηρια..!:lol:

 

Ουτε το facebook δεν μπορουσε να ανοιξει καλα με το chat..

 

Και γω με αυτη την απατη πήγα και εμπλεξα σε αυτη την εταιρεια...

 

Σου υποσχεθήκαν σε ενα μηνα θα μπει το σταθερο και το ιντερνετ ε?

Γι αυτο σου δινουν το αθλια στικακι για 2 μηνες...

 

2 μηνες εκαναν για νεα τηλεφωνικη γραμμη και ιντερνετ, και παλι εχω προβλημα!!!

 

Η ταχυτητα του ιντερνετ φτάνει και τα 0,10 Mps απο τα εως 24 που λεει!!

 

το τηλεφωνο ειναι νεκρο,δηλωνω βλαβη,γινεται, ξαναχαλαει, βουιζει και ακουω αλλους να μιλάνε...

 

 

Συμβουλη μου, φυγε οσο ειναι νωρις...

 

 

αα και το ασυρματο ρουτερ ειναι μαπα........ το wifi του ειναι χαλια...... μια βλακεια oxygen gennet λεγεται...

με ethenet ειμαι...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειλικρινα σου ευχομαι καλη τύχη!:)

 

Αγνοησα και εγω τις αρνητικες κριτικες, και την ειδα με αλλο ματι λογω wind adsm..

 

Αν καταφερεις και ανοιξεις σελιδα σωστα με το usb wind adsm της wind, Συγχαρητηρια..!:lol:

 

Ουτε το facebook δεν μπορουσε να ανοιξει καλα με το chat..

 

Και γω με αυτη την απατη πήγα και εμπλεξα σε αυτη την εταιρεια...

 

Σου υποσχεθήκαν σε ενα μηνα θα μπει το σταθερο και το ιντερνετ ε?

Γι αυτο σου δινουν το αθλια στικακι για 2 μηνες...

 

2 μηνες εκαναν για νεα τηλεφωνικη γραμμη και ιντερνετ, και παλι εχω προβλημα!!!

 

Η ταχυτητα του ιντερνετ φτάνει και τα 0,10 Mps απο τα εως 24 που λεει!!

 

το τηλεφωνο ειναι νεκρο,δηλωνω βλαβη,γινεται, ξαναχαλαει, βουιζει και ακουω αλλους να μιλάνε...

 

 

Συμβουλη μου, φυγε οσο ειναι νωρις...

 

 

αα και το ασυρματο ρουτερ ειναι μαπα........ το wifi του ειναι χαλια...... μια βλακεια oxygen gennet λεγεται...

με ethenet ειμαι...

 

Σε ποια περιοχή βρίσκεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σε απογοητευσω,αλλα πραγματικα πιστευω πως εκανες την χειροτερη επιλογη για σταθερη και ιντερνετ.. Οπως εκανα και εγω , και δεν ξερω πως να φυγω...

 

Το προβλημα ειναι γενικα στην τελλας φιλε, κ εγω διαβαζα κ για αλλες περιοχες, κ λεω σε μενα καλα θα ειναι, αλλα χειροτερα δεν υπαρχει.........

 

Ανατολικη θεσσαλονικη, ροσταν, φαληρο εκει κοντα.

 

Τηλεφωνο εξακολουθει να ειναι οτι να ναι, τα χει παιξει , και το ιντερνετ αυτη τη στιγμη που γραφω πιανει 0,3 Mps.

 

Τα συμπερασματα δικα σου.......:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά να τα γράφετε στο επίσημο θέμα της Tellas για να τα διαβάζουν και περισσότεροι.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

εγω να παρατηρήσω οτι ο φίλος μιλάει για εύοσμο...και του απαντούν να φύγει αμέσως κάποιοι που δεν μένουν εύοσμο. Εγώ ξέρω άτομο που ναι μεν μετακόμισε σε άλλη περιοχή της Ελλάδος, ήταν όμως εύοσμο και ήταν πολύ ευχαριστημένος απο την Tellas χωρίς προβλήματα. Εγώ έχω conn-x.
Link to comment
Share on other sites

αν διαβασεις forums σχετικα με το adsl θα καταλαβεις πως η τελλας εχει ένα <<Μπαλωμένο>> δικτυο.........

 

Η κατασταση του δικτυου της ειναι παρομοια τοσο σε αθηνα οσο και σε θεσσαλονικη γενικα κ αλλες μεγαλες πολεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Οι εντυπώσεις μου από την Tellas στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης (DSLAM Ελευθερίου Κορδελιού): η ενεργοποίηση της γραμμής έγινε σε 15 ημερολογιακές ημέρες. Κλειδώνει στα 10,5 mbps (ενώ πληρώνω για 24) αλλά ίσως αυτό δικαιολογείται από το 1,5 km σε ευθεία που απέχω από το DSLAM. Μέγιστη ταχύτητα που έχω πιάσει είναι τα 900 KB/sec περίπου. Μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα με αποσυνδέσεις. Την τηλεφωνική γραμμή δεν την πολυχρησιμοποιώ οπότε δεν έχω σχηματίσει άποψη ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...