Jump to content

mp3 tagging


Respawn
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μήπως γνωρίζετε κάποιο πρίγραμμα το οποίο να διορθώνει μαζικά τα tags τςν mp3;Δηλαδή να τραβάει μόνο του πληροφορίες απ'το internet για τα album art και τίτλο,καλλιτέχνη κτλ;Αν γνωρίζει κάποιος κάτι,ας απαντήσει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για κάτι που απαιτεί συνδρομή,απλά για freeware πρόγραμμα.'Οσο για τον media player,δεν έχω δεί κάπου τέτοια λειτουργία.
Link to comment
Share on other sites

Το iTunes Store δεν θέλει συνδρομή, αλλά έναν απλό λογαριασμό (όπως του MyPhone). Τέλος πάντων. Μπορείς να βρεις τα στοιχεία του τραγουδιού/cd πηγαίνοντας πάνω από το κομμάτι/cd που θέλεις τα στοιχεία του, κάνε δεξί κλίκ και πάτα το "Εύρεση πληροφοριών άλμπουμ". Αυτό δεν θες; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Ναι.Το πρόβλημα μου είναι οτι άλλα τραγούδια είναι στα ελληνικά,άλλα στα αγγλικά,άλλα σε εντελώς άκυρη γραμματοσειρά και πολλά απ'αυτά έχουν το art work από άλλα χωρίς να το βάλω εγω.Αυτό που θέλω είναι να τα φτίαξω όλα με ένα συγκεκριμένο τρόπο και όπως καταλαβαίνεις ο αριθμός είναι τεράστιος.Γι' αυτό ψάχνω κάτι που να το κάνει μαζικά αυτό. :)
Link to comment
Share on other sites

Εδώ φίλε μου http://www.softpointer.com/tr.htm Το πρόγραμμα που ψάχνεις

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό το Tag&Rename. Το χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό και πραγματικά είναι αλάνθαστο.

Παίζει κάτι παρόμοιο και για mac αν γνωρίζετε;

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είχα χρόνο χθες,μπορείς να εξηγήσεις λίγο πως δουλεύει;Με Ελληνικούς τίτλους τι παίζει,υπάρχουν ή μόνο αγγλικοί;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...