Jump to content

Kiνεζικα κινητα με ελληνικα και qwerty keyboard


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα. Κυκλοφορουν διαφορα κινεζικα κινητα με συρομενο qwerty keyboard που λενε οτι εχουν ελληνικο μενου. Απο οτι ρωτησα τους διαφορους πωλητες αλλοι λενε ναι και αλλοι λενε οχι στο ερωτημα αν το qwerty keyboard γραφει ελληνικους χαρακτηρες και δεν ξερω τι να κανω. Συγκεκριμμενα μιλαω για εναν κλωνο του Ν97 με ονομα Ε1000. Ξερει κανεις?
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα. Κυκλοφορουν διαφορα κινεζικα κινητα με συρομενο qwerty keyboard που λενε οτι εχουν ελληνικο μενου. Απο οτι ρωτησα τους διαφορους πωλητες αλλοι λενε ναι και αλλοι λενε οχι στο ερωτημα αν το qwerty keyboard γραφει ελληνικους χαρακτηρες και δεν ξερω τι να κανω. Συγκεκριμμενα μιλαω για εναν κλωνο του Ν97 με ονομα Ε1000. Ξερει κανεις?

καλημερα και εγω το ιδιο προβλημα ειχα γιατι εψαχνα ενα τετοιο και δεν μπορουσα να παρω

αξιοπιστη απαντηση , ακομα και στο μεγεθος της οθονης τους.

 

και τελικα πηρα ενα i780

 

ποιος μπορει να μας πληροφορησει παιδες?

αγορα απο Ελλαδα οχι δεν θελουμε γιατι τα πουλανε πολυ ακριβοτερα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο απλός τρόπος για να το μάθεις είναι να πάρεις ένα και να το δεις με τα μάτια σου.Ο κάθε κινέζος θα σου λέει ότι του κατέβει για να πουλήσει.Διαφορετικά περίμενε μέχρι κάποιος Έλληνας να το πάρει και να γράψει μερικά πράγματα γι αυτό ή να ανεβάσει κανένα video στο youtube.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Φιλε droulis καλημερα. Κατι τετοιο ψαχνω. Απλα θα ηθελα να μου πεις αν απο το qwerty keyboard γραφει ελληνικα. Αυτο ειναι το μονο που με κολωνει.
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Η λογική λέει ότι θα γράφει ελληνικά,τώρα αν θα γράφει μόνο ελληνικά ή έχει και αγγλικούς χαρακτήρες αυτό θα φανεί μόνο από κοντά.Πάντως σε άλλο querty κινητό που έχω γράφει κανονικά ελληνικά και πρέπει να πας να αλλάξεις το πληκτρολόγιο για να γράψεις αγγλικά.

Σχετικά τώρα, ζήτησα να μου το στείλουν το Ε1000 και μου είπαν ότι έχει ένα θέμα με το wifi που το έχανε και ήθελε να πάει να πάρει μερικά άλλα κομμάτια για να δει αν είναι γενικό το πρόβλημα ή έτυχε στο κομμάτι που ζήτησα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

σε μενα δεν αναφερθηκε κατι τετοιο,το εχουμε 2 εβδομαδες με πολλες πωλησεις κυριως σε ν.αμερικη χωρις προβλημα,σιγουρα καποια θα παρουσιασουν προβλημα, τα γνωστα μικροπροβληματα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχω ενα προβλημα με ενα κινεζικο κινητο

με μενου αγγλικο

δεν αναγνοριζει τα ελληνικα γραμματα στα σμσ

μπορς να κανς κατι??

τι κινητο ειναι αυτο..

Mini KA08 AT&T T-Mobile PDA mp3 FM Cell Phone

Iphone 3g
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με ενα κινεζικο κινητο

με μενου αγγλικο

δεν αναγνοριζει τα ελληνικα γραμματα στα σμσ

μπορς να κανς κατι??

τι κινητο ειναι αυτο..

Mini KA08 AT&T T-Mobile PDA mp3 FM Cell Phone

δεν μπορεις να κανεις κατι!!

Link to comment
Share on other sites

Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι εχω βαλει σε μερικες επαφες τις φωτογραφιες τους αλλα δεν τις δειχνει οταν καλω η με καλουν. Ξερει κανενας τι μπορει να φταιει?
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

μολις μου εστειλαν φωτο απο ν97, γραφει ελληνικα

 

ελληνικα γραφει αλλα το "προβλημα" ειναι οτι το keyboard δεν εχει αντιστοιχηση των αγγλικων με τα ελληνικα οπως θα περιμενε κανεις.

 

σε ενα που ειχα τα ελληνικα ηταν στα πληκτρα των νουμερων του keyboard

 

π.χ. το 1 ειχε τα α,β,γ το 2 τα δ,ε,ζ κλπ.

αν παταγες το Α στο πληκτρολογιο δεν εγγραφε τιποτα.επρεπε να πατησεις το πληκτρο 1

ομοιως για το Β επρεπε να πατησεις το πληκτρο 1 για 2 φορες.αν παταγες το Β δεν εγραφε τιποτα , αφου νομιζα στην αρχη οτι ειχε προβλημα το κινητο..

 

το 2ο ειχε αντιστοιχηση με μερικα γραμματα σωστα και μερικα οχι..

π.χ. το Α στα ελληνικα ηταν το Α στο πληκτρολογιο

το Ξ ομως ηταν στο πληκτρο Q και διαφορα τετοια..

 

κανενα δεν ειχε την σωστη αντιστοιχηση σε ολα...

 

οποτε η συμβιβαζεσαι με αυτο ή οχι...

 

εγω παντως δεν βολευτηκα κανενα

 

(δοκιμασα Ε1000, Ν97 και V902...)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλημερα και χρονια σας πολλα, μετα λοιπον απο εκτεταμενη αναζητηση για σωστο ν97 κλωνο κατεληξα εδω καμμια σχεση με αυτο που σας ειχα δειξει πριν λιγο καιρο,μακραν καλυτερο αυτο εδω: http://www.e-mobilo.com/cjn97.html

εχει τα ελληνικα στο πληκτρολογιο 1 προς 1 ,εχει καλη οθονη ακουει η οθονη, 1600χ1200μπ αληθινα ειδικα η πισω καμερα,φλασ μπρος πισω και πολλα αλλα δειτε και το βιντεακι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια σας πολλα, μετα λοιπον απο εκτεταμενη αναζητηση για σωστο ν97 κλωνο κατεληξα εδω καμμια σχεση με αυτο που σας ειχα δειξει πριν λιγο καιρο,μακραν καλυτερο αυτο εδω: http://www.e-mobilo.com/cjn97.html

εχει τα ελληνικα στο πληκτρολογιο 1 προς 1 ,εχει καλη οθονη ακουει η οθονη, 1600χ1200μπ αληθινα ειδικα η πισω καμερα,φλασ μπρος πισω και πολλα αλλα δειτε και το βιντεακι

χρονια πολλα

πολυ καλη περιπτωση πραγματι

δεν ειδα τιμη , βαρος και χρωμα ειναι μονο ασπρο?

 

και κατι ακομα την αρχικη οθονη την χειριζεσαι οπως του Ν97 μινι?

σε αλλους κλωνους το εχω δει , εδω στο βιντεο δεν φαινεται αλλα μαλλον ειναι κατι διαφορετικο ετσι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

τιμη 170 usd

με μεταφορα και πληρωμη μεσω paypal

νομιζω το γραφει πανω δεξια

χρωμα βγαινει σε μαυρο και ασπρο

βαρος 120γρ χωρις μπαταρια 150γρ με μπαταρια(δικη μου ψηφιακη μετρηση)

Link to comment
Share on other sites

δυο φιλοι καταστηματων κινητης το μπερδεψαν με το γνησιο ολα ειναι ιδια εξωτερικα κουμπια κλπ,στιβαρο δεν κουναει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...