Jump to content

[Επίσημο] Νokia 3650


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Asto gia 2-3 wres na fortisei.Oi 3 prwtes fortiseis-ekfortiseis sou proteinw na einai plireis gia tin kaluteri apodosi tis mpatarias.Ante kai pou na deis kai tis efarmoges tou.Teleio...... :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Oxi,ti 16wro.Eksallou molis deiksei mpataria fortismeni(se 2wres diladi)eite to exeis sto fortisti eite oxi to idio pragma einai.Mono pou prepei tis 3prwtes fores na to afiseis na ksefortisei plirws!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Οι τρείς πρωτες φορτίσεις πρέπει να είναι περίπου 8 ώρες! Το κινητό θα δείξει φορτισμένο στις 2 ωρες αλλά πρέπει να το αφήσεις 8 ώρες!!!

Αυτό είναι σίγουρο! Και είναι καλύτερο αν το έχεις κλειστό!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Re johner giati 8wro?Afou molis fortisoun oi mpataries akomh kai an einai sto fortisti den pairnoun alli energeia.Ara giati 8 wres?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mitsos

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Re johner giati 8wro?Afou molis fortisoun oi mpataries akomh kai an einai sto fortisti den pairnoun alli energeia.Ara giati 8 wres?

 

 

Παράθεση απο τον kinhtoneidimonas που είναι ο ειδικός!!! :)

 

Παιδια το εχω πει και σε αλλα τοπικ αλλα θα το ξαναπω και τωρα ξανα.Αν θελετενα ακουσετε εμας τους τεχνικους....Στις 2 με 3 πρωτες φορτισεις ,πολυ σωστα πρεπει να αδειαζει η μπαταρια εντελως,σωστο ομως ειναι να αφηνετε την μπαταρια απο 8-16 ωρες(δεν παθαινει κατι αν δεν σας βολευει να το βγαλετε και μεινει περισσοτερο στον φορτιστη,οχι συνεχεια βεβαια).Θα δειτε οτι μετα απο 2 ωρες θα σταματησει η ενδειξη φορτισης ,γιατι εχουν ενα charging control i.c που το κανει αυτο καταλαβαινοντας το υψος της φορτισης,αλλα θα σας δωσω ενα παραδειγματακι.Ειναι σαν τις αυτοματες αντλιες βενζινης.Περναει τεραστια και γρηγορα ποσοτητας αντλιας απο το στομιο αλλα μολις φτασουν στο επιθυμητο ποσο βενζινης φρεναρουν αποτομα και μετα πανε πολυ πολυ σιγα.Ετσι συμβαινει και εδω στα κινητα ,με την διαφορα οτι η ενδειξη φορτισης σταματα.Μενει ομως ενα 9 με 10% των στοιχειων της μπαταριας αφορτιστο.Ετσι αφηνοντας το πανω στον φορτιστη περνα πολυ αργα και χωρις να φαινεται ρευμα στο κινητο και φορτιζει το επομενο αυτο ποσοστο των στοιχειων της μπαταριας.Επισης το κινητο φορτιζει παντα καλυτερα κλειστο χωρις ναναι απαραιτητο,γιατι δεν υπαρχουν διακυμανσεις στην ταση του καθως προσπαθει ανα τακτα χρονικα διαστηματα να επικοινωνει με την κεραια και να της δηλωνει θεση.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DriftMan

 

An to pirazw legontas to skalizw to menu tou enbo fortizete iparxi provlima? an valw ti deuteri fortisi giro stis 16 ores einai kala h den metraei?

 

 

Το καλύτερο είναι να είναι κλειστό όταν φορτίζει! ;)

Την δεύτερη άφησέ την όσο περισσότερο μπορείς (16 ώρες)!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mitsos

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Re johner giati 8wro?Afou molis fortisoun oi mpataries akomh kai an einai sto fortisti den pairnoun alli energeia.Ara giati 8 wres?

 

 

Sumfwna me ton Guru (kat' eme) tou unwired kai tou my phone Kinitoeidhmona, prepei na fortisei 8 wres kleisto gia ta 3 prwta fortismata malista an psaxeis ligo tha deis oti to anafeei kapou kai dinei ena poli kalo paradeigma me thn antlia venzinhs h opoia otan xekinaei na gemizei paei me ta xilia kai oso plisiazei na gemisei to rezervouar pefti h taxitita kapos etsi einai kai me thn fortish ths mpatarias mono pou ekei pou sou dixni oti einai gemath afti perni na gemisei akoma kapies kipseles...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Minotavrs

Αρχικό Μήνυμα από τον mitsos

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Re johner giati 8wro?Afou molis fortisoun oi mpataries akomh kai an einai sto fortisti den pairnoun alli energeia.Ara giati 8 wres?

 

 

Sumfwna me ton Guru (kat' eme) tou unwired kai tou my phone Kinitoeidhmona, prepei na fortisei 8 wres kleisto gia ta 3 prwta fortismata malista an psaxeis ligo tha deis oti to anafeei kapou kai dinei ena poli kalo paradeigma me thn antlia venzinhs h opoia otan xekinaei na gemizei paei me ta xilia kai oso plisiazei na gemisei to rezervouar pefti h taxitita kapos etsi einai kai me thn fortish ths mpatarias mono pou ekei pou sou dixni oti einai gemath afti perni na gemisei akoma kapies kipseles...

 

To eida to paradeigma kai pistika...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως στην αρχη το φορτιζα παντα κλειστο αλλα οχι για τοσες πολλες ωρες... μολις εξαφανιζονταν οι μπαρες το εβγαζα απο τον φορτιστη.

Ειναι μια χαρα μεχρι στιγμης απο θεμα αναμονης !

 

Κατι αλλο, ακουσα οτι η υπερφορτωση μιας μπαταριας μπορει και να την καταστρεψει !!! Αληθευει αυτο; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Εγω παντως στην αρχη το φορτιζα παντα κλειστο αλλα οχι για τοσες πολλες ωρες... μολις εξαφανιζονταν οι μπαρες το εβγαζα απο τον φορτιστη.

Ειναι μια χαρα μεχρι στιγμης απο θεμα αναμονης !

 

Κατι αλλο, ακουσα οτι η υπερφορτωση μιας μπαταριας μπορει και να την καταστρεψει !!! Αληθευει αυτο; :confused:

 

φυσικα :D ΔΕΝ μπορεις να πεις οτι ειναι ενταξει μετα απο 4 μερες που το εχεις.Πραγματικα εχω κανει ενα εκτενεστατο ποστ και δεν εχω χρονο και κουραγιο να το ξαναγραψω γιατι τοχα κανει και στο unwired 2 φορες.Αν βρει καποιος το λινκ παιδια ας το εχει να το βαλει,εγω ουτε μυαλο γιαυτο δεν εχω.Ισως ειναι σε αυτο το τοπικ.Παντως εκει που θα δεις την συμπεριφορα της μπαταριας σου ειναι στο 6μηνο.καπου εκει οι γραμμες του αξονα αποδοσης ειναι στο φουλ!!!Μετα λοιπον το 6μηνο αν εχεις φροντισει σωστα την μπαταρια σου και θα εξακολουθει να κραταει πολυ και δεν θα πεθανει ξαφνικα.Η μπαταρια ταλαιπωρειται πολυ και αν την φορτιζεις στο φορτιστη αυτοκινητου συχνα...Επισης για να απαντησω στο ερωτημα σου ,ΝΑΙ αν ξεχνας την μπαταρια πανω στο φορτιστη την βλαπτει λογω της αυξημενης θερμοτητας που παρατηρειται,οχι επειδη παιρνει παραπανω..<φορτιση>,καθοτι λειτουργουν...κοφτες στα i.c.

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Εγω παντως στην αρχη το φορτιζα παντα κλειστο αλλα οχι για τοσες πολλες ωρες... μολις εξαφανιζονταν οι μπαρες το εβγαζα απο τον φορτιστη.

Ειναι μια χαρα μεχρι στιγμης απο θεμα αναμονης !

 

Κατι αλλο, ακουσα οτι η υπερφορτωση μιας μπαταριας μπορει και να την καταστρεψει !!! Αληθευει αυτο; :confused:

 

 

Mono otan thn exeis sunexeia panw ston fortisti xwris na ton vgazis gia evdomades...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kinitoneidimonas

 

φυσικα :D ΔΕΝ μπορεις να πεις οτι ειναι ενταξει μετα απο 4 μερες που το εχεις.Πραγματικα εχω κανει ενα εκτενεστατο ποστ και δεν εχω χρονο και κουραγιο να το ξαναγραψω γιατι τοχα κανει και στο unwired 2 φορες.Αν βρει καποιος το λινκ παιδια ας το εχει να το βαλει,εγω ουτε μυαλο γιαυτο δεν εχω.Ισως ειναι σε αυτο το τοπικ.Παντως εκει που θα δεις την συμπεριφορα της μπαταριας σου ειναι στο 6μηνο.καπου εκει οι γραμμες του αξονα αποδοσης ειναι στο φουλ!!!Μετα λοιπον το 6μηνο αν εχεις φροντισει σωστα την μπαταρια σου και θα εξακολουθει να κραταει πολυ και δεν θα πεθανει ξαφνικα.Η μπαταρια ταλαιπωρειται πολυ και αν την φορτιζεις στο φορτιστη αυτοκινητου συχνα...Επισης για να απαντησω στο ερωτημα σου ,ΝΑΙ αν ξεχνας την μπαταρια πανω στο φορτιστη την βλαπτει λογω της αυξημενης θερμοτητας που παρατηρειται,οχι επειδη παιρνει παραπανω..<φορτιση>,καθοτι λειτουργουν...κοφτες στα i.c.

 

 

Το κινητο το εχω απο τον Μαϊο ! :worry:

Πως σου ηρθε οτι το εχω 4 μερες; :o

 

Anyway, μεχρι στιγμης, μετα απο 4 μηνες η μπαταρια ειναι ο.κ χωρις να χρησιμοποιησω αυτον τον τροπο... Τωρα αν αρχισει να χαλαει το πιθανοτερο ειναι να αγορασω αλλη ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου μπαταρία δεν κρατάει περισσότερο από 12ώρες γιατί χρησιμοποιώ πολλές ώρες το webviewer και το wap.Επίσης χρησιμοποιώ το κινητό και σαν μόντεμ στο pc και το έχω συνέχεια στο φορτιστή,οπότε μάλλον έχει μαμηθεί τελείως η μπαταρία,γιατί αν έχω 5γραμμές και ανοιγοκλείσω το κινητό πέφτει απότομα στις 2 γραμμές.Ψάχνω να βρω καινούρια και δεν έχει κανείς εδώ. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε καποιο Nokia Club...

Αν εννοεις οτι δεν εχει στην περιοχη σου, μπορεις να πεις σε καποιον φιλο σου που μενει σε περιοχη που εχει Nokia Club, τον τυπο και τα χαρακτηριστικα της μπαταριας και να σου στειλει μια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Το κινητο το εχω απο τον Μαϊο ! :worry:

Πως σου ηρθε οτι το εχω 4 μερες; :o

 

Anyway, μεχρι στιγμης, μετα απο 4 μηνες η μπαταρια ειναι ο.κ χωρις να χρησιμοποιησω αυτον τον τροπο... Τωρα αν αρχισει να χαλαει το πιθανοτερο ειναι να αγορασω αλλη ! ;)

 

Εχμμμμ :o Μερικοι ισως δεν ειναι τοσο ανετοι να αγορασουν την μπαταρια...Επισημη τιμη απο τον καταλογο της Νοκια λιανικης αντιγραφω BL-5C ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ LI-ON 850mah....48 ΕΥΡΩ!!! :wacko:

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εδω την MMC 64αρα την εχουν 150 ευρω :eek: Την μπαταρια δεν θα ειχαν 48 ευρω;

Παλι καλα να λεμε που εχει και χαμηλη τιμη !!! :'( (παντα για νοκια μηλαμε)

 

Υ.Γ: Ουτε κι εγω ειμαι τοσο ανετος χρηματικα, αλλα πιστευω οτι 48 ευρω δεν ειναι και τοσα πολλα ανα 5-6μηνο (εφοσον η μπαταρια σε βοηθαει να κανεις καλα τη δουλεια σου και οχι να σου σβηνει καθε λιγο και λιγακι)

 

Υ.Γ2: Τα post που γραφω δεν ειναι για να σου αναιρεσω τον τροπο που χρησιμοποιεις τις μπαταριες ουτε κανεναν αλλο λογο... Συζητηση κανω

 

Φιλικα ;)

Link to comment
Share on other sites

Mονο παρεξηγησιαρης δεν ειμαι μην ανησυχεις!! :D

Πριν λιγο μου ηρθε μεσω μειλ,επισημη τιμη της Νοκια για ενα αξεσουαρ του 3650 με κωδικο cc-49 και περιγραφη<Φακος εστιασης Νοκια3650/3 Διαμετρηματα με 26 ευρω τελικη τιμη.Ξερει καποιος λεπτομερειες τεχνικα χαρακτηριστικα??

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kinitoneidimonas

 

Mονο παρεξηγησιαρης δεν ειμαι μην ανησυχεις!! :D

Πριν λιγο μου ηρθε μεσω μειλ,επισημη τιμη της Νοκια για ενα αξεσουαρ του 3650 με κωδικο cc-49 και περιγραφη<Φακος εστιασης Νοκια3650/3 Διαμετρηματα με 26 ευρω τελικη τιμη.Ξερει καποιος λεπτομερειες τεχνικα χαρακτηριστικα??

 

 

http://l8shop.net/Products/Original-Nokia-3650-Add-on-Lens-CC-49-3505.asp

 

Στην αγγλία το έχουν πιο ακριβό! :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

http://l8shop.net/Products/Original-Nokia-3650-Add-on-Lens-CC-49-3505.asp

 

Στην αγγλία το έχουν πιο ακριβό! :o

 

Tελικα πηγα στο σαιτ της Νοκια και ειδα οτι ειναι φακοι των 5 εως 10mm για να τραβας κοντινες φωτογραφιες με πολυ ευκρινεια.Πολυ καλο...cool :) Ειμαστε πιο φτηνοι εμεις.. :)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...