Jump to content

LG Pop (GD510)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει βρει κανεις για το gd510 πως μπορω να κλειδωσω τα messages?

 

δηλαδη να ζηταει καποιον κωδικο οταν πατας εκει

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φανταστικες φωτογραφιες, αν και δεν εχει aytofocus φαινεται οτι κανει καλη δουλεια...

φιλε εχω και εγω καποθες αποριες γιατι προκειτε να το αγορασω και εγω...

1.εχει δυνατο ηχιο??

2.το μενου του παραμενει ετσι ηη μηπως αλλαζει χρωματα και στυλ??

3.εχουν παρει το ματι μ κατι βιντεακια οπου δυχνουν πως μπορεις μεσα απο τις ρυθμισεις του κηνιτου τα χρωαματα ειναι αληθεια....

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο που να κατεβασω το pc suite?

εψαξα αλλα δεν εβγαλα ακρη

στο σαιτ της lg εχει μονο ενα pcsync και οχι το pc suite :confused:

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχω και εγω καποθες αποριες γιατι προκειτε να το αγορασω και εγω...

1.εχει δυνατο ηχιο??

2.το μενου του παραμενει ετσι ηη μηπως αλλαζει χρωματα και στυλ??

3.εχουν παρει το ματι μ κατι βιντεακια οπου δυχνουν πως μπορεις μεσα απο τις ρυθμισεις του κηνιτου τα χρωαματα ειναι αληθεια....

 

1) ναι πολυ καλο ηχο

2) το μενου εχει 2 στυλ..και αλλαζει 2 χρωματα εκτος απο αυτο μπορεις να φτιαξεις και την γραμματοσειρα του μενου.Αν περνει θεματα δεν ξερω λογικα αν το "πειραξεις"

3) δεν καταλαβα την ερωτηση σου

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο που να κατεβασω το pc suite?

εψαξα αλλα δεν εβγαλα ακρη

στο σαιτ της lg εχει μονο ενα pcsync και οχι το pc suite :confused:

 

για να περασεις εικονες κλπ στο σαιτ της lg υπαρχει το καταλληλο προγραμμα για το κινητο. Νομιζω πως pc suite λεγετε σε συγκεκριμενα μοντελα το λογισμικο χωρις να ειμαι σιγουρος

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημερα παιδες,

 

μια βοηθεια για να συνδεσω το κιν με υπολογιστη και να παρω τα μηνυματα;

 

κατεβασα ενα pc suite 2 χθες βραδυ, δοκιμασα να συνδεθω μεσω bluetooth με το κινητο,

αλλα... τζιφος, το κουτι του δεν ειχε usb καλωδιο ε;

 

οποτε τι πρεπει να κανω; αγοραζω ενα καλωδιο usb συνδεσης με υπολογιστη, αλλα ... προγραμμα; τι κατεβαζω κι απο που;

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

το καλωδιο του φορτιστη ειναι, αλλα εγω θελω usb κι απο τις 2 μεριες για να το συνδεσω με pc
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η μητερα μου εχει το GD510 σε ροζακι πολυ ωραιο κινητο πρακτικο χωρις πολλα πολλα. Αλλα να που σε 2 μηνες τα εφτισε το touchscreen και δεν μπορεις να πατησεις τιποτα πανω στην οθοην μονο τα κουμπια δουλευουνε on-off camera sound. Την εχει πατησει κανεις ετσι? Αυριο θα μιλησω στο service να δουμε

www.ferozaclub.gr

www.moviemonsters.gr

Link to comment
Share on other sites

Η μητερα μου εχει το GD510 σε ροζακι πολυ ωραιο κινητο πρακτικο χωρις πολλα πολλα. Αλλα να που σε 2 μηνες τα εφτισε το touchscreen και δεν μπορεις να πατησεις τιποτα πανω στην οθοην μονο τα κουμπια δουλευουνε on-off camera sound. Την εχει πατησει κανεις ετσι? Αυριο θα μιλησω στο service να δουμε

 

2 φορες φιλε, και τις 2 φορες το service της LG αποδειχτηκε απλα απαιχτο.

Ηρθαν με κουριερ και το πηραν απο το γραφειο και μου τι επιστρεψαν στο γραφειο σε συντομο χρονο.

Ομως απογαητευτικαμε με το τηλ (2 φορες πλακετα δε λεει :O) και το δωσαμε τελικα.

Dr_Saxakias
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 510 εδω και λιγους μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Το μονο που δεν εχω βρη ειναι οταν εχεις αναπαντητη κληση να δινη ηχητικο σημα οπως γινεται οταν εχεις καποιο γραπτο μηνυμα.

Μπορει να βοηθηση κανεις?

Link to comment
Share on other sites

1) ναι πολυ καλο ηχο

2) το μενου εχει 2 στυλ..και αλλαζει 2 χρωματα εκτος απο αυτο μπορεις να φτιαξεις και την γραμματοσειρα του μενου.Αν περνει θεματα δεν ξερω λογικα αν το "πειραξεις"

Αυτο που λες για την γραμματοσειρα? Μπορεις να αλλαξεις μεγεθος στη γραμματοσειρα, γιατι απο φωτο που εχω δει μιαζει μικρη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα

 

Αγορασα το εν λογω κινητό πρόσφατα. Για τα λεφτα του ειναι μια χαρα, χωρις να λείπουν και κάποια μειονεκτήματα βεβαια... Ένα πράγμα που με ενοχλεί είναι ότι ο δείκτης της μπαταρίας έχει διακυμάνσεις. Δηλ. από άδεια (σχεδον) (πράγμα που ενεργοποιεί τον ενοχλητικο καπως ήχο της χαμηλής μπαταρίας) μπορεί να δείξει 2 γραμμες (μεσαία).

 

Γνωρίζει κανείς κάτι γι'αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω γιατί αλλα σε όλα τα lg που έχω δεί ακόμα και στο δικό μου η μπαταρία έχει διακυμάνσεις...Μια μέρα δεν είχε καμία γραμμή και μίλησα στο τηλ,δεν έκλεισε πάντως,και επειδή δεν μπορούσα να το φορτίσω εκείνη την στιγμή δεν το χρησιμοποίησα καθόλου για κανα 2 ώρες κ μετά η μπαταρία είχε 2 γραμμές!!!!!Τι να σου πω τώρα......
:D
Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι το περίεργο. Σαφώς και δεν σβήνει η κάτι τέτοιο, απλά δεν ξέρω ακριβώς πόση μπαταρία απομένει... Όταν είναι στο φούλ (3 γραμμές) δεν παίζει καθόλου η μπαταρία. Αυτό το κάνει από τις 2 γραμμές και κάτω.

 

Αν το κάνουν τα LG γενικά τότε ίσως να είναι θέμα κατασκευής ή κάτι τέτοιο και είμαι οκ μ'αυτό...

Απλά θέλω να αποκλείσω τουλάχιστον το θέμα βλάβης ή ελαττωματικού μοντέλου/μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα από την στιγμή που θα "φύγει" η τρίτη γραμμή της μπαταρίας (το full δηλαδή) είναι θέμα 2-3 ωρών να πάει στις 0 γραμμές και να αρχίσει το κινητό κάθε τρεις και λίγο να "γκρινιάζει" ότι του τελειώνει η μπαταρία (ίσως για να την τελειώσει πιο γρήγορα; ) :mad:
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Στις 2 ή 1 γραμμή (ή ακομα και καμια) σου αυξομειώνεται αν πχ το αφήσεις χωρίς να κάνεις κάτι με το κινητό για κάποιο χρονικό διάστημα? Όπως δλδ. κάνει στην bella_89...
Link to comment
Share on other sites

Από την εποχή που κυκλοφόρησε το πρώτπ viewty παρατηρείται αυτό το φαινόμενο με τον δείκτη της μπαταρίας.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι συνηθισμένο φαινόμενο, μην ανησυχείς.;)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα καταρχάς.Παιδιά κι εγω το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω με το κινητο αυτο!Μάλιστα επειδη ειναι καινουριο πηρα τηλεφωνο το κατάστημα απο το οποίο το αγόρασα και μου είπαν να καλέσω την ίδια την εταιρεια!Ξέρει κάποιος αν αγοράσω το καπάκι για την ηλιακή ενέργεια 8α αλλάξει κάτι??? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κι εγω το ίδιο πρόβλημα εχω! Η μπαταρία τελειώνει πολυ γρηγορα!Ξέρει κανεις αν πάρω αυτο το καπακι για την ηλιακη ενέργεια αν θα αλλάξει κατι?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

nikoleta καλωσηρθες :)

και στο δικομου σχετικα γρηγορα τελειωνει :shifty:

αν παρεις το καπακι με την ηλιακη ενεργεια φυσηκα και θα αλλαξει αφου θα το φορτιζεις οπου εχει ηλιο :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

λοιπόν.. μια και το'χω μια βδομάδα περίπου ας γράψω και'γω μερικά θετικά και αρνητικά.

 

Θετικά

- πολύ καλή μπαταρία [το φόρτισα την Τρίτη και χθες μίλησα γύρω στη μία ώρα και άλλη μία ώρα στο fb και η μπαταρία είναι ακόμη full - χωρίς να αναφέρω τη χρήση που το έκανα την Τρίτη η οποία ήταν παρόμοια]

- καλή κάμερα [για εμένα που δεν τραβάω όλη την ώρα φωτογραφίες, τα 3mpx φτάνουν και περισσεύουν!]

- καλή απόκριση αφής [δεν έχω παράπονο μέχρι στιγμής]

- δυνατό ακουστικό

 

Αρνητικά

- η οθόνη δεν γυρίζει συνέχεια. όταν γυρίζω το κινητό δεν γυρίζει συνέχεια η οθόνη και αυτό είναι πιο εκνευριστικό όταν είμαι στο internet. χθες όμως μου έσπασε τα νεύρα, γιατί καθώς ήμουν στο internet, το γύρισα για να γράψω καλύτερα και δεν μου γύρισε. υπέθεσα ότι κάπου θα σκάλωσε πάλι, οπότε το γύρισα κανονικά να γράψω, αλλά και πάλι..έφαγα πόρτα! το κινητό δεν αποκρίνονταν. μετά από κάνα 5λεπτο και'νω είχα το κινητό κανονικά, η οθόνη γύρισε σε πλάγια μορφή. μετά απ'αυτό δεν ξανακόλλησε.

- τα τρία μενού. δεν είναι κατάσταση αυτή! όποτε πάω να καθαρίσω την οθόνη και είναι ξεκλείδωτο αλλάζει συνεχώς μενού. επίσης, το πιο σπαστικό μενού είναι το δεύτερο που έχει κάτι ανθρωπάκια, ενώ το ιστορικό που έχει είναι τελείως ό,τι να'ναι.

- αδυναμία σύνδεσης με τον υπολογιστή. δεν μπορώ να το συνδέω συνέχεια με το laptop μου [μέσω bt]. 5 φορές δοκίμασα χθες και μόνο μία συνδέθηκε. φυσικά όταν συνδέθηκε του έστελνα συνεχώς αρχεία.

- σπαστική υπενθύμιση λήψης αρχείου. κάθε φορά που πάω να στείλω ένα αρχείο [μέσω bt - δεν ξέρω αν γίνεται και μέσω καλωδίου] με ρωτάει αν θέλω να λάβω το αρχείο.

 

αυτά μέχρι στιγμής. στη συνέχεια μπορεί να ανακαλύψω κι'άλλα.

 

ερώτηση. πως μπορώ να διαγράψω τα ανθρωπάκια από το δεύτερο μενού ή έστω να αλλάξω νούμερο σ'ένα από τα ανθρωπάκια?? επίσης, στο ιστορικό για σήμερα [30-12] μου εμφανίζει ότι ο Χ μου'χει στείλει ένα μήνυμα και ότι έχω καλέσει το Ψ 15 φορές, ενώ δεν έχω καλέσει κανέναν ακόμη και ο Χ δεν μου'χει στείλει κανένα μήνυμα. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα,θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποιος που μπορω να βρω handsfree για το LG GD510 γιατι δεν βρισκω πουθενα. Πηγα και σε καποια καταστηματα αλλα δεν εχουν
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...