Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους..Ειμαι καινουριος στο forum και θα ηθελα αφ'ενος να σας συγχαρω για τη δουλεια (διαβασα πολλεεεεεεεεες σελιδες και ειδα οτι αφενος υπαρχει πλυθωρα πληροφοριων αφετερου πολυ καλο κλιμα) και απο την αλλη να σας ρωτησω καποια πραγματακια που ψαχνω εδω και καιρο και δεν μπορω να βρω.

Λοιπον εχω και εγω ενα H1 και ολα ηταν πολυ καλα,πολυ ευχαριστημενος σε ολα (εχω Vodafone) μεχρι που εγκατεστησα μεσω του PCstudio το τελευταιο firmware,οποτε και αρχισαν τα προβληματα.Κυριως στα μηνυματα,δεν μου τα εμφανιζει σε μορφη συνομιλιας παρα μονο ενα-ενα.Γενικοτερα εχει γινει λιγο πιο αργο.Τι μπορω να κανω?

Σκεφτομουν να το επαναφερω στην εργοστασιακη του εκδοση πληκτρολογωντας *2767*3855# αλλα για να μη χασω τα μηνυματα εψαχνα να βρω ενα προγραμμα με το οποιο να εχω προσβαση στα κρυφα αρχεια και να τα σωσω απο εκει manual.

Η δευτερη ερωτηση μου ειναι οτι εβαλα ενα προγραμμα για να εχω 80ΜΒ με 4 euro,αλλα ψιλοφοβαμαι τις χρεωσεις..Δηλαδη οταν το κινητο ανοιγει και γενικα ολη την ωρα θα ειναι συνδεδεμενο στο internet,σωστα?Ας πουμε οτι τις περισσοτερες θα σερφαρω απο wifi και οτι τη συνδεση αυτη τη κανω μονο για να μπορω να κατεβαζω εφαρμογες και να χρησιμοποιω το gps.Η ερωτηση μου λοιπον ειναι,φτανουν τα 80 MB γι'αυτα τα δυο πραγματακια ή οχι? Και υστερα θα χρεωνομαι τιποτα περα των 4 euro πριν ολοκληρωσω τα 80 ΜΒ (για παραδειγμα τη συνδεση ??) ή ειναι δεδομενο οτι μεχρι τα 80 ΜΒ δεν θα πληρωσω τιποτα παραπανω??

Αυτα,ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων και συγνωμη για το μεγαλο post.

 

Καλως ηρθες φιλε και καλη διαμονη...Εχω την λυση στο πρωτο θεμα που εχεις θεσει,οτι σου δειχνει τα μηνυματα ενα,ενα..Ο λογος για τον οποιο γινεται αυτο ειναι οτι εχεις παρα πολλα Μηνυματα αποθηκευμενα στο κινητο απο καποια συγκεκριμενη επαφη...Πρεπει να αρχιζεις σιγα σιγα να σβηνεις περιττα μηνυματα και θα δεις οτι θα επανελθει μονο του οπως ηταν στην αρχη...Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα και αναγκαστικα να σβησω αρκετα μηνυματα..Οσο για το δευτερο θεμα θα σου απαντησουν οι ειδικοι..

Link to comment
Share on other sites

Άμα πάθει κάτι το τηλέφωνο και πάει στο σέρβις δε θα το καλύπτει η εγγύηση.:cry:

οκ καταλαβα .....ρισκο δηλαδη.....οποτε περιμενω κατι νεο με καλυψη.....και κατι αλλο τα games πως να τα περασω? αν μπορεσεις να απαντησεις ....σ ευχαριστω πολυ ....

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε και καλη διαμονη...Εχω την λυση στο πρωτο θεμα που εχεις θεσει,οτι σου δειχνει τα μηνυματα ενα,ενα..Ο λογος για τον οποιο γινεται αυτο ειναι οτι εχεις παρα πολλα Μηνυματα αποθηκευμενα στο κινητο απο καποια συγκεκριμενη επαφη...Πρεπει να αρχιζεις σιγα σιγα να σβηνεις περιττα μηνυματα και θα δεις οτι θα επανελθει μονο του οπως ηταν στην αρχη...Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα και αναγκαστικα να σβησω αρκετα μηνυματα..Οσο για το δευτερο θεμα θα σου απαντησουν οι ειδικοι..

 

Η αληθεια ειναι οτι εχω καπου 1000 μηνυματα τα 200 απο τα οποια ειναι σε μια επαφη.Θα το δοκιμασω και θα σας ενημερωσω.Ευχαριστω παντως.

 

 

Για Youtube από τον Opera: Internet->Settings->Preferences->Flash On->Mobile View OFF, Identify As: Desktop Computer

Για Youtube Application: WebPlayer->Settings->Connection Preferences: (ότι έχεις βάλει και στον Opera)

 

Εδω καπου μπερδευτηκα.Τι ειναι το opera?Στις ρυθμισεις που εχει οταν μπαινω σε μια σελιδα στο internet δεν βρισκω τη διαδρομη Settings->Preferences->Flash On->Mobile View OFF. Μηπως μπορεις να μου δωσεις λιγο πιο λεπτομερεις οδηγιες?? :O:O Ευχαριστωωω ολους.

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθει το προβλημα με τα μηνυματα :( Μαλιστα ξεχασα να σας πω οτι οταν επιλεγω να εμφανιζονται ολα τα μηνυματα εμφανιζει μονο τα μηνυματα που μου εχουν ερθει απο μη-αποθηκευμενη επαφη(για παραδειγμα μηνυματα που μου στελνει η citibank) .Και παλι ενα-ενα και οχι με τη μορφη συνομιλιας.:mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το Μ1 απο τοτε που βγηκε..δηλαδη τον δεκεμβριο..δεν εχω προβλημα με τα μυνηματα..εχω την 1η εκδοση..κολλαει λιγο αλλα ειμαι ευχαριστημενος απο το κινητο..εχει φαει τουμπα παλιοτερα και δεν εχει παθει τιποτα...:p:p αν μπορειτε και δεν νομιζετε οτι σας πριζω οι εφαρμογες που ειχα πει πιο πριν παιζουν καλα???αν γινομαι σπαστικος μην μου απαντησετε...απλος ανησυχω μηπως παθει κατι το κινητο...:(:(

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Opera είναι ο Web Browser του κινητού. Το μπλε εικονιδιάκι που λέει internet.

Πριν πάμε εκεί όμως πήγαινε στο γκρι εικονιδιάκι που λέει Wi-Fi και από τα ασύρματα που θα βγάλει, διάλεξε το δικό σου και πάτα το να συνδεθείς.

Τώρα πάμε στον Opera.

Μόλις ανοίξει η αρχική σελίδα, πάτα τις 3 τελείες κάτω αριστερα, και μετά settings (ρυθμίσεις). Πάνω πάνω είναι τα Preferences (προτιμήσεις). Πάτα το. Στο δεύτερο που λέει Personalize, πάτα και κλίκαρέ τα όλα εκτός από το τελευταίο (το mobile view). Πάτα πάλι πάνω στο Personalize για να πάρει τις αλλαγές. Τώρα πάτα πάνω αριστερα βελάκι < και πήγαινε εκεί που λέει Identify As (αναγώριση ως). Πάτα το και πάτα Desktop Computer. Τώρα πάτα το δεύτερο από πάνω που λέει Internet Profile. Στο πρώτο που λέει Connection Preferences βάλε Wi-Fi Connections. Τώρα 2 φορές βελάκι < και μία Χ για να βγεις. Ξαναμπές Opera. Γράψε http://www.youtube.com και το πάτα το βελάκι -> πάνω δεξιά. Πάτα ένα οποιοδήποτε βίντεο ή ψάξε να βρεις ότι θες. Θα παίξει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,το γυρισα σε mobile αντι για desktop και οταν παει να παιξει το βιντεο μου λεει "αποτυχια συνδεσης"......

@Dobroveche.Εκανα επισης και οτι ακριβως μου ειπες και παλι δεν παιζει...

Edited by ge0rge02
Link to comment
Share on other sites

Στον mikeone πηγαινε αυτο που ειπα οτι το γυρισα σε view as mobile και που παλι δεν δουλευε.

@Dobroveche.Εκανα επισης και οτι ακριβως μου ειπες και παλι δεν παιζει...

Link to comment
Share on other sites

oταν το μπαινεις στην mobile εκδοση του youtube πρεπει να το εχεις mobile σωστα?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Στον mikeone πηγαινε αυτο που ειπα οτι το γυρισα σε view as mobile και που παλι δεν δουλευε.

@Dobroveche.Εκανα επισης και οτι ακριβως μου ειπες και παλι δεν παιζει...

 

μπορεις να τσεκαρεις παλι ότι ολα ειναι σεταρισμενα οπως σου ειπα? :blink:

Link to comment
Share on other sites

oταν το μπαινεις στην mobile εκδοση του youtube πρεπει να το εχεις mobile σωστα?

 

όχι απαραίτητα

παίζει και όπως είπα αλλά σου ανοίγει το Web Player

εγώ εξηγούσα πως να παίζει πάνω στη σελίδα κανονικά

επίσης υπάρχει και το application youtube που μπορείς να μπεις όπως είπα αλλά πάλι ανοίγει τον web player

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να τσεκαρεις παλι ότι ολα ειναι σεταρισμενα οπως σου ειπα? :blink:

 

Το κανω συνεχεια απο οταν μου ειπες.Επαναφερω εργοστασιακες ρυθμισεις και μετα αλλαζω μονο οσα μου ειπες.Επισης δοκιμαζω πολλα διαφορετικα βιντεο αλλα δυστυχως..τιποτα..Και κλασσικα στο 1399 δεν ηξεραν να μου που ουτε τα μισα απ'οσα μου ειπες.....

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μου εμφανιζει κανονικα τη σελιδα αλλα εκει που δειχνει το βιντεο ειναι ολο μαυρο και δεν εχει να πατησω καπου για play.Κανω κλικ πανω στην οθονη αλλα το μονο που κανει ειναι να τη μεγαλωνει και να την ξαναμικραινει.Επισης δεν δειχνει οτι φορτωνει οση ωρα και αν περιμενω
Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό είναι! Κι εμένα μαύρο το δείχνει στην αρχή αλλά είναι σε autoplay από μόνο του και μετά από μερικά δευτερόλεπτα ξεκινάει.

ΑΝ ΔΕ ΣΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΠΟΤΕ επειδή αυτά τα βίντεο είναι τρελλά δεδομένα

μάλλον προσπαθείς να το ανοίξεις με GPRS.

ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ γιατί λογικά κάθε επαναφορά σε βάζει με προφιλ ιντερνετ Vodafone Connections

ΜΟΝΟ ΜΕ WI-FI Youtube αλλιώς θα πάνε τα MBs σου περίπατο.

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθει το προβλημα με τα μηνυματα :( Μαλιστα ξεχασα να σας πω οτι οταν επιλεγω να εμφανιζονται ολα τα μηνυματα εμφανιζει μονο τα μηνυματα που μου εχουν ερθει απο μη-αποθηκευμενη επαφη(για παραδειγμα μηνυματα που μου στελνει η citibank) .Και παλι ενα-ενα και οχι με τη μορφη συνομιλιας.:mad::mad:

 

Θα πρεπει να σβησεις και αλλα πολλα μηνυματα...Αν εχεις απο μια επαφη μονο 1000 μηνυματα θα πρεπει να πεσεις στα 100-200...Αυτο που θα σου προτεινω εγω ειναι να σβησεις ολα αυτα που εχεις στειλει εσυ...Και μετα σιγα σιγα να αρχιζεις να σβηνεις οτι δεν χρειαζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από έμενα.

Συνάντησα κάποιον που ήταν κάτοχος του ιδίου τηλέφωνου, βεβαία αν τον γνώριζα καλύτερα θα μπορούσα να τα είχα στα χέρια μου και να τα μοιραζόμασταν όλοι.

Μου έκανε μια μικρή επιδείξει τι επιπρόσθετο έχει βάλει, εννοώντας εφαρμογές και άλλα πολλά.

Φωνητικές κλήσεις, φωνητική απάντηση, ηχογράφηση κλήσεων, το μιλούσε και έπαιρνε τηλέφωνο τον επιλεγέντα.

Αν συνεχίσω να σας γράφω το τι είχε επάνω επιπλέων θα σας κουράσω.

Τον παρακάλεσα με τον τρόπο μου να μου τα δώσει και μου απαντά, έφαγα ώρες ατελείωτες για να τα βρω, όποιος θέλει ας κάνει αυτό που έκανα και εγώ και σας το αναφέρω από πρώτο χέρι γιατί το είδα ζωντανά.

Επομένως πέφτουμε με τα μούτρα στο διαδίκτυο και όποιος τα βρει πρώτος τα ανεβάζει.

Link to comment
Share on other sites

αύριο το απόγευμα θα κανω εναν οδηγο με φωτογραφιες βημα βημα για να υπάρχει

:happy:

 

άκυρο, αλλά τώρα που είπες οδηγό με φωτογραφίες, υπάρχει καμία εφαρμογή που να κρατάει screenshots από το κινητο; :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...