Jump to content

Προβλημα με εκτυπωτη


furious_angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας,εχω ενα εκτυπωτη hp deskjet 3940,και απο χτες μου κανει κολπα...το πρασινο λαμπακι αναβοσβηνει κ δεν εκτυπωνει.μου βγαζει το εικονιδιο κατω δεξια οτι εχει ενα εγγραφο στην ουρα,αλλα πανω γραφει εκτος λειτουργιας,μπαινω στην πινακα ελεγχου κ μου λεει εκτυπωτης χωρις συνδεση.αλλαξα καλωδιο τιποτα,μολις το βγαζω απο usb κανει το γνωστο θορυβο,αλλα κατα τα αλλα δειχνει να μην επικοινωνει με το pc.ειναι σε αριστη κατασταση τον προσεχα οσο δ παει.εχεις κανεις καμια ιδεα???
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ένας πελάτης μου είχε πάθει κάτι αντίστοιχο. Αυτό που είχε συμβεί ήταν ότι σύνδεσε μια συσκευή usb η οποία απενεργοποίησε όλες τις θύρες και την επικοινωνία όλων των usb συσκευών με τον υπολογιστή. Αυτό μπορείς να το δείς πολύ απλά συνδέσεις ένα φλασάκι και δεν λειτουργήσει. Αν το πρόβλημα σου είναι αυτό, μην μπεις σε διαδικασίες να σβήνεις συσκευές από τον πίνακα ελέγχου και τη registry, απλά κάνε μια επαναφορά συστήματος, μία ή δύο μέρες πρίν χαλάσει ο εκτυπωτής και είσαι οκ :)

 

Αν πάλι το πρόβλημα είναι στον εκτυπωτή ούτε η επαναφορά θα κάνει κάτι. Αυτό που αναβοσβήνει το λαμπάκι του μιας και δεν ξέρω τον εκτυπωτή σου υποθέτω ότι δείχνει πως ο εκτυπωτής είναι σε sleep mode (?). Αν όχι τσέκαρε ότι η κεφαλή μπορεί να κουνηθεί κανονικά και δεν έχει μαγκώσει κάπου

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

το φλασακι κ οτιδηποτε αλλο το διαβαζει κανονικα.κ το περιεργο ειναι οτι η κεφαλη λειτουργει κανονικα,τουλαχιστον οταν ανοιγω το καπακι,γιατι οταν δινω εντολη για εκτυπωση δεν κανει τιποτα.τωρα για επαναφορα λιγο δυσκολο γτ ειχα να εκτυπωσω αρκετο καιρο...
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδια εχω τον hp 5940 και ειχα να τον χρησιμοποιησω κανενα χρονο. πηγα να εκτυπωσω και μου βγαζει τις σελιδες ασπρες. τα μελανια ειναι γεματα αλλα εχουν να εκτυπωσουν πανω απο χρονο. αχρηστευτηκαν η μπορω να κανω κατι?
Link to comment
Share on other sites

το φλασακι κ οτιδηποτε αλλο το διαβαζει κανονικα.κ το περιεργο ειναι οτι η κεφαλη λειτουργει κανονικα,τουλαχιστον οταν ανοιγω το καπακι,γιατι οταν δινω εντολη για εκτυπωση δεν κανει τιποτα.τωρα για επαναφορα λιγο δυσκολο γτ ειχα να εκτυπωσω αρκετο καιρο...

 

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις τους drivers.Κάπου έχουν φάει κόλλημα.

 

παιδια εχω τον hp 5940 και ειχα να τον χρησιμοποιησω κανενα χρονο. πηγα να εκτυπωσω και μου βγαζει τις σελιδες ασπρες. τα μελανια ειναι γεματα αλλα εχουν να εκτυπωσουν πανω απο χρονο. αχρηστευτηκαν η μπορω να κανω κατι?

 

Τα μελάνια θέλουν άλλγμα από τη στιγμή που τα έχεις 1 χρόνο αχρησιμοποιήτα. Πιθανότατα έχουν βουλώσει οι κεφαλές τους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

Τα μελάνια θέλουν άλλγμα από τη στιγμή που τα έχεις 1 χρόνο αχρησιμοποιήτα. Πιθανότατα έχουν βουλώσει οι κεφαλές τους.

 

πολυ πιθανο και παραπανω απο ενα χρονο. τα καθαρισα με ασετον αλλα τιποτα. η μονη λυση ειναι η αγορα καινουριων?

Link to comment
Share on other sites

μπορω να παω τα μελανια που εχω σε ενα απο αυτα τα μαγαζια που τα γεμιζουνε αντι να αγορασω καινουρια?εχω τα γνησια που ηταν στον εκτυπωτη οταν τον αγορασα
Link to comment
Share on other sites

Το hp 2355 που εχω ενω ειναι κανονικα εγκαταστημενο παει να εκτυπωσει μια σελιδα και κολλαει στη μεση και βγαζει σφαλμα

 

Τι μπορει να φταιει?

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...