Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

GEIA XARA SE OLOUS: PRWTO POST : MOY ESTEILAN ENA USB STICK POU EKTOS TWN ALLWN DIAVAZEI KAI KARTES SIM: THLEFWNA DIAVAZEI ALLA TA ELLHNIKA ONOMATA TA EXEI ME KOLIVOGRAMMATA(XEREI KANENAS TI FTEEI ;;) AYTH TO STICK MPORW NA TO XRHSIMOPOIHSW GIA ANTIGRAFH 2 h 3ARITHMWNSE MIA SIM;;; AN DEN GINETAI POU MPORW NA VRW TO KATALHLO EXOPLHSMO;; EYXARISTW
Link to comment
Share on other sites

GEIA XARA SE OLOUS: PRWTO POST : MOY ESTEILAN ENA USB STICK POU EKTOS TWN ALLWN DIAVAZEI KAI KARTES SIM: THLEFWNA DIAVAZEI ALLA TA ELLHNIKA ONOMATA TA EXEI ME KOLIVOGRAMMATA(XEREI KANENAS TI FTEEI ;;) AYTH TO STICK MPORW NA TO XRHSIMOPOIHSW GIA ANTIGRAFH 2 h 3ARITHMWNSE MIA SIM;;; AN DEN GINETAI POU MPORW NA VRW TO KATALHLO EXOPLHSMO;; EYXARISTW

 

φιλε μου αυτο το θεμα εχει μονο 16 σελιδες....μπορεις καλιστα να ριξεις μια ματια πριν ρωτησεις ;)

 

και γραφεις με τον πιο ενοχλητικο τροπο ...οχι μονο greekglish αλλα και κεφαλαια :blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

...τα οποία κεφαλαία απαγορεύονται από τους Όρους Πρόσβασης & Χρήσης του myphone συν του ότι είναι σαν να φωνάζεις.

Οπότε μικρά και ελληνικά!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτο το θεμα εχει μονο 16 σελιδες....μπορεις καλιστα να ριξεις μια ματια πριν ρωτησεις ;)

 

και γραφεις με τον πιο ενοχλητικο τροπο ...οχι μονο greekglish αλλα και κεφαλαια :blink:

 

σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια .διαβαζοντας απο την αρχη ειδα πολλα post με κεφαλαια και χωρις να διαβασω τις οδηγιες σας εγραψα κατ αυτο τον τροπο. σε αλλα side προτιμουν λατινικα .δεν ξερω την διαφορα. πολλες φορες γραφουμε ετσι λογω ανορθογραφιας η οποια μας κατεστρεψε τη ζωη και μας οδηγησε σε επαγγελματα πολυ διαφορετικα απο αυτο που θελαμε....sory παιδια

 

προσπαθω να βρω μια λυση διαβαζοντας και αναζητωντας πληροφοριες για cloning sim αλλα τιποτα μεχρι τωρα αυτο βρηκα και για τον πολυ λιγο χρονο που ασχοληθηκα μαλλον καταλαβα οτι δεν γινεται στις καινουργιες sim .ειναι ετσι;;;;

 

 

* SIM cards issued before JUNE 2002 most likely are COMP128v1 SIM cards

* Phone book capacity more than 250 entries most likely are COMP128v2 SIM cards

* The first generation of SIM clone card is V1 card. But the operator developed V2 card recently with more encryption. At moment, there is no one can ***** V2 card.

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά αγόρασα το reader από εδώ και κενές κάρτες από το e-bay.

Πως λέγονται γιατί τελευταία φορά που έψαχνα δεν έβρισκα κάρτες χωρίς reader.

Ένα link ίσως;

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Πως λέγονται γιατί τελευταία φορά που έψαχνα δεν έβρισκα κάρτες χωρίς reader.

Ένα link ίσως;

 

Κοίτα εδώ αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εδώ αν θέλεις.

 

o e2_shop ειναι πολυ καλος ;)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εδω βρηκα καρτουλα οπου υποστηριζει dual host δηλαδη να μπορουμε να βαλουμε 2 καρτες (παιζει η vodafone εδω) και εχει και την δυνατοτητα για 6 in 1 SIM (υπαρχει και αλλη καρτα χωρις να χρειαζεται κοψιμο της SIM) :

http://cgi.ebay.com.sg/6in1-Multi-Dual-Sim-NokiaN73-N80-N93-N95-5300-5500-6133_W0QQitemZ320165341933QQihZ011QQcategoryZ3311QQcmdZViewItem

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην ελλάδα(ΕΚΤΟΣ ebay) η simmax και χωρίς να χρειάζεται πιστωτικές και τέτοια?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην ελλάδα(ΕΚΤΟΣ ebay) η simmax και χωρίς να χρειάζεται πιστωτικές και τέτοια?

 

είχε πέσει το μάτι μου σε μία αγγελία στη χρυσή ευκαιρία, στην ενότητα κινητά τηλέφωνα. δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά την είχε πολύ ακριβότερα από το ebay.

αν θες τη γνώμη μου, σε συμφέρει περισσότερο να βγάλεις μια προπληρωμένη κάρτα (πχ giftcard κλπ)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις την dual sim απο την μια να εβαλε vodafone kαι απο την αλλη την sim max 12 in1 ??οι τελευταιες dual sim 15th & 16th γενιες εχουν on-line menu
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

hostis εκεί θα καταλήξω μάλλον αλλά πρέπει να το ψάξω γιατί κάθε τράπεζα έχει τα δικά της νταβατζηλίκια...

 

DoctorM τι είναι το online menu?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

hostis εκεί θα καταλήξω μάλλον αλλά πρέπει να το ψάξω γιατί κάθε τράπεζα έχει τα δικά της νταβατζηλίκια...

 

DoctorM τι είναι το online menu?

Δεν χρειαζετε να μπαινεις στο stk menu για να αλλαζεις τις SIM, μπορεις να πληκτρολογεις 001, 002 και να κανεις switch αυτοματα τις καρτες

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζετε να μπαινεις στο stk menu για να αλλαζεις τις SIM, μπορεις να πληκτρολογεις 001, 002 και να κανεις switch αυτοματα τις καρτες

 

001 μόνο αυτό?Πως αλλάζει γιατί πληκτρολογώ 001 και ακουστικό αστεράκι ή δίεση αλλα τίποτα.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό με το 001κτλ..

 

@lefkaditis τι είναι η τρίλιζα? :what:

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό με το 001κτλ..

 

@lefkaditis τι είναι η τρίλιζα? :what:

Δίεση εννοούσα...

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

001 μόνο αυτό?Πως αλλάζει γιατί πληκτρολογώ 001 και ακουστικό αστεράκι ή δίεση αλλα τίποτα.

πρεπει να ειναι τελευταιας γενια απο 15th και μετα.εαν δεν στο εχει στο manual δεν το υποστηριζει τοτε

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

Εχω το Nokia 6300 και τις εξής καρτούλες :

Cosmote USIM 3G (εταιρικό)

και μιά Wind απλή (για plus non-stop)

 

Είπα και εγώ να το ρισκάρω (από ότι διάβαζα οι κάρτες 3G USIM δεν είναι σίγουρο αν θα παίξουν) και χτύπησα την εξής καρτούλα (16ης γενιάς) :

 

http://cgi.ebay.co.uk/Twin-Dual-Sim-Card-Adaptor-16th-Gen-no-need-to-cut-UK_W0QQitemZ310004370917QQihZ021QQcategoryZ68031QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Η κάρτα έπαιξε κανονικά ( μεγάλη ευκολία !) και η αλλαγή γίνεται κανονικά με το 001 και 002 αλλά τις περισσότερες φορές δεν πετυχαίνει μιά και με ρωτάει αν θέλω να επιτραπεί η ενέργεια της SIM και πρέπει να κλείσω και να ανοίξω το κινητό για να αλλάξει SIM.

 

Εχεις κανείς ανάλογες εμπειρίες με το on-line menu, είναι θέμα των καρτών ή του τηλεφώνου αν θα λειτουργήσει σωστά ? Αν συνεχίσω έτσι θα χρειαστεί αλλαγή το κουμπάκι on-off σύντομα. Μάλλον θα ήταν καλύτερη μία με STK menu.

// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι sim cloning αλλά dual sim adapter. ;)

 

έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά μιά και δεν μπορώ να <<παίξω>> με την sim που μου έχει δώσει η εταιρία δεν εχω και άλλη επιλογή. To αποτέλεσμα πιστεύω είναι το ίδιο.

// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

...

 

Είπα και εγώ να το ρισκάρω (από ότι διάβαζα οι κάρτες 3G USIM δεν είναι σίγουρο αν θα παίξουν) και χτύπησα την εξής καρτούλα (16ης γενιάς) :

 

http://cgi.ebay.co.uk/Twin-Dual-Sim-Card-Adaptor-16th-Gen-no-need-to-cut-UK_W0QQitemZ310004370917QQihZ021QQcategoryZ68031QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Η κάρτα έπαιξε κανονικά ( μεγάλη ευκολία !) και η αλλαγή γίνεται κανονικά με το 001 και 002 αλλά τις περισσότερες φορές δεν πετυχαίνει μιά και με ρωτάει αν θέλω να επιτραπεί η ενέργεια της SIM και πρέπει να κλείσω και να ανοίξω το κινητό για να αλλάξει SIM.

 

....

 

...αυτο το αταπτορακι το κοβω λιγο μεγαλο στα σιμενσακια μου μαλλον δεν χωραει :(....αληθεια στο κινητο σου χωραει ανετα;;;...ειναι ευκολη η αλλαγη της μπαταριας π.χ.;;;

 

..σκεφτομουνα να το δοκιμασω να βαλω κατι ξενα νουμερα που δεν κλωνοποιουνται....

 

..αλλη ερωτηση προς τους κλωνοποιητες :lol:....εχετε παρατηρησει αυξηση της καταναλωσης του τηλεφωνου σας οταν χρεισιμοποιειται κλωνοποιημενες καρτες;;;;...ενας φιλος με Νοκια (δεν θυμαμαι τυπο) μου ελεγε οτι με κλωνους αυξανεται η ακαταλωση καπου 30%+...στα σιμενς δεν εχω παρατηρησει ποτε κατι αναλογο...αν υπαρχει αυξηση ειναι αμελητεα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

...αυτο το αταπτορακι το κοβω λιγο μεγαλο στα σιμενσακια μου μαλλον δεν χωραει :(....αληθεια στο κινητο σου χωραει ανετα;;;...ειναι ευκολη η αλλαγη της μπαταριας π.χ.;;;

 

..σκεφτομουνα να το δοκιμασω να βαλω κατι ξενα νουμερα που δεν κλωνοποιουνται....

 

..αλλη ερωτηση προς τους κλωνοποιητες :lol:....εχετε παρατηρησει αυξηση της καταναλωσης του τηλεφωνου σας οταν χρεισιμοποιειται κλωνοποιημενες καρτες;;;;...ενας φιλος με Νοκια (δεν θυμαμαι τυπο) μου ελεγε οτι με κλωνους αυξανεται η ακαταλωση καπου 30%+...στα σιμενς δεν εχω παρατηρησει ποτε κατι αναλογο...αν υπαρχει αυξηση ειναι αμελητεα....

 

ούτε εγώ έχω παρατηρήσει αύξηση κατανάλωσης με 12σε1 σιμμαξ. αγόρασα πρόσφατα ένα ανταπτοράκι 2σε1, αλλά δεν έπαιζε. και εκτός από αυτό το χρησιμοποίησα σε νόκια 6680 το οποίο από εκείνη τη μέρα δεν διαβάζει κάρτες σιμ της βόνταφον... :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...αυτο το αταπτορακι το κοβω λιγο μεγαλο στα σιμενσακια μου μαλλον δεν χωραει :(....αληθεια στο κινητο σου χωραει ανετα;;;...ειναι ευκολη η αλλαγη της μπαταριας π.χ.;;;

 

..σκεφτομουνα να το δοκιμασω να βαλω κατι ξενα νουμερα που δεν κλωνοποιουνται....

 

..αλλη ερωτηση προς τους κλωνοποιητες :lol:....εχετε παρατηρησει αυξηση της καταναλωσης του τηλεφωνου σας οταν χρεισιμοποιειται κλωνοποιημενες καρτες;;;;...ενας φιλος με Νοκια (δεν θυμαμαι τυπο) μου ελεγε οτι με κλωνους αυξανεται η ακαταλωση καπου 30%+...στα σιμενς δεν εχω παρατηρησει ποτε κατι αναλογο...αν υπαρχει αυξηση ειναι αμελητεα....

Ξέρεις τι γίνεται?

Όταν αλλάζουμε νούμερα με την κάρτα 2in1 καταναλώνεται μπαταρία γιατι το κινητό ψάχνει για σήμα.

Κατά τα άλλα αν δεν αλλάζεις αριθμό δεν υπάρχει διαφορά στην κατανάλωση. Εγώ αυτό διαπίστωσα φίλε μου ΗΕΟ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...