Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει περιπτωση λειτουργιας ταυτοχρονα 2 καρων με το ιδιο νούμερο

Τι κάρων? Με άλογα ή γαϊδούρια? :lol: :lol: :lol:

 

Θα έχουν και οι δύο σήμα απλά μία απο αυτές θα δέχεται κλήσεις.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Καιρό πριν (ας όψεται η εξεταστική) είχα γράψει σχετικά με το σχέδιο μου να κλωνοποιήσω μια κάρτα wind με την ελπίδα ότι παρόλο που δε θα είναι usim θα υποστηρίζει 3g υπηρεσίες.

 

Τελικά όντως είναι εφικτό. Κλωνοποίησα μια κάρτα, η οποία (καθότι κλωνοποιήθηκε και καθότι ήταν από την εποχή που ήταν ακόμη tim κι όχι wind) δεν είναι usim, αλλά παρόλα αυτά μου παρείχε πρόσβαση σε 3g υπηρεσίες. Και η κλωνοποιημένη κάρτα, όμως, συνεχίζει να μου παρέχει πρόσβαση σε 3g υπηρεσίες όπως η αρχική.

 

Απλώς το αναφέρω για όποιον είχε παρόμοια απορία.

Who cares?... It won't work anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

ποιά απο τις δυο θα δεχεται κλησεις και πως ορίζεται αυτο

 

..η τελευταια που μπαινει στο δικτυο δεχεται και κανει κλησεις....η αλλη απλα εχει σημα....αν την κλησεις και την ξανααναψεις τοτε οι κλησεις πανε σε αυτη και αυτη μπορει να κανει τηλεφωνο...απλο....

 

...υπαρχει και ενα αλλο ενδεχομενο...η συσκευη που εχει σημα αλλα δεν μπορει να κανει κλησεις....αν καταφερεις και στειλεις ενα μηνημα (π.χ. για να μαθεις τον χρονο ομιλιας σου)...τοτε παιρνει αυτη τις κλησεις και κανει τηλεφωνα....αλλα αυτο παιζεται....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

τελικα οι sim συμβολαιου δεν αντιγραφονται?

γιατι εχω μπερδευτει με ολα αυτα που εχω διαβασει!

μονο δηλαδη οι sim των καρτοκινητων της wind αντιγραφονται?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

τελικα οι sim συμβολαιου δεν αντιγραφονται?

γιατι εχω μπερδευτει με ολα αυτα που εχω διαβασει!

μονο δηλαδη οι sim των καρτοκινητων της wind αντιγραφονται?

Δεν έχει σχέση αν είναι κάρτα ή συμβόλαιο. Αυτό που παίζει ρόλο είναι αν η sim είναι v1 ή μεταγενέστερη. Μόνο οι v1 αντιγράφονται.

 

Δυστυχώς, όμως, δεν έχει ακόμη γίνει γνωστός (σ'εμένα τουλάχιστον) κανένας τρόπος για να ξεχωρίζεις τις ν1. Έχω την εντύπωση πως αυτές που γράφουν πάνω 32Κ είναι ν1, αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος.

 

Ίσως κάποιος άλλος να μπορεί να βοηθήσει περισσότερο.

 

Πάντως, αν η κάρτα σου είναι από την εποχή που η wind ήταν tim, σίγουρα αντιγράφεται (ανεξάρτητα από το αν είναι κάρτα ή συμβόλαιο, όπως είπα και παραπάνω).

Who cares?... It won't work anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

ωραια εχω 2 παλιες καρτες

και θελω να τις κανω μια.. super//

παντα μια θα ειναι ενεργη..

θα μπορω να τις αλλαζω απο το τηλ.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως αυτές που γράφουν πάνω 32Κ είναι ν1, αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος.

 

αυτο δεν ισυχει....εχω 64Κ, και 128 Κ sim της TIM/WIND που αντιγραφονται....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να προμηθευτώ τα απαραίτητα για sim cloning αλλά από site που να μην χρειάζεται να μπλέξω με paypal κ.λ.π??

 

Υ.Γ: Καλά στην Cosmote δεν παίζονται!! Έχουν υπηρεσία TwinSIM (κλωνοποίηση κάρτας) και υπηρεσία 2in1 (2 αριθμοί σε μια κάρτα... Και ρωτάω: Ωραία, εγώ που έχω σύνδεση μπορώ να κάνω κλωνοποίηση την σύνδεση και στη μία κάρτα να βάλω και έναν αριθμό καρτοκινητό??

Α, όχι μου λέει! Δεν μπορεί να γίνει χρήση και των 2 υπηρεσιών! Μόνο 1 από τις 2!!!

 

Why God?? Why??????

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι παιδί της αντικαταβολής!!!!!:happy:

 

Δεν το έχω δοκιμάσει κιόλας! Δεν έχω πιστωτική και δεν έχω 2 λογαριασμούς για να χρησιμοποιώ τον έναν για αυτή τη δουλέιά!!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

..για οποιον τον ενδιαφερει μιας και συζητηθηκε πριν....

 

..εψες παρελαβα μια καρτα απο την WIND...ηταν νουμερο που μετεφερα απο την Cosmote....η καρτα γραφει WIND και αντιγραφετε κανονικα....κατα πασα πιθανοτητα βεβαια δεν ειναι USIM....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

..για οποιον τον ενδιαφερει μιας και συζητηθηκε πριν....

 

..εψες παρελαβα μια καρτα απο την WIND...ηταν νουμερο που μετεφερα απο την Cosmote....η καρτα γραφει WIND και αντιγραφετε κανονικα....κατα πασα πιθανοτητα βεβαια δεν ειναι USIM....

Καρτοκινητό ή συμβόλαιο;

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Αλλαζοντας τον ενεργο αριθμο,αλλαζουν αυτοματα και οι ρυθμισεις τις συσκευης οσον αφορα το κεντρο μυνηματων και τηε συνδεσεις δικτυου κτλ?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζοντας τον ενεργο αριθμο,αλλαζουν αυτοματα και οι ρυθμισεις τις συσκευης οσον αφορα το κεντρο μυνηματων και τηε συνδεσεις δικτυου κτλ?

 

Σ' εμένα τουλάχιστον, ναι!

Who cares?... It won't work anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

Αλλαζοντας τον ενεργο αριθμο,αλλαζουν αυτοματα και οι ρυθμισεις τις συσκευης οσον αφορα το κεντρο μυνηματων και τηε συνδεσεις δικτυου κτλ?

Φυσικά, καθώς οι ρυθμίσεις αποθηκεύονται στην κάρτα sim. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καρτοκινητό ή συμβόλαιο;

 

καρτοκινητο παντα :)

 

Αλλαζοντας τον ενεργο αριθμο,αλλαζουν αυτοματα και οι ρυθμισεις τις συσκευης οσον αφορα το κεντρο μυνηματων και τηε συνδεσεις δικτυου κτλ?

 

το κεντρο μηνυματων ναι...αλλαζει αυτοματα....

 

αλλα τι εννοεις λεγοντας "συνδεσεις δικτυου";;;....αν εννοεις τα προτιμομενα δικτυα αυτα ΔΕΝ αποθηκευονται....και το πραγμα θελει λιγη προσοχη οταν πας στο εξωτερικο....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο εξωτερικό έχει πρόβλημα γιατί οι χρεώσεις είναι ενιαίες πια.

 

...ε....οχι ακριβως....εξωτερικο ειναι και οι χωρες εκτος της Ε.Ε. :)...

 

..και εκει οι χρεωσεις απο εταιρεια σε εταιρεια εχουν διαφορες...:wacko:...οποτε πρεπει να διαλεγεις και να εισαι προσεκτικος αν ειναι να το χρησιμοποιησεις το κινητο....:cry:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ennoo tis sindeseis gia internet kai wap.Thelo na tis apenergopoiso se oles mou tis kartes gia na min ginei kammia stravi kai mpei katalathos kai xreotho.

 

Gia ta minimata aplos thelo na apenergopoioso tin apostoli stin sindesi.Giati proxtes katalathos nomizo oti imoun free2g0 kai imoun stin sindesi kai estelna sms apo ekei!

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, αν και νομίζω δεν γίνεται....Έχω wind 2in1...αυτή η κάρτα κλωνοποιείται?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...