Jump to content

Sony Ericsson W205


multiPetros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ότι ποιο χειρότερο έχω δει σε ποιότητα κατασκευής, τα παιδικά ψεύτικα κινητά παιχνίδια έχουν πολύ καλύτερη ποιότητα, όσο για την μπαταρία.....ούτε 24 ώρες σε αναμονή.

να ρωτήσω κατι ? το G πάνω από την ένδειξη του σήματος τι είναι ??

aeromodelistis.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα..

Ξέρει κάποιος να μου πει έναν τρόπο να μεταφέρω τα μηνύματα και τις επαφές μου στο pc; Η SE δίνει ένα καλώδιο το οποίο δεν θέλει καν λογισμικό για να δουλέψει (όσοι πήραν το w205 θα το ξέρουν) και γενικά είναι πολύ μάπα ο τρόπος που δουλεύει.. Κατ' αρχάς σου κλείνει το κινητό για να διαβάσει την κάρτα μνήμης!

Ανήκουστο! :X

 

Μάνος

mazda roadster mk2.25 | 1,6 NA | KYB AGX + HR | TF S-LSD | 4,777 fgr | Sparco REV + Sabelt GT1 | Rota Zero Plus 15x8
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο forum!

 

Τα post 22 εως 25 νομίζω ότι δίνουν ξεκάθαρα απάντηση σε αυτό που ζητάς.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κατα το κλείσιμο της συσκευής (όχι απενεργοποίηση), δηλ. κατέβασμα του πάνω μέρους σας ακούγεται σαν να έχει κάποια ζελατίνα μέσα; Ξέχασα να τη βγάλω; Σαν να τρίζει λίγο έτσι;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα...

 

Μια και εχω στα χέρια μου το συγκεκριμένο κινητό 2 μήνες περίπου, μπορώ να πω οτι ειναι η χειρότερη επιλογή που έκανα ποτέ μου...Παλαιότερα είχα το κ750 και εν συνεχεια το κ800 με τα οποία είχα μείνει υπερ ευχαριστημένη...το w205 ομως, απορώ πως το κυκλοφόρησε η sony...

 

το τηλέφωνο τρώει πολλά κολλήματα, αλλου πατάς άλλο εμφανίζει...οταν αποφασίσει να εμφανισει δηλαδη...

 

μπαίνεις στον τηλεφωνικό κατάλογο με το κλασικό βελάκι προς τα κάτω, και προσπαθεις να φτάσεις στην επιλογή που θες...μάταιος κόπος...τη βρίσκεις αλλα ο κενσορας εχει πάρει φορα και συνεχίζει να κατεβαίνει...σαν ασανσερ σε ουρανοξύστη ενα πράγμα...παει ερχεται...και αν εισαι τυχερος θα σταματησει κάπου κοντά στην επαφή που θέλεις να καλέσεις...αλλιώς πάλι απο την αρχή...

για αναζήτηση δίνοντας χαρακτήρες δεν το συζητάμε...αμα του αρέσει το γράμμα που θέλεις τότε μπορεί να σου κάνει τη χάρη και να σε παει στις επαφές που ανήκουν εκει...αν οχι...ανεβοκατεβαίνεις μεχρι να βαρεθείς...:mad:

 

επίσεις...ως κινητό με συρόμενες επιφάνειες, λογικό θα ηταν να αναγνωρίζει το ανοιγμα και το κλείσιμο...

αμ δε...εσυ σύρεις την πάνω επιφάνεια και μένει κλειδωμενο ή το ανάποδο...μετα απο 2-3 φορές κάτι γίνεται...:wacko:

 

για αναπάντητη δεν το συζητάμε καν...εσυ πατάς τερματισμός κλήσης και αυτο συνεχίζει να καλεί...

 

γενικά, είναι ενα τηλέφωνο που πέρα απο τη φτηνή ποιότητα κατασκευής που κάνει μπάμ αμέσως μόλις ανοίξεις τη συσκευασία του (προσωπικά μου φάνηκε χειρότερο ακομα και απο το ψευτο δείγμα που είχαν στο ράφι της vodafone), συνεχίζει να σε απογοητεύει οσο το χρησιμοποιείς σε βασικές λειτουργίες...

 

κρίμα γιατί ενω ήμουν πολύ ευχαριστημένη με τη SE και δεν ειχα ενδοιασμούς για την αγορά οποιασδήποτε συσκευής της εταιρίας της, τωρα θα ξανασκεφτώ πολύ να επιλέξω συσκευή της...

 

δεν ειχα τρελές απαιτήσεις απο ενα τηλέφωνο των 80 € οπως το w205, αλλά αυτό δε σημαίνει πως είμαστε διατεθειμένοι να πετάμε τα λεφτά μας...καλύτερα να τα είχα πετάξει παρά που αγόρασα το συγκεκριμένο...

 

ήδη εχω παραγείλει την επόμενη συσκευή, ενα lg gt 505 μιας και βγήκε η επιδότηση του αδερφού μου μέσω οικογενιακού προγράμματος της wind, αλλά απο το 205 και μετά για μενα η sony εφαγε άκυρο...

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι το lg gt 505 να σου βγει καλο.επειδη παρακολουθω και ηθελα κι'εγω να το παρω το κινητο,το ακυρωσα γιατι μονο προβληματα εχει.

τωρα το w205 ειναι sagem κινητο με κοστουμι sony ericsson.

τωρα αμα εχεις τοσα πολλα προβληματα γιατι δεν τα πας για service :blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω κι εγω εδω και ενα μηνα το se w205 και εχω το ιδιο προβλημα που ανεφεραν κι αλλοι πιο πανω... η μπαταρια χωρις καθολου να χρησιμοποιησω το κινητο εξαφανιζεται πριν καλα καλα το καταλαβω...πηγα στο γερμανο απο οπου και το αγορασα μα ματαια...μου αλλαξανε και μπαταρια μου κανανε και αναβαθμιση αλλα παλι τα ιδια...με αποτελεσμα να πρεπει -οπως λενε αυτοι- να το στειλουν στην αθηνα...αλλα και να το στειλουν θα γινει τιποτα? η τσαμπα θα γινει ο κοπος...??? αυτο που εχω να πω ειναι πως μεχρ πριν λιγο καιρο πιστευα πως χειροτερα κινητα απο τα μοτορολα δεν υπαρχουνε μα να που ηρθε η μερα να αναθεωρησω την αποψη μου... :(
ελσακι
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To πήραμε για τον μικρό μου αδερφό, και έχω να πω ότι είναι επιεικώς άθλιο!

Χωρίς να το χρησιμοποιεί καθόλου, η μπαταρία κρατάει το πολύ 1 μέρα.

Link to comment
Share on other sites

To πήραμε για τον μικρό μου αδερφό, και έχω να πω ότι είναι επιεικώς άθλιο!

Χωρίς να το χρησιμοποιεί καθόλου, η μπαταρία κρατάει το πολύ 1 μέρα.

ετσι ακριβως ειναι.το χειροτερο κινητο που εχω δει :down: :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To πήραμε για τον μικρό μου αδερφό, και έχω να πω ότι είναι επιεικώς άθλιο!

Χωρίς να το χρησιμοποιεί καθόλου, η μπαταρία κρατάει το πολύ 1 μέρα.

Έπεσες σε προβληματική συσκευή, δεν είναι φυσιολογικό να κρατάει τόσο λίγο. Πήγαινέ το άμεσα για αντικατάσταση.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Έπεσες σε προβληματική συσκευή, δεν είναι φυσιολογικό να κρατάει τόσο λίγο. Πήγαινέ το άμεσα για αντικατάσταση.

 

Ο υπάλληλος της Vodafone στον Βόλο, μας πρότεινε (έντονα μάλιστα) να μην το πάρουμε, γιατί είχε 3-4 πρόσφατες περιπτώσεις που το έστειλαν στην Αθήνα γιατί ακριβώς δεν κρατούσε καθόλου η μπαταρία.

Φαντάστηκα όμως ότι δεν θα ήταν τόσο τραγικά τα πράγματα, αλλά όπως φαίνεται την πάτησα... :confused:

Link to comment
Share on other sites

το εστειλα κι εγω χτες αθηνα γτ οπως ειχα πει και παραπανω η μπαταρια μου δεν κρατουσε ουτε μια μερα...και ο θεος βοηθος...αλλα για να πω την αληθεια δεν περιμενω και πολλα...:(
ελσακι
Link to comment
Share on other sites

εχοντας αρκετα μεγαλη συλλογη με S.E. ( απο το 1998 αγοραζω εγω και η οικογενεια μου ΜΟΝΟ S.E.) δινω ανετα το Χρυσο Βατομουρο σε αυτη τη συσκευη που επεσε στα χερια μου τον Ιανουαριο ( ευτυχως μαζι με το Τ715 )
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
το κινητο ειναι μαπα.Σας προτεινω να μην το παρει κανενας.Η μπαταρια κραταει μια μερα το πολυ.Αισχος!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξερει κανεις πως απενεργοποιειται το 3g μηπως και τρωει αυτο την μπαταρια?

δεν το εχω το κινητο αλλα σε αλλα sony ericsson ειναι μενου..ρυθμισεις..συνδεσιμοτητα..δικτυα κινητης τηλεφωνιας..δικτυα gsm/3g και τσεκαρεις τι θελεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν υποστηριζει την απενεργοποιηση 3G

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/howdoiknowifimconnectedtoa3gnetwork/w205?lc=el&cc=gr

Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα απο μερικες φορτισεις η μπαταρια αρχιζει και κραταει περισσοτερο(ειμαι ηδη στην 3η μερα και εχει αρκετη ακομα)
Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα απο μερικες φορτισεις η μπαταρια αρχιζει και κραταει περισσοτερο(ειμαι ηδη στην 3η μερα και εχει αρκετη ακομα)

με τις απαιτησεις αυτο του κινητου..η μπαταρια θα επρεπε να κραταει 1 βδομαδα χαλαρα :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια πηρα ενα Sony Ericsson W205 πριν δυο βδομαδες και η μνημη του τηλεφωνου τελειωνε σιγα σιγα μεχρι που εφτασε στο τελος της. Δεν ηξερα τι φταιει και το συνδεσα στον υπολογιστη. Ειδα πρωτο πρωτο εναν φακελο με ονομα MusicDB. Μεσα ειχε αρχεια NexPL0.nmd και τετοια. Μηπως σας παρακαλω ξερει κανεις τι να κανω για να μην βγαινει αυτη η m@L@ki@? το σβηνω και ξαναεμφανιζεται και μεγαλωνει και μου τελειωνει τη μνημη παλι. Οποιος ξερει κατι ας μου πει σας παρακαλω. Ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων παιδια. Μου ερχεται να το σπασω.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια πηρα ενα Sony Ericsson W205 πριν δυο βδομαδες και η μνημη του τηλεφωνου τελειωνε σιγα σιγα μεχρι που εφτασε στο τελος της. Δεν ηξερα τι φταιει και το συνδεσα στον υπολογιστη. Ειδα πρωτο πρωτο εναν φακελο με ονομα MusicDB. Μεσα ειχε αρχεια NexPL0.nmd και τετοια. Μηπως σας παρακαλω ξερει κανεις τι να κανω για να μην βγαινει αυτη η m@L@ki@? το σβηνω και ξαναεμφανιζεται και μεγαλωνει και μου τελειωνει τη μνημη παλι. Οποιος ξερει κατι ας μου πει σας παρακαλω. Ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων παιδια. Μου ερχεται να το σπασω.

και γιατι δεν φορτωνεις τα αρχεια που εχεις στην καρτα μνημης??? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας ορεξη να με βοηθησει να συνθεσω αυτην την μπαχατελα με το pc μου και το προγραμμα MPE ?

 

εχω κατι θεματα με αδυνατη ευρεση σειριακης πορτας

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας ορεξη να με βοηθησει να συνθεσω αυτην την μπαχατελα με το pc μου και το προγραμμα MPE ?

 

εχω κατι θεματα με αδυνατη ευρεση σειριακης πορτας

Καταρχήν είμαστε σίγουροι ότι το κινητό υποστηρίζει την δημιουργία σειριακής θύρας;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W205

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...