Jump to content

Samsung Galaxy Lite (i5700)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά αναβαθμίζεται. Για περισσότερες πληροφορίες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268785

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εχω σχεδον 2 μηνες.πολυ καλο σε ολα.το εχω λευκο και ειναι ολα τα λεφτα.εχει ελληνικα.απο wind ιταλιας 299 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω κινητο,

 

Τα χαρακτηριστικα που με ενδιαφερουν μεταξυ αλλων ειναι τα εξης:

Να ανοιγει word,excel,pdf files (Οχι να τα επεξεργαζομαι, μονο να τα βλεπω)

Να μπορω τα παραπανω αρχεια να τα αποστελω/λαμβανω μεσω λογαριασμου hotmail

Αξιολογη camera για photos+videos

 

Καλυπτει το συγκεκριμενο κινητο αυτες τις αναγκες ?Αν οχι παρακαλω προτεινετε μου καποιο αλλο κινητο εστω και διαφορετικης εταιρειας.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα δεν εχει φλας στη φωτογραφικη. μηπως ξερει κανεις κανενα αντιστοιχο κινητο αλλα με φλας εως 250-300 ευρω? αλλιως αυριο πρωι παιρνω αυτο.
Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα τελικα...ας ελπισουμε να εκανα καλη επιλογη γιατι δε θελω να αλλαζω κινητο συνεχεια. μια φορα καθε 2 χρονια αρκει...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εσεις που το εχετε πειτε μου. εχει ελληνικα οταν γραφετε μηνυμα ή καποια επαφη? εμενα οχι , ενω εχει ελληνικο μενου το τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έχει κάνει η Samsung. Εάν υπάρχει ελληνικό πληκτρολόγιο από τη Samsung, θα μπορείς να το βρεις στις ρυθμίσεις.

 

Για το Greek Input Method μπες εδώ, για να δεις πως να το ενεργοποιήσεις.

 

Done! ευχαριστω φιλε! βεβαια δεν υπαρχει στις επαφες αναζητηση στα ελληνικα αλλα μικρο το κακο . το θεμα ειναι οτι μπορω να γραφω μηνυματα κλπ στα ελληνικα και με Τ9 οπως ειδα!

 

βεβαι εχω σημαντικοτερο προβλημα γιατι η cosmote δεν ξερει τη συσκευη μου λεει(!!!) και δεν μπορει να μου στειλει ρυθμισεις για μπαινω ιντερνετ!! ειναι δυνατον? μπορω να βρω πουθενα ρυθμισεις να τις βαλω χειροκινητα?

Link to comment
Share on other sites

Done! ευχαριστω φιλε! βεβαια δεν υπαρχει στις επαφες αναζητηση στα ελληνικα αλλα μικρο το κακο . το θεμα ειναι οτι μπορω να γραφω μηνυματα κλπ στα ελληνικα και με Τ9 οπως ειδα!

 

βεβαι εχω σημαντικοτερο προβλημα γιατι η cosmote δεν ξερει τη συσκευη μου λεει(!!!) και δεν μπορει να μου στειλει ρυθμισεις για μπαινω ιντερνετ!! ειναι δυνατον? μπορω να βρω πουθενα ρυθμισεις να τις βαλω χειροκινητα?

 

Λογικα οι ρυθμισεις πρεπει να εχουν περαστει αυτοματα. για ψαχτο

Link to comment
Share on other sites

Λογικα οι ρυθμισεις πρεπει να εχουν περαστει αυτοματα. για ψαχτο

 

 

δυστυχως οχι . στις ρυθμισεις το APN ειναι κενο , οποτε πρεπει να τις βαλω με το χερι. και με ανησυχει το γεγονος οτι στην οθονη μου δεν εμφανιζεται καν το 3G ασχετα αν εχουν περαστει οι ρυθμισεις ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε μεταφορά ποστς από το Android Forum :)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και σορρυ για τα οφφτοπικ. τελικα μονο εγω το εχω αυτο το κινητο? παντως την απογοητευση μου της πρωτης μερας( οχι ελληνικο πληκτρολογιο, οχι ρυθμισεις ιντερνετ, δυσκολια στο περασμα επαφων απο Outlook) , διαδεχτηκε ο ενθουσιασμος. με τη βοηθεια 2 μελων του φορουμ ελυσα τα προβληματα μου και τωρα πια εχω βυθιστει στον κοσμο του μαρκετ για να ταιριαξω το κινητο στις αναγκες μου . για 260 ευρω πιστευω οτι ηταν καλη αγορα.
Link to comment
Share on other sites

ναι ερχεται με προστασια οθονης αλλα πηρα και 2-3 απο το ebay με 1 ευρω γιατι ειναι πιο λεπτες ενω η μαμισια χοντροκομμενη
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Αν ψάξετε θα βρείτε τα πάντα. αναβάθμιση σε kernel, firmware οδηγίες κά. Το τηλέφωνο για τα λεφτά του κάνει παπάδες. Αξίζει να ασχοληθείτε. Edited by cosotas
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ειμαι υποψηφιος αγοραστης του ι5700 και θα ηθελα να ρωτησω τι προοπτικες αναβαθμισης εχει σε android 2.1, 2.2 και 3.0?

 

απο οτι εμαθα η samsung εχει ανακοινωσει αλλαγη σε 2.1 για το ι5700.

 

επισης θα ηθελα να ρωτησω απο που μπορει να το προμηθευτει καποιος δεν βλεπω να το πουλανε σε ελληνικα μαγαζια... θα εχει εγγυηση απο την ελληνικη samsung?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ειμαι υποψηφιος αγοραστης του ι5700 και θα ηθελα να ρωτησω τι προοπτικες αναβαθμισης εχει σε android 2.1, 2.2 και 3.0?

 

απο οτι εμαθα η samsung εχει ανακοινωσει αλλαγη σε 2.1 για το ι5700.

 

επισης θα ηθελα να ρωτησω απο που μπορει να το προμηθευτει καποιος δεν βλεπω να το πουλανε σε ελληνικα μαγαζια... θα εχει εγγυηση απο την ελληνικη samsung?

 

Σε καταστήματα με e-shop θα το βρείς. Μάλιστα θα σου έρθει έτοιμο με την 2,1. Εγγύηση σύμφωνα με Ευρωπαϊκή νομοθεσία ισχύει της μαμάς Samsung οπότε θα είσαι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

φιλοι μου καλη σας ημερα , εγω το εφερα απο την Εσθονια το Galaxy Spica GT-I5700 , και εχω να προσθεσω τα εξης .

1ον το bluetouth δουλευει μονο για ασυρματο ακουστικο και για το αυτοκινητο ( και οχι να στειλει η να λαβει εστω και μια φωτο )

2ον ελληνικο μενου εχει αλλα δεν εχει για μυνηματα ( το εψαξα σε ολο το τοπικ που αναφερεσθε ) αλλα δεν βρηκα λυση

3ον προσπαθησα να κανω την αναβαθμηση αλλα δεν εγινε τιποτα το τηλεφωνο φερει το fιrmware 1,5 -kernel 2.6.27 - Kai COPCACE.XAIL5

 

εαν καποιος φιλος εχει φερει το εν λογω τηεφωνο και εχει κανει αναβαθμηση και προσθεσε και ελληνικα στα μυνηματα παρακαλω ας αναφερθει πως το εκανε !!

 

ευχαριστω !!!

Edited by POANIKOS
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
φιλοι μου καλη σας ημερα , εγω το εφερα απο την Εσθονια το Galaxy Spica GT-I5700 , και εχω να προσθεσω τα εξης .

1ον το bluetouth δουλευει μονο για ασυρματο ακουστικο και για το αυτοκινητο ( και οχι να στειλει η να λαβει εστω και μια φωτο )

2ον ελληνικο μενου εχει αλλα δεν εχει για μυνηματα ( το εψαξα σε ολο το τοπικ που αναφερεσθε ) αλλα δεν βρηκα λυση

3ον προσπαθησα να κανω την αναβαθμηση αλλα δεν εγινε τιποτα το τηλεφωνο φερει το fιrmware 1,5 -kernel 2.6.27 - Kai COPCACE.XAIL5

 

εαν καποιος φιλος εχει φερει το εν λογω τηεφωνο και εχει κανει αναβαθμηση και προσθεσε και ελληνικα στα μυνηματα παρακαλω ας αναφερθει πως το εκανε !!

 

ευχαριστω !!!

 

το bluetouth δουλευει κανονικά και το χρησιμοποιώ για μεταφορές σε netbook.

 

Για τα μυνήματα αν κατάλαβα καλά δεν έχεις ελληνικό πληκτρολόγιο. η λύση είναι να κατεβάσεις απο το market to greek ime.Θα το εγκαταστήσεις και μετά θα πας στις ρυθμίσεις - γλώσσα και πληκτρολόγια και θα το επιλέξεις. Έπειτα θα πας να γράψεις μήνυμα και θα πατήσεις παρατεταμένα στην οθόνη για να γράψεις και θα σου εμφανιστεί η επιλογή select input method και εκεί θα επιλέξεις το Greek keyboard.

θα σε βοηθήσει επίσης για να γράφεις 160 χαρακτήρες το handcent απο το market.

 

Όσο για την αναβάθμιση μάλλον δεν έψαξες καλά στα site που αναφέρω ποιο πάνω. Φαντάσου ότι φοράω την 2.2.1.

Edited by cosotas
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Γειά σας...

Πρόσφατα ένας φίλος προσπάθησε να βάλει κάποια ανεπίσημη ρομ μαζί με kernel και λόγο κάποιου λάθους που δεν γνωρίζω ποιο ακριβώς ήταν το κινητό έγινε brick. Προσπάθησα να βρω κάποια λύση στο xda αλλά δεν βρήκα κάτι.... Υπάρχει κάποια λύση μέσω jtag ή κάτι παρόμοιο;

Θα ήμουν υπερβολικά ευγνώμων σε οποιονδήποτε μπορούσε να βοηθήσει....

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Lite (i5700)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...