Jump to content

BlackBerry BOLD 9700 - Onyx


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουσιαστικά αυτός είναι και ο λόγος που υπάρχουν διαφορετικής τεχνολογίας δίκτυα. Όλα για την ταχύτητα!

 

Kρίμα για το 9700.

Ένας λόγος για τον οποίο ακόμα και το Storm2 φαίνεται να είναι πιο αργο απ τους ανταγωνιστές του.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι πιο αργά λόγω του BB Browser, ο οποίος χρειάζεται μεγάλη βελτίωση στο θέμα της ταχύτητας.

 

Ένα απλό παράδειγμα, με 3G στον BB Browser μου ανοίγει τις σελίδες περίπου στον ίδιο χρόνο με τον opera σε GPRS.

 

Γενικά δεν πιστεύω οτι η ταχὐτητα του 9700 θα ενοχλήσει κανέναν αν βελτιωθεί ο browser

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο αργά λόγω του BB Browser, ο οποίος χρειάζεται μεγάλη βελτίωση στο θέμα της ταχύτητας.

 

Ένα απλό παράδειγμα, με 3G στον BB Browser μου ανοίγει τις σελίδες περίπου στον ίδιο χρόνο με τον opera σε GPRS.

 

Γενικά δεν πιστεύω οτι η ταχὐτητα του 9700 θα ενοχλήσει κανέναν αν βελτιωθεί ο browser

 

Και πάλι πιστεύω πως περισσότερο φταίνε τα κακής ποιότητας δίκτυα 3G στην χώρα μας παρά ο BB Browser...

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι πιστεύω πως περισσότερο φταίνε τα κακής ποιότητας δίκτυα 3G στην χώρα μας παρά ο BB Browser...

 

Μπάαα... δε νομίζω. Έχω δοκιμάσει αρκετά κινητά με 3G της Cosmote και καταλαβαίνω έντονα τη διαφορά στην ταχύτητα.

Πάντως αν ισχύει αυτό που λέει ο hellsangel81, δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα.

Θα δοκιμάσω τον Opera. Τον opera mini εννοείς έτσι? Ο κανονικός δε νομίζω ότι συμβαδίζει με ΒΒ ακόμα.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Ναι ο mini. Μην βάλεις τον beta είναι αρκετά αργός!

 

Έβαλα τον 4,2 πιο γρήγορος από τον ΒΒ. Υπάρχει πλήκτρο πού κάνεις zoom out/in?

Εντωμεταξύ όταν κάνεις αρχικά zoom ανοίγει πάρα πολύ και δε βολεύει για την οθόνη του bold.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό απ' ότι λέει, αλλά ουσιαστικά πρόκειται για "facelift" κι όχι για κάποιο βήμα παραπάνω από τη RIM.

 

RIM BlackBerry Bold 9700 Review

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Ενοοείς facelift τvn προηγούμενων μοντέλων (8900, 9000, 9630); Το 9700 υπερτερεί σε επεξεργαστή και μνήμη και επίσης διαθέτει το trackpad το οποίο είναι μεγάλη εξέλιξη. Το έχω χρησιμοποιήσει στο 8520 και έχω μείνει άφωνος απο την ακρίβεια του και την αίσθηση.

 

Συνοψίζοντας, το 9700, κατα την γνώμη μου, είναι ο βελτιωμένος συνδιασμός όλων των παραπάνω μοντέλων!

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση πάντα με το bold απ' ότι λέει.

Παραπάνω μνήμη έχει (256 έναντι 128 του παλιού αν δεν κάνω λάθος).

Επεξεργαστής ο ίδιος είναι.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Έχει και καλύτερη κάμερα και καλύτερη οθόνη και είναι μικροτερο και ελεφρύτερο και εντελώς διαφορετικό design. Τί facelift είναι αυτό? Ακόμα και αν έχει τον ίδιο επεξεργαστή όλα τα άλλα είναι κανούργια. Είναι το καλύτερο BB μέχρι τώρα. Μακράν.
Link to comment
Share on other sites

Έχει και καλύτερη κάμερα και καλύτερη οθόνη και είναι μικροτερο και ελεφρύτερο και εντελώς διαφορετικό design. Τί facelift είναι αυτό? Ακόμα και αν έχει τον ίδιο επεξεργαστή όλα τα άλλα είναι κανούργια. Είναι το καλύτερο BB μέχρι τώρα. Μακράν.

 

 

Γι'αυτους τους λογους περιμενα κι εγω να κυκλοφορησει και δεν αλλαξα ακομα το Pearl μου (μετα που μου πατησε το bold ενα αμαξι). Αυριο φτανει επιτελους και θα μπορω να σας πω γενικες εντυπωσεις..

Link to comment
Share on other sites

Έχει και καλύτερη κάμερα και καλύτερη οθόνη και είναι μικροτερο και ελεφρύτερο και εντελώς διαφορετικό design. Τί facelift είναι αυτό? Ακόμα και αν έχει τον ίδιο επεξεργαστή όλα τα άλλα είναι κανούργια. Είναι το καλύτερο BB μέχρι τώρα. Μακράν.

 

Το γεγονος οτι εχει μικροτερη οθονh και πληκτρολόγιο δεν το κανει και καλυτερο... Τουλαχιστον εγω που εχω μεγαλα δαχτυλα θα "συμπιεzομουν" με τετοιο πληκτρολογιο.

 

Εν αναμονή του Dakota...

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει και καλύτερη κάμερα και καλύτερη οθόνη και είναι μικροτερο και ελεφρύτερο και εντελώς διαφορετικό design. Τί facelift είναι αυτό? Ακόμα και αν έχει τον ίδιο επεξεργαστή όλα τα άλλα είναι κανούργια. Είναι το καλύτερο BB μέχρι τώρα. Μακράν.

 

Καλύτερη κάμερα, σαφώς.

Καλύτερη οθόνη δε νομίζω, είναι 2,44 έναντι 2,6 ιντσών με πολύ μικρή διαφορά στην ανάλυση.

Και πέρα από το trackpad η όλη φιλοσοφία/σχεδίαση είναι ακριβώς ίδια.

Είναι στενότερο και πιο κομψό, αλλά στις πάντα στις ίδιες γραμμές.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το νιώθω απίστευτα μικρό σχετικά με το περασμένο μοντέλο του Bold. Και η οθόνη είναι όντως πιο μικρή.

 

Το δικό μου δεν έχει αυτή τη θήκη για ζώνη, έχει μια άλλη παρόμοια με του Storm, που δεν είναι καθόλου βολική.

Link to comment
Share on other sites

Το αν το μεγαλύτερο ή μικρότερο είναι καλύτερο είνα υποκειμενικό. Εμένα το BOLD μου φαινόταν γκουμούτσα. Το επιχείρημα είναι ότι είναι διαφορετικό. Είναι ένα νέο μοντέλο με στοιχεία από όλα τα παλιά. specs Bold κάμερα και look 8900 και γενικά όχι facelift. εμένα μου αρέσει πάρα πολύ. και οθονη μικρότερη μεν αλλά με μεγαλύτερη ανάλυση αν σκεφτείς και το μικρότερο μέγεθος. αν έχει λιγο περίσοτερα pixel σε λιγότερες ίντσες είναι πολύ καθαρότερη εικόνα.
Link to comment
Share on other sites

Στην Κύπρο εχει κυκλοφορήσει δηλαδή? Ξέρει κανείς αξιόπιστα να μας πει για Ελλάδα πότε θα κυκλοφορήσει? Εχω αναβάθμιση συσκευής τέλος Δεκέμβριου και ήθελα να ξέρω αν θα το προλάβω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ακόμα κάποια επίσημη ανακοίνωση, αλλά οι φήμες λένε για τέλη Δεκεμβρίου αρχές Ιανουαρίου. Έτσι κι αλλιώς δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι μιάς και η επιδότηση σου δεν χάνεται!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν το πάρεις απο κάποιο e-shop το οποίο να σου δίνει αυτό εγγύηση. Βέβαια αν πάθει κάτι η συσκευή νομίζω οτι επιβαρύνεσαι εσύ τα μεταφορικά και την ευθύνη αν χαθεί κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Η RIM δεν δίνει εγγύηση; Έστω στην Αγγλία;

Δε νομίζω να υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία της RIM στην Αγγλία. Η εγγύηση δίνεται απευθείας απο τον μεταπωλητή (στις περισσότερες περιπτώσεις δηλαδή, απο τις εταιρίες κινητής)

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Update: Χαλια το πληκτρολογιο του τηλεφωνου, καθολου βολικο επειδη ειναι πιο μικρο απο το κανονικο Bold. Επισης πολυ εκνευριστικο το πληκτρο πανω αριστερα που κλειδωνει επειδη λειτουργει με αφη και πολλες φορες κλειδωνει μονο του το κινητο σαν γραφω μηνυματα ή και ξεκλειδωνει οταν το εχω στην τσεπη μου.

 

 

Επίσης συναντώ και κάποια προβληματα με το λογισμικο αφου η μια ηλεκτρονικη μου διευθυνση εχει εξαφανιστει και πολλες φορες το τηλεφωνο δεν λειτουργει κανονικα (αναφερομενος στη λειτουργεια του ως ΤΗΛΕΦΩΝΟ).

 

Σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος, παρα τα μικρα flaws που πιστευω πως θα διορθωθουν στες επομενες εκδοσεις του λογισμικου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αισθητά πιο μικρό το πληκτρολόγιο στην πραξη?

Το πλήκτρο κλειδωματος πού το έχει?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to BlackBerry BOLD 9700 - Onyx
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...