Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:( :(

 

Χαμός θα γίνει εκει μέσα.

 

K για το desktop ποιο λέτε ώς καλύτερο?

"LG V30 (αξεπέραστο)+ Samsung A52 (της γυναίκας)"

Κ τώρα HTC U24pro

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση για οσους χρησιμοποιουν τo Tapatalk Pro. Οι ειδοποιησεις που λεει σας ερχονται κανονικα? Και βασικα τι αφορουν αυτες, PMs ή οταν καποιος απαντησει σε threads? Γιατι εγω στα δυο fora που εχω βαλει (myphone, insomnia) δεν εχω λαβει ποτε ειδοποιηση και δεν ξερω τι παιζει...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το skype για το wildfire και δεν μπορώ με τίποτα να ακούσω τον ήχο απο τα ακουστικά μου .. Είχε και κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για οσους χρησιμοποιουν τo Tapatalk Pro. Οι ειδοποιησεις που λεει σας ερχονται κανονικα? Και βασικα τι αφορουν αυτες, PMs ή οταν καποιος απαντησει σε threads? Γιατι εγω στα δυο fora που εχω βαλει (myphone, insomnia) δεν εχω λαβει ποτε ειδοποιηση και δεν ξερω τι παιζει...

 

Την ιδια απορια εχω κι εγω...δεν μου εχει ερθει ποτε καμια ειδοποιηση...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για οσους χρησιμοποιουν τo Tapatalk Pro. Οι ειδοποιησεις που λεει σας ερχονται κανονικα? Και βασικα τι αφορουν αυτες, PMs ή οταν καποιος απαντησει σε threads? Γιατι εγω στα δυο fora που εχω βαλει (myphone, insomnia) δεν εχω λαβει ποτε ειδοποιηση και δεν ξερω τι παιζει...

Πετρο κι'εγω που το εχω δοκιμασει δεν μου βγαζει ποτε καμια ειδοποιηση !!!! σιγουρα δεν αναφερεται η ειδοποιηση στα topics Που παρακολουθουμε (favorites). αυτο εχω καταλαβει γιατι το εχω δοκιμασει στις 3 τελευταιες εκδοσεις που εχουν βγει.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω μία αγορά στο market και δεν μπορώ. Έχω βάλει το market enabler και επιλέγω t-mobile (us). Πάω στην εφαρμογή που θέλω να αγοράσω, πατάω να γίνει η αγορά και συμπληρώνω την κάρτα. Βάζω ψεύτικη διεύθυνση, αλλά δεν ξέρω τι να βάλω στο πεδίο "κατάσταση" και στο πεδίο "ταχυδρομικός κώδικας" (δεν δέχεται κανέναν), όπως και στο πεδίο "τηλέφωνο" επίσης.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω μία αγορά στο market και δεν μπορώ. Έχω βάλει το market enabler και επιλέγω t-mobile (us). Πάω στην εφαρμογή που θέλω να αγοράσω, πατάω να γίνει η αγορά και συμπληρώνω την κάρτα. Βάζω ψεύτικη διεύθυνση, αλλά δεν ξέρω τι να βάλω στο πεδίο "κατάσταση" και στο πεδίο "ταχυδρομικός κώδικας" (δεν δέχεται κανέναν), όπως και στο πεδίο "τηλέφωνο" επίσης.

 

Μπες στο Google checkout από το PC, βάλε τα στοιχεία σου και θα μπορείς να κάνεις αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Μια καλη εφαρμογη καιρου με widget να δειχνει θερμοκρασια και το εικονιδιο του καιρου?

 

Κατέβασε το beautiful widgets , και διάλεξε μετά το beautiful home.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο Google checkout από το PC, βάλε τα στοιχεία σου και θα μπορείς να κάνεις αγορές.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Ένας νέος πολύ ωραίος launcher... ένα συνοθύλευμα android-miui-ios... έχει την επιλογή να σβήνεις την εφαρμογή κρατώταντας την παρατεταμένα, όπου και εμφανίζεται ένα μενού.

 

Εδώ είναι και ένα μικρό review

 

Και εδώ η προσωπική μου άποψη :)

 

Είναι πολύ καλό! :)

Παίζει να γίνει ο αγαπημένος μου Launcher... απλά μου λείπει αυτό που έχω συνηθίσει στο android τόσο καιρό. Το αλφαβητικό sorting. Αυτό του iOS που ότι πρόγραμμα μπαίνει το βάζει μετά δεν με συγκινεί και πλέον με μπερδεύει. Πιστεύω το drawer του android πρέπει να είναι sorted αλφαβητικά (ή και να έχει επιλογές -κάτι που δεν έχουμε δει ακόμα σε launcher-) μιας και έχεις ένα fully customizable desktop που βάζεις widgets + folders και εκεί κάνεις την ταξινόμηση που θες (π.χ. Tools, Internet, Media, Games κτλ κτλ...)

Link to comment
Share on other sites

Ένας νέος πολύ ωραίος launcher... ένα συνοθύλευμα android-miui-ios... έχει την επιλογή να σβήνεις την εφαρμογή κρατώταντας την παρατεταμένα, όπου και εμφανίζεται ένα μενού.

 

Εδώ είναι και ένα μικρό review

 

Και εδώ η προσωπική μου άποψη :)

 

Είναι πολύ καλό! :)

Παίζει να γίνει ο αγαπημένος μου Launcher... απλά μου λείπει αυτό που έχω συνηθίσει στο android τόσο καιρό. Το αλφαβητικό sorting. Αυτό του iOS που ότι πρόγραμμα μπαίνει το βάζει μετά δεν με συγκινεί και πλέον με μπερδεύει. Πιστεύω το drawer του android πρέπει να είναι sorted αλφαβητικά (ή και να έχει επιλογές -κάτι που δεν έχουμε δει ακόμα σε launcher-) μιας και έχεις ένα fully customizable desktop που βάζεις widgets + folders και εκεί κάνεις την ταξινόμηση που θες (π.χ. Tools, Internet, Media, Games κτλ κτλ...)

μολις τον δοκιμασα και ομολογω οτι ειναι παρα πολυ καλος....δυο παρατηρησεις:

1. γινεται να αλλαζουμε τα dock + dock icons με δικα μας οπως στον launcher pro..;

2. απο το μενου μπορουμε να αποκρυψουμε τα recent,running,all ωστε να φαινεται ολοκληρη η οθονη...;

ωστοσο ειναι μια παρα πολυ καλη και αξιολογη επιλογη...

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση, φαίνεται ενδιαφέρων Launcher, θα τον δοκιμάσω άμεσα..! :cool:
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ένας νέος πολύ ωραίος launcher... ένα συνοθύλευμα android-miui-ios... έχει την επιλογή να σβήνεις την εφαρμογή κρατώταντας την παρατεταμένα, όπου και εμφανίζεται ένα μενού.

 

Εδώ είναι και ένα μικρό review

 

Και εδώ η προσωπική μου άποψη :)

 

Είναι πολύ καλό! :)

Παίζει να γίνει ο αγαπημένος μου Launcher... απλά μου λείπει αυτό που έχω συνηθίσει στο android τόσο καιρό. Το αλφαβητικό sorting. Αυτό του iOS που ότι πρόγραμμα μπαίνει το βάζει μετά δεν με συγκινεί και πλέον με μπερδεύει. Πιστεύω το drawer του android πρέπει να είναι sorted αλφαβητικά (ή και να έχει επιλογές -κάτι που δεν έχουμε δει ακόμα σε launcher-) μιας και έχεις ένα fully customizable desktop που βάζεις widgets + folders και εκεί κάνεις την ταξινόμηση που θες (π.χ. Tools, Internet, Media, Games κτλ κτλ...)

 

Το drawer του android ΕΙΝΑΙ αλφαβητικα διαχωρισμενο,εκτος κι αν ειναι κολπο του launcher pro,γιατι δεν ειχα ποτε αλλον

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ένας νέος πολύ ωραίος launcher... ένα συνοθύλευμα android-miui-ios... έχει την επιλογή να σβήνεις την εφαρμογή κρατώταντας την παρατεταμένα, όπου και εμφανίζεται ένα μενού.

 

Εδώ είναι και ένα μικρό review

 

Και εδώ η προσωπική μου άποψη :)

 

Είναι πολύ καλό! :)

Παίζει να γίνει ο αγαπημένος μου Launcher... απλά μου λείπει αυτό που έχω συνηθίσει στο android τόσο καιρό. Το αλφαβητικό sorting. Αυτό του iOS που ότι πρόγραμμα μπαίνει το βάζει μετά δεν με συγκινεί και πλέον με μπερδεύει. Πιστεύω το drawer του android πρέπει να είναι sorted αλφαβητικά (ή και να έχει επιλογές -κάτι που δεν έχουμε δει ακόμα σε launcher-) μιας και έχεις ένα fully customizable desktop που βάζεις widgets + folders και εκεί κάνεις την ταξινόμηση που θες (π.χ. Tools, Internet, Media, Games κτλ κτλ...)

 

Πολύ καλό και μου άρεσε το ότι δεν έχει περιορισμό στις επιφάνειες εργασίας (μετά τις 20 βαρέθηκα να συνεχίσω να δω μέχρι που φτάνει...)

Το μόνο μειονέκτημα σε όλους τους launcher είναι το ότι δεν παίρνουν τα widgets του sense...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και μου άρεσε το ότι δεν έχει περιορισμό στις επιφάνειες εργασίας (μετά τις 20 βαρέθηκα να συνεχίσω να δω μέχρι που φτάνει...)

Το μόνο μειονέκτημα σε όλους τους launcher είναι το ότι δεν παίρνουν τα widgets του sense...

 

Συντοπίτη, αυτό είναι μειονέκτημα του sense:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συντοπίτη, αυτό είναι μειονέκτημα του sense:lol:

αλφαβητικα τα βαζει το android, αν εχετε Ελληνικα ομως, μπαινουν πρωτα απο τη μια γλωσσα και μετα οι υπολοιπες.

 

καλος ο Launcher αλλα θελω οπωσδηποτε παραμετροποιησιμο grid size στις homescreens, 10x10 δηλαδη :p και resizable widgets :p

Link to comment
Share on other sites

 

καλος ο Launcher αλλα θελω οπωσδηποτε παραμετροποιησιμο grid size στις homescreens, 10x10 δηλαδη :p και resizable widgets :p

 

Συμφωνώ σε αυτό!!!!αυτά πρέπει να είναι must πια σε όλα το home replacement

Link to comment
Share on other sites

αλφαβητικα τα βαζει το android, αν εχετε Ελληνικα ομως, μπαινουν πρωτα απο τη μια γλωσσα και μετα οι υπολοιπες.

 

καλος ο Launcher αλλα θελω οπωσδηποτε παραμετροποιησιμο grid size στις homescreens, 10x10 δηλαδη :p και resizable widgets :p

 

Το drawer του android ΕΙΝΑΙ αλφαβητικα διαχωρισμενο,εκτος κι αν ειναι κολπο του launcher pro,γιατι δεν ειχα ποτε αλλον

 

Sent from my Milestone

 

Δεν έχει να κάνει με το android αλλά με τον launcher που χρησιμοποιείς. Όλοι μέχρι τώρα όντως κάνανε αλφαβητικό sorting, μέχρι που ήρθε ο go launcher! Αυτός κάνει sort με την ημερομηνία εγκατάστασης. Όπως στο iOS.

 

Τελικά πολύ ωραίος ο GO Launcher...! :D

Αντικατέστησε ήδη τον Launcher Pro στο Milestone μου. :cool:

 

Δοκίμασε και ADW.Launcher (ψάχνεις για anderweb στο μάρκετ).

Μου αρέσει περισσότερο που το dock με ένα μικρό scroll προς τα πάνω εμφανίζει ένα δεύτερο dock. Στον Go + launcherpro κάνεις scroll αριστερά δεξιά....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το android αλλά με τον launcher που χρησιμοποιείς. Όλοι μέχρι τώρα όντως κάνανε αλφαβητικό sorting, μέχρι που ήρθε ο go launcher! Αυτός κάνει sort με την ημερομηνία εγκατάστασης. Όπως στο iOS.

 

 

 

Δοκίμασε και ADW.Launcher (ψάχνεις για anderweb στο μάρκετ).

Μου αρέσει περισσότερο που το dock με ένα μικρό scroll προς τα πάνω εμφανίζει ένα δεύτερο dock. Στον Go + launcherpro κάνεις scroll αριστερά δεξιά....

εγω ειπα για το android απο τη μανα του, οχι οποιοσδηποτε launcher.

 

δηλαδη τι ειναι πιο ευκολο να θυμασαι; το ονομα της εφαρμογης ή ποτε την εγκατεστησες; και γιατι ειναι καλυτερο ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρήσατε κάτι στο Market σήμερα?

Όσοι εμφανίσατε και την νέα καρτέλα "Related": http://www.androidcentral.com/how-force-related-tab-market

Εγώ πλέον μπαίνω στο Market και στις Λήψεις δεν μου έχει καμία εφαρμογή..! Αν πάω ξεχωριστά σε όσες έχω περάσει μου τις δείχνει εγκατεστημένες και μου δίνει την επιλογή να κάνω Update αν γίνεται πχ, αλλά στην λίστα Λήψεις δεν τις εμφανίζει.. :mad:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρήσατε κάτι στο Market σήμερα?

Όσοι εμφανίσατε και την νέα καρτέλα "Related": http://www.androidcentral.com/how-force-related-tab-market

Εγώ πλέον μπαίνω στο Market και στις Λήψεις δεν μου έχει καμία εφαρμογή..! Αν πάω ξεχωριστά σε όσες έχω περάσει μου τις δείχνει εγκατεστημένες και μου δίνει την επιλογή να κάνω Update αν γίνεται πχ, αλλά στην λίστα Λήψεις δεν τις εμφανίζει.. :mad:

εμενα δουλευει κανονικα :grin:

κανε κανα restart.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...