Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν πατας start gps navigation τι σου βγαζει; Bis εχεις κανονικα; Σε ποιο δικτυο;

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν εχω bis απλη cosmote συνδεση εχω...οταν ανοιγω το map μου βγαζει το συγκεκριμενο error: A network error was encountered.Check your server settings.Μετα παταω start gps navigation και μου βγαζει που ειμαι αλλα με πολλες οδους τριγυρω απο μενα να λυπουν..οπως προχωραω το βελακι προχωραει και δειχνει και ταχυτητα...καθε τοσο ομως κανει searching for satellites...το κινητο εναι vodafone δεν ξερω αν παιζει κανενα ρολο αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο αργά και δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα τι λες, αλλά χωρίς BIS (blackberry internet service) πώς έχεις ενεργό το maps?

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα.

Κάποιες φορές, πχ χθες (:p) το κινητό, στο πληκτρολόγιο, και γενικά στο touch, ακουμπούσα την κάτω δεξιά μεριά και ενεργοποιόταν η κάτω αριστερά... Με battery pull έστρωνε και μετά από λίγη ώρα πάλι τα ίδια...

Τι σκατά έγινε? Το φλάσαρα και πάλι...

Απόδειξη δεν έχω...

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα.

Κάποιες φορές, πχ χθες (:p) το κινητό, στο πληκτρολόγιο, και γενικά στο touch, ακουμπούσα την κάτω δεξιά μεριά και ενεργοποιόταν η κάτω αριστερά... Με battery pull έστρωνε και μετά από λίγη ώρα πάλι τα ίδια...

Τι σκατά έγινε? Το φλάσαρα και πάλι...

Απόδειξη δεν έχω...

 

Ετσι κι εμενα πριν κανενα μήνα αρχισε αυτα τα κουλά, εστρωνε με BPull αλλα σε καποιο σημείο η οθόνη ηταν αλλού γι αλλού. Τωρα το στορμ μου αναπαυεται στο σερβις της Βοντα περιμένοντας να φτιαχτεί...

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε μαμώτο...

Χωρίς απόδειξη πώς μπορούν να δουν ότι όντως είναι από εκεί αγορασμένο?

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα.

Κάποιες φορές, πχ χθες (:p) το κινητό, στο πληκτρολόγιο, και γενικά στο touch, ακουμπούσα την κάτω δεξιά μεριά και ενεργοποιόταν η κάτω αριστερά... Με battery pull έστρωνε και μετά από λίγη ώρα πάλι τα ίδια...

Τι σκατά έγινε? Το φλάσαρα και πάλι...

Απόδειξη δεν έχω...

 

Είχες πειράξει καθόλου τις βίδες;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το storm 9500 με 4.7.0.131. Όποτε προσπαθώ να κάνω back up με τον desktop manager (4.7 & 5.0) μου βγάζει κάποια στιγμή το εξής μήνυμα λάθους: "error backing up database(s)" και σταματά στη μέση την διαδικασία, με αποτέλεσμα να μη μπορώ να εξασφαλίσω τα αρχεία μου, αλλά και να μη μπορώ να εγκαταστήσω νεότερο λειτουργικό (αφού ξεκινά την διαδικασία με back up). Έχει κανείς καμία ιδέα να προτείνει??? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το storm 9500 με 4.7.0.131. Όποτε προσπαθώ να κάνω back up με τον desktop manager (4.7 & 5.0) μου βγάζει κάποια στιγμή το εξής μήνυμα λάθους: "error backing up database(s)" και σταματά στη μέση την διαδικασία, με αποτέλεσμα να μη μπορώ να εξασφαλίσω τα αρχεία μου, αλλά και να μη μπορώ να εγκαταστήσω νεότερο λειτουργικό (αφού ξεκινά την διαδικασία με back up). Έχει κανείς καμία ιδέα να προτείνει??? :blink:

 

Απο οτι θυμαμαι μπορείς να κανεις cancel το back up στην αρχη και να συν εχισεις με την αναβαθμιση.Αν εχεις κανει εναν συγχρονισμο επαφων πριν και ενα back up αρχειων θα εισαι οκ.(αν θυμαμαι καλα)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά, έχω το storm 9500 και ψάχνω πρόγραμμα για navigation αλλα με χρήση χαρτών όπως το destinator. Ξέρετε τι μπορώ να δοκιμάσω??
Link to comment
Share on other sites

κοιταξε δεν με πειράζει να το αγοράσω αρκεί να έχει maps για Ελλάδα και να λειτουργεί χωρίς χρήση internet ( google maps ) αλλά να μπορώ να χρησιμοποιήσω το A-GPS οποτε θέλω εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Είχες πειράξει καθόλου τις βίδες;

 

όχι, καθόλου

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποίος τρόπος να γίνει ποιο ελεύθερο το βατομουράκι?δλδ να γινει καποιο unlock να μην χρειάζεται το bis κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι θέλεις. Πχ, με το ShangMail (κάνε ένα search), μπορείς να έχεις push mail. Με το Opera Mini, internet.

 

Άσχετο. Ο opera mini είναι πολύ βλακεία. Πχ, μπαίνω myphone.gr/forum και μετά πάω να μπω στο blackberry section. Ε, δε μπαίνει, και κάνει reload την αρχική σελίδα του φορουμ.

Ξέρει κανείς τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα ! υπαρχει τροπος να βαλω wifi στο 9500 , με καποια προσθετη συσκευη ισως?

 

με κατι τετοιο? το εχει δοκιμασει κανεις?

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=140798&ref=bestprice

 

ευχαριστω εκ τον προτερων

Link to comment
Share on other sites

 

Απίστευτο πάντως!! Μόνο του σπανού τα γένια δεν γίνονται τελικά :lol::lol::lol::lol:

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά με έχει παιδέψει πολύ αυτό το κινητό το έχω 4 μέρες περίπου και ακόμη δεν μπορώ να το λειτουργήσω άνετα

 

έχω μερικές ερωτήσεις για όποιον θέλει να μου απαντήσει

1) ενώ μπορώ να στείλω με bluetooth κάτι (πχ μια φοτο) σε άλλο κινητό , δεν μπορούν να μου στείλουν , τι ρύθμιση να κοιτάξω??

2) έχει κάνα κωδικό για να κάνω φορματ στο κινητό??

3)πως βλέπω τι firmware έχει το κινητό μου ?

 

ευχαριστώ εκ τον προτέρων για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

1) Πρέπει να κάνεις pair την άλλη συσκευή και μετά πας media/explorer/receive bluetooth και τότε ζητάς να σου κάνουν αποστολή.

2) Options/security options/general settings πατάς το bb buton και επιλέγεις wipe handheld. Αυτό σου κάνει format (προσοχή γιατί τα χάνεις όλα, γυρνάει το τηλέφωνο στις εργοστασιακές ρυθμίσεις)

3) Options/about και έχει όλες τις πληροφορίες που θέλεις

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

1) Πρέπει να κάνεις pair την άλλη συσκευή και μετά πας media/explorer/receive bluetooth και τότε ζητάς να σου κάνουν αποστολή.

2) Options/security options/general settings πατάς το bb buton και επιλέγεις wipe handheld. Αυτό σου κάνει format (προσοχή γιατί τα χάνεις όλα, γυρνάει το τηλέφωνο στις εργοστασιακές ρυθμίσεις)

3) Options/about και έχει όλες τις πληροφορίες που θέλεις

 

 

ευχαριστω φιλε μου!

 

και κάτι ακόμη , δεν υπάρχει η δυνατότητα να βάλουμε ελληνικά στο μενού σωστά??

Link to comment
Share on other sites

Σωστά!! :)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

 

και κάτι ακόμη , δεν υπάρχει η δυνατότητα να βάλουμε ελληνικά στο μενού σωστά??

 

Ελληνικό μενού υπάρχει στις εκδόσεις 5.0. Ακόμα είναι leaked οπότε υπάρχουν μερικά Bugs (ελάχιστα). Αν χρειάζεσαι το ελληνικό μενού μπορείς να κάνεις αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...