Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Μηπως ξερει κανεις να μου πει πως μπορω τη συνδεση που εχω στο κινητο μου για ιντερνετ, να την αξιοποιω απο τον υπολογιστη μου; Ποιες ρυθμισεις να περασω στο προγραμμα; Εχω vf παροχο στο κινητο.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Θα μπείς στο παρακάτω link ακι θα επιλέξεις στο πεδίο που λέει Latest VTP Software "PC"

http://www.business.vodafone.com/site/bus/public/enuk/support/10_productsupport/10_via_the_phone/05_summary/p_summary.jsp

 

Αφού κάνεις εγκατάσταση στον υπολογιστή σου θα κάνεις δημιουργία προφίλ και θα βάλεις apn (internet.vodafone.gr). Αν έχεις πρόβλημα στείλε μήνυμα.

 

BB Pin: 20E4DA84

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα μπείς στο παρακάτω link ακι θα επιλέξεις στο πεδίο που λέει Latest VTP Software "PC"

http://www.business.vodafone.com/site/bus/public/enuk/support/10_productsupport/10_via_the_phone/05_summary/p_summary.jsp

 

Αφού κάνεις εγκατάσταση στον υπολογιστή σου θα κάνεις δημιουργία προφίλ και θα βάλεις apn (internet.vodafone.gr). Αν έχεις πρόβλημα στείλε μήνυμα.

 

BB Pin: 20E4DA84

Νομιζω τα καταφερα... Αν δεν κανω λαθος πρεπει να "τρωω" δεδομενα κινητου.... Ευχαριστωωωωωω!!!!!!!

 

Να μαι και παλι... Μηπως μπορει σας παρακαλω να μου πει καποιος πως απενεργοποιειται η φορτιση οταν εχουμε συνδεδεμενο το κινητο στο πισι; Γιατι το βαζω καθε λιγο για να συνδεομαι στο ιντερνετ και φοβαμαι μην την καψω την μπαταρια.

Ευχαριστω πολυ!

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Η φόρτιση δε μπορεί να απενεργοποιηθεί. Αλλά δε χρειάζεται να σε ανησυχεί, δεν πρόκειται να πάθει απολύτως τίποτα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Η φόρτιση δε μπορεί να απενεργοποιηθεί. Αλλά δε χρειάζεται να σε ανησυχεί, δεν πρόκειται να πάθει απολύτως τίποτα.

Α μαλιστα... Ευχαριστω πολυ!!!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . εχω το 9500 και εχω περασει την ος5 μεσω bbsak, το θεμα ειναι οτι κολαει συνεχως οπως π.χ. οταν προσπαθω να στειλω sms κολαει και δεν ακουει στη πληκτρολογηση !!! τι μου προτεινετε να κανω ? μηπως ηρθε η ωρα του για συρταρι ??
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έχεις βάλει; Είχα παρατηρήσει κολλήματα με τις πρώτες 5άρες που βγήκαν. Δοκίμασε την .484 ή ακόμα καλύτερα, αν δε "φοβάσαι" τις υβριδικές, την 862 hybrid. Αυτή έχω τώρα και τρέχει πολύ καλά με πολύ μικρό memory leak.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Η πιο απλή είναι η .484, η οποία έχει και ελληνικά (multilanguage).

 

Επίσης υπάρχει η .841, η οποία όμως είναι χωρίς ελληνικά, οπότε χρειάζεσαι και αυτό το αρχείο το οποίο περιέχει τα αρχεία για ελληνικά (προσθέτεις τα περιεχόμενα του φακέλου στον φάκελο java της έκδοσης λογισμικού, πριν την εγκατάσταση στο τηλέφωνο).

 

Τέλος, υπάρχει η υβριδική .862 η οποία απαιτεί την ύπαρξη της .841 που σου έδωσα παραπάνω. Θα πρότεινα, αν την επιλέξεις τελικά, να μη βάλεις τα αρχεία της 6.0 (σου δίνει επιλογή όταν την εγκαθιστάς).

 

Από τις ανωτέρω, δεν είχα πρόβλημα με καμία - τελικά επέλεξα την υβριδική γιατί είχα εμφανώς λιγότερο leak και πιο γρήγορη απόκριση.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Η πιο απλή είναι η .484, η οποία έχει και ελληνικά (multilanguage).

 

Επίσης υπάρχει η .841, η οποία όμως είναι χωρίς ελληνικά, οπότε χρειάζεσαι και αυτό το αρχείο το οποίο περιέχει τα αρχεία για ελληνικά (προσθέτεις τα περιεχόμενα του φακέλου στον φάκελο java της έκδοσης λογισμικού, πριν την εγκατάσταση στο τηλέφωνο).

 

Τέλος, υπάρχει η υβριδική .862 η οποία απαιτεί την ύπαρξη της .841 που σου έδωσα παραπάνω. Θα πρότεινα, αν την επιλέξεις τελικά, να μη βάλεις τα αρχεία της 6.0 (σου δίνει επιλογή όταν την εγκαθιστάς).

 

Από τις ανωτέρω, δεν είχα πρόβλημα με καμία - τελικά επέλεξα την υβριδική γιατί είχα εμφανώς λιγότερο leak και πιο γρήγορη απόκριση.

Να σε ρωτησω κατι. Εγω εχω ακομα εκδοση 4,7 γιατι εχει πολυ καλη αποκριση στην οθονη. Μια φορα εβαλα την 5 και αργουσε τραγικα να κανει το παραμικρο. Αυτες που λες ειναι καλες σαν την 4,7; Μιλαω για επισημη 4,7...

Edited by Areian0s
Το θεμα του back up λυθηκε απο μονο του τελικα....
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια έκδοση είχες δοκιμάσει, αλλά η 5.0 συγκριτικά με την 4.7, ειδικά στην απόκριση της οθόνης είναι μακράν ανώτερη. Έχει πολύ καλύτερη κίνηση και κάνει το τηλέφωνο πολύ πιο εύχρηστο.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια έκδοση είχες δοκιμάσει, αλλά η 5.0 συγκριτικά με την 4.7, ειδικά στην απόκριση της οθόνης είναι μακράν ανώτερη. Έχει πολύ καλύτερη κίνηση και κάνει το τηλέφωνο πολύ πιο εύχρηστο.

Η αληθεια ειναι οτι εχει περασει καιρος απο τοτε που εβαλα αλλη εκδοση στο κινητο. Παντως ηταν καπου στις αρχες νομιζω της 5. Σκεψου οτι πατουσα την οθονη να μπει στα μενου, πηγαινα στην κουζινα, επινα νερο, εκανα μια βολτα στο δωματιο, και οταν γυριζα, ισως και να τα ειχε ανοιξει... Θελω να δοκιμασω βεβαια και μια απ αυτες που προτεινεις. να σε ρωτησω. Οταν λες η υβριδικη απαιτει την υπαρξη της .841, δλδ πρεπει να κατεβασω την .841, να την εγκαταστησω, να το ανοιξω, και πρωτου κανω restore να περασω την υβριδικη;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την .841, κάνεις εγκατάσταση στον υπολογιστή σου, περνάς και τα ελληνικά στον φάκελο java και μετά τρέχεις το αρχείο της υβριδικής. Στη συνέχεια κάνεις ό,τι και με οποιαδήποτε έκδοση για να αναβαθμίσεις το τηλέφωνο (προτείνω wipe με bbsak αν θα πας από την 4.7 στην 5.0).

 

Πάντως πραγματικά απορώ που αντέχεις ακόμα την 4.7. Το καλό είναι ότι θα νομίζεις πως αγόρασες καινούριο τηλέφωνο :D

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

περνάς και τα ελληνικά στον φάκελο java

 

Οταν λες περνας τα ελληνικα στο φακελο, ο φακελος που ακριβως ειναι; Στο κινητο;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι στον υπολογιστή (program files -> common files -> research in motion -> shared -> loader files, όπου και εντοπίζεις τον φάκελο της έκδοσης 841 μέσα στον οποίο είναι ο Java).

 

Στο κινητό δεν πειράζεις τίποτα, στον υπολογιστή γίνονται όλα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα... Το εκανα... Τελικα λεω να μη βαλω την εξτρα. Ειναι καλη και αυτη. Ευχαριστω πολυ!!!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ανάλογα τη χρήση. Εγώ βγάζω σχεδόν 2 μέρες. Μπορεί να κυμανθεί από 1 έως 2,5 μέρες χοντρικά.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τη χρήση. Εγώ βγάζω σχεδόν 2 μέρες.

 

αμα ηταν καινουρια ποσο θα σου κραταγε δηλαδη ???

 

στο λεω επειδη και εμενα τοσο μου βγαζει αν και μιλαω αρκετα

και λεω αν την αλλαξω αμα θα δω καμια σοβαρη διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα παλαιότητας, είναι θέμα χρήσης = πόσο χρησιμοποιείς το τηλέφωνο μέσα στην ημέρα. Όταν το είχα πρωτοπάρει, όλη μέρα το σκάλιζα και το βράδυ ήμουν με 15-20%. Γενικά 2 μέρες είναι ικανοποιητικός χρόνος για τέτοιο τηλέφωνο.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

καλησπερα σε ολους...

θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με ενα bb 9500.

τους τελευταιους μηνες ''σερνοτανε'',ετσι λοιπον αποφασισα πριν 3 μερες να του κανω μια αναβαθμιση.μπηκα στο official site και εκανα την τελευταια αναβαθμιση που υπαρχει (αν θυμαμαι καλα την εκδοση .173).

απο τοτε το τηλ παει σφαιρα,αλλα δεν μνπορω να ακουσω.στην ανοιχτη ακροαση λειτουργει κανονικα,αλλα στο ακουστικο τιποτα.το εχει αντιμετωπισει κανενας αλλος αυτο...??και αν ναι,τι κανουμε...???

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι να στράβωσε κάτι στην αναβάθμιση. Θα πρότεινα να περάσεις την 5.0.0.484 που είναι μια έκδοση με ελάχιστες αρνητικές απόψεις. Πολύ πιθανό βέβαια να βγήκε κάποιο hardware πρόβλημα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά καλή χρονιά

είδα ότι έχει πολύ χαμηλό sar αυτό το bb

kai λέω μήπως το χτυπήσω για καθημερινό..

 

ομιλία,σμσ,μειλ,ιντερνετ,gps θέλω..

 

θα τα κάνει χωρίς κολλήματα??

 

σας βγήκε απροβλημάτιστο γενικά??

 

ή να κοιτάξω αλλού??n 97,n97mini,htc touch pro 1 οι αντίπαλοι,(μήπως κάποιος εδώ έχει κ κάποιο από αυτά)

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Όλα όσα είπες τα κάνει απροβλημάτιστα και έχει όντως χαμηλό SAR. Το μεγάλο αρνητικό είναι στο gps, που ναι μεν λειτουργεί κανονικά αλλά δεν έχει κάποιο πρόγραμμα αντίστοιχο με τα "καλά" των υπολοίπων (iGo, Destinator κλπ). Θα παίζεις με το BB maps και το Google maps που δε λένε και πολλά.

 

Για τη σύγκριση, καλύτερα να ανοίξεις ένα θέμα στους διαξιφισμούς, εδώ δύσκολο να βρεις απάντηση...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

απροβλημάτιστα ε??χμμμ

άνοιξα στους διαξιφισμούς κ περιμένω ιδέες:)απόλους

 

α και wifi δεν έχει?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...