Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχουν και θετικά σχόλια. Σημασία έχει οτι είναι επίσημο.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν και θετικά σχόλια. Σημασία έχει οτι είναι επίσημο.

 

επίσημε το έβαλες? άντε να το δοκιμάσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει η νέα έκδοση... .148.

Πάντως με τη νέα τιμή του iphone, "χτυπάει" χαλαρά το storm. Μόνο του multitasking του λείπει :(

 

Βρήκε κανένας site με τα +,- της νέας έκδοσης;

Link to comment
Share on other sites

διάβασα ότι έχει αρκετα bugs και τα περισσότερα απο αυτά τα είχα συναντήσει. προτείνω να την αποφύγετε είναι πολύ ασταθής. πολλά κολλήματα όταν γράφεις, στο accelometer και όταν μπαίνεις σε μια εφαρμογή μέσω κάποιας άλλης

 

Αναφέρεσαι στην επίσημη έκδοση που by the way ακόμη δεν την βρίσκει το desktop manager...

 

Καλό είναι να ανοίξει κάποιος ένα νέο τοπικ για την 148 ώστε να μαζευτούν εκεί όλες οι εντυπώσεις ή τα προβλήματα.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

ορίστε το Link για όσους θέλουν rapidshare

 

edit: άκυρο δεν έχει ελληνικά! απ ότι φαίνεται ούτε οι dutch έχουν (όχι μόνο οι east asian). δύο φορές έχω κατεβάσει dutch και τις 2 δεν είχε ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν. Δεν απευθύνθηκα υποτιμητικά ούτε σε σένα ούτε σε κανένα άλλο μέλος στο forum. Επομένως, επειδή ούτε σε ξέρω ούτε με ξέρεις, καλύτερα να αποφεύγεις χαρακτηρισμούς.

 

Πολλές φορές διάβασα αυτά που είπες χωρίς να μπορώ να βγάλω νόημα. Ίσως να μπορείς να με βοηθήσεις.

 

Τι ακριβώς εννοείς

α) ότι λέω ψέμματα, ότι τα κολλήματα που αναφέρω δεν τα είδα;

β) ότι "τα παίρνω" από την Apple για να δυσφημώ το ΒΒ;

 

FYI δεν έχω βάλει ούτε ένα theme, ούτε ένα application και τρέχω το τελευταίο firmware, 141.

 

Απλά είμαι κάτοχος ενός, φαινομενικά, υπερκινητού, με το οποίο τελικά μόνο κλήσεις μπορώ να κάνω. Μήπως κάνω κάτι θεμελιώδες λάθος; Έχεις μήπως καμία συμβουλή;

 

 

 

Κάτι θα ξέρεις εσύ :)

 

 

 

Αλλαγή θέματος:

 

Βγήκε FW 148 το έχει δοκιμάσει κανείς; Λέει ότι είναι multilanguage.

κατά 99% φταίει η κάρτα μνήμης. δούλεψέ το 2-3-4 μέρες χωρίς αυτή και δες αν κολλάει.

 

ορίστε το Link για όσους θέλουν rapidshare

 

edit: άκυρο δεν έχει ελληνικά! απ ότι φαίνεται ούτε οι dutch έχουν (όχι μόνο οι east asian). δύο φορές έχω κατεβάσει dutch και τις 2 δεν είχε ελληνικά

σίγουρα δεν έχει γιατί λέει πολύγλωσση?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα δεν έχει γιατί λέει πολύγλωσση?

 

ναι το γράφει στο site!

 

 

παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ! πέρασα την 141 και τώρα όταν πάω να ανοίξω το loader να περάσω κάποιο αρχείο την ώρα που διάβαζει τα applications κολλάει ο explorer των windows. έχω xp.

 

δοκίμασα να κάνω uninstall και να ξαναπεράσω τα os και dm που είχα στο pc αλλά πάλι τα ίδια. έκανα battery pull στην συσκευή και όταν πήγα να κάνω backup μου έβγαλε error

Link to comment
Share on other sites

μλκς τότε είναι οι τύποι. περιμένουμε σαν τι και πώς την ελληνική έκδοση.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

μλκς τότε είναι οι τύποι. περιμένουμε σαν τι και πώς την ελληνική έκδοση.

 

οι dutch δεν πρέπει να έχουν ελληνικά

 

με το Loader.exe δεν μπορω να περάσω τίποτα. κολλάει και σε άλλον υπολογιστή. πως γίνεται να κολλάει ενώ φοράει την επίσημη 141? τι να κάνω? να περιμένω να βγεί καινούργια official απο το dm μήπως διορθώσει τα error?

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι δεν έχει ελληνικά... και ας λέει πολύγλωσση.... :(

 

Χαζομάρα. Η αλήθεια είναι ότι φοβόμουν να το βάλω :O

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Paidia prwth fora grafw sto forum kai bravo gia thn doyleia poy kanete.

exw ena problhma!profanws peiraksa kapoies ry8miseis sto bb kai exw to ekshs problhma..

enw moy emfanizei tis anapanthtes sthn lista me tis klhseis den moy emfanizei pleon oyte tis ekserxomenes oyte tis eiserxomenes..dystyxws aytoi poy exoyn thn vodafone edw einai ligo psiloasxetoi kai den mporesan na to broyn.mporeite na me boh8hsete?eyxaristw para poly!!!:)

 

 

@pavlits

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν... καλώς ήρθες! :)

Σχετικά με το πρόβλημα που έχεις, δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία για μερικά δευτερόλεπτα και μετά να την βάλεις ξανά. Συνήθως, λύνει αρκετά προβλήματα! Αν δεν λυθεί το πρόβλημα, εδώ είμαστε... :)

Link to comment
Share on other sites

Και αν θες γράφε Ελληνικά γιατί είναι κουραστικό.... :)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

με το Loader.exe δεν μπορω να περάσω τίποτα. κολλάει και σε άλλον υπολογιστή. πως γίνεται να κολλάει ενώ φοράει την επίσημη 141? τι να κάνω? να περιμένω να βγεί καινούργια official απο το dm μήπως διορθώσει τα error?

 

το έλυσα τελικά! συγγνώμη για τα συνεχόμενα μηνύματα αλλά επειδή χρειαζόμουν άμεσα λύση ήθελα να φαίνεται σαν νέο μήνυμα στο thread

Link to comment
Share on other sites

Πες μας πώς το έλυσες?? Δώσε μας τα φώτα σου. Μακρυά από μας βέβαια:thanks:.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Πες μας πώς το έλυσες?? Δώσε μας τα φώτα σου. Μακρυά από μας βέβαια:thanks:.

 

παρατήρησα ότι με το dm διάβαζε κανονικά τα applications. προσπάθησα να περάσω την 148 μέσω dm και όχι του Loader. δεν μου έκανε το Install αλλά τα διάβασε όλα μια χαρά. έτρεξα το Loader μετά και όλα οκ. δεν νομίζω να είναι και η πιο ορθόδοξη λύση αλλά δούλεψε

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικές μέρες όλα τα sms που γραφω ελληνικα τα στελνει ??????. Κάπου θα εχει απαντηθει αλλά αν εχει καποιος την καλοσύνη.....
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικές μέρες όλα τα sms που γραφω ελληνικα τα στελνει ??????. Κάπου θα εχει απαντηθει αλλά αν εχει καποιος την καλοσύνη.....

 

Βγάλε την μπαταρία, βγάλε την sim, περίμενε 5' και ξανά-βάλτα και είσαι έτοιμος.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

την είχα δοκιμάσει, σε Hybrid πάντα, και δεν ξετρελάθηκα. η 141 έτρεχε καλύτερα

 

Διορθώνω το προηγούμενο μου πόστ:

Χρησιμοποίησα την official 148 και πραγματικά πιστεύω πώς είναι η 1 σοβαρή προσπάθεια απο την rim, ελάχιστα κολλήματα, πολλά fixes. περιμένω πως και πώς την Multilanguage έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνω το προηγούμενο μου πόστ:

Χρησιμοποίησα την official 148 και πραγματικά πιστεύω πώς είναι η 1 σοβαρή προσπάθεια απο την rim, ελάχιστα κολλήματα, πολλά fixes. περιμένω πως και πώς την Multilanguage έκδοση.

 

Μήπως ξέρεις πότε θα γίνει διαθέσιμη από το desktop manager?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις πότε θα γίνει διαθέσιμη από το desktop manager?

 

άγνωστο φίλε μου. την προηγόυμενη φοράc6 με την 141 έκανε περίπου 3-4 μέρες μετα την dutch release. τώρα πιστεύω οτι θα είναι λίγο περισσότερες. υπομονή και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία, βγάλε την sim, περίμενε 5' και ξανά-βάλτα και είσαι έτοιμος.

 

Καλα εγω χρησιμοποιουσα το quick pull αλλα μαλλον θέλει κανονικό battery pull....Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλα εγω χρησιμοποιουσα το quick pull αλλα μαλλον θέλει κανονικό battery pull....Ευχαριστω

 

Ε μα βέβαια γιατί χρειάζεται να βγάλεις και την sim :)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...