Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Thanks...αλλά για αυτό το link εννοώ πως δεν λειτουργεί σωστά...αν γνωρίζει κάποιος κάποιο εναλλακτικό link θα βοηθούσε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρήκα στο ebay μπαταρίες για storm "High Capacity 1600mah Battery For Blackberry Storm 9500".

 

Ξέρετε αν αξίζει?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

είναι ελάχιστα μεγαλύτερη σε χωρητικότητα. δε νομίζω να έχει διαφορά.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

προφανως πολυς κοσμος κατεβαζει την 141 απο vodafone GR Γιατι 5 φορες μου κολησε το κατεβασμα.
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεία αφού το είπαμε πολλές φορές...

ΔΕΝ χρειάζεται να κατεβάσουμε τίποτα!!

Μπαίνουμε στο desktop manager και κάνουμε από εκεί update.. Και εγώ το έκανα και άλλοι από εδώ μέσα..

Link to comment
Share on other sites

δεν κανει update ετσι, Μου βγαζει το ΒΒ 4.7 Core Applications μονο που τις εχω εγκαταστησει ηδη 2 φορες
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

options/advavced options/sim card γράφει phone number: αλλά είναι κενό.

Πατάω το bb button και επιλέγω edit sim phone number αλλά δεν με αφήνει..

Ξέρει κανείς τι είναι αυτό?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

απ ότι έχω καταλάβει είναι θέμα κάρτας sim! εγώ έχω καρτα together της vodafone Που θεωρητικά είναι πιο εξελιγμένη απο τις απλές sim και με άφησε. σ έναν φίλο μου απο την άλλη με απλή sim του συμβαίνει ότι και σε σενα.
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 10 μέρες με την .141 η γνώμη μου είναι η εξής:

Θετικά:Η διάρκεια ζωής της μπαταρίας και η ταχύτητα στο άνοιγμα photo.Επίσης πιο γρήγορο lock-unlock

Αρνητικά:Απαράδεκτο το ξεκλείδωμα με οποιοδήποτε κουμπί(κλειδώνεις το βάζεις στην τσέπη , κάνεις μια βόλτα το βγάζεις απο την τσέπη και τότε α)μπορεί να έχει καλέσει οποιονδήποτε αριθμό απο τον κατάλογο ή από τις τελευταίες κλήσεις..β)είναι στο inbox/outbox/drafts κλπ...γ)σερφάρει σε όποια σελίδα γουστάρει....σοβαρά τώρα πολύ σπαστικό).Επίσης μερικές φορές η οθόνη κάνει διάφορα κουλά , και τέλος υπάρχει πάλι θέμα με τα sms το οποίο νομίζω ότι στην .131 είχε διορθωθεί.

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

options/advavced options/sim card γράφει phone number: αλλά είναι κενό.

Πατάω το bb button και επιλέγω edit sim phone number αλλά δεν με αφήνει..

Ξέρει κανείς τι είναι αυτό?

ούτε εμένα με αφήνει. μη σε νοιάζει :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρνητικά:Απαράδεκτο το ξεκλείδωμα με οποιοδήποτε κουμπί(κλειδώνεις το βάζεις στην τσέπη , κάνεις μια βόλτα το βγάζεις απο την τσέπη και τότε α)μπορεί να έχει καλέσει οποιονδήποτε αριθμό απο τον κατάλογο ή από τις τελευταίες κλήσεις...

 

Υπάρχουν δωρεάν προγράμματα που το λύνουν αυτό το πρόβλημα.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο το ξεκλείδωμα με οποιοδήποτε κουμπί

 

μπορείς να το αλλάξεις αυτό, είναι κάποια modules αν θές μπόρω να το ψάξω αλλά θα πρέπει να πειράξεις αρχεία του συστήματος που σημαίνει ρίσκο!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δωρεάν προγράμματα που το λύνουν αυτό το πρόβλημα.

 

μπορείς να το αλλάξεις αυτό, είναι κάποια modules αν θές μπόρω να το ψάξω αλλά θα πρέπει να πειράξεις αρχεία του συστήματος που σημαίνει ρίσκο!

 

Το ξέρω απλά μου φαίνεται παράλογο το feature αυτό του os.Δεν θυμάμαι να το έχω συναντήσει ξανά σε κάποια συσκευή...

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω απλά μου φαίνεται παράλογο το feature αυτό του os.Δεν θυμάμαι να το έχω συναντήσει ξανά σε κάποια συσκευή...

 

ναι όντως ποίος ο λόγος άλλωστε του κλειδώματος εάν ανοίγει με το παραμικρό;

Link to comment
Share on other sites

ναι όντως ποίος ο λόγος άλλωστε του κλειδώματος εάν ανοίγει με το παραμικρό;

 

Μάλλον είναι bug. Δεν μοιάζει να είναι λειτουργία αφού πολύ απλά δεν λειτουργεί :lol:

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου αρέσει που το κάνει έτσι.

 

έτσι και αλλιώς είναι πάντα μέσα στο holster.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου αρέσει που το κάνει έτσι.

 

έτσι και αλλιώς είναι πάντα μέσα στο holster.

 

Κι εγώ χρησιμοποιώ πάντα την θήκη αλλά η αλήθεια είναι οτι δεν μου αρέσει αυτή η λειτουργία και αυτό είναι κάτι που θα πρέπει να διορθωθεί στην επόμενη έκδοση.Με την 141 πάντως χαίρομαι την μπαταρία και θεωρώ αυτή την αναβάθμιση πολύ πιο σημαντική από την παράλειψη ξεκλειδώματος της συσκευής μόνο με ένα πλήκτρο. :cool:

Black :knife: Ops
Link to comment
Share on other sites

Kαταφερα σημερα το μεσημερι να μου ενεργοποιησουν την υπηρεσια ΒΒ στην γραμμη μου και μου ηρ8ε κατι σαν μαιλ απο την ΒΒ για το registration(το κλασσικο αιλ φανταζομαι)to to gprs εγινε με κεφαλαια οπως και το 3G και καμια φορα διπλα του μου βγαζει το σημα της ΒΒ.facebook k net κανονικα μπαινει.msn BB IM kai Gtalk Οχι ομως.επισης δεν βρισκω πουθενα το BB maps αν και φαινεται εγκατεστημενο και υπαρχει(options-advanced options-applications).Μεσα στο HRT εμφανιστηκαν τα εξης "αρχεια" :202GR [20200530] , 202GR [20200130] , 202GR [20201030].ΜΕσα στο service book εχει καποιες ρυθμισεις τικαρισμενες αλλα οταν κανω κλικ σε μια (π.χ WAP BrowserConfig [browserConfig] διπλα στο record type το κουμπι που λεει active ειναι γκρι k ανενεργο, το ιδιο συμβαινει με ολες.Στο tcp/ip ΑΡΝ κτλ τα εχω ξετικαρισμενα και χωρις ρυθμισεις.Στο μαιλ συνεχιζει να μου εχει επιλογη για ρυθμιση μονο BB enterprise server.Στο http://mobileemail.vodafone.gr/ συνεχιζει να μου λεει οτι : Cannot create account:

 

This BlackBerry® device is registered with a different carrier.

 

TΩΡΑ η απορια μου και ερωτηση: στην βοντα μου ειπαν οτι εχει ενεργοποιηθει το BIS στην γραμμη μου απο την βοντα και τωρα περιμενουμε να γινει και απο την BB.Ισχυει οντως κατι τετοιο? Και οτι αυτο θα παρει 24 ωρες το πολυ και να περιμενω μεχρι αυριο μεσημερι.(ακομα τπτ btw) Ρωταω και ξαναρωταω :worry:και σας πρηζω γιατι το storm το πηρα μεταχειρα απο εδω το παλικαρι μου ειπε οτι εχει κανει unregister το κινητο βεβαια:confused:,το πηρα με την 131 το αναβα8μισα μεσω του DM στην 141 και απλα ανυσηχω αν εκανα καμια μαλ....:X εγω η απλα πρεπει να περιμενω.Το πασχα πηρε ενα φιλαρακι το curve καινουργιο και απο την στιγμη που πηγαμε σε ενα καταστημα βοντα μεχρι να γινουν ολα περασε ενα τεταρτο και ολα γιναν αυτοματα μονα τους και σε μενα μου εχει ψιλοβγει η ψυχη.το κινητο το πηρα σαββατο και απο την πεμπτη τους ειχα πει να τα ενεργοποιησουν ολα αυτα just in case και ηταν "ναι ναι οκ το καναμε ολα οκ"

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

@nikolis

Εϊναι λογικό και συνήθως κάνει 3 μέρες. Σήμερα βγάλε sim και μπαταρία και στείλε service books. Είναι σίγουρα unregistered το κινητό?

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

έτσι και αλλιώς είναι πάντα μέσα στο holster.

 

Ρε παιδιά εγώ δεν το βάζω καθόλου στη θήκη.

Το έχω συνεχώς έξω γιατί δεν βολεύει.

Έχει σημασία?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου αρέσει που το κάνει έτσι.

 

έτσι και αλλιώς είναι πάντα μέσα στο holster.

 

τότε ποιός ο λόγος να το κλειδώνεις έτσι κι αλλιώς;

 

Ρε παιδιά εγώ δεν το βάζω καθόλου στη θήκη.

Το έχω συνεχώς έξω γιατί δεν βολεύει.

Έχει σημασία?

 

πάρε τουλάχιστον μιά silicon θήκη γιατί γρατζουνιέται εύκολα το storm από πίσω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εδω και κάμποσες μέρες στους 4 λογαριασμούς email που εχω (2 εταιρικούς, gmail & yahoo) παίρνω mail μόνο στον ένα απο τους εταιρικούς...Οι αλλοι τίποτα...Ακόμη και με reset και με αποστολη service book δεν διορθώνεται..Κανείς?
Link to comment
Share on other sites

πάρε τουλάχιστον μιά silicon θήκη γιατί γρατζουνιέται εύκολα το storm από πίσω!

 

Ναι σε αυτό έχεις δίκιο και γιαυτό έχω ήδη παραγγείλει μία δερμάτινη από το ebay αλλά ρωτάω γιατί έχω παρατηρήσει ότι σβήνει μόλις το βάζω στο hostler και έχω διαβάσει ότι έχει κάποια τεχνολογία που εξοικονομεί ενέργεια???

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...