Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ΒΒ σε BIS είναι χρήσιμο.

Θέλω τα mail μου που με βοηθάνε στην σχολή και στη δουλειά(ελαφρώς).

Mobile internet με απίστευτη συμπίεση, τώρα και σε ταχύτητες 3G.

Δε σημαίνει οτι πρέπει το κινητό να μπαίνει σε server.

Αγαπητέ Damokles, το κόλλημα μου την δίνει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ, γιατί το Curve δεν κόλλαγε με την καμία και γιατί όταν θέλω να κάνω κάτι(είτε είναι δουλειά, είτε χαβαλές) ΔΕΝ μπορώ.

Όσο για την κουτσή Μαρία, δεν δίνω δεκάρα. Πολύ απλά γιατί εγώ ξέρω τι είναι BIS/BES, push/pull, internet/browsing και κυρίως καταλαβαίνω τη χρησιμότητα της διασύνδεσης και της επικοινωνίας.

 

On topic: Αν δε βγει αξιοπρεπές FW και εφαρμογές της προκοπής μέχρι το καλοκαίρι (έχω επιδότηση), θα ψάξω αντικαταστάτη. Πάλι σε BlackBerry γιατί το κόλλημα είναι κόλλημα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ΒΒ σε BIS είναι χρήσιμο.

Θέλω τα mail μου που με βοηθάνε στην σχολή και στη δουλειά(ελαφρώς).

Mobile internet με απίστευτη συμπίεση, τώρα και σε ταχύτητες 3G.

Δε σημαίνει οτι πρέπει το κινητό να μπαίνει σε server.

Αγαπητέ Damokles, το κόλλημα μου την δίνει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ, γιατί το Curve δεν κόλλαγε με την καμία και γιατί όταν θέλω να κάνω κάτι(είτε είναι δουλειά, είτε χαβαλές) ΔΕΝ μπορώ.

Όσο για την κουτσή Μαρία, δεν δίνω δεκάρα. Πολύ απλά γιατί εγώ ξέρω τι είναι BIS/BES, push/pull, internet/browsing και κυρίως καταλαβαίνω τη χρησιμότητα της διασύνδεσης και της επικοινωνίας.

 

On topic: Αν δε βγει αξιοπρεπές FW και εφαρμογές της προκοπής μέχρι το καλοκαίρι (έχω επιδότηση), θα ψάξω αντικαταστάτη. Πάλι σε BlackBerry γιατί το κόλλημα είναι κόλλημα.

 

+1 :):):):)

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα ενα βιντεο σημερα με το storm και παω να πατησω αναπαραγωγη και μου γραφει : the media being played is of an unsupported format.:confused: Ελεος εχετε καμια ιδεα για το αν γινετια να αναπαραγει το βιντεο που τραβηξε το ιδιο το storm?
Link to comment
Share on other sites

Εκτός και εαν βγει καμία αναβάθμιση της προκοπης του OS... Alexkass έχεις και το Bold? Είναι καλυτέρο;

 

Πάντως και Storm2 να βγει, προσωπικα θα περιμένω να δοκιμαστεί τουλάχιστον κανά 6μηνο. Τέρμα η RIM για μένα... εαν είναι να χρησιμποιεί το όνομά της και να με μεταχειρίζεται ως πειραματόζωο... ε προτίμω την πεπατημένη... (iphone 3g, htc κλπ)

άντε και καλό μας πάσχα και ήθε να αναστήθει και το Storm...

απλά το bold έχει σοβαρή αναμονή και δεν μου έχει χαλάσει. πάω για το 3ο storm :(

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

απλά το bold έχει σοβαρή αναμονή και δεν μου έχει χαλάσει. πάω για το 3ο storm :(

 

καλημέρα και Χριστός Ανέστη

Ειχα βαλει το storm για να φορτίσει την νύχτα και το πρωί

δεν ανοίγει ,ανάβει το κοκκινο λαμβακι για ενα λεπτο ,κανει μια προσπαθεια

να ανοιξει αλλα μετα τιποτα

εχει κανεις καμοια ιδεα ?

ΥΓ η μπαταρια ειναι φορτισμενη

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι φόρτισε;

Θεωρώντας οτι έκανες blackberry pull, πέρνα ξανά το firmware μέσω υπολογιστή.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια βγαζει τα αναμενωμενα volt

προσπαθησα να περασω το firmware αλλα μου βγαζει fatal error

και χωρις jvl

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έχεις;;; την .113; περνά την .100 και μετά βάζεις την .113.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Τι άλλους χάρτες μπορεί να πάρει το storm πάνω για navigation;
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και Χριστός Ανέστη

Ειχα βαλει το storm για να φορτίσει την νύχτα και το πρωί

δεν ανοίγει ,ανάβει το κοκκινο λαμβακι για ενα λεπτο ,κανει μια προσπαθεια

να ανοιξει αλλα μετα τιποτα

εχει κανεις καμοια ιδεα ?

ΥΓ η μπαταρια ειναι φορτισμενη

 

Ευχαριστω

χάλασε. το έπαθα και εγώ 2 φόρες και μου το έχουν αλλάξει 2 φορές.

 

join the club. ελπίζω να είχες πάρει backup.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν παίζει youtube videos... :(

 

Δηλαδή αυτό εδώ δεν παίζει...?

http://*****berry.com/youtube-client-blackberry-storm

Link to comment
Share on other sites

χάλασε. το έπαθα και εγώ 2 φόρες και μου το έχουν αλλάξει 2 φορές.

 

join the club. ελπίζω να είχες πάρει backup.

 

 

Βρήκα αυτές τις οδηγίες για επαναφορά λογισμικού σε χαλασμένα BB..

http://*****berry.com/blackberry-101-lecture-12-how-reload-operating-system-nuked-blackberry

Ελπίζω να δουλέψει για όποιον του χάλασε και δεν μπορεί να το επιστρέψει για αντικατάσταση..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την .131...

είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα. "Ξεκινάω" πάντως με 29+ ΜΒ μνήμη και "μου φαινεται" ότι η εναλλαγή portrait/ landscape είναι πιο γρήγορη (είχα την .114 hybrid) :D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την .131...

είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα. "Ξεκινάω" πάντως με 29+ ΜΒ μνήμη και "μου φαινεται" ότι η εναλλαγή portrait/ landscape είναι πιο γρήγορη (είχα την .114 hybrid) :D

 

Και εγω τωρα την περασα. Διαφορα μεχρι τωρα δεν εχω δει εκτος απο τα ΜΒ. Και οτι εχει ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Είμαι και εγώ ένας από τους απογοητευμένους χρήστες του Storm. Μερικές γρήγορες ερωτήσεις:

 

1) Ξέρει κανείς να με ενημερώσει πότε περίπου να περιμένουμε κάποιο update για το OS του Storm, επίσιμο και αξιόπιστο? Δεν του έχω περάσει ακόμη κάποιο Update γιατί από ότι διαβάζω δεν γίνεται και κάτι...

2) Έχω δοκιμάσει BB maps & Google maps αλλά δεν έχω βρει σε κανένα φωνητικές οδηγίες και στο Google maps δεν έχω βρει ρύθμιση για να μην σου σβήνει η οθόνη όταν έχεις ενεργό το GPS.

3) Όταν βάζεις μια διαδρομή ΑΠΟ-ΠΡΟΣ σας παίζει σωστά? Κάνει και re-routing πχ όταν πάρεις λάθος δρόμο?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εδώ και κάποια ώρα έχω την 113, σαν πρώτη εντύπωση βλέπω κάμποσα ΜΒ ελεύθερα, σύν του ότι το κλείδωμα/ξεκλείδωμα ειδικά το δεύτερο γίνεται πλέον πιό γρήγορα. Επίσης η κάμερα φαίνεται πιό γρήγορη. Αξιζει τον κόπο λοιπόν..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα για να αλλαξει η ''μονοτονια'' των OS και των ''προβληματων'' του Storm ηθελα να ρωτησω εαν αλλαξω Notebook & παρω καινουργιο με Win VISTA (εχω τωρα ΧP SP2) θα αναγνωριζει τo ΒΒ 9500 ευκολα μεσω του Desktop Manager 4.7 ?? Exω ακουσει διαφορα προβληματα με τα Win Vista. Ολα τα καινουργια Notebooks εχουν Vista εγκατεστημενα . Eπισης πειτε μου εαν το εχετε συνdeσει σε NETBOOK
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Εγω με (s)vista και Desktop Manager 4.7 ειμαι ΜΙΑ ΧΑΡΑ. Ολα ειναι οκ, και δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι σημερα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Είμαι και εγώ ένας από τους απογοητευμένους χρήστες του Storm. Μερικές γρήγορες ερωτήσεις:

 

1) Ξέρει κανείς να με ενημερώσει πότε περίπου να περιμένουμε κάποιο update για το OS του Storm, επίσιμο και αξιόπιστο? Δεν του έχω περάσει ακόμη κάποιο Update γιατί από ότι διαβάζω δεν γίνεται και κάτι...

2) Έχω δοκιμάσει BB maps & Google maps αλλά δεν έχω βρει σε κανένα φωνητικές οδηγίες και στο Google maps δεν έχω βρει ρύθμιση για να μην σου σβήνει η οθόνη όταν έχεις ενεργό το GPS.

3) Όταν βάζεις μια διαδρομή ΑΠΟ-ΠΡΟΣ σας παίζει σωστά? Κάνει και re-routing πχ όταν πάρεις λάθος δρόμο?

 

Ευχαριστώ

1. Only RIM knows...

2. Δεν γνωρίζω

3. Το google maps ΔΕΝ είναι turn by turn πρόγραμμα. Απλά σου λέω ότι από εδώ μέχρι εκεί πας με αυτό τον τρόπο. Εαν εσυ πάς ανάποδα απλά βλέπεις να απομακρύνεσαι από την κύρια διαδρομή. (έχω την εντύπωση ότι) Πρέπει να ξαναβάλεις από "εδω έως εκεί..."

Για το storm έχει βγάλει η Garmin TbT Πρόγραμμα εαν θυμάμαι καλά περίπου 79ευρώ (ή $).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...