Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι ένα τηλέφωνο που "στρώνει" και το στρώνεις κι εσύ. Τώρα την χρήση εσύ την ξέρεις. Εμένα με το τελευταίο os (.113) έχει να κολλήσει πάνω από 2 εβδομάδες. Αλλά άλλη χρήση. Και φυσικά προσέχω να μην κολλήσει. Βγάζω άχρηστες εφαρμογές, το κλείνω το βράδυ, κτλ.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για ότι και να θές ένα κινητό (στην δικιά μου περίπτωση λίγο απο όλα) δεν δικαιολογείται να χρειάζεται να βγάζεις μπαταρίες κάθε τρείς και λίγο, να μην τρέχουν προγράμματα και άλλα τέτοια... :(

Απλά προσπαθώ να καταλάβω πόσο επηρεάζουν την καθημερηνότητα του καθένα ακόμα και αν δεν κάνουμε όλοι την ίδια χρήση..

 

iPhone ή HTC HD ή περίμενε να βελτιώσουν το OS του STORM ή περίμενε για STORM2 :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 1.13 και πολλή χρήση (κυρίως τηλεφωνήματα και μηνύματα) και δεν μου κολλάει Κ-Α-Θ-Ο-Λ-Ο-Υ. Ούτε μια φορά εδώ και 2 εβδομάδες. Ανοικτό τα βράδια. Επίσης, είναι αρκετά γρήγορο
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες..! Λοιπόν είμαι στα πρόθυρα να πάρω και εγώ το Storm αλλά μετά από πολύ διάβασμα (διάβασα και τις 61 σελίδες του φόρουμ χθές...), φοβάμαι λίγο με τα όσα έχουν υποθεί για κολλήματα και διάφορα άλλα... Αξίζει τελικά το κινητό ή είναι το "πειραματόζωο" της RIM σε αυτήν την κατηγορία...????

Οι πιό παλιοί τί έχετε να πείτε για την συμβίωση μετά από ένα και κάτι μήνα...??

 

Εγω εδω και ενα μηνα με την 113 δεν εχω κολληματα, το μονο μου παραπονο ειναι το αργο lock/unlock που σπαει λιγο τα νευρα και το auto rotation που δεν απενεργοποιειται..Αλλα περιμενω αναβαθμιση η καποιο καλο app..Κατα τα άλλα θεωρω οτι ειναι κορυφαια συσκευη. Πολυ καλο τηλεφωνο αρχικα, σουπερ αποδοση μουσικης, καλη καμερα, ακομη και το βιντεο ειναι καλο, καταπληκτικη οθονη, το sure press είναι οτι καλυτερο. Επισης χαμηλό SAR (αλλο ενα +). Μπαταρια μίαμισης μέρας αλλα ερχόμενος απο Ν95, INNOV8 κλπ, έχω συνηθίσει πλέον, δέν μου κάνει αίσθηση..Αλλα το ΒΒ είναι ιδιαίτερη συσκευή, έχει την δικια της λογική σε πολλά θεματα και θέλει συνήθεια, στην πορεία όμως θα δείς οτι είναι σούπερ. Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο τηλεφωνο αρχικα,

σουπερ αποδοση μουσικης, καλη καμερα, ακομη και το

βιντεο ειναι καλο, καταπληκτικη οθονη, το sure press είναι οτι καλυτερο. Επισης χαμηλό SAR (αλλο ενα +).

Μπαταρια μίαμισης μέρας αλλα ερχόμενος απο Ν95, INNOV8 κλπ, έχω συνηθίσει πλέον, δέν μου κάνει αίσθηση..

Αλλα το ΒΒ είναι ιδιαίτερη συσκευή, έχει την δικια της λογική σε πολλά θεματα και θέλει συνήθεια, στην πορεία όμως θα δείς οτι είναι σούπερ. Ελπίζω να σε βοήθησα.

1. Έχει μακράν την καλύτερη "ακουστική" από οποιοδήποτε τηλ. είχα μέχρι τώρα

2. Κάμερα. Θα διαφωνήσω. Τα flash είναι τραγικό (πάααρα πολύ δυνατό), η ποιότητα των χρωμάτων μέτρια, και... μέχρι να κάνει lock.. σφύρα ψιλά και αγνάντευε. Οκ για κινητό μιλάμε, αλλά έχω δει και κάμερα από Νοκια, Sony-Ericson κλπ που απλά δεν παίζονται (για κινητό)

3. Μπαταρία 1 +1/2 μέρα οριακά (αλλά πάντα εξαρτάται από τη χρήση, πχ έαν ακούς μουσική, έχεις bluetooth, browsing εεε και βάλεις και google maps μην περιμένεις πολλά... πόσο μάλλον εαν έχει unlimited plan και ακούς ράδιο -audiostreaming-)

4. Βίντεο πολύ καλο

5. SAR πολύ χαμηλό (σχεδόν το 1/3 από το HTC Diamond που έχω)

6. Όντως έχει τη δικήτου λογική και πιστεύω ότι χρειάζεσαι extra προγράμματα να αγοράσεις (εξαρτάται και από της αναγκές σου)

- Εαν θες περισσότερη βοήθεια, σκέψου πως είναι μια τυπική ημέρα με το κινητό σου και τι θέλεις να κάνεις με αυτό. Επίσης τι θα ήθελες να κάνει αυτό. Πες μας και ίσως μπορέσουμε να βοηθήσουμε :)

Link to comment
Share on other sites

sorry για κατι ερωτηματικα που ποσταρα απο το στορμ μου αλλα δεν ηξερα πια ρυθμιση πρεπει να φτιαξω ,θα το τσεκαρω.Αυτο που ειπα λοιπον ειναι οτι εμενα χτες δεν λαμβανε μυνηματα sms και οταν ειχε εισερχομενη κληση ασπριζε η οθονη και δεν μπορουσα να δω ποιος με καλεί.Οταν απαντουσα εμφανιζοταν κανονικα το νουμερο.Εν ολίγης χρειαστηκε τραβηγμα μπαταριας.

οσον αφορα την αργη ανταποκριση του κλειδώματος και τις περιεργες ανταποκρισεις το accelarator εχω και εγω θεματακι.

Αναμενουμε αναβαθμιση.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

το βίντεο είναι άριστο για την κάμερά του.

 

βγήκε η .122 αλλά ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

τλκ εχω bis ενεργοποιημενο σιγουρα.ξερει ομως καποιος τι μπωρει να φταει που αυτο δεν δουλευει παντα?ας πουμε στον browser κανει request αλλα βλεπω οτι δεν φορτωνει ποτε.ουτε εμφνιζονται τα βελακια επανω που θα επρεπε δλδ οτι κανει upload kai download...

 

 

Koof το τακτοποίησες το θέμα; Καλό θα ήταν να τσεκάρεις τι λέει το Service Status στο Manage connections. Μήπως δεν έχεις κατι σωστά στο Mobile Network Options;

Αν το διόρθωσες πες τι έκανες και τι έφταιγε.

PIN: 20D9CF1C STORM

 

There are no frontiers

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά βοηθάτε αρκετά!! :happy:

Μία άλλη ερώτηση...

Στα Windows Mobile όταν συνδέω το κινητό στο PC πέρνει Internet απο το PC μέσω USB..

Γίνεται κάτι παρόμοιο και στα BB?? Το λέω για να μην ξοδεύει mb απο το BIS αν χρειαστεί να ενημερώσεις διάφορα από την στιγμή που δεν έχει και wifi...

Ευχαριστώ και πάλι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Οφείλω να ομολογήσω πως έχοντας και πρότερη εμπειρία απο το iPhone 2g μέχρι στιγμής τις λίγες αυτές ημέρες το Storm με έχει εντυπωσιάσει και αισθάνομαι πως θα με καλύψει σε πολύ μεγάλο βαθμό αν όχι απόλυτα.

 

Μια ερώτηση για το MiniMoni

 

Μου βγάζει πάνω δυο πεδία

 

Today

This Period

Αν κατάλαβα καλά είναι η κίνηση που έχω προς τα έξω πχ 19kb

 

Απο κάτω μου έχει κάποια άλλα πεδία με στοιχεία κίνησης in/out έναν κύκλο κάποιων sec που μετρά και τον Carrier που έχω(Voda)

 

Εκεί έχει τιμές αρκετά μεγάλες σε KB ?

 

Τι είναι αυτό η κίνηση που έχω με την κυψέλη ξέχωρα του Data?

Link to comment
Share on other sites

Al3xis, νομίζω πως είναι σωστή αγορά εφόσον είσαι διατεθειμένος να ξοδέψεις λίγο χρόνο για να συνηθίσεις την διαφορετική φιλοσοφία λειτουργίας αλλά πίστεψέ με το συνηθίζεις γρήγορα και περα από κάποια μικροκολλήματα μέχρι να βάλω την 113 δεν αντιμετώπισα ουσιαστικό θέμα. Θέλω να πιστεύω ότι οι επερχόμενες εκδόσεις OS θα καλύψουν στο μεγαλύτερο βαθμό τα όποια παράπονα έχουμε από το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Αν δεν θες να έχεις μια συσκευή που να καλύπτει μόνο την διασκέδασή σου τότε πάρε το storm, αν θες όμως να χαζεύεις με τις ώρες στο Internet και να βλέπεις όλα τα youtube videos δεν θα στο συνιστούσα. Επομένως, μιλάμε για μια συσκευή που περισσότερο θα καλύψει επαγγελματικές απαιτήσεις και θα σου προσφέρει μερικά χρήσιμα app αλλά θα πρέπει να τη φορτίζεις συχνά κι όχι κάθε 4 μέρες. Με τη μικρ'η μου εμπειρία θα έλεγα πως είναι ένα εργαλείο με μεγάλες δυνατότητες.

PIN: 20D9CF1C STORM

 

There are no frontiers

Link to comment
Share on other sites

Θελει καποιος να μου στειλει το λινκ για την 122?

να τη περασω αν ειναι το βραδυ

 

δε με απασχολει νομιζω τοσο αν θα εχει ελληνικα

διαβασαμε κανα σχολιο αν φτιαχνει τιποτα?

:X
Link to comment
Share on other sites

Al3xis, νομίζω πως είναι σωστή αγορά εφόσον είσαι διατεθειμένος να ξοδέψεις λίγο χρόνο για να συνηθίσεις την διαφορετική φιλοσοφία λειτουργίας αλλά πίστεψέ με το συνηθίζεις γρήγορα και περα από κάποια μικροκολλήματα μέχρι να βάλω την 113 δεν αντιμετώπισα ουσιαστικό θέμα. Θέλω να πιστεύω ότι οι επερχόμενες εκδόσεις OS θα καλύψουν στο μεγαλύτερο βαθμό τα όποια παράπονα έχουμε από το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Αν δεν θες να έχεις μια συσκευή που να καλύπτει μόνο την διασκέδασή σου τότε πάρε το storm, αν θες όμως να χαζεύεις με τις ώρες στο Internet και να βλέπεις όλα τα youtube videos δεν θα στο συνιστούσα. Επομένως, μιλάμε για μια συσκευή που περισσότερο θα καλύψει επαγγελματικές απαιτήσεις και θα σου προσφέρει μερικά χρήσιμα app αλλά θα πρέπει να τη φορτίζεις συχνά κι όχι κάθε 4 μέρες. Με τη μικρ'η μου εμπειρία θα έλεγα πως είναι ένα εργαλείο με μεγάλες δυνατότητες.

 

Ευχαριστώ πολύ Dimious με κάλυψες! Το σημαντικότερο είναι να μπορείς να κάνεις την δουλειά σου όπως είπες εκτός απο youtube και τα σχετικά..

Πάντως το θέμα της μπαταρίας για εμένα δεν είναι σημαντικό.. Και τα Windows Mobile κινητά καίνε οπότε μιά φορά την μέρα να το φορτίζεις δεν είναι τόσο πρόβλημα..

Αν το βρώ σε καλή τιμή θα το πάρω μάλλον.. :D

 

Θελει καποιος να μου στειλει το λινκ για την 122?

να τη περασω αν ειναι το βραδυ

 

δε με απασχολει νομιζω τοσο αν θα εχει ελληνικα

διαβασαμε κανα σχολιο αν φτιαχνει τιποτα?

 

το βίντεο είναι άριστο για την κάμερά του.

 

βγήκε η .122 αλλά ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

 

το είχε δώσει πιό πριν ο Alexkass..

Link to comment
Share on other sites

εκδόσεις αυτού του τύπου δεν γράφουν ελληνικά αλλά διαβάζουν.

 

δεν τις συνιστώ. σε λίγες μέρες θα έχει βγει και η παγκόσμιο (όχι ασιατική) έκδοση :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

ειχα αποφασισει να μην την βαλω την 113 αλλα βλεπω οτι τελικα την εχουν πολλοι χωρις πολλα προβληματα
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

πάντα να βάζετε επόμενες εκδόσεις λύνουν δεκάδες πράγματα και δεν χαλούν σχεδόν ποτέ τίπότα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

καλη συνεχεια σε ολους με το storm εγω καταφερα να το ανταλαξω με ενα iphone 3g 16gb .και κατι αλλο βαρεθηκα τοσες μερες να βλεπω πολλους να λετε οτι το στορμ ειναι ενα φοβερο κινητο και ειναι για αυτουσ που ξερουν να χειροζονται κινητα και ειναι καθαρα μια επαγγελματικη συσκευη.η δικια μ η γνωμη ειναι οτι η blackberry αυτη τη φορα προσπαθησε να βγαλει μια συσκευη για να πιασει οχι μονο επαγγελματιες αλλα και υπολοιπο κοινο.και ειμαι σιγουρος πως ετσι ειναι.και το ξερετε.και οσον αφορα αυτο απετυχε παταγοδος.η συσκευη σαν 'συσκευη' πεταει.το λογισμικο της ομως ειναι τοι χειροτερο εχει κυκλοφορησει πιστευω.λες και η RIM εκανε προσπαθεια για να φτιαξει ενα τετοιο λογισμικο με τοσα bugs toso kolimata τοσες σημαντικες ελειψεις(και δεν εννοω το wi-fi.οπως ειπε και ενα φιλος τι να κανεις μια ferari με κινητηρα απο smartaki.οποτε μεχρι η RIM να βγαλει ενα σωστο λογισμικο που θα υο βγαλει αλλα εχει αργησει πολυ το κινιτο ειναι σκετη αποτυχια.οσο καλα και αν εχει δεν δικαιολογουν ολα τα υπολοιπα.:)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλά έκανες και πήρες iphone γιατί απλούστατα το blackberry δεν ήξερες να το δουλέψεις. Όταν λες ότι είχε χάλια λογισμικό με άπειρα κολλήματα... Εγώ επιμένω.

Είμαι στην 1.13 και με πολλή χρήση δεν έχω κανένα κόλλημα. Μόνη ένσταση το αργό lock/unlock

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου από τον εαυτό σου σε βγάζεις στατιστική, είσαι "μονάδα":)

 

Ξέροντας από πολλούς γνωστούς με Storm η πικρή αλήθεια είναι ότι bugs και κολλήματα είναι η τραγική πραγματικότητα. Το γεγονός αυτό είναι πολύ πιο ατυχές για το Storm που θέλει τον τίτλο του επαγγελματικού κινητού.

 

Άλλωστε ότι η συσκευή θέλει βελτίωση το αναγνώρισε κι η ίδια η RIM και βγάζει επόμενη έκδοση σε λίγο.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλά έκανες και πήρες iphone γιατί απλούστατα το blackberry δεν ήξερες να το δουλέψεις. Όταν λες ότι είχε χάλια λογισμικό με άπειρα κολλήματα... Εγώ επιμένω.

Είμαι στην 1.13 και με πολλή χρήση δεν έχω κανένα κόλλημα. Μόνη ένσταση το αργό lock/unlock

 

Σωστός...Πολύ λίγα τα κολλήματα με την 1.13.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ΔΕΝ έχει κολλήματα μην τρελαθούμε με την .113.

 

απλά αργό κλείδωμα. αν μάλιστα δεν το κλειδώνεις αλλά το βάζεις σε holster τότε καλύτερα. :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...