Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα το πω απλα και λιτα

 

το πηρανε η καθε βλαχα που ηθελε κινητο αφης και νομιζε οτι πηρε κινητο σα το αι φον. Ε οχι κουκλα μου... ΟΧΙ

 

ξερεις τι ειναι να βλεπεις 70αρηδες με στορμ και τυπισσες που δε ξερουν να αναβουν καφετιερα με το στορμ ? Ε οχι . Και βλεπω πολλους τετοιους καθε μερα λογω της δουλειας. Και οταν ρωταω "ποιος σας το πουλησε αυτο το πραγμα" ? ολοι λενε εεεεε εγω το θελα. Αλλα μετα ζητανε αλλαγη συσκευης.

 

Ε οχι.

 

το ββ ειναι ββ

 

και η τιμη ανεβηκε γιατι απλα επειδη ειναι αποκλειστικη της Βοντα την ειχε σε τιμη γνωριμιας. Και καλως ανεβηκε. Για να το παιρνει οποιος θελει ββ και οχι ενα απλο τηλεφωνο αφης. Αλλιως ας παρει 5800 ρε παιδια...

 

Το τηλεφωνο δεν ειναι πατατα... Θελει σοβαρη διορθωση στο λογισμικο του οκ αλλα ειναι ΒΒ και ειναι ΣΥΣΚΕΥΗ και οχι παιχνιδι.

 

Αυτα. Δεν αντεχα αλλο ομως

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιάννη, έχεις δίκιο...λόγω των γνώσεών μου στα κινητά (σαν hobby μόνο) πολλόι φίλοι και γνωστοί έρχονται κα μου λένε να τους αγοράσω ένα Blackberry και μάλιστα το Storm.....μόλις όμως τους εξηγώ - έχω βαρεθεί να τα λέω - τί είναι το ΒΒ και για ποιό λόγο το θέλουν, καταλαβαίνουν πώς δεν τους κάνει. Η διαφήσιση είναι μεγάλο πράγμα....Εδώ στη Ελλάδα δεν έχουμε μπεί ακόμα στο σκεφτικό και γιατί θέλουμε ΒΒ, ενώ αντιθέτως στην Αμερική βλέπεις τσουρμο κορίτσια του σχολέιου 14 ετών περίπου και οι πιό πολλές έχουν ΒΒ Bold 9000 !!!
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω οτι ειναι καλο τηλεφωνο αρκει να μην ζηταμε να κανει τα παντα τελεια. Πολυ λιγα τηλεφωνα κανουν τα παντα ''τελεια'' ... και ας κοστιζουν οσο 1 καλο Notebook. (Π.χ. Omnia HD, HTC Touch HD, κλπ)
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

θα το πω απλα και λιτα

Το τηλεφωνο δεν ειναι πατατα... Θελει σοβαρη διορθωση στο λογισμικο του οκ αλλα ειναι ΒΒ και ειναι ΣΥΣΚΕΥΗ και οχι παιχνιδι.

Αυτα. Δεν αντεχα αλλο ομως

 

Αυτό το τελευταίο τα λέει όλα... Μάλιστα: θέλει πολυύ σοβαρή διόρθωση. Εαν δεις και τα προηγούμενα (μου και μη) post... ορισμένα πράγματα δε παλεύονται. Είμαι ημιεπαγγελματίας και ναι... είναι κορυφαίο. Από την άλλη ΠΟΛΛΕΣ φορές μου βγάζει... τον κακό εαυτό μου... το ποιό: είμαι στο phone πατάω contacts και αλλαγή γλώσσας.. εε το enter κολλάει και παίρνει αυτόματα τον πρώτο αρίθμο... τες πα μη σχολίασουμε και άλλα.

 

Και θα συμφωνήσω στην πατάτα όχι σαν ΒΒ αλλά γιατί η RIM βγάζει ένα τέτοιο προϊον με ανύπαρκτο (κατά την άποψη μου) λογισμικό... Τη να κάνω την Ferrari (προτιμώ μηχανές aka Hayabusa) εαν κάθε 100km (κάθε μέρα) πρέπει να σταματάω να σβήνω τη μηχανή και να περιμένω να κρυώσει; (δηλ. battery pull) ?

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω οτι ειναι καλο τηλεφωνο αρκει να μην ζηταμε να κανει τα παντα τελεια. Πολυ λιγα τηλεφωνα κανουν τα παντα ''τελεια'' ... και ας κοστιζουν οσο 1 καλο Notebook. (Π.χ. Omnia HD, HTC Touch HD, κλπ)

 

Μετά τα WM δε θα άλλαζα το BB με τίποτα (οκ ίσως με το HT HD... :D ) όμως γιατί η RIM προσπαθει΄να ανακαλύψει τον τροχό... δεν είμαι υπερ της αντιγραφής όμως ορισμένα πράγματα είναι πλέον Μust. ΝΑΙ για πολλοστή φορά εννοώ το αναθεματισμένο το snooze. Ζούμε στην επόχη του GTD. !!!!

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου (το εχω 2-3 εβδομαδες) εχω κανει battery pull μονο 2 φορες...

 

υπαρχει περιπτωση αμεσα να βγει καινουργιο επισημο firmware update απο ΒΒ ?

 

συνεχομενα μηνυματα,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ CHATROOM

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

στο USA εχουν Blackberry & messnger type phones εδω και πολλα χρονια ...

 

παντως με χαροποιει το γεγονος οτι ολοι μας εδω ξερουμε γιατι το εχουμε

και σε ολους σπανε τα νευρα μας με τα bugs του αλλα ολοι μας το αγαπαμε και το ξερουμε.

 

Απο την 107 της μαμας μεχρι τωρα την 113 αλλαξανε πολλα και ειναι θετικο.

Οποτε θελω να πιστευω οτι οσο περναει ο καιρος θα φτιαξουνε και τα υπολοιπα.

 

Η βοντα μεχρι στιγμης εχει δεχτει απειρα complaints για τη συσκευη οχι απο χαζοτυπισσες που ηθελαν συσκευη αφης αλλα απο ανθρωπους που ηξεραν τι συσκευη αγορασαν και ηδη σας λεω εκ των εσω οτι εχει στειλει feedback στη RIM.

 

 

το να βγαζεις τη μπαταρια ειναι εξωφρενικο δε το συζηταω, τα κολληματα που τρωει επισης, το πληκτρολογιο κολλαει , το αξελερομετρο εμενα τουλαχιστον μου κανει διαφορα μυστηρια λες και ειναι δαιμονισμενο αλλα το εχω γιατι εχω ββ εδω και ενα χρονο και ξερω οτι χωρις ββ δε ζω. Ολες οι αλλες συσκευες ειναι απλα παιχνιδια.

 

Για αυτο και στην αμερικη ολοι ξερουνε τι εργαλειο ειναι και το εχουνε.

 

Οι παππουδες , τα φασιον βικτιμς και οι μπιμπος λοιπον που δε ξερουν καν πως κλεινει η συσκευη και λενε "ειναι χαλασμενη!" καλα να παθουνε

:X
Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου (το εχω 2-3 εβδομαδες) εχω κανει battery pull μονο 2 φορες...

 

Παρατήρησε τα επίπεδα μνήμης που έχεις διαθέσιμα. Δεν λέω ότι το ΒΒ δεν παίχει με χαμηλή μνήμη. Όταν όμως έχεις περισσότερη παίζει πολύ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

ρωταω γιατι θα 113 * 114 που κυκλοφορουν εχουν ψιλοπροβληματα και τα φοβαμαι

 

ειχε 8310 curve για 1 χρονο . Oταν πηρα την ''καταιγιδα'' περιμενα πιο πολλα ''προβληματα'' γιατι ειχε διαβασει πολλα στα Forums. Εχω φορτωσει καποιες χρησιμες & διασκεδαστικες εφαρμογες και ειμαι super. Θα ημουν πολυ πιο super εαν βελτιωθουν καποια προγματα. Σιγουρα θα γινει αυτο αλλα ποτε....

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

όχι ρε παιδιά... διαβάστε πιο πίσω σελίδες. δεν γίνεται αυτό κάθε φορά.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

θα το πω απλα και λιτα

 

το πηρανε η καθε βλαχα που ηθελε κινητο αφης και νομιζε οτι πηρε κινητο σα το αι φον. Ε οχι κουκλα μου... ΟΧΙ

 

ξερεις τι ειναι να βλεπεις 70αρηδες με στορμ και τυπισσες που δε ξερουν να αναβουν καφετιερα με το στορμ ? Ε οχι . Και βλεπω πολλους τετοιους καθε μερα λογω της δουλειας. Και οταν ρωταω "ποιος σας το πουλησε αυτο το πραγμα" ? ολοι λενε εεεεε εγω το θελα. Αλλα μετα ζητανε αλλαγη συσκευης.

 

Ε οχι.

 

το ββ ειναι ββ

 

και η τιμη ανεβηκε γιατι απλα επειδη ειναι αποκλειστικη της Βοντα την ειχε σε τιμη γνωριμιας. Και καλως ανεβηκε. Για να το παιρνει οποιος θελει ββ και οχι ενα απλο τηλεφωνο αφης. Αλλιως ας παρει 5800 ρε παιδια...

 

Το τηλεφωνο δεν ειναι πατατα... Θελει σοβαρη διορθωση στο λογισμικο του οκ αλλα ειναι ΒΒ και ειναι ΣΥΣΚΕΥΗ και οχι παιχνιδι.

 

Αυτα. Δεν αντεχα αλλο ομως

 

 

 

+1000:!:

Πες τα ρε mplip...

PIN: 20D9CF1C STORM

 

There are no frontiers

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε χμ είναι EastAsia... θα έρθει και η δικιά μας

http://*****berry.com/os-4-7-0-122-gets-official-blackberry-storm-9500

 

Δεν λειτουργεί το link.

PIN: 20D9CF1C STORM

 

There are no frontiers

Link to comment
Share on other sites

Εχετε το νου σας......!!!! Ερχεται το νέο Storm 2 με WiFi και ''νέα τεχνολογία'' οθόνης, όπως ανακοινώσαν τα γνωστά ξένα foroums. Ασφαλώς θα έχει και νέο λογισμικό !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί το link.

πηγαινε στο κρακberry.com (το κρακ με ξένους χαρακτήρες) και θα το βρείς. Δεν ξέρω όμως εαν αυτή η έκδοση κάνει για μας, διότι λέει eastasia. Εαν κάποιος γνωρίζει ας μας διαωτίσει

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ότι δεν θα παίζει δεν θα παίζει αλλά έτσι για να πάρουμε μια ιδέα...

Έχει συζητηθεί η λειτουργία της πουθενά; Να δούμε τι λένε και οι φίλοι μας από την Ασία.

PIN: 20D9CF1C STORM

 

There are no frontiers

Link to comment
Share on other sites

''ασχετη'' ερωτηση. Τι ειδος video μπορω να μεταφερω στο storm ? Προσπαθησα να βαλω μεσω WMP & Itunes αλλα δεν τα δεχεται.... Δεν θα πρεπε να κανει immediate conversion το Blackberry Desktop Software ?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

παίζει σχεδόν όλα τα βίντεο.

 

3gp είναι καλύτερα ή έστω mov.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες..! Λοιπόν είμαι στα πρόθυρα να πάρω και εγώ το Storm αλλά μετά από πολύ διάβασμα (διάβασα και τις 61 σελίδες του φόρουμ χθές...), φοβάμαι λίγο με τα όσα έχουν υποθεί για κολλήματα και διάφορα άλλα... Αξίζει τελικά το κινητό ή είναι το "πειραματόζωο" της RIM σε αυτήν την κατηγορία...????

Οι πιό παλιοί τί έχετε να πείτε για την συμβίωση μετά από ένα και κάτι μήνα...??

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες..! Λοιπόν είμαι στα πρόθυρα να πάρω και εγώ το Storm αλλά μετά από πολύ διάβασμα (διάβασα και τις 61 σελίδες του φόρουμ χθές...), φοβάμαι λίγο με τα όσα έχουν υποθεί για κολλήματα και διάφορα άλλα... Αξίζει τελικά το κινητό ή είναι το "πειραματόζωο" της RIM σε αυτήν την κατηγορία...????

Οι πιό παλιοί τί έχετε να πείτε για την συμβίωση μετά από ένα και κάτι μήνα...??

 

Τότε σύμφωνα και με τις 61 σελίδες ;) το ζήτημα είναι τι θές. Θες Multimedia συσκευή, επαγγελματική συσκευή, Blackberry, iphone;

Link to comment
Share on other sites

Για ότι και να θές ένα κινητό (στην δικιά μου περίπτωση λίγο απο όλα) δεν δικαιολογείται να χρειάζεται να βγάζεις μπαταρίες κάθε τρείς και λίγο, να μην τρέχουν προγράμματα και άλλα τέτοια... :(

Απλά προσπαθώ να καταλάβω πόσο επηρεάζουν την καθημερηνότητα του καθένα ακόμα και αν δεν κάνουμε όλοι την ίδια χρήση..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...