Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS


overflow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο what's up είναι ενεργό το web; Κάποτε που είχα κοσμοτέ θυμάμαι πως απαιτούσε διαφορετική ενεργοποίηση για το wap και διαφορετική για το web.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση και δεν ξέρω αν υπάρχει σχετικό θέμα.

Ξέρει κανεις αν υπάρχει δυνατότητα στην Ελλάδα απ'ευθείας επικοινωνίας με σέρβις ή με καποιο τμημα για αποριες και προβληματα συσκευών blackberry?

Η μόνο μέσω των εταιρειών κινητης?

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία χώρα δεν προσφέρει η RIM κάποιο service point που να είναι προσβάσιμο από τον τελικό χρήστη. Έτσι είναι η πολιτική της εταιρείας, τα προβλήματα επιλύονται μέσω του παρόχου.

 

Τώρα για απορίες, μπορείς να ρωτάς και στο forum μας :)

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία χώρα δεν προσφέρει η RIM κάποιο service point που να είναι προσβάσιμο από τον τελικό χρήστη. Έτσι είναι η πολιτική της εταιρείας, τα προβλήματα επιλύονται μέσω του παρόχου.

 

Τώρα για απορίες, μπορείς να ρωτάς και στο forum μας :)

 

Ok, ευχαριστω πολυ!

Δεν πρόκειται για δική μου συσκευη (δεν έχω πια blackberry και δεν θυμάμαι πως αντιμετώπιζα διάφορα προβλήματα) αλλα ένας γνωστός μου έχει το εξής θέμα, όταν συνδέει το blackberry με το pc, δεν το αναγνωρίζει καθόλου. Ξερει κανεις τι μπορεί να σημαίνει αυτο? θέμα λογισμικού? η κάτι άλλο? δεν έχω ιδέα. :confused:

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι είτε θέμα λογισμικού, το οποίο θα φανεί εάν αναβαθμίσει τη συσκευή του σε νεότερη έκδοση λογισμικού και λυθεί το πρόβλημα, είτε θέμα hardware το οποίο μπορεί να είναι κάτι πολύ απλό από ζημιά του καλωδίου, έως κάτι πιο σύνθετο, όπως πρόβλημα στο usb connector του τηλεφώνου ή στην πλακέτα του.

 

Το μόνο που μπορεί να δοκιμάσει είναι η αναβάθμιση, η αλλαγή καλωδίου και η δοκιμή σε άλλο σύστημα για να αποκλείσει την περίπτωση να φταίει το PC.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι είτε θέμα λογισμικού, το οποίο θα φανεί εάν αναβαθμίσει τη συσκευή του σε νεότερη έκδοση λογισμικού και λυθεί το πρόβλημα, είτε θέμα hardware το οποίο μπορεί να είναι κάτι πολύ απλό από ζημιά του καλωδίου, έως κάτι πιο σύνθετο, όπως πρόβλημα στο usb connector του τηλεφώνου ή στην πλακέτα του.

 

Το μόνο που μπορεί να δοκιμάσει είναι η αναβάθμιση, η αλλαγή καλωδίου και η δοκιμή σε άλλο σύστημα για να αποκλείσει την περίπτωση να φταίει το PC.

 

Σ ευχαριστώ παρα πολυ :)

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόνο αυτό έχουν δώσει. Δεν θα βγουν όλες μαζί, αλλά θα τις δίνουν σταδιακά.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω βρει μεταχειρισμενο 9780.

Ποια εταιρια (cosmote- wind - vodafone) εχει το πιο οικονομικο συνδιασμο προγραμματος συμβολαιου με bb service ?

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τα πιο οικονομικά είναι το cosmote απεριόριστα 20 (το 15 καταργήθηκε) και bis με πάγιο 7 ευρώ (100MB)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι. Για την ακρίβεια, ενεργοποιήθηκε και μέσω της εξυπηρέτησης και λάβαμε και τις ρυθμίσεις, δεν άλλαξε όμως κάτι. Κάτι που παρατήρησα πάντως είναι ότι στην VF, σε 3G mode, τα γράμματα ήταν κεφάλαια (χωρίς το σήμα του βατόμουρου βέβαια), ενώ με την Cosmote είναι μικρά.

 

Της τα 'λεγα να μείνει εκεί που είναι, έπρεπε να παει με τον όχλο...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κοιτάξεις αναλυτικά τι δίνει ο καθένας στο πακέτο του και τι χρέωση έχει για υπηρεσίες blackberry. Νομίζω το πιο συμφέρον αυτή την περίοδο είναι να πάρεις κάποιο πακέτο vodafone unlimited, στο οποίο ενεργοποιείς bis χωρίς επιπλέον χρέωση (με τα ΜΒ του προγράμματος). Δεν ξέρω αν με κάποιο συνδυασμό το προσφέρουν και οι άλλες εταιρείες αυτό.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το blackberry της φιλης μου εκανε επανεκκίνηση και οταν ανοιξε εχει κωλησει στην οθονη που ειναι το πιν και φαινεται σαν να κανει αναζητηση.το εκλεισα εβγαλα την μπαταρια και ξανα τα ιδια καμια ιδεα? ειναι το 9200 bold
Link to comment
Share on other sites

9200 bold? Υπάρχει? :confused:

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγει τι σου βγάζει? Έβγαλες την μπαταρία?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

ναι την εβγαλα την μπαταρια. οταν την ξαναβαζω ειναι μαυρη η οθονη και εχει ενα κοκκινο λεντ παταω να ανοιξει το κινητο και τπτ ανοιγει μια ασπρη οθονη και εχει ενα εικονιδιο μικρο που περιστρεφεται σαν να κανει αναζητηση(σαν ρολοι μικρο) Edited by kasmpou
Link to comment
Share on other sites

σύνδεσε την συσκευή με το dm και κανε ένα update.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα berry-fans,

 

έχω εναν αριθμό Q (καρτοκινητό), αν πάρω ενα Blackberry θα μπορώ να βλέπω τα email μου μέσω τα πακετάκια data που δινει η Q?

ή σώνει και καλά πρέπει να εχει BIS με data-plan/συμβόλαιο?

Link to comment
Share on other sites

για να εχεις push email κτλ πρεπει αναγκαστηκα να εχεις το πακετο bis , χωρις bis το blackberry ειναι σαν μια απλη συσκευη , αλλα δεν μπορεις να απολαυσεις στο επακρο τις λειτουργιες του , απο οτι εχω διαβασει στο φορουμ με καποιες εφαρμογες μπορεις νσ κανεις καποια πραγματα αλλα οχι ολα , ενα διαβασμα στα αντιστοιχα νηματα θα σε βοηθησουν περισσοτερο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω κάτι...Γιατί στα blackberry δεν μπορείς να στείλεις email στα Ελληνικά αλλά μόνο greeklish? Λίγο ξενέρωτο αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Στο σώμα του email δεν γράφει Ελληνικά? Μάλλον κάτι λάθος κάνεις

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Όταν μου στέλνουν email από blackberry στα ελληνικά, έρχεται κινέζικα.Και είναι hotmail ναι.Παίζει ρόλο? Γιατί?!! Έτσι κάποιοι φίλοι μου που έχουν blackberry γράφουν emails μόνο με greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Είναι ασυμβατότητα με το hotmail. Είναι γνωστή χρόνια πλέον, δεν το έχει φτιάξει κανείς. Θεωρητικά είναι θέμα microsoft, αφού δεν το έχω συναντήσει με κανέναν άλλο email provider.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...