Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS


overflow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χτες το περασα για αυτο το λογο αλλα και παλλη το ιδιο

 

Ποια μέθοδο χρησιμοποίησες? Ελπίζω την "καθαρή" εγκατάσταση...

 

Δες εδώ και επέλεξε την recommended μέθοδο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=246982

Edited by rokko1974

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το έκανε κάποτε αυτό και πατούσα το bb menu και ξεκολλούσε...

Αν είσαι στην εγγύηση τότε καλό είναι να τους το πας μία βόλτα γιατί μπορεί να είναι θέμα hardware

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

επηδη δεν ειμαι στην εγγυηση υπαρχει καποιος αλλος τροπος???

 

Αν το έχεις πάρει από εξωτερικό δεν γνωρίζω, αν το έχεις πάρει από Ελλάδα, μπορείς να το πας στην εταιρεία που το πήρες και να τους ζητήσεις κοστολόγηση της ζημιάς και αν σε συμφέρει το φτιάχνεις.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Κλησπέρα....πάτησα κατα λάθος φραγή εισερχομένων sms στο blackberry.....την απενεργοποίησα αλλα μου δείχνει ότι 16 μνμτα εφράγησαν....μπορώ να τα ανακτήσω?
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω υπαρχει καποιο προγραμμα free στο οποιο να μπορω να ανοιξω e-books σε pdf στο storm μου.
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω υπαρχει καποιο προγραμμα free στο οποιο να μπορω να ανοιξω e-books σε pdf στο storm μου.

 

Στη δική μου συσκευή υπήρχε προεγκατεστημένο λογισμικό στην ενότητα Applications με το οποίο μπορώ να διαβασω pdf κανονικά μονο που είναι εντελώς άβολο λογω της μικρής οθόνης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δυστοιχως δεν υπαρχει τετοιο λογισμικο προεγκατεστημενο.

υπαρχει καποιο να βαλω ?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ο Rookie1 μιλάει για το pdf to Go. Δεν ξέρω αν εννοεί κάτι άλλο. Αυτό ανοίγει μεν τα pdf, αλλά δεν υποστηρίζει λειτουργίες κάποιου reader, πχ να θυμάται τη σελίδα που είσαι κλπ.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ο Rookie1 μιλάει για το pdf to Go. Δεν ξέρω αν εννοεί κάτι άλλο. Αυτό ανοίγει μεν τα pdf, αλλά δεν υποστηρίζει λειτουργίες κάποιου reader, πχ να θυμάται τη σελίδα που είσαι κλπ.

 

Σωστα για αυτη την εφαρμογή μιλούσα και ομολογώ οτι αυτή την λεπτομέρεια ούτε που την ήξερα γιατί οπως είπα είναι εντελώς άβολο να προσπαθεις να ανοιξεις pdf στο ΒΒ με τη μικρή οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω μια απορία. Έκανα upgrade σε 5.0.0.680 και παρουσιάστηκε το εξής...Όταν με παίρνουν τηλέφωνο η γραμματοσειρά που εμφανίζεται στην αναγνώριση κλήσης είναι πραγματικά μεγάλη όπως επίσης μεγάλη είναι και η γραμματοσειρά του μετρητή χρόνου ομιλίας όταν μιλάω... Καμιά ιδεά?

Έχω το bold 9700..

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στις ρυθμίσεις μπορείς να αλλάξεις και την γραμματοσειρά και το μέγεθος.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έψαξα. Το ζήτημα είναι ότι δεν βρήκα κάτι για τις περιπτώσεις που είπα...Όλες οι αλλες γραμματοσειρές είναι κομπλέ... μόνο η αναγνώριση κλήσης κ το χρονόμετρο έχει πρόβλημα όπως προείπα...
Link to comment
Share on other sites

Πόσο μεγάλη δηλαδή; Δημιουργεί πρόβλημα;

 

Θυμάμαι ότι και στο Storm σε κάποιες εκδόσεις που είχαν βγει είχαν μεγαλώσει αρκετά τις γραμματοσειρές στις περιπτώσεις που περιγράφεις. Αργότερα τις μίκρυναν πάλι.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μην με πεις και κομπλεξικό αλλά είναι αντιαισθητικό πολύ. Είναι λες και το 9700 είναι ρέπλικα! λολ..

 

Τέσπα δεν ενοχλεί σε καμία περίπτωση απλά επειδή ήμουν έτοιμος για downgrade,wipe και μετά ξανά upgrade σκέφτηκα να ρωτήσω μήπως είναι και καλά κανα bug..

 

Επίσης θα ήθελα να προσθέσω πως πλέον όταν κλειδώνω το τηλέφωνο από το κουμπάκι του δεν εμφανίζει τα στοιχεία μου όπως πριν..Υπάρχει ρε παιδιά κανένα review της 5.0.0.680 να διαβάσω τι αλλαγές έγιναν?

 

Παιδιά τελικά μετά από διαδοχικά downgrade και upgrade κατέληξα πως αυτά που προανέφερα είναι όλα αποτέλεσμα της 5.0.0.680...Οπότε προσωπικά δεν θα την προτιμήσω προς το παρόν..Αυτά όσον αφορά τις εντυπώσεις μου!

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Φίλοι μου,

Στο 9000 το trackball πηγαίνει μόνο προς 2 κατευθύνσεις(Αριστερά και επάνω), στις άλλες 2 είναι σαν να γλιστράει το δάκτυλο επάνω και η μπίλια να μην κουνιέται. Τι πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

To ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ . Το έστειλα για service και το κόστος ήταν 213,50 Ευρώ . Οπότε και το έφτιαξα μόνος μου ( αλλαγή trackball ).

Είναι συμβατό με 81xx, 82xx, 83xx, 88xx, 89xx .

 

Φιλικά

Edited by egsmshop

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, ταξιδεύω συχνά στο εξωτερικό με το blackberry θα μπορώ να έχω δωρεάν email σε όποιο κράτος πηγαίνω;

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ισχύουν οι χρεώσεις δεδομένων μέσω roaming, αν μιλάμε για χρήση δικτύου κινητής. Αν απενεργοποιήσεις το mobile network και μπαίνεις μέσω wifi, τότε θα έρχονται όλα δωρεάν.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Οκ thx, το περίμενα ότι θα ήτανε πολύ καλό για να ίσχυε.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πώς μπορώ να μπώ στο 0.facebook.com που είναι χωρίς χρέωση χωρίς να περάσω πρώτα απο vodafone live?

έχω βάλει τον browser να τραβάει μόνο απο wi-fi για να μην χρεώνομαι μέσω gprs.

δεν μπορώ να αλλάξω την αρχική σελίδα που έχει οριστεί ως vflive..help

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το BlackBerry OS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...