Jump to content

[Επίσημο] Samsung M8910 Pixon 12


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως μερικοι κολαμε σε απιστευτα παραγματα..το ψηφιακο zoom γενικα ειναι χαλια σε ολες τις συσκευες απο την στιγμη που δεν μιλαμε για οπτικο zoom...οσο για τις κλησεις χαλαρα μπορεις να διαγραψεις οποιες θελεις ..οσο για την μπαταρια μου κραταει χαλαρα 3-4 ημερες:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 899
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φυσικά!

Μη σου πω πως βγάζει και τη σκοτεινή πλευρά του…!

 

Από moderator θα περίμενα ποιο σοβαρή αντιμετώπιση και όχι ειρωνεία. Τώρα καταλαβαίνω και την σοβαρότητα που δίνετε στις παρουσιάσεις των συσκευών. Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά,η ερώτησή μου για το φεγγάρι δεν είναι τόσο αφελής όσο φαίνεται.Ο λόγος που τη θέτω είναι επειδή θεωρώ (ίσως να κάνω λάθος) οτι οι καλές νυχτερινές φωτό δείχνουν την ποιότητα του φακού.Μegapixel έχουν κι άλλα κινητά.Καλό και φωτεινό φακό όμως;
Link to comment
Share on other sites

παντως μερικοι κολαμε σε απιστευτα παραγματα..το ψηφιακο zoom γενικα ειναι χαλια σε ολες τις συσκευες απο την στιγμη που δεν μιλαμε για οπτικο zoom...οσο για τις κλησεις χαλαρα μπορεις να διαγραψεις οποιες θελεις ..οσο για την μπαταρια μου κραταει χαλαρα 3-4 ημερες:D

 

Eγώ μίλαγα για την αδυναμία σβησίματος του χρόνου των κλήσεων εισερχόμενων και εξερχόμενων

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά,η ερώτησή μου για το φεγγάρι δεν είναι τόσο αφελής όσο φαίνεται.Ο λόγος που τη θέτω είναι επειδή θεωρώ (ίσως να κάνω λάθος) οτι οι καλές νυχτερινές φωτό δείχνουν την ποιότητα του φακού.Μegapixel έχουν κι άλλα κινητά.Καλό και φωτεινό φακό όμως;

Φιλε μου ομως κινητο αγοραζεις οχι ψηφιακη!!!αν και το pixon μπορει να συγκριθει και με ψηφιακη μηχανη....

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Eγώ μίλαγα για την αδυναμία σβησίματος του χρόνου των κλήσεων εισερχόμενων και εξερχόμενων

 

sorry αλλο καταλαβα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα στη wind να πληρωσω λογαριασμο και μου ειπαν οτι μεχρι το τελος του μηνα η wind εχει σε προσφορα το pixon 150 ευρω φθηνοτερα και το galaxy 200 ευρω φθηνοτερα. Επειδη έχει ανοίξει και η επιδότησή μου εψαξα Θεσσαλονικη σε 7 καταστηματα για να το "τσιμπησω" και δεν το ειχε κανενας!!! Αν το βρειτε παντως καπου σε wind και ειδικά αν εχετε και επιδοτηση ειναι καλη ευκαιρια...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα στη wind να πληρωσω λογαριασμο και μου ειπαν οτι μεχρι το τελος του μηνα η wind εχει σε προσφορα το pixon 150 ευρω φθηνοτερα και το galaxy 200 ευρω φθηνοτερα. Επειδη έχει ανοίξει και η επιδότησή μου εψαξα Θεσσαλονικη σε 7 καταστηματα για να το "τσιμπησω" και δεν το ειχε κανενας!!! Αν το βρειτε παντως καπου σε wind και ειδικά αν εχετε και επιδοτηση ειναι καλη ευκαιρια...

 

για αυτό το έβαλαν σε προσφορά, γιατί δεν υπάρχει ούτε δείγμα στα μαγαζιά τους :):lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

για αυτό το έβαλαν σε προσφορά, γιατί δεν υπάρχει ούτε δείγμα στα μαγαζιά τους :):lol:

 

χαχαχα, μάλλον...

Το παρήγγειλα πάντως και αν όλα πανε καλα(γιατί με την Wind ποτε δεν ξερεις) θα το εχω αύριο, οπότε θα μοιραστώ εντυπώσεις...:D Ελπίζω...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα, μάλλον...

Το παρήγγειλα πάντως και αν όλα πανε καλα(γιατί με την Wind ποτε δεν ξερεις) θα το εχω αύριο, οπότε θα μοιραστώ εντυπώσεις...:D Ελπίζω...

 

με το καλό :) Αν επιτρέπεται τι επιδότηση είχες ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

150 ευρω...Για να δουμε...

 

μία χαρά, θα το πάρεις δηλαδή max 200 €!!!!

Aντε πάρτο και λιώστο μπας και βρεις τίποτα που δεν ξέρουμε οι υπόλοιποι :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μία χαρά, θα το πάρεις δηλαδή max 200 €!!!!

Aντε πάρτο και λιώστο μπας και βρεις τίποτα που δεν ξέρουμε οι υπόλοιποι :)

 

Καπου εκει υπολογιζω κι εγω...Ε, δεν εχει και πολλα να βρεις απο τη στιγμη που εχει κλειστο λειτουργικο. Αλλά επειδη εχω το omnia εδω και 1 χρονo, ειπα αυτη τη φορα να παω προς camera phone και απο οσα διαβασα σε διαφορα reviews και απο εσας εδω μεσα ειναι το καλυτερο αυτη τη στιγμη. Ελπιζω να μη με διαψευσει η Samsung...Θα επανελθω...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Καπου εκει υπολογιζω κι εγω...Ε, δεν εχει και πολλα να βρεις απο τη στιγμη που εχει κλειστο λειτουργικο. Αλλά επειδη εχω το omnia εδω και 1 χρονo, ειπα αυτη τη φορα να παω προς camera phone και απο οσα διαβασα σε διαφορα reviews και απο εσας εδω μεσα ειναι το καλυτερο αυτη τη στιγμη. Ελπιζω να μη με διαψευσει η Samsung...Θα επανελθω...

 

χωρίς υπερβολές θα πάθεις πλάκα με την κάμερα! Εξαι-ρε-τι-κη !!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοον, εδώ και λιγες ώρες το έχω επιτέλους στα χέρια μου!!!Αν και ειναι νωρις για συμπερασματα μου εκανε απιστευτη εντυπωση η οθόνη, απιστευτα χρωματα και υποφερτή και κάτω από το φως του ήλιου(όχι όπως το omnia όπου ψαχνω ισκιο...). Καλής ποιότητας υλικά, αρκετά γρήγορη απόκριση στο μενού και μου έκανε πολυ καλη εντυπωση οτι ειχε καρτα 2 gb και μια πολυ καλη θηκη!!!Το αρνητικο;;;Με απογοητευσε λιγο ο internet browser...θα δειξει...Όσο για τις φωτο, ειναι νωρις για συμπερασματα, θα πρεπει να το τεστάρω αρκετα και μετα να χω ασφαλη συμπερασματα...Παρόλα αυτά με εντυπωσιασε η ποιότητα του βίντεο και το πόσο γρήγορα κανει autofocus στη διαρκεια του video ενω κουνας το κινητο (ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω). Θα επανέλθω με περισσοτερα...

Α, αρνητικη εντυπωση μου εκανε το οτι περασα καποιες φωτογραφιες Jpeg απο τη φωτογραφικη μου Canon, αλλα δυστυχως δεν τις αναγνωρίζει και με χαλασε...Πιθανως λόγω μεγέθους των φωτογραφιών;;;Δεν ξερω...Oρίστε και ένα βιντεακι που τραβηξα χθες με λιγο δυσκολο φωτισμο...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους....εχω το εξης προβλημα...δε μοθ λειτουργει ο ηχος του κλειστρου της καμερας...εχω δοκιμασει τα παντα...ρυθμισεις καμερας...προφιλ... εχετε καμια ιδεα ???

και ρωτω κι εγω, εχει κανεις καμια ιδεα γιατι και σε εμενα συμβαινει το ιδιο;

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

και ρωτω κι εγω, εχει κανεις καμια ιδεα γιατι και σε εμενα συμβαινει το ιδιο;

 

smartec και αναβάθμιση :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

smartec και αναβάθμιση :)

 

οοχι...το βρηκα!:) Βλακεια βεβαια, αλλα αν εχεις απερνεργοποιημενο τον ηχο που κανει οταν αγγιζεις την οθονη, τοτε δεν εχει ηχο και στο κλειστρο...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

οοχι...το βρηκα!:) Βλακεια βεβαια, αλλα αν εχεις απερνεργοποιημενο τον ηχο που κανει οταν αγγιζεις την οθονη, τοτε δεν εχει ηχο και στο κλειστρο...

 

ε ε ε ε ε ε μεγάλε...δίνεις ελειπή στοιχεία, πές τα όλα από την αρχή :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ε ε ε ε ε ε μεγάλε...δίνεις ελειπή στοιχεία, πές τα όλα από την αρχή :)

 

χαχα, ε τωρα το μαθαινω!φιλε taliban ειχες δικιο για τη φωτογραφια...απιστευτο μεχρι στιγμής...μιας και το χεις αρκετο καιρο, μηπως βρηκες επιλογη για να μην περιστρεφεται η οθονη αυτοματα;;;

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

χαχα, ε τωρα το μαθαινω!φιλε taliban ειχες δικιο για τη φωτογραφια...απιστευτο μεχρι στιγμής...μιας και το χεις αρκετο καιρο, μηπως βρηκες επιλογη για να μην περιστρεφεται η οθονη αυτοματα;;;

 

όχι φίλε, δεν έχω βρει τέτοια επιλογή, να σου πω την αλήθεια δεν με ενοχλέι και σε κάτι για αυτό δεν το πάλεψα, θα το δω όμως σήμερα και θα σε ενημερώσω....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σαφος και υπαρχει το προβλημα με το autofocus στον χαμηλο φωτισμο λογο το οτι ο φακος δεν μπορει να εστιασει καλα... Δες video στο youtube με χαμηλο φως:

http://www.youtube.com/watch?v=H3f94hBeBAg

 

Την ημερα ομως τραβαει απιστευτα καλα και καθαρα δεν θολωνει καθολου η εικονα...

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Σαφος και υπαρχει το προβλημα με το autofocus στον χαμηλο φωτισμο λογο το οτι ο φακος δεν μπορει να εστιασει καλα... Δες video στο youtube με χαμηλο φως:

http://www.youtube.com/watch?v=H3f94hBeBAg

 

Την ημερα ομως τραβαει απιστευτα καλα και καθαρα δεν θολωνει καθολου η εικονα...

 

s ευχάριστο φιλε μου...αυτό είναι πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εγω το εχω παρει απο τις 9 του Σεπτεμβρη. Με το που το πηρα διαπιστωσα πως δεν δεχεται video MMS σε μορφη 3gp αλλα σαν κινουμενες εικονες σε μορφη gif. Επισης πως η μπροστινη του καμερα για τις βιντεοκλησεις δεν δουλευε.Στις 30 Σεπτεμβρη το παρεδωσα στην SMARTEC για επισκευη.Μετα απο 2 μηνες το παρελαβα με την καμερα επισκευασμενη. Για το βιντεο αποφανθηκαν πως φταιει ο παροχος μου πραγμα που δεν αληθευει (WIND) και αν το θελω να δουλευει να αλλαξω εταιρεια. Μαλιστα με το ετσι θελω μου φορτωσανε το λογισμικο της CΟΣΜΟΤΕ πραγμα που δεν δεχτηκα.Αυτη ηταν η υποστηρηξη της SAMSUNG δια στοματος του υπευθυνου πωλησεων της και της SMARTEC κατα της οποιας εχω καταθεσει και μηνυση.Αν κανεις ειχε ιδιο προβλημα με τα βιντεοMMS ας μου απαντησει πως ελεισε το προβλημα.Κατα τα αλλα στελνει βιντεο και παιρνει φωτο κανονικα.Sorry αν σας ζαλησα.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...