Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω μια εβδομαδα περιπου το αινο και οπως ξερουμε ολοι δεν ειναι καλο να φορτιζουμε ενα κινητο που να εχει ακομα μπαταρια....οταν το βαζω στον υπολογιστη ομως για να μεταφερω αρχεια αυτο φορτιζει.....ειναι φυσιολογικο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το w995 εχει υποδοχη για ακουστικα 3.5 mm ,στερεοφωνικα ηχεια, πιο μικρο σε μεγεθος, στους περισσοτερους που το εχουν ειναι αξιοπιστο και δεν εχει κολληματα σε σχεση με το αινο, εχει ξεχωριστα πηκτρα μουσικης, και προσωπικα δεν εχει οθονη αφης.

Το Αινο παντως ωραιο ειναι ,λιγο πιο ξεχωριστο απ οτι εχουμε συνιθησει στα sony ericsson.

To Aino όμως έχει καλύτερη οθόνη,και έστω και περιορισμένη λειτουργεία Touch Screen...Νομίζω ότι οι διαφορές του W995 είναι κυρίως λεπτομέρειες ως αναφορά την μουσική...
Link to comment
Share on other sites

εχω μια εβδομαδα περιπου το αινο και οπως ξερουμε ολοι δεν ειναι καλο να φορτιζουμε ενα κινητο που να εχει ακομα μπαταρια....οταν το βαζω στον υπολογιστη ομως για να μεταφερω αρχεια αυτο φορτιζει.....ειναι φυσιολογικο?

Ναι φυσιολογικό είναι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχω μια εβδομαδα περιπου το αινο και οπως ξερουμε ολοι δεν ειναι καλο να φορτιζουμε ενα κινητο που να εχει ακομα μπαταρια....οταν το βαζω στον υπολογιστη ομως για να μεταφερω αρχεια αυτο φορτιζει.....ειναι φυσιολογικο?

 

Αυτό που αναφέρεις είναι λάθος. Με τις σημερινές μπαταρίες λιθίου πρέπει να τις φορτίζουμε πριν αδειασουν τελείως, γιατί έτσι ζουν περισσότερο. Αντιθέτως οι πολλές πλήρεις εκφορτίσεις μειώνουν τη ζωή της μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε χωρίς Sim ανάβει !!!

Ευχαριστώ θα του πω να το πω να το πάει στο service !

Απαράδεχτο πάντως και να σε χρεώνουν και να σου λένε μετά μην κάνεις το update !!!

 

EDIT

 

Τελικά το έφτιαξε, προσπάθησε να το κάνει update με το καλώδιο από pc, επειδή δεν άνοιγε του έγραφε μια διαδικασία για να συνδεθεί προφανώς σε boot mode πατώντας κάποια κουμπιά, τον ενημέρωσε ότι έχει το τελευταίο update αλλά αν έχει πρόβλημα να το ξαναπεράσει.

Το ξαναπέρασε και όλα καλά !

Εκανα και εγω αναβαθμιση το aino μου και τωρα δεν ανοιγει. Μπορεις να μ πεις τι ακριβως εκανε ο φιλος σ και δεν χρειαστηκε να το δωσει για service???

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ενοω δεν εχω πειραξει το τηλεφωνο καθολου

μπαινει μονο του στο σιωπιλη λειτουργεια μονο ομως οταν ερχονται εισερχομενες κλησεις... τα υπολοιπα δηλαδη τονοι στα πληκτα κτλ...δουλευουν κανονικοτατα

με αποτελεσμα να το κλεινω και να ξανανοιγω για να στρωση..τι φταιει..

το εχει κανει 3 φορες να εχω κανα μηνα

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ενοω δεν εχω πειραξει το τηλεφωνο καθολου

μπαινει μονο του στο σιωπιλη λειτουργεια μονο ομως οταν ερχονται εισερχομενες κλησεις... τα υπολοιπα δηλαδη τονοι στα πληκτα κτλ...δουλευουν κανονικοτατα

με αποτελεσμα να το κλεινω και να ξανανοιγω για να στρωση..τι φταιει..

το εχει κανει 3 φορες να εχω κανα μηνα

 

Κανε αναβάθμιση μεσω του SEUS το τελευταιου λογισμικου ή αν το εχεις ξαναπερασετο μεχρι να ''στρωσει'' !

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

εχω το αινο γυρω στις 2 εβδομαδες και ολα κυλανε ομαλα...ειναι αναγκη να κανω update?ή ειναι προαιρετικο
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το W995 θεωρείται καλύτερο απ' το Aino? :confused:

 

γιατι πολυ απλα ειναι...

εδω στο aino ακομα δεν εχουν αξιωθει να βγαλουν μια αναβαθμιση της προκοπης μονο δουλευει με bugs,ειδικα στα μηνυματα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εχω το αινο γυρω στις 2 εβδομαδες και ολα κυλανε ομαλα...ειναι αναγκη να κανω update?ή ειναι προαιρετικο

Προαιρετικό είναι. Κι αν μάλιστα δεν έχεις κάποιο πρόβλημα τότε δεν χρειάζεται.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες που βγαζω φωτογραφιες...κυριως το βραδυ...τις βγαζει καπως παραξενα..σαν να εβαλα καποιο εφε..και φαινοται ασχημα...γενικα οταν βγαζεις φωτογραφια παιζει ρολο αμα κουνιεσαι η τιποτα απο τις ρυθμισεις??γτ δυσκολευομαι εγω να βγαλω φοτο που να φαινεται καλα
Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες που βγαζω φωτογραφιες...κυριως το βραδυ...τις βγαζει καπως παραξενα..σαν να εβαλα καποιο εφε..και φαινοται ασχημα...γενικα οταν βγαζεις φωτογραφια παιζει ρολο αμα κουνιεσαι η τιποτα απο τις ρυθμισεις??γτ δυσκολευομαι εγω να βγαλω φοτο που να φαινεται καλα
Φυσικα και παιζει ρολο αν κουνιεσαι οταν βγαζεις φωτογραφια! Παραμορφωνεται η εικονα.
Link to comment
Share on other sites

Επισεις παιζει ρολο τι ρυθμησεις εχεις κανει.... Επιλογη σκηνης( νυχτα), φλας, εστιαση.....
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλως σας βρήκα....!!! Σκεφτομαι να αλλάξω κινητό και ειμαι αναμεσα στο Aino, το C905 και W995......!!!!!!!!!!!!!!!!! Το πρώτο ειναι στυλάτο , το δευτερο και το τρίτο με καμερα που τα σπει.....!!! Το 905 εχει απο εμπειρία φιλων την καλύτερη νυχτερινη........!!!!!
Link to comment
Share on other sites

tiziano οταν λες για εστιαση?οι επιλογες τις φωτογραφιας μου φαινονται λιγες...δλδ δεν εχει πλαισια ή επιπεδα φωτισμου κλπ??και στν αναλυση εχει 8ΜΡ και FULL HD ποιο ειναι προτιμοτερο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηρα στα χερια μου ενα Aino U10i απο ενα φιλο... Το ειχε στο κουτι, και φαινεται σε ικονοποιητικη κατασταση... Ολα κυλανε ομαλα παρα μονο του οτι κολλαει λιγακι... λετε να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων? αν δεν πιασει αυτο παμε σε software Update?
Link to comment
Share on other sites

tiziano οταν λες για εστιαση?οι επιλογες τις φωτογραφιας μου φαινονται λιγες...δλδ δεν εχει πλαισια ή επιπεδα φωτισμου κλπ??και στν αναλυση εχει 8ΜΡ και FULL HD ποιο ειναι προτιμοτερο?

 

Καλημερα. Οταν αναφερομαι στην εστιαση, ενοω την επιλογη που σου δινεται σε σχεση με αυτο που θες να φωτογραφισεις (προσωπο, κοινουμενη εικονα, τοπιο κτλ.), τα MP (8,HD) δεν παιζουν ρολο με την ληψη της φωτο, αλλα με την αναληση οταν θες τις εκτιπωσεις. Ελπιζω να βοηθησα!

 

Παιδια σημερα πηρα στα χερια μου ενα Aino U10i απο ενα φιλο... Το ειχε στο κουτι, και φαινεται σε ικονοποιητικη κατασταση... Ολα κυλανε ομαλα παρα μονο του οτι κολλαει λιγακι... λετε να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων? αν δεν πιασει αυτο παμε σε software Update?

 

Το οτι κολλαει μπορει να οφειλεται σε διαφορες παραμετρους, (πχ αν η μνημη ειναι σχεδον πληρες....) Αποψη μου ειναι να κανεις update με την προ'υ'ποθεση οτι θα κανεις buck-up στα αρχεια αν δεν θελεις να τα χασεις

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για πολλαπλή παράθεση χρησιμοποιείστε το κουμπάκι που βρίσκεται τέρμα δεξιά. Για οδηγίες: http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=vb3_reading_posting#faq_vb3_replying
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Η μνημη δεν εχει προβλημα, αβγαλα οτι ειχε μεσα, και περασα τα δικα μ πραγματα και ειναι μια χαραα...

αλλα αυτοο το menu της wind δεν λεει κα9ολου!

ξερει κανεις αν παιζει τπτ για debrand?

Eπισης, το τηλεφωνο εχει στην ο8ονη χαμηλα μια γρατζουνια... ραγισμα ισως... (εξωτερικα ευτυχως! η οθονη ειναι ανεπαφη!)

δεν με ενοχλει, αλλα λεω να τ αλλαξω... Που μπορω να τ παω για κατι τετοιο?

Aποδειξη αγορας, τιμολογια κλπ δυσκολα θα βρω! καπου θα νε πεταμενα...

ξερετε κατι?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα, να ρωτήσω. Έχω εδώ και λίγες μέρες το κινητό, όλα καλά. Το μόνο που με ενοχλεί λίγο είναι στα μυνήματα. Ανάμεσα στα άλλα στέλνει μύνημα με 70 χαρακτήρες, ξέρουμε πως μπορώ να το αλλάξω; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γιο! εχω το αινο και στιν οθονη πανω αριστερα διχνει ποσο σημα εχω διπλα γραφει 3G και ακριβως επανω απο τις μπαρες τις κεραιας εχει ενα μικρο G! αυτο το G πως το βγαζω απο εκει ? εχω κοσμοτε αν εχει καμια σχεση αυτο (με συνδεσιμοτιτα κλπ) γιατι υποψιαζομε οτι κατι πεζει με αυτο το G και ισως να με τρωει τιν μπαταρια πιο γρηγορα (ο κολλητος εχει αινο και αυτος και δεν εχει το G και του κραταει παραπανω η μπαταρια).
Link to comment
Share on other sites

Γιο! εχω το αινο και στιν οθονη πανω αριστερα διχνει ποσο σημα εχω διπλα γραφει 3G και ακριβως επανω απο τις μπαρες τις κεραιας εχει ενα μικρο G! αυτο το G πως το βγαζω απο εκει ? εχω κοσμοτε αν εχει καμια σχεση αυτο (με συνδεσιμοτιτα κλπ) γιατι υποψιαζομε οτι κατι πεζει με αυτο το G και ισως να με τρωει τιν μπαταρια πιο γρηγορα (ο κολλητος εχει αινο και αυτος και δεν εχει το G και του κραταει παραπανω η μπαταρια).

 

Φιλαρακο χωρις να ειμαι σιγουρος εχω την εντυπωση πως αυτο το G δεν παιζει ιδιατερο με την μπαταρια του aino σου... Τωρα γιαυτο π λες με τον κολλητο σου ειναι και αναλογα την χρηση...

Edited by kwstantinos_e30
Link to comment
Share on other sites

Γιο! εχω το αινο και στιν οθονη πανω αριστερα διχνει ποσο σημα εχω διπλα γραφει 3G και ακριβως επανω απο τις μπαρες τις κεραιας εχει ενα μικρο G! αυτο το G πως το βγαζω απο εκει ? εχω κοσμοτε αν εχει καμια σχεση αυτο (με συνδεσιμοτιτα κλπ) γιατι υποψιαζομε οτι κατι πεζει με αυτο το G και ισως να με τρωει τιν μπαταρια πιο γρηγορα (ο κολλητος εχει αινο και αυτος και δεν εχει το G και του κραταει παραπανω η μπαταρια).

 

ισα-ισα το 3G ειναι που πρεπει να απενεργοποιησεις γιατι αυτο τρωει περισσοτερη μπαταρια..εκεινο το μικρο G που ειναι πανω απ τις μπαρες δεν ειναι απολυτως τιποτα..απλως δειχνει οτι εχεις καλυψη GPRS απο το δικτυο σου.το εικονιδιο που δειχνει οτι συνδεεσαι στο internet μεσω της εταιρειας σου ειναι μια υδρογειος που στριφογυριζει...τοτε κατεβαζει δεδομενα και χρεωνεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Η μνημη δεν εχει προβλημα, αβγαλα οτι ειχε μεσα, και περασα τα δικα μ πραγματα και ειναι μια χαραα...

αλλα αυτοο το menu της wind δεν λεει κα9ολου!

ξερει κανεις αν παιζει τπτ για debrand?

Eπισης, το τηλεφωνο εχει στην ο8ονη χαμηλα μια γρατζουνια... ραγισμα ισως... (εξωτερικα ευτυχως! η οθονη ειναι ανεπαφη!)

δεν με ενοχλει, αλλα λεω να τ αλλαξω... Που μπορω να τ παω για κατι τετοιο?

Aποδειξη αγορας, τιμολογια κλπ δυσκολα θα βρω! καπου θα νε πεταμενα...

ξερετε κατι?

 

Σε SE Service point λετεε?

Link to comment
Share on other sites

Thanks zxr...

θα παρω τηλ τ απογευμα και 8α δω τι θα μου πουν ....

Edited by kwstantinos_e30
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...