Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol::lol::lol:

Εαν το πηρες τωρα καινουριο μαλλον εχεις τον νεο Bootloader που σπαει δυσκολα.

Δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=559613 και προσπαθησε!

Αν κατα την γνώμη σου αξίζει να βάλει κάποιος την modaco να το κάνω, αλλιώς δεν πειράζει...

 

Κάτι άλλο τώρα αν γνωρίζεις...

 

έχω στο gmail μου τα emails τις επαφές μου, και το ημερολόγιο...

 

κάνω λοιπόν τις απαραίτητες ρυθμήσεις στο hero για exchange server και όλα καλά... θέλησα λοιπόν να μπω στο MARKET του android, αλλά ήθελε να κάνεις sign-in, το έκανα λοιπόν και αυτό... μετά όμως είδα, πως έχει κάνει ΚΑΙ αυτο sync τις επαφές... με αποτέλεσμα τώρα να έχω 2πλες επαφές... μια απο το Exchange και μια απο το google... έχεις κάτι γιαυτό?

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η τελευταία είναι η 2.73.771.73. Η προηγούμενη είναι η 2.73.405.66.

Με την .66 το τηλεφωνο ΠΕΤΑΕΙ!!!

Πες μας και μας πού βρήκες την .73 γιατί στο xda δεν την βλέπω.... Είναι όπως η .66 ως test;

Ευχαριστώ.

Και μην ξεχνάτε πως και η .66 είναι ψιλο-επίσημη αλλά όχι ανακοινώσιμη, καθότι αναφέρεται ως RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.66_WWE_test_signed_NoDri ver.

Μόνο η λίγο πιο παλιά .5 είναι επίσημη (αυτή που φορούσα όταν το αγόρασα...)

Edited by Konsti
Link to comment
Share on other sites

βγήκε και καινουριο update για το Sync στην εκδοση 2.0.18 και πληρη υποστηριξη για τα windows 7 εδω
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Πες μας και μας πού βρήκες την .73 γιατί στο xda δεν την βλέπω.... Είναι όπως η .66 ως test;

Ευχαριστώ.

Και μην ξεχνάτε πως και η .66 είναι ψιλο-επίσημη αλλά όχι ανακοινώσιμη, καθότι αναφέρεται ως RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.66_WWE_test_signed_NoDri ver.

Μόνο η λίγο πιο παλιά .5 είναι επίσημη (αυτή που φορούσα όταν το αγόρασα...)

 

Η .73 ειναι επίσημη απο το site της HTC UK.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=616991

Link to comment
Share on other sites

Η .73 ειναι επίσημη απο το site της HTC UK.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=616991

Ευχαριστώ για το link, μπήκα, είδα, βγήκα. Μόνο αγγλική γλώσσα έχει αυτή η επίσημη ROM :blink: Κουράγιο κανά μήνα για την 2.1!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το link, μπήκα, είδα, βγήκα. Μόνο αγγλική γλώσσα έχει αυτή η επίσημη ROM :blink: Κουράγιο κανά μήνα για την 2.1!

 

Ναι, αλλα η MDC3.2 εχει φουλ Ελληνικα ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα η MDC3.2 εχει φουλ Ελληνικα ;-)

 

Για να δουλέψει το HTC Sync, θα πρέπει πρώτα να απεγκαταστήσουμε το αντίστοιχο πρόγραμμα της MS για τα windows mobile (εχω windows 7, Windows Mobile Device Center)

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει το HTC Sync, θα πρέπει πρώτα να απεγκαταστήσουμε το αντίστοιχο πρόγραμμα της MS για τα windows mobile (εχω windows 7, Windows Mobile Device Center)

 

Δεν νομιζω... :D

το windows mobile device αφορα Windows Mobile devices. Εσυ εχεις Android:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα η MDC3.2 εχει φουλ Ελληνικα ;-)

και θέλει rooted phone που δεν έχω :lol: :lol: :lol:

Έκανα αναβάθμιση του νέου HTC Sync πάνω απ'το παλιό, no problemo (σε WinXP)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω... :D

το windows mobile device αφορα Windows Mobile devices. Εσυ εχεις Android:D

Δίκιο είχες... απλά περίμενα να μου βγάλει κάποιο popup όπως το HD και να με ρωτήσει τί θέλω να κάνει:D

 

Τώρα οκ.

 

2 ακόμα ερωτησούλες...

 

1ον. πως γίνετε να κάνω εγκατάσταση μια εφαρμογή στην SD κάρτα.

 

2ον. πως γίνετε να κάνω exit απο τις εφρμογές ΚΑΙ ΟΧΙ απλά να πηγαίνω στο ΗΟΜΕ;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

1)Eγκατάσταση στην κάρτα μνήμης δεν μπορείς να κάνεις με τίποτα με επίσημη rom. Μονο αν το κάνεις rooted θα μπορείς...

2)Exit δεν γίνεται επίσης να κάνεις. Το Android είναι multitasking και αφήνει όλες τις εφαρμογές ανοιχτές. Όταν ξεμείνει από μνήμη το τηλέφωνο το Android κλείνει μόνο του τις εφαρμογές για να ελευθερώσει μνήμη. Μanual κλείσιμο εφαρμογών μπορείς να κάνεις μόνο με κάποιον task manager που έχει πολλούς στο Market.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία είναι η 2.73.771.73. Η προηγούμενη είναι η 2.73.405.66.

Με την .66 το τηλεφωνο ΠΕΤΑΕΙ!!!

 

Και εγώ την έβαλα προχθες είναι πολύ γρήγορο και κρατάει περισσότερο και η μπαταρία, με τα htc widget απο το market έχεις θέμα ή όχι? Γιατί εμένα μετά την αναβάθμιση δεν με αφήνει να τα βάλω. Την .73 που τη βρήκες γιατί στο xda σαν τελευταία βλέπω την .66 η άλλη είναι WWE ή κινέζικη?

Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την έβαλα προχθες είναι πολύ γρήγορο και κρατάει περισσότερο και η μπαταρία, με τα htc widget απο το market έχεις θέμα ή όχι? Γιατί εμένα μετά την αναβάθμιση δεν με αφήνει να τα βάλω. Την .73 που τη βρήκες γιατί στο xda σαν τελευταία βλέπω την .66 η άλλη είναι WWE ή κινέζικη?

 

δες πιο πανω. εχω δωσει το link για την .73

Me widgets της HTC δεν ασχολουμαι:lol::lol: το εχω ξηλωσει το sence τελειως απο το τηλεφωνο μου!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η .73 υπάρχει στην "βρετανική" ιστοσελίδα της HTC ως ROM Upgrade για την 3 (ROM Upgrade for HTC Hero (3UK))

http://www.htc.com/uk/SupportDownload.aspx?p_id=283&cat=2&dl_id=840

Είμαστε σίγουροι οτι κάνει για όλες τις συσκευές;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Η .73 υπάρχει στην "βρετανική" ιστοσελίδα της HTC ως ROM Upgrade για την 3 (ROM Upgrade for HTC Hero (3UK))

http://www.htc.com/uk/SupportDownload.aspx?p_id=283&cat=2&dl_id=840

Είμαστε σίγουροι οτι κάνει για όλες τις συσκευές;

 

Νομιζω μονο εαν το εχεις rooted και το flashαρεις απο το update.zip θα σου παιξει.

Link to comment
Share on other sites

Μην είναι καμιά rom κλειδωμένη από τον συγκεκριμένο πάροχο και την πατήσουν μερικοί. Προτείνω να κατεβάζουμε μόνο updates από το ευρωπαϊκό site για σιγουριά. Και η τελευταία επίσημη από το Ευρωπαίκό site της HTC είναι η 2.73.405.5. Βέβαια κάποια παιδιά από εδώ μέσα έχουν πει ότι και η .66 δουλέυει μια χαρά και μάλιστα είναι πιο γρήγορη. Τώρα καθένας μας πέρνει τα ρίσκα του...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είχα βρει πριν παρω το HERO, μια εφαρμογή που κανει το hero κατι σαν media server... εβαζες την ip του hero στον browser του Η/Υ και εβλεπες τα αρχεία του κινητού... γνωρίζει κάποιος την εφαρμογή αυτή;
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Μην είναι καμιά rom κλειδωμένη από τον συγκεκριμένο πάροχο και την πατήσουν μερικοί. Προτείνω να κατεβάζουμε μόνο updates από το ευρωπαϊκό site για σιγουριά. Και η τελευταία επίσημη από το Ευρωπαίκό site της HTC είναι η 2.73.405.5. Βέβαια κάποια παιδιά από εδώ μέσα έχουν πει ότι και η .66 δουλέυει μια χαρά και μάλιστα είναι πιο γρήγορη. Τώρα καθένας μας πέρνει τα ρίσκα του...

 

Ειδικα για συσκευες που ειναι αγορασμενες στο εξωτερικο πρεπει να ειμαστε αρκετα επιφυλακτικοι. Κλασικο παραδειγμα τα hero που κυκλοφορουν στο Βελγιο τα οποια φορανε μια rom στην οποια δεν υπαρχει το YoutubeApp και εχει limited market (λογω διαμαχης της βελγικης κυβερνησης με την Google) και για αυτο δεν γινονται upgrade με τα packages που εχει η HTC στο site της.

 

Το "θετικο" με την αγορα βελγικου hero ειναι μονο η τιμη τους (349€ το ασπρο).

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα για συσκευες που ειναι αγορασμενες στο εξωτερικο πρεπει να ειμαστε αρκετα επιφυλακτικοι. Κλασικο παραδειγμα τα hero που κυκλοφορουν στο Βελγιο τα οποια φορανε μια rom στην οποια δεν υπαρχει το YoutubeApp και εχει limited market (λογω διαμαχης της βελγικης κυβερνησης με την Google) και για αυτο δεν γινονται upgrade με τα packages που εχει η HTC στο site της.

 

Το "θετικο" με την αγορα βελγικου hero ειναι μονο η τιμη τους (349€ το ασπρο).

 

Το κανεις root μετα του βαζεις οτι θελεις!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Και του βγάζεις και ότι δεν σου αρέσει από αυτά τα προγράμματα που έχει ενσωματωμένα η συσκευή...

Geovass ξέρεις τι πρωτείνω? Να μας κάνεις ένα βιντεάκι hands on με το rooted Hero σου, να δούμε live διαφορές μήπως και αποφασίσουμε αν το κάνουμε. Και πολύ θα ήθελα να δω αυτό το Wifi Teathering που διαβάζω παντού...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Και του βγάζεις και ότι δεν σου αρέσει από αυτά τα προγράμματα που έχει ενσωματωμένα η συσκευή...

Geovass ξέρεις τι πρωτείνω? Να μας κάνεις ένα βιντεάκι hands on με το rooted Hero σου, να δούμε live διαφορές μήπως και αποφασίσουμε αν το κάνουμε. Και πολύ θα ήθελα να δω αυτό το Wifi Teathering που διαβάζω παντού...

 

Το WiFi teathering δεν το χρησιμοποιώ.

Βιντεακι δεν εχω τον χρονο να κανω. Εαν θελετε να σας δωσω διευκρινίσεις με τα χαρας!

Link to comment
Share on other sites

Το WiFi teathering δεν το χρησιμοποιώ.

Βιντεακι δεν εχω τον χρονο να κανω. Εαν θελετε να σας δωσω διευκρινίσεις με τα χαρας!

 

Tι κάνει αυτό το Wifi Teathering τελικά? Γιατί γίνεται τόσος ντόρος?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

κάνα νέο για την 2.1 η ακόμα τιποτα ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

κάνα νέο για την 2.1 η ακόμα τιποτα ?

 

Γιατι δεν διαβαζεις την προηγούμενη σελιδα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...