Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

FOTA update θα μπορείς να κάνεις και με την .66.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η αναβαθμιση βγληκε στο site της HTC άλλα όχι για εμάς που πήραμε το HERO απο εξωτερικό με την ένδειξη EU.
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση βγληκε στο site της HTC άλλα όχι για εμάς που πήραμε το HERO απο εξωτερικό με την ένδειξη EU.

 

Wizad μπορείς να κάνεις install κανονικά μέσω Goldcard. Εγώ το πήρα από το εξωτερικό και έχω βάλει την .66->95.

http://theunlockr.com/2009/10/18/how-to-downgrade-your-htc-hero-so-it-can-be-rooted/

Edited by bluesax
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που κατέβασε τη νέα rom να μου την στείλει γιατί και γώ απο εξωτερικό πήρα το Hero και δεν μπορώ να την κατεβάσω απο htc. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση βγληκε στο site της HTC άλλα όχι για εμάς που πήραμε το HERO απο εξωτερικό με την ένδειξη EU.

 

Οντως αν επιλεξεις Ελλαδα το χει διαθεσιμο.

Το περασε κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα εγώ μου έκανε update σε .66 και αμέσως μετά σε .95 μέσω wifi. Από αλλαγές τίποτα ιδιαίτερο αυτά που έχουν προαναφερθεί. ΔΕΝ είναι 2.1.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την είχα 2 μήνες πρίν που το πήρα το κινητό από Ιρλανδία... είναι για να "κάτσει" πάνω η OTA.

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα εγώ μου έκανε update σε .66 και αμέσως μετά σε .95 μέσω wifi. Από αλλαγές τίποτα ιδιαίτερο αυτά που έχουν προαναφερθεί. ΔΕΝ είναι 2.1.

 

Όντως, εγκαθίσταται η .95 τώρα που μιλάμε. Για να δούμε...

Edit: Εγκαταστάθηκε. Καιρός για restore!

Το πρόβλημα με την οθόνη που είχα παραμένει...

Edited by BestMan

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Νταξει μπαχαλο εχει γινει η ιστορια.

 

Εμενα που χει περασμενη rom .93 μετα τo OTA τι κανω?

Το αφηνω κι περιμενω το 2.1 ή περναω .66 για να γινει .95 απο OTA?

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την .66 με πήγε ΟΤΑ στην .95. Αστο ως έχει νομίζω...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την .66 με πήγε ΟΤΑ στην .95. Αστο ως έχει νομίζω...

 

Απλα με την .93 ειναι EU ενω με την .95 ειναι Greece.

Τι διαφορα εχει αυτο δε ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Απλα με την .93 ειναι EU ενω με την .95 ειναι Greece.

Τι διαφορα εχει αυτο δε ξερω.

 

Υπάρχουν μικρές διαφορές. Πχ στο HTC Widget για τα favorite contacts οι επαφές βγαίνουν κάπως πιό μεγάλες σε μέγεθος. Επίσης υπάρχει ελληνικό quick dial και το Market είναι τελείως εξελληνισμένο. Ακόμα και στο Morelocale όταν διαλέγουμε ελληνικά γίνονται αυτόματα όλες οι γλώσσες στα ελληνικά κάτι που δεν γίνεται στο EU.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα περιμένω λίγο. Έχω την 2.73.405.5 αλλά καλύτερα να ανακοινωθεί πρώτα η 2.1 και μετά να κάνουμε ότι κάνουμε. Εδώ περιμέναμε από τον Δεκέμβριο που είχαν το "αποκλειστικό πως τα Χριστούγεννα θα έχουμε την νέα έκδοση", θα κολλήσετε σε λίγες μέρες ;;;

 

Η βιασύνη πάντα σκοτώνει :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Μια στιγμή ρε παιδιά.Εχω το HTC HERO λευκό αγορασμένο απο Αγγλία άλλα έκδοση EU.Έκανα το κόλπο με την αλλαγή ημερομηνίας και μεσω wifi μου κατεβασε και μου εγκατεστησε μια ενημερωμενη εκδοση.Στις πληροφορίες τηλεφώνου τωρα μου γράφει.Αριθμός έκδοσης 2.73.405.93 .Στο support coyntry επιλέγουμε σαν χώρα εκεί που λέει EUROPE και στο support έχει απλά το παλίο update για την ρομ....τι γινεται τελικά?
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Μια στιγμή ρε παιδιά.Εχω το HTC HERO λευκό αγορασμένο απο Αγγλία άλλα έκδοση EU.Έκανα το κόλπο με την αλλαγή ημερομηνίας και μεσω wifi μου κατεβασε και μου εγκατεστησε μια ενημερωμενη εκδοση.Στις πληροφορίες τηλεφώνου τωρα μου γράφει.Αριθμός έκδοσης 2.73.405.93 .Στο support coyntry επιλέγουμε σαν χώρα εκεί που λέει EUROPE και στο support έχει απλά το παλίο update για την ρομ....τι γινεται τελικά?

Τίποτα. Απλά περιμένεις να σου έρθει ΟΤΑ η πλήρης 2.1 και τέλος.

 

 

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μας ανεβάσει εδώ το update απο το ελληνικό htc γιατι κάποιοι έχουμε ευρωπαικό HERO και στο htc europe ακομα τιποτα!

Ευχαριστώ

J.L
Link to comment
Share on other sites

Για όσους παρ΄ όλη την αναμπουμπούλα με το update ενδιαφέρονται για root (=θέλουν το update γρηγορότερα) βρήκα κάτι εξαιρετικά ενδιαφέρον

http://www.androlib.com/android.application.uk-co-neilandtheresa-instantroot2-qAmj.aspx

οι xda ορκίζονται οτι δουλεύει

για να δουμε...:ninja:

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Πολύ παλιό, έχει γραφτεί στο thread πριν το τέλος του 2009 για να καταλάβεις. Αλλά νομίζω πως πλέον με λίγες μέρες να μένουν έως την 2.1, θα ήταν χαζό όποιος δεν το έχει κάνει, και θα το κάνει τώρα.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

έκανα την αναβάθμιση στην ρομ του ελληνικού htc και μετά αμέσως έκανε και την αναβάθμιση σε .95.Αλλαξε το πληκτρολογιο για τηλεφωνικες κλήσεις που πλέον τα γράμματα είναι στα ελληνικά.Παει πολύ καλά...Δεν ξέρω αν πάει γρηγορότερα γιατί μπορεί να είναι και ιδέα μου.μαλλον το ιδιο καλά με πριν

 

 

Καλό το mybackup αλλα δυο πράγματα...ενα δεν κάνει backup τις ρυθμίσεις των apps(πράγματα που είχα στο password safe χαθήκαν) και αφού εκανα restore....δεν υπάρχουν πλέον στις λήψεις μου στο market που σημαίνει ότι δεν μπορώ να κάνω update

loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Sorry δεν είδα ότι υπήρχε πριν, αλλά αν είναι χρήσιμο έχει καλώς.

 

Ρε συ lancelot λες μόνο το 2.1 να είναι το πλεονέκτημα του root; Είμαι στα 691 MHz εδώ και 2 βδομάδες και με βλέπω και για JIT...

Μόνο και μόνο γι αυτό δεν το σκέφτομαι καν να γυρίσω σε stock.

Γούστα είναι αυτα βέβαια.

 

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μικρές διαφορές. Πχ στο HTC Widget για τα favorite contacts οι επαφές βγαίνουν κάπως πιό μεγάλες σε μέγεθος. Επίσης υπάρχει ελληνικό quick dial και το Market είναι τελείως εξελληνισμένο. Ακόμα και στο Morelocale όταν διαλέγουμε ελληνικά γίνονται αυτόματα όλες οι γλώσσες στα ελληνικά κάτι που δεν γίνεται στο EU.

 

Να υποθέσω ότι ελληνικό T9 δεν υπάρχει ε.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα επιτέλους τρόπο να στέλνουμε SMS με 160 ελληνικούς χαρακτήρες!

 

Δουλεύει, υποτιθετε, σε stock και σε rooted hero.

 

1. κατεβαζετε το low resolution από εδω ανάλογα με την έκδοση που τρέχει ο hero σας.

2. unzip και μέσα έχει τα HTC_IME_lo.apk και το clicker.apk

3. όσοι έχετε sense εγκαθιστάτε μόνο το HTC_IME_lo.apk οι υπόλοιποι(AOSP) και τα δύο.

4. πάτε ρυθμίσεις -> γλώσσα και πληκτρολόγιο και τικάρετε το HTC_IME mod

5. πατάτε από κάτω που ξαναλέει HTC_IME mod για να κάνουμε μερικές ρυθμίσεις...

6. πάτε στο text input και τικάρετε το Replace chars

7. τικάρετε και το ...only in SMS για να γίνετε αυτό μόνο στα SMS!

8. πατάτε από κάτω στο Forbidden chars και γράφετε με μικρά ελληνικά και χωρίς κενά: ςερτυθιοπασδφγηξκλζχψωβνμ και μετά ok

9. πατάτε στο Replacement chars και γράφετε με ΚΕΦΑΛΑΙΑ και χωρίς κενά: ΣΕΡΤΥΘΙΟΠΑΣΔΦΓΗΞΚΛΖΧΨΩΒΝΜ και μετά ok

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: αυτά με τα μαύρα πρέπει να τα γράψετε με το Ελληνικό πληκτρολόγιο και τα κόκκινα με το αγγλικό αλλιώς δεν θα γίνει τίποτα!

 

Αν τα κάνετε όλα σωστά, κάθε φορά που θα πατάτε κάποιο μικρό ελληνικό γράμμα θα αντικαθιστάτε με το κατάλληλο κεφαλαίο.

Όλο αυτό το κάνουμε γιατί όταν πληκτρολογούμε ένα γράμμα που είναι κοινό στα δύο αλφάβητα ο μετρητής γυρίζει στους 70 χαρακτήρες.

 

Ελπίζω να σας βοήθησα!

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...