Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιό navigator χρησιμοποιείτε; Υπάρχει κάτι που να έχει τους πιό πρόσφατους χάρτες και Ελληνικά και εννοείται να δουλεύει ομαλά; Ακόμα και όχι free.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για όποιον ενδιαφέρεται εγώ έκανα την αναβάθμιση ως εξής:

Κατ' αρχήν να πω ότι είχα την έκδοση 38 αγορασμένο από ελλάδα και το S/N του κινητού δεν το δεχόταν η ιστοσελίδα του support και μου έβγαζε το γνωστό μήνυμα

sorry this software download is not suitable for your device .

 

Έτσι κατέβασα από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=559622

αυτό

RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.5_WWE_release_signed_NoD river.exe

 

και έκανα την πρώτη αναβάθμιση σε 93.

 

από εκεί και πέρα ολα έγιναν μόνα τους με το wifi ανοικτό.

Κατέβηκε η 2.1.

 

Με μια πρώτη ματιά τρέχει αρκετά καλά, στέλνει μηνύματα στα ελληνικά:D και γενικά είναι αρκετά γρήγορη....

 

Σωστός !!! Με έσωσες !!! :rolleyes:

Όλα καλά και πλέον σε 2.1 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα htc hero μέσω του e-bay και σκέφτομαι να το αγοράσω . Επειδή ο πωλητής είναι στην Κίνα υπάρχει περίπτωση να είναι στα Κινέζικα το κινητό και να μην μπορώ να το αλλάξω και να έχω πρόβλημα μετά ;;

 

Ευχαριστώ πολύ

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα htc hero μέσω του e-bay και σκέφτομαι να το αγοράσω . Επειδή ο πωλητής είναι στην Κίνα υπάρχει περίπτωση να είναι στα Κινέζικα το κινητό και να μην μπορώ να το αλλάξω και να έχω πρόβλημα μετά ;;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Έχω μεγάλη εμπειρία από ebay και θα σου πω το εξής. Μην διανοηθείς να αγοράσεις από Κίνα για πολλούς και διάφορους λόγους:

 

1. Κατά πάσα πιθανότητα θα πληρώσεις τελωνείο

2. Πιθανότητα να σου στείλει κλώνο (μη αυθεντικό). Επίσης υπάρχουν πολλά κρούσματα απάτης από κινέζικους λογαριασμούς ebay με ψεύτικα feedback.

3. Για να σου έρθει γρήγορα θα πληρώσεις ένα σωρό έξοδα αποστολής (30-40 ευρώ). Αν πληρώσεις λίγα θα κάνει ίσως και πάνω από μήνα να έρθει.

4. Για εγγύηση δε το συζητάμε δεν ισχύει καν στην Ευρώπη ακόμα και να σου στείλει απόδειξη (σχεδόν απίθανο)

5. Θα μπλέξεις με το software. Μάλλον θα είναι κινέζικο οπότε θα χρειαστεί να

κάνεις goldcard για να το αλλάξεις.

 

Γενικά είμαι κατά της αγοράς μεταχειρισμένων κινητών. Όπως και με τα αυτοκίνητα το τι έχει περάσει το ξέρει μόνο ο πρώτος κάτοχος και ας φαίνεται και καινούριο από έξω. Εάν πάλι είναι καινούριο καλύτερα να αποφύγεις τους ιδιώτες και το ebay. Καλύτερα να δώσεις λίγα παραπάνω και να αγοράσεις από κάποιο γνωστό ευρωπαικό eshop και να έχεις και την εγγύησή σου και τη σιγουριά πως θα στο στείλουν. Eάν πάλι θελεις να "ρισκάρεις" ελαφρά σου προτείνω να ψάξεις στο ebay.co.uk και στο ebay.de και να βρεις κάποιον που να έχει πολλές φωτογραφίες του κινητού, πολλά feedback και μέτρια τιμή (ας πούμε γύρω στα 200-250 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μεγάλη εμπειρία από ebay και θα σου πω το εξής. Μην διανοηθείς να αγοράσεις από Κίνα για πολλούς και διάφορους λόγους:

 

1. Κατά πάσα πιθανότητα θα πληρώσεις τελωνείο

2. Πιθανότητα να σου στείλει κλώνο (μη αυθεντικό). Επίσης υπάρχουν πολλά κρούσματα απάτης από κινέζικους λογαριασμούς ebay με ψεύτικα feedback.

3. Για να σου έρθει γρήγορα θα πληρώσεις ένα σωρό έξοδα αποστολής (30-40 ευρώ). Αν πληρώσεις λίγα θα κάνει ίσως και πάνω από μήνα να έρθει.

4. Για εγγύηση δε το συζητάμε δεν ισχύει καν στην Ευρώπη ακόμα και να σου στείλει απόδειξη (σχεδόν απίθανο)

5. Θα μπλέξεις με το software. Μάλλον θα είναι κινέζικο οπότε θα χρειαστεί να

κάνεις goldcard για να το αλλάξεις.

 

Γενικά είμαι κατά της αγοράς μεταχειρισμένων κινητών. Όπως και με τα αυτοκίνητα το τι έχει περάσει το ξέρει μόνο ο πρώτος κάτοχος και ας φαίνεται και καινούριο από έξω. Εάν πάλι είναι καινούριο καλύτερα να αποφύγεις τους ιδιώτες και το ebay. Καλύτερα να δώσεις λίγα παραπάνω και να αγοράσεις από κάποιο γνωστό ευρωπαικό eshop και να έχεις και την εγγύησή σου και τη σιγουριά πως θα στο στείλουν. Eάν πάλι θελεις να "ρισκάρεις" ελαφρά σου προτείνω να ψάξεις στο ebay.co.uk και στο ebay.de και να βρεις κάποιον που να έχει πολλές φωτογραφίες του κινητού, πολλά feedback και μέτρια τιμή (ας πούμε γύρω στα 200-250 ευρώ.

 

σκεφτόμουν να αγοράσω κάποιο καινούργιο απο e-bay με τιμή γύρω στα 360...Αλλά αν λες ότι παίζει να μην έχουν εγγύηση ή να είναι άνοιγμενα ψεύτικα ακόμη κ αν τα πάρω από Αγγλία τότε θα κοιτάξω σε expansys:)

Παρόμοιο site με αυτό υπάρχει άλλο;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πληρώσεις τελωνείο και ας γράφει επάνω ότι είναι δώρο. Αν θέλεις να πάρεις τηλέφωνο αυθεντικό καλύτερα από Ελλάδα να είσαι καλυμμένος από θέμα εγγύησης και αναβαθμίσεων.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σκεφτόμουν να αγοράσω κάποιο καινούργιο απο e-bay με τιμή γύρω στα 360...Αλλά αν λες ότι παίζει να μην έχουν εγγύηση ή να είναι άνοιγμενα ψεύτικα ακόμη κ αν τα πάρω από Αγγλία τότε θα κοιτάξω σε expansys:)

Παρόμοιο site με αυτό υπάρχει άλλο;

 

Κάνε μιά έρευνα στο twenga.de και στο twenga.co.uk. Οι τιμές για καινούριο κυμαίνονται γύρω στα 300-350. Θα σου πρότεινα βέβαια να πάρεις το Legend ή το Desire που είναι πιό "φρέσκα" μοντέλα. Το Hero έχει ελαφρώς παλιώσει.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μιά έρευνα στο twenga.de και στο twenga.co.uk. Οι τιμές για καινούριο κυμαίνονται γύρω στα 300-350. Θα σου πρότεινα βέβαια να πάρεις το Legend ή το Desire που είναι πιό "φρέσκα" μοντέλα. Το Hero έχει ελαφρώς παλιώσει.

 

Το έχω σκεφτεί πολύ για legend αλλά έχει 3 βασικά μειονεκτήματα:

1)Κακό wifi

2)Ναι μεν καλή οθόνη αλλά σε ήλιο δεν βλέπεις τίποτα και όπως και να το κάνεις στην Ελλάδα έχει πολύ ήλιο

3)Κακή απόδοση μπαταρίας.

 

Γι αυτό στρέφομαι στο hero

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου το Hero είναι μεταχειρισμένο από Ιρλανδία και το πήρα για ψίχουλα. Σε άψογη κατάσταση και ας μην έχει εγγύηση. Προτείνω μεταχειρισμένα από την ευρύτερη περιοχή βρετανίας στο eBay. Βρίσκεις magic με κατοστάρικο, hero με 150-200, legend με ~300 και desire στα ίδια επίπεδα. Παραείναι καλές τιμές για να πας σε κάτι άλλο, και με λίγη τύχη μπορείς να βρεις και με απόδειξη αγοράς. Καταλαβαινω όσους παίρνουν από expansys κτλ, αλλά για μας που θέλουμε τη χαμηλότερη δυνατή τιμή, το eBay είναι μονόδρομος.

 

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου το Hero είναι μεταχειρισμένο από Ιρλανδία και το πήρα για ψίχουλα. Σε άψογη κατάσταση και ας μην έχει εγγύηση. Προτείνω μεταχειρισμένα από την ευρύτερη περιοχή βρετανίας στο eBay. Βρίσκεις magic με κατοστάρικο, hero με 150-200, legend με ~300 και desire στα ίδια επίπεδα. Παραείναι καλές τιμές για να πας σε κάτι άλλο, και με λίγη τύχη μπορείς να βρεις και με απόδειξη αγοράς. Καταλαβαινω όσους παίρνουν από expansys κτλ, αλλά για μας που θέλουμε τη χαμηλότερη δυνατή τιμή, το eBay είναι μονόδρομος.

 

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

 

Μπορεί να σου καθήσει καλή περίπτωση αλλά όπως και να έχει ρισκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Παίζες χρειάζομαι άμεσα βοήθεια. O ήρωάς μου, αγορασμένος προ διμήνου από αγγλικό amazon, γύρισε ξαφνικά στα αγγλικά μόλις τον άνοιξα σήμερα το πρωί. Να σημειώσω πως φοράει τη 2.1 και φυσικά είχε κανονικά ελληνικά (menu-sms κλπ) από τη μέρα που το αγόρασα. Πλέον ούτε στο handcent δεν υπάρχουν ελληνικοί χαρακτήρες! Στις ρυθμίσες εμφανίζονται σαν γλώσσες μόνο αγγλικά, ιταλικά, ισπανικά και γαλλικά.

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παίζες χρειάζομαι άμεσα βοήθεια. O ήρωάς μου, αγορασμένος προ διμήνου από αγγλικό amazon, γύρισε ξαφνικά στα αγγλικά μόλις τον άνοιξα σήμερα το πρωί. Να σημειώσω πως φοράει τη 2.1 και φυσικά είχε κανονικά ελληνικά (menu-sms κλπ) από τη μέρα που το αγόρασα. Πλέον ούτε στο handcent δεν υπάρχουν ελληνικοί χαρακτήρες! Στις ρυθμίσες εμφανίζονται σαν γλώσσες μόνο αγγλικά, ιταλικά, ισπανικά και γαλλικά.

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Μην ανησυχείς! Πήγαινε στο Market, κατέβασε το Morelocale 2 και γύρισε το στα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να σου καθήσει καλή περίπτωση αλλά όπως και να έχει ρισκάρεις.

 

Ακριβώς! Για άλλους μπορεί να μην αξίζει το ρίσκο. Σεβαστό.

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Το hero υποστηρίζει κάρτα sim με 2 αριθμούς;Δηλαδή να έχω γραμμή ένα και γραμμή 2 ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Το hero υποστηρίζει κάρτα sim με 2 αριθμούς;Δηλαδή να έχω γραμμή ένα και γραμμή 2 ;

 

Ναι.

Εγώ έχω την 2in1 της Cosmote και δουλέυουν ρολόι και οι δύο γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

εχω το htc hero και ψαχνω τους κωδικους που γραφεις στο πληκτρολογιο και σου βγαζει διαφορες πληροφοριες του τυπου ##*0000####

 

υπαρχει καποιο site που να εχει τετοιουσ κωδικους ;

Η προσωπικη μου σελιδα http://www.findpoi-gis.com
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

εχω το htc hero και ψαχνω τους κωδικους που γραφεις στο πληκτρολογιο και σου βγαζει διαφορες πληροφοριες του τυπου ##*0000####

 

υπαρχει καποιο site που να εχει τετοιουσ κωδικους ;

 

Από όσο ξέρω δεν υπάρχουν τέτοιοι κωδικοί αλλά μπορείς να κάνεις fastboot (ανάβεις το κινητό με πατημένο το πίσω) και φυσικά root τα οποία σου δίνουν κάποιες πληροφορίες και δυνατότητες παραπάνω. Πάντως στο Μενού-->Ρυθμίσεις-->Σχετικά έχεις ότι πληροφορία θες, δε βρίσκω το λόγο να γράψεις κωδικούς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προσπαθώ να κάνω root το κινητό μου σε Windows 7 32bit αλλά όταν κάνει loading το RUU, μου πετάει κάποια στιγμή Error 170/Error 171 :/

 

Έχω κάνει manual update τους drivers και μπορώ να κάνω κανονικά sync.

 

Ξέρει κανείς τι φταίει?

 

Δοκίμασα όλες τις usb, δοκίμασα να κάνω reset συσκευή και pc, δοκίμασα 100 uninstall και Install αλλά πάντα μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα :/

 

==Χίλια συγνώμη, το ποστ το έκανα σε λάθος thread. Αν μπορεί κάποιος, ας το σβήσει. Ευχαριστώ.==

Edited by GeoLoLJ

Με ρώτησαν κάποτε πώς πιστεύω να είναι ο παράδεισος...Αμέσως σε έφερα στο μυαλό μου.

Γιατί κάθε στιγμή που περνάω μαζί σου είναι σαν να είμαι στον παράδεισο...Είσαι ο δικός μου παράδεισος...

GeoJane

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προσπαθώ να κάνω root το κινητό μου σε Windows 7 32bit αλλά όταν κάνει loading το RUU, μου πετάει κάποια στιγμή Error 170/Error 171 :/

 

Εγώ προσπαθούσα να το κάνω κ είχα το ίδιο πρόβλημα με win 7 32/64bit. Πρέπει να είναι πρόβλημα με τα 7. Τελικά έκανα την δουλειά μου με windows xp σε virtual machine.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προσπαθώ να κάνω root το κινητό μου σε Windows 7 32bit αλλά όταν κάνει loading το RUU, μου πετάει κάποια στιγμή Error 170/Error 171 :/

 

Έχω κάνει manual update τους drivers και μπορώ να κάνω κανονικά sync.

 

Ξέρει κανείς τι φταίει?

 

Δοκίμασα όλες τις usb, δοκίμασα να κάνω reset συσκευή και pc, δοκίμασα 100 uninstall και Install αλλά πάντα μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα :/

 

==Χίλια συγνώμη, το ποστ το έκανα σε λάθος thread. Αν μπορεί κάποιος, ας το σβήσει. Ευχαριστώ.==

 

Τα windows 7 έχουν πρόβλημα, καλύτερα να βρεις έναν γνωστό σου με windows XP ή αλλιώς VM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...