Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα!!δεν μπορω να κατεβασω το πρωτο upgrade.εχω την 38. παρακαλω οποιος εχει μια λυση στο προβλημα να βοηθησει!ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου αλλά από εκει δοκίμασα και δεν μπορώ να την καταβάσω.

Η τοποθεσία του mydroid.gr από την άλλη , δεν ανοιγει καν ..... άρα ;

 

φιλε μου εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα!!δεν μπορω να κατεβασω το πρωτο upgrade.εχω την 38. παρακαλω οποιος εχει μια λυση στο προβλημα να βοηθησει!ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

Αν κάποιος έχει κάποιον FTP server να ανεβάσω το αρχείο, το έχω κρατήσει τοπικά στο PC μου από τότε που το κατέβασα απ'την HTC αλλά είναι κάπου 105 MBytes άρα αδύνατον να το στείλω με email.

 

Αν υπάρχει τρόπος να το στείλω κάπως ώστε να το πάρει όποιος το θέλει πείτε μου.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι εγώ έχω την .66 , για την ακρίβεια γράφει : " Build number 2.73.405.66 CL#83173 test-keys " .

Δεν μου έκανε από μόνο του αναβάθμιση στην .95

Πρέπει να κάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την 2.1 και δεν μπορώ να κάνω pairing το bluetooth αν και βάζω τον σωστό κωδικό. Συνέβει και σε σας? κάνατε κάτι παραπάνω?
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι εγώ έχω την .66 , για την ακρίβεια γράφει : " Build number 2.73.405.66 CL#83173 test-keys " .

Δεν μου έκανε από μόνο του αναβάθμιση στην .95

Πρέπει να κάνω κάτι;

 

Δεν κάνει από μόνο του αυτή την αναβάθμιση, πρέπει να την κατεβάσεις, μετά που θα την περάσεις, τότε θα μπορεί να κάνει αναβαθμίσεις over the air.

Link to comment
Share on other sites

Ok, λύθηκε τελικά το θεμα. τωρα κάνει κανονικά ΟΤΑ αναβαθμιση.

Ευχαριστώ[/QUOT

 

μπορεις να μου πεις απο που την κατεβασες την αναβαθμιση να την κατεβασω και εγω?

Link to comment
Share on other sites

Στο mydroid.gr εχει το λινκ για απευθειας download κατεβασε το μονος σου και βαλτο

 

Αφού το κατεβάσεις ποιά είναι η διαδικασία ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,αναβαθμισα και εγω επιτυχως σε 2.1 αλλα εκανα μια βλακεια με τις επαφες και τις εχω περασει στο pc σαν windows contacts..Υπαρχει καποιος τροπος να τις περασω στο τηλεφωνο μεσω gmail η outlook η και με καποιον αλλο τροπο???

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγω προσπαθω να κανω την πρωτη αναβαθμηση απο το site της htc και ενω το αγορασα απο Ελλαδα οτν δινω το s/n μου βγαζει το παρακατω μηνυμα

Sorry, this software download is not suitable for your device ξερει κανεις γιατι γινετε αυτο και τι πρεπει να κανω:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγω προσπαθω να κανω την πρωτη αναβαθμηση απο το site της htc και ενω το αγορασα απο Ελλαδα οτν δινω το s/n μου βγαζει το παρακατω μηνυμα

Sorry, this software download is not suitable for your device ξερει κανεις γιατι γινετε αυτο και τι πρεπει να κανω:blink:

.

 

Kαλησπερα

Εχω και εγω το ιδιο θεμα.Πηρα τηλ.την htc και μου επαν οτι δεν εχει βγει αναβαθμιση για την 38 και θα πρεπει να περιμενω.Το ποσο δεν ξερουν.Θα μας ερθει μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

το google navigator υπαρχει σε οποιοδηποτε τηλεφωνο εχει eclair rom,απλα οταν επιλεξεις να σου κανει πλοηγηση σε ενα προορισμο,σου γραφει οτι η λειτουργια δεν ειναι ακομα διαθεσιμη στη χωρα σου και σου δινει γραπτες οδηγιες.Κυκλοφορει παντως μια πειραγμενη εκδοση(Βrut maps) η οποια εχει και navigation

 

Δεν ισχύει τουλάχιστον σε μενα...γιατί όταν πάω στο μενου οδηγίες....με βγάζει γραπτες οδηγίες κατ'ευθείαν όπως και πριν...δεν με λέει πουθενα turn-by-turn η ότι αυτό που θέλω δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μου...Μήπως μπορεις να με πεις τα βήματα που ακολουθησες εσύ ώστε να πάρεις αυτό το μήνυμα?

 

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει καλά. Τα voice controls αναφέρονται στη λειτουργία του τηλεφώνου μέσω bluetooth. Δηλαδή, να λες "Call Μήτσος" και να παίρνει τηλέφωνο τον "Μήτσος".

 

Αυτό που θέλεις εσύ, είναι το turn by turn navigation, αλλά όπως σου εξήγησα και παραπάνω, ακόμα κι αν η Google το είχε ενεργοποιήσει για την Ελλάδα, δε θα έπαιζε στο NDrive, γιατί δεν έχει καμία σχέση μαζί του.

 

Για κοιταχτε λιγο εδω οσοι θελετε google navigation ...

και

για ενημερωση περι τινος προκειται

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται εγώ έκανα την αναβάθμιση ως εξής:

Κατ' αρχήν να πω ότι είχα την έκδοση 38 αγορασμένο από ελλάδα και το S/N του κινητού δεν το δεχόταν η ιστοσελίδα του support και μου έβγαζε το γνωστό μήνυμα

sorry this software download is not suitable for your device .

 

Έτσι κατέβασα από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=559622

αυτό

RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.5_WWE_release_signed_NoD river.exe

 

και έκανα την πρώτη αναβάθμιση σε 93.

 

από εκεί και πέρα ολα έγιναν μόνα τους με το wifi ανοικτό.

Κατέβηκε η 2.1.

 

Με μια πρώτη ματιά τρέχει αρκετά καλά, στέλνει μηνύματα στα ελληνικά:D και γενικά είναι αρκετά γρήγορη....

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα στα Ελληνικά με 160 χαρακτήρες και διόρθωση (T9); Δεν είδα κάτι τέτοιο στην εφαρμογή messages. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται εγώ έκανα την αναβάθμιση ως εξής:

Κατ' αρχήν να πω ότι είχα την έκδοση 38 αγορασμένο από ελλάδα και το S/N του κινητού δεν το δεχόταν η ιστοσελίδα του support και μου έβγαζε το γνωστό μήνυμα

sorry this software download is not suitable for your device .

 

Έτσι κατέβασα από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=559622

αυτό

RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.5_WWE_release_signed_NoD river.exe

 

και έκανα την πρώτη αναβάθμιση σε 93.

 

από εκεί και πέρα ολα έγιναν μόνα τους με το wifi ανοικτό.

Κατέβηκε η 2.1.

 

Με μια πρώτη ματιά τρέχει αρκετά καλά, στέλνει μηνύματα στα ελληνικά:D και γενικά είναι αρκετά γρήγορη....

 

αφου το κατεβασεις το εκτελεις στον υπολογιστη; ή κανεις κατι αλλο γιατι με την εγκατασταση εφαρμογων δεν το βλεπει σαν exe;;;;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα στα Ελληνικά με 160 χαρακτήρες και διόρθωση (T9); Δεν είδα κάτι τέτοιο στην εφαρμογή messages. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση;

 

160 + Τ9 έχει αυτή τη στιγμή μόνο το Handcent. Στο default πρόγραμμα έχεις ή 70 + Τ9 ή 160 σκέτο.

Link to comment
Share on other sites

Στο default έχω 70 χωρίς Τ9, με το Τ9 ενεργοποιημένο. Στο Handcent 3.1.1 έχω 70 ME T9.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

αφου το κατεβασεις το εκτελεις στον υπολογιστη; ή κανεις κατι αλλο γιατι με την εγκατασταση εφαρμογων δεν το βλεπει σαν exe;;;;;;;;;;;;;;;;

 

Το τρέχεις σαν .exe με συνδεδεμένο το τηλέφωνο στη usb.

 

160 ελληνικούς χαρακτήρες χωρίς T9

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται εγώ έκανα την αναβάθμιση ως εξής:

Κατ' αρχήν να πω ότι είχα την έκδοση 38 αγορασμένο από ελλάδα και το S/N του κινητού δεν το δεχόταν η ιστοσελίδα του support και μου έβγαζε το γνωστό μήνυμα

sorry this software download is not suitable for your device .

 

Έτσι κατέβασα από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=559622

αυτό

RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.5_WWE_release_signed_NoD river.exe

 

και έκανα την πρώτη αναβάθμιση σε 93.

 

από εκεί και πέρα ολα έγιναν μόνα τους με το wifi ανοικτό.

Κατέβηκε η 2.1.

 

To μενού του τηλεφώνου εξακολουθεί να είναι ελληνικό ή είναι αγγλικό; Γιατί η 93 αναβάθμιση δεν είναι για Ελλάδα, αλλά η 95.

Link to comment
Share on other sites

Στο default έχω 70 χωρίς Τ9, με το Τ9 ενεργοποιημένο. Στο Handcent 3.1.1 έχω 70 ME T9.

 

Κάποιο λάθος κάνεις. Στο default με ενεργοποιημένη την κωδικοποίηση 7bit θα πρέπει να έχεις 160 χωρίς Τ9. Με ενεργοποιημένη την κωδικοποίηση 16bit θα πρέπει να έχεις 70 + Τ9. Στο Handcent 160 + Τ9.

 

Μιλάμε για το τελευταίο official firmware 2.1 έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπαθώ να βγάλω άκρη για το update....

 

Το τηλέφωνό μου είναι από Αγγλία unlocked

 

με build number 2.73.771.73 CL#94055 release-keys (3UK)

 

Δεν μου ήρθε ειδοποίηση για update.

 

Μπορώ να κάνω εγκατάσταση του 2.73.405.95 (Greek) ή του firmware update 2.73.405.5 (EU); Από που μπορώ να τα κάνω download;;;;

 

Η συσκευή είναι unlocked αν κάνω update μήπως κλειδώσει;;;;

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έκανα μια βλακεία και μάλλον γύρισε το κινητό σε Αγγλικά όλο. Για να το γυρίσω σε Ελληνικά ξανά, πρέπει...γκλούπ....να κάνω ολικό reset;;;;

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπαθώ να βγάλω άκρη για το update....

 

Το τηλέφωνό μου είναι από Αγγλία unlocked

 

με build number 2.73.771.73 CL#94055 release-keys (3UK)

 

Δεν μου ήρθε ειδοποίηση για update.

 

Μπορώ να κάνω εγκατάσταση του 2.73.405.95 (Greek) ή του firmware update 2.73.405.5 (EU); Από που μπορώ να τα κάνω download;;;;

 

Η συσκευή είναι unlocked αν κάνω update μήπως κλειδώσει;;;;

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Μπορείς να κατεβάσεις το πρώτο κομμάτι της αναβάθμισης εδώ και το δεύτερο (σε 2.1) από εδώ.

 

Για να τα εγκαταστήσεις, ακολουθείς την παρακάτω διαδικασία 2 φορές (μία φορά για το καθένα):

 

  • μετονομάζεις το αρχείο σε update.zip
  • το αντιγράφεις στην κάρτα SD
  • μπαίνεις σε recovery mode (με σβηστό το κινητό, κρατάς πατημένο το home και πατάς στιγμιαία το power)
  • Αν δεν βρει το αρχείο από μόνο του, για να ξεκινήσει η αναβάθμιση, επέλεξε το "update from zip" (ή κάπως έτσι)

Το unlocked που λες αναφέρεται μόνο στο δίκτυο, δηλαδή μπορεί να δουλέψει σε οποιοδήποτε δίκτυο. Αντίθετα, εάν ήταν locked, θα μπορούσε να λειτουργήσει μόνο στο δίκτυο για το οποίο ήταν κλειδωμένο.

 

 

Καλησπέρα,

 

Έκανα μια βλακεία και μάλλον γύρισε το κινητό σε Αγγλικά όλο. Για να το γυρίσω σε Ελληνικά ξανά, πρέπει...γκλούπ....να κάνω ολικό reset;;;;

 

Κατέβασε το morelocale από το market κι επέλεξε ελληνικά.

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...