Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τελείωσα και εγώ το upgrade OverTheAir !! :D:D:D:D

Όντως ούτε σε εμένα έσβησε τίποτα, εκτός απο τις σκηνές που είχα αποθηκεύσει αλλά δε με χάλασε καθόλου. Το μόνο που δε μου δουλεύει προς το παρόν είναι η σύνδεση των επαφών με facebook αλλά θα το βρώ.

 

Γενικά πρόκειται για τρομερή αποκάλυψη!!

 

Δουλεύει πολύ καλύτερα απο πρίν η camera, το market εχει πλέον και screenshots... δεν περιγράφω άλλο!!!!!!

Α! και σε εμένα παίζει πλέον η αποστολή sms με ελληνικούς 160 χαρακτήρες με την native εφαρμογή :D:D:D:D

 

Φυσικά και δουλεύει και η αποστολή και λήψη αρχείων με bluetooth.

 

Δεν περιγράφω άλλο!!!!!

 

Το Τ9 δεν δουλεύει πάλι; Τι έκδοση σου βγάζει το software;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν εμένα μου έβγαλε κάποια μηνύματα λάθους στο τέλος ενώ πέρναγε το μεγάλο update (το μικρό το πέρασε κανονικά)

 

Είμαι στο 2ο restart και τα βγάζει ακόμα. Θα το προσπαθήσω λίγο πριν πάω για ένα ολικό reset (πάλι καλά που έκανα backup καλού κακού) και ξαναπέρασμα τα πάντα....

 

Άλλος που είχε προβλήματα;

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Γραφω πρωτη φορά οπότε sorry για τυχόν λάθη. Το Hero μου δεν αυτή την επιλογή, είναι δυνατόν να συμβαίνει; Είναι αγορασμένο από Ελλάδα τον Μάρτιο, αν έχει σχέση.

 

Στο mydroid.gr εχει το λινκ για απευθειας download κατεβασε το μονος σου και βαλτο

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πώς γίνεται το update?

 

Από το settings > about phone κλπ όπως ανέφερε κάποιος δεν γίνεται κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Στην .93/.94/.95 υπάρχει επιλογή Settings>About Phone>System Software Update.

Και σε μένα το βρήκε (3.32.405.1)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Update:

 

Στο 4ο restart δούλεψε, όλα καλά δείχνουν !!

 

Για το φίλο που ρώτησε, ένας τρόπος είναι να βάλεις ως ημερομηνία το 2011 και θα σου βγάλει αυτόματα ότι ήρθε update. Να είσαι απλά σε Wifi. Εμένα δούλεψε έτσι.

 

ΥΓ

 

α) Σας βρήκε τις φωτογραφίες από τα contacts σας μέσω Facebook; Δεν έχει φορτώσει κανένα, και δεν δείχνει να θέλει να τα φορτώσει :)

β) Σχετικά με τις φωνητικές εντολές, ξέρεις κανείς πως ενεργοποιούνται στο Ndrive??

Edited by lanc3lot

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μήπως απλά πήραμε αναβάθμιση του sense....δεν μπορώ ούτε το google navigator να βρω...ούτε τις φωνητικές εντολές...(κλήση πληκτρολόγηση κτλ.)
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μήπως απλά πήραμε αναβάθμιση του sense....δεν μπορώ ούτε το google navigator να βρω...ούτε τις φωνητικές εντολές...(κλήση πληκτρολόγηση κτλ.)

 

Η Google επιλέγει που θα υπάρχουν διαθέσιμες αυτές οι δυνατότητες. Είναι στα πλαίσια της "ολικής" εμπειρίας Google (sic), που δε δίνει μη απαραίτητες λειτουργίες, εάν δεν είναι πλήρως προσαρμοσμένες στην εκάστοτε χώρα. Για να το κάνω πιο λιανά, δεν υποστηρίζονται οι φωνητικές εντολές στα ελληνικά, άρα δεν ενσωματώνω το σύστημα των φωνητικών εντολών. Το ίδιο ισχύει και για το google navigator. Σταδιακά θα ενσωματωθούν κι αυτές οι λειτουργίες, αλλά μην περιμένετε να γίνει άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Η Google επιλέγει που θα υπάρχουν διαθέσιμες αυτές οι δυνατότητες. Είναι στα πλαίσια της "ολικής" εμπειρίας Google (sic), που δε δίνει μη απαραίτητες λειτουργίες, εάν δεν είναι πλήρως προσαρμοσμένες στην εκάστοτε χώρα. Για να το κάνω πιο λιανά, δεν υποστηρίζονται οι φωνητικές εντολές στα ελληνικά, άρα δεν ενσωματώνω το σύστημα των φωνητικών εντολών. Το ίδιο ισχύει και για το google navigator. Σταδιακά θα ενσωματωθούν κι αυτές οι λειτουργίες, αλλά μην περιμένετε να γίνει άμεσα.

 

Δηλαδή οι αγγλικές οι ρομ στην ευρώπη θα έχουν αυτά τα πρόσθετα χαρακτηριστικά?

loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Για περισσότερες πηροφορίες για τις αναβαθμίσεις, εδώ

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Για περισσότερες πηροφορίες για τις αναβαθμίσεις, εδώ

 

Η μπορείτε να το κατεβασετε και να το βαλετε χειροκινητα απο την sd card

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Η Google επιλέγει που θα υπάρχουν διαθέσιμες αυτές οι δυνατότητες. Είναι στα πλαίσια της "ολικής" εμπειρίας Google (sic), που δε δίνει μη απαραίτητες λειτουργίες, εάν δεν είναι πλήρως προσαρμοσμένες στην εκάστοτε χώρα. Για να το κάνω πιο λιανά, δεν υποστηρίζονται οι φωνητικές εντολές στα ελληνικά, άρα δεν ενσωματώνω το σύστημα των φωνητικών εντολών. Το ίδιο ισχύει και για το google navigator. Σταδιακά θα ενσωματωθούν κι αυτές οι λειτουργίες, αλλά μην περιμένετε να γίνει άμεσα.

 

Ναι αλλά στα πλαίσια αυτού που λές, θα έπρεπε να δουλεύει σε άλλα μη google προγράμματα όπως το Ndrive. Δεν προς το παρόν...

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Να πω την μαυρη μου αληθεια οι εντολές και το navigator ήταν απο αυτα που προσδοκουσα στο 2.1.Με την εννοια ότι κανεις update όχι μόνο για την βελτιωμενη λειτουργια ή αισθητική ισως αλλα και για τα καινουρια features....
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στα πλαίσια αυτού που λές, θα έπρεπε να δουλεύει σε άλλα μη google προγράμματα όπως το Ndrive. Δεν προς το παρόν...

 

To nDrive δεν έχει καμία σχέση με το navigation της Google και την εκφώνηση των οδηγιών στο Google maps. Είναι ανεξάρτητο πρόγραμμα και η ευθύνη για τη λειτουργία του βαρύνει αποκλειστικά και μόνο την εταιρεία που το κατασκευάζει και φυσικά δεν έχει σχέση με την αναβάθμιση σε 2.1.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους!

 

Μόλις σήμερα πέρασα κι εγώ το πολυαναμενόμενο update από την HTC στο hero, και παίξαν σχεδόν όλα μια χαρά, αλλά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα: Δε μου παίζει το wireless internet (όχι το wifi, αυτό παίζει μιά χαρά).

Πρίν μερικές μέρες που είχα κάνει το πρώτο update κι ενέ εκείνο έσβησε τα πάντα, μετά χωρίς κανένα πρόβλημα και καμμιά ρύθμιση έπαιζαν όλα κανονικα, τώρα δε μπορώ με τίποτα να συνδεθώ στο Cosmote wireless internet.

 

Πάω από τις ρυθμίσεις στο μενού για mobile networks αλλά δε βγάζω άκρη, όλα φαίνονται όπως πρίν... Μήπως κανείς έχει καμμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει και πώς διορθώνεται το πρόβλημα; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

αν η ερώτηση που θα κάνω είναι ασχετη....ας αφαιρεθει....δλδ η χρήστες των desire αγορασμένα απο εδώ...δεν θα έχουν voice commands και google navigator?
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

αν η ερώτηση που θα κάνω είναι ασχετη....ας αφαιρεθει....δλδ η χρήστες των desire αγορασμένα απο εδώ...δεν θα έχουν voice commands και google navigator?

 

το google navigator υπαρχει σε οποιοδηποτε τηλεφωνο εχει eclair rom,απλα οταν επιλεξεις να σου κανει πλοηγηση σε ενα προορισμο,σου γραφει οτι η λειτουργια δεν ειναι ακομα διαθεσιμη στη χωρα σου και σου δινει γραπτες οδηγιες.Κυκλοφορει παντως μια πειραγμενη εκδοση(Βrut maps) η οποια εχει και navigation

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

To nDrive δεν έχει καμία σχέση με το navigation της Google και την εκφώνηση των οδηγιών στο Google maps. Είναι ανεξάρτητο πρόγραμμα και η ευθύνη για τη λειτουργία του βαρύνει αποκλειστικά και μόνο την εταιρεία που το κατασκευάζει και φυσικά δεν έχει σχέση με την αναβάθμιση σε 2.1.

 

H 2.1 Update είναι της Google. Άν όντως μπήκε το Voice Controls με αυτό το update (εκεί είναι και το θέμα κατεμέ) τότε έπρεπε να παίζει στο Ndrive που είναι ανεξάρτητη εφαρμογή αλλά υποστηρίζει Voice Commands. Αυτό εννοούσα πριν.

 

Θα στείλω mail να ρωτήσω πάντως

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

το google navigator υπαρχει σε οποιοδηποτε τηλεφωνο εχει eclair rom,απλα οταν επιλεξεις να σου κανει πλοηγηση σε ενα προορισμο,σου γραφει οτι η λειτουργια δεν ειναι ακομα διαθεσιμη στη χωρα σου και σου δινει γραπτες οδηγιες.Κυκλοφορει παντως μια πειραγμενη εκδοση(Βrut maps) η οποια εχει και navigation

 

Δεν ισχύει τουλάχιστον σε μενα...γιατί όταν πάω στο μενου οδηγίες....με βγάζει γραπτες οδηγίες κατ'ευθείαν όπως και πριν...δεν με λέει πουθενα turn-by-turn η ότι αυτό που θέλω δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μου...Μήπως μπορεις να με πεις τα βήματα που ακολουθησες εσύ ώστε να πάρεις αυτό το μήνυμα?

loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει τουλάχιστον σε μενα...γιατί όταν πάω στο μενου οδηγίες....με βγάζει γραπτες οδηγίες κατ'ευθείαν όπως και πριν...δεν με λέει πουθενα turn-by-turn η ότι αυτό που θέλω δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μου...Μήπως μπορεις να με πεις τα βήματα που ακολουθησες εσύ ώστε να πάρεις αυτό το μήνυμα?

 

δυστυχως φιλε μου εμενα ειναι custom rom του cyanogen και δεν εχω το hero οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο.Μην αγχωνεσαι ομως τσεκαρε σε λιγο τα pm σου

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

H 2.1 Update είναι της Google. Άν όντως μπήκε το Voice Controls με αυτό το update (εκεί είναι και το θέμα κατεμέ) τότε έπρεπε να παίζει στο Ndrive που είναι ανεξάρτητη εφαρμογή αλλά υποστηρίζει Voice Commands. Αυτό εννοούσα πριν.

 

Θα στείλω mail να ρωτήσω πάντως

 

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει καλά. Τα voice controls αναφέρονται στη λειτουργία του τηλεφώνου μέσω bluetooth. Δηλαδή, να λες "Call Μήτσος" και να παίρνει τηλέφωνο τον "Μήτσος".

 

Αυτό που θέλεις εσύ, είναι το turn by turn navigation, αλλά όπως σου εξήγησα και παραπάνω, ακόμα κι αν η Google το είχε ενεργοποιήσει για την Ελλάδα, δε θα έπαιζε στο NDrive, γιατί δεν έχει καμία σχέση μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλα που μπορώ να κατεβάσω το πρώτο upgrade ώστε να προχωρήσω στην αναβάθμιση της 2.1 ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλα που μπορώ να κατεβάσω το πρώτο upgrade ώστε να προχωρήσω στην αναβάθμιση της 2.1 ;

Ευχαριστώ

 

Εγώ το είχα κατεβάσει απ'το site της HTC, εδώ :

 

http://www.htc.com/gr/support.aspx

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου αλλά από εκει δοκίμασα και δεν μπορώ να την καταβάσω.

Η τοποθεσία του mydroid.gr από την άλλη , δεν ανοιγει καν ..... άρα ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...