Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52 (Pre-Release)


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΧΑ χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα

Ακου κινητο σκυλι :p

 

Γιατί δεν είναι; Πόσο άντεξε το δικό σου Ε51 και με την χρήση που ΜΟΝΟ ΕΣΥ μπορείς να του κάνεις;;; :lol:

 

Πολυς κοσμος υπαρχει που ενδιαφερεται για καμερες , βιντεο κλπ κλπ , το κομματι που θελει συσκευες σαν το Ε51 ειναι μικρο και μαλιστα πολυ πλεον απλα η Νοκια ειχε καταφερει να βγαλει μια συσκευη που να μην φωναζει σαν τα Νseries και να μην ειναι ιδιαιτερα bussines styled οπως τα υπολοιπα Ε .

 

Αν είναι έτσι, γιατί η Nokia υποστηρίζει τόσο τα E-series; To E51 δεν έχει πουλήσει καλά για τα δεδομένα του; ;)

 

Τωρα οσο για το παραμετροποιησιμο σχετικο ειναι , μετα απο ενα σημειο η οθονη του δεν σου επετρεπε να "απολαυσεις" π.χ. ενα ωραιο θεμα οπως θα το εβλεπες σε μια αλλη συσκευη αλλα δεν εγινε και τιποτα .

 

Καλά, άντε παίξε με το INNOV8. Εσύ δεν είσαι πλέον Εψιλονάκιας (προδότη :p)

 

Αλλα περιμενω πως και πως την ημερα που θα βγαλουν κινητο που ΔΕΝ θα φορτιζει κλειστο :rolleyes::p

 

Γίνεσαι κακός... :lol:

 

Καλά ρε Κώστα.... στα σοβαρά δεν σου αρέσει; Εσένα, που έζησες ΕΝΑΜΙΣΗ χρόνο με Ε51; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για NOR μνημες και 1.5 χρονο μετα δεν εχει γινει και κανενα μεγαλο αλμα στην μειωση του κοστους τους για αυτο και ακομα περιμενουμε :p

Οι καρτες μνημης και τα ενσωματωμενα drives που ειναι NAND μνημουλες που οντως η ζητηση και η καταναλωση τους εχει μειωσει την τιμη τους εχουν πολλαπλασιαστει σε μεγεθος με τα ιδια λεφτα .

 

και δεν έβαζαν την ίδια τουλάχιστον με το Ε51? θα τους έπεφτε...???:O

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, που είδες ότι το Ε55 έχει 100 ΜΒ RAM;

Ναι, θα ήθελα κι εγώ μία διευκρίνηση για το Ε55. Εδώ αναφέρει 60ΜΒ, ενώ εδώ λέει 100ΜΒ. :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα ήθελα κι εγώ μία διευκρίνηση για το Ε55. Εδώ αναφέρει 60ΜΒ, ενώ εδώ λέει 100ΜΒ. :what:

 

Εδώ: http://www.nokia.gr/products/phones/nokia-e55/specifications

 

λέει 60 πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λετε η οθονη του οταν βαζεις 1 ρολοι για screensaver π.χ. να διακρινετε οπως το Ε66 π.χ. η θα ειναι μια μαυριλα και μιση οπως το Ν79?

(ελπιδες να ειναι φωτισμενη οπως του Ν85 π.χ. δεν εχω λογο αλλης τεχνολογιας!)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Eσωτερικη μνημη αποθηκευσης οχι RAM βρε αμπαλε :p

 

Ωχουυυυυυυυυυ :lol:

 

Η ερώτηση παραμένει: μα καλά, δεν σου αρέσει;;;

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, που είδες ότι το Ε55 έχει 100 ΜΒ RAM;

Ναι, θα ήθελα κι εγώ μία διευκρίνηση για το Ε55. Εδώ αναφέρει 60ΜΒ, ενώ εδώ λέει 100ΜΒ. :what:

Τα λόγια είναι περιττά...:ninja:

http://www.imageshack.gr/files/fwbm4tj5vai2fnt9drt2.png

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση παραμένει: μα καλά, δεν σου αρέσει;;;

 

Ειναι εγκαθετος και σνομπαρει την συσκευη . :p

 

Κοιτα δω συσκευη :

 

 

http://www.forum.nokia.com/devices/pics/E52_main.JPG

 

:love:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εγκαθετος και σνομπαρει την συσκευη . :p

 

Κοιτα δω συσκευη :

 

 

http://www.forum.nokia.com/devices/pics/E52_main.JPG

 

:love:

 

Ώπα, θα βγει και σε μαύρο από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ το έχει μόνο σε μαύρο.

ΕΔΩ δεν το έχει καν σε μαύρο.

 

Πολύ πιο όμορφο σε μαύρο, πάντως. :happy:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Για μένα που εγκαθιστώ όλες τις εφαρμογές μου στην εσωτερική μνήμη, έχω τα μηνύματα και οτιδήποτε άλλο εκτός από multimedia περιεχόμενο, ναι είναι πολύ λίγη για τα σημερινά δεδομένα.

Και για να σου δώσω ένα παράδειγμα αυτή τη στιγμή από τα 132mb εσωτερικής μνήμης του E51, χρησιμοποιώ τα 70.

 

Ε το ειπα και μονος μου οτι μαζι με τα μηνυματα που επειδη τα sectors στην εσωτερικη μνημη ειναι συνηθως μεγαλα πιανουν αδικαιολογητα πολυ χωρο το καθενα , τα βαζεις στην καρτα μνημης αν θελεις να κρατησεις πολλα .

Τωρα αν εγκαταστησεις και περισσοτερες απο οσες ειναι απλα χρησιμες εφαρμογες ετσι απλα για να υπαρχουν και οι υπολοιπες και εγκαταστησεις και αυτες στην μνημη της συσκευης ενταξει ειναι λιγα τα 60ΜΒ .

Για αυτον ομως ακριβως τον λογο εδω και αρκετα χρονια πλεον , με εξαιρεση τον καταλογο δεν υπαρχει κανεναν σχεδον περιορισμος στο να χρησιμοποεις την καρτα μνημης για ολες τις υπολοιπες λειτουργιες δυνατοτητες

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είναι; Πόσο άντεξε το δικό σου Ε51 και με την χρήση που ΜΟΝΟ ΕΣΥ μπορείς να του κάνεις;;; :lol:

 

 

 

Αν είναι έτσι, γιατί η Nokia υποστηρίζει τόσο τα E-series; To E51 δεν έχει πουλήσει καλά για τα δεδομένα του; ;)

 

 

 

Καλά, άντε παίξε με το INNOV8. Εσύ δεν είσαι πλέον Εψιλονάκιας (προδότη :p)

 

 

 

Γίνεσαι κακός... :lol:

 

Καλά ρε Κώστα.... στα σοβαρά δεν σου αρέσει; Εσένα, που έζησες ΕΝΑΜΙΣΗ χρόνο με Ε51; :ninja:

 

 

 

Πολυ αντεξε το Ε51 αλλα ακομα περισσοτερο και με ακομα περισσοτερη χρηση ειχε αντεξει και το Ν95 μου ,δεν λεει κατι αυτο :p

Τωρα αντεχει και το Inovv8 :D

 

Τι εννοεις τα υποστηριζει τοσο? οσο υποστηριζει και τα υπολοιπα της κινητα και λιγοτερο απο τα Νseries τα υποστηριζει , δεν κανει κατι το ξεχωριστο .

 

Τουλαχιστον στο Inovv8 βλεπω την οθονη και τι γραφει :p

 

Δεν το ειχα 1,5 χρονο σχεδον ενα το ειχα και αυτο γιατι απλα εκεινη την εποχη και μου αρεσε αλλα και δεν υπηρχε και καμια αλλη συσκευη της προκοπης που να μπορουσα να χρησιμοποιησω για βασικο μου κινητο !

Link to comment
Share on other sites

Πολυ αντεξε το Ε51 αλλα ακομα περισσοτερο και με ακομα περισσοτερη χρηση ειχε αντεξει και το Ν95 μου ,δεν λεει κατι αυτο :p

Τωρα αντεχει και το Inovv8 :D

 

Αν θυμάμαι καλά, το Ν95 σου πήγε μια βόλτα από το service... Αλήθεια, το INNOV8 πως τα πάει; :lol:

 

Τι εννοεις τα υποστηριζει τοσο? οσο υποστηριζει και τα υπολοιπα της κινητα και λιγοτερο απο τα Νseries τα υποστηριζει , δεν κανει κατι το ξεχωριστο .

 

Εννοώ ότι για το λίγο που όπως λες πουλάνε, μια χαρά γκάμα έχει φτιάξει.

 

Τουλαχιστον στο Inovv8 βλεπω την οθονη και τι γραφει :p

 

Ναι, αλλά είναι και γκουμούτσα. :p

 

Δεν το ειχα 1,5 χρονο σχεδον ενα το ειχα και αυτο γιατι απλα εκεινη την εποχη και μου αρεσε αλλα και δεν υπηρχε και καμια αλλη συσκευη της προκοπης που να μπορουσα να χρησιμοποιησω για βασικο μου κινητο !

 

Έλα, έλα... κατά βάθος Εψιλονάκιας είσαι και συ. Απλά κάνεις τον δύσκολο. :p

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, το Ν95 σου πήγε μια βόλτα από το service... Αλήθεια, το INNOV8 πως τα πάει; :lol:

 

 

 

Εννοώ ότι για το λίγο που όπως λες πουλάνε, μια χαρά γκάμα έχει φτιάξει.

 

 

 

Ναι, αλλά είναι και γκουμούτσα. :p

 

 

 

Έλα, έλα... κατά βάθος Εψιλονάκιας είσαι και συ. Απλά κάνεις τον δύσκολο. :p

 

Φυσικα και πηγε το 95 στο σερβις αφου του ειχα κρεμασει λουρακι και το γυριζα στον αερα γυρω γυρω ανοιξε καποια στιγμη μονο του το slide και βγηκε λιγο πιο εξω απο οτι επρεπε :lol:

Και το Ε51 θα πηγαινε 2 φορες μαλιστα αν δεν ηταν πρωτοτυπο και ειχα την δυνατοτητα να το παω , μια για ακουστικο και μια για τον στατικο θορυβο που μαζευει και παρεμβαλεται στο μικροφωνο του :D

 

Πως να μην φτιαξει μια χαρα γκαμα , το Ε75 ειναι δυδιμο του 5730 , το Ε55 και το Ε52 ειναι η ιδια συσκευη , την εχουν βγαλει και σαν 5630 και οχι μονο , και τα μονα που ξεχωριζουν ειναι το Ε71 και το Ε63 που ειδικα το δευτερο βγηκε για να καλυψει τα οποια κερδη επιπλεον ηθελε η Νοκια απο το Ε71 για αυτο και βγηκε πλαστικο κουτσουρεμενο και με χαμηλοτερη τιμη :D:p

 

16GB μνημη , μουσικη , καμερα , οθονη , μπαταρια , OMAP2430 παιζει και βιντεο της προκοπης , θελεις να συνεχισω :p

 

Γιατι ειπα εγω ποτε οτι δεν θα το παρω ΚΑΙ αυτο ????????????

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και πηγε το 95 στο σερβις αφου του ειχα κρεμασει λουρακι και το γυριζα στον αερα γυρω γυρω ανοιξε καποια στιγμη μονο του το slide και βγηκε λιγο πιο εξω απο οτι επρεπε

Και το Ε51 θα πηγαινε 2 φορες μαλιστα αν δεν ηταν πρωτοτυπο και ειχα την δυνατοτητα να το παω , μια για ακουστικο και μια για τον στατικο θορυβο που μαζευει και παρεμβαλεται στο μικροφωνο του :D

 

Ρε αθεόφοβε, πόσες φορές κοπάναγες το Ε51 απο δω και από κει; Στο τέλος θυμάμαι ήταν λες και το χε πατήσει αμάξι (ίσως και να το πάτησε, τώρα που το σκέφτομαι...)! Πάλι καλά που άντεξε τόσο. :lol:

 

Πως να μην φτιαξει μια χαρα γκαμα , το Ε75 ειναι δυδιμο του 5730 , το Ε55 και το Ε52 ειναι η ιδια συσκευη , την εχουν βγαλει και σαν 5630 και οχι μονο , και τα μονα που ξεχωριζουν ειναι το Ε71 και το Ε63 που ειδικα το δευτερο βγηκε για να καλυψει τα οποια κερδη επιπλεον ηθελε η Νοκια απο το Ε71 για αυτο και βγηκε πλαστικο κουτσουρεμενο και με χαμηλοτερη τιμη :D:p

 

Ε και; Την γκάμα την παρέχει, και είναι και καλή!

 

16GB μνημη , μουσικη , καμερα , οθονη , μπαταρια , OMAP2430 παιζει και βιντεο της προκοπης , θελεις να συνεχισω :p

 

Να δούλευε και η κάμερα ε... :lol: Και εκτός αυτού, όλα αυτά δεν αναιρούν το ότι είναι γκουμούτσα. :p

 

Γιατι ειπα εγω ποτε οτι δεν θα το παρω ΚΑΙ αυτο ????????????

 

Ε μα τι λέω τόση ώρα... Εψιλονάκιας είσαι κατά βαθος, απλά δεν το παραδέχεσαι. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε αθεόφοβε, πόσες φορές κοπάναγες το Ε51 απο δω και από κει; Στο τέλος θυμάμαι ήταν λες και το χε πατήσει αμάξι (ίσως και να το πάτησε, τώρα που το σκέφτομαι...)! Πάλι καλά που άντεξε τόσο. :lol:

 

 

 

Ε και; Την γκάμα την παρέχει, και είναι και καλή!

 

 

 

Να δούλευε και η κάμερα ε... :lol: Και εκτός αυτού, όλα αυτά δεν αναιρούν το ότι είναι γκουμούτσα. :p

 

 

 

Ε μα τι λέω τόση ώρα... Εψιλονάκιας είσαι κατά βαθος, απλά δεν το παραδέχεσαι. :rolleyes:

 

ΟΧι δεν καταλαβες απλα ειχε ξεβαψει το χρωμα του απο την χρηση και την πρωτοτυπια του !

Επισης ΟΛΑ μου τα κινητα τα κοπαναω οπου βρω γιατι δεν εχω κανενα λογο να τα προσεχω :p

 

Την παρεχει επειδη μπορει να μοιραζει το κοστος κατασκευης και εξελιξης τους και σε αλλες κατηγοριες εκτος απο αυτη , Οι ως τωρα συσκευες που δεν ειχαν ακολουθησει αυτη την λογικη απο την παλιοτερη σειρα Ε ειδαμε τι καταληξη ειχαν και σε πωλησεις και σε εξελιξη :lol:

 

Η καμερα του δουλευει κανονικοτατα σε πληροφορω γιατι αλλαχθηκε κατι που δεν ειχε γινει για μηνες με το ακουστικο του Ε51 !

 

Μα δεν καταλαβες θα το παρω για να στο δειχνω απο μακρια και να μην σε αφηνω να το πιασεις στα χερια σου και για να το πεταξω μετα στο συρταρι να σου σπασω τα νευρα ακομα περισσοτερο :D

Link to comment
Share on other sites

Απο SAR παιδια?? εχουμε κανενα στοιχειο??;)

Είναι νωρίς ακόμη.

 

 

Ε το ειπα και μονος μου οτι μαζι με τα μηνυματα που επειδη τα sectors στην εσωτερικη μνημη ειναι συνηθως μεγαλα πιανουν αδικαιολογητα πολυ χωρο το καθενα , τα βαζεις στην καρτα μνημης αν θελεις να κρατησεις πολλα .

Τωρα αν εγκαταστησεις και περισσοτερες απο οσες ειναι απλα χρησιμες εφαρμογες ετσι απλα για να υπαρχουν και οι υπολοιπες και εγκαταστησεις και αυτες στην μνημη της συσκευης ενταξει ειναι λιγα τα 60ΜΒ .

Για αυτον ομως ακριβως τον λογο εδω και αρκετα χρονια πλεον , με εξαιρεση τον καταλογο δεν υπαρχει κανεναν σχεδον περιορισμος στο να χρησιμοποεις την καρτα μνημης για ολες τις υπολοιπες λειτουργιες δυνατοτητες

Πίστεψε με πως έχω τις απολύτως απαραίτητες για μένα εφαρμογές.

Τέλος πάντων, δεν έχει νόημα να συνεχίσουμε τη κουβεντούλα αυτή, διότι είναι καθαρά υποκειμενικό πόση μνήμη είναι αρκετή για κάθε χρήστη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λετε η οθονη του οταν βαζεις 1 ρολοι για screensaver π.χ. να διακρινετε οπως το Ε66 π.χ. η θα ειναι μια μαυριλα και μιση οπως το Ν79?

(ελπιδες να ειναι φωτισμενη οπως του Ν85 π.χ. δεν εχω λογο αλλης τεχνολογιας!)

 

Καποιος αν γνωριζει κατι στα παραπανω.....:worry:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω, για μένα προσωπικά δεν υπάρχει κάποιος πραγματικός λόγος για τη μη χρησιμοποίηση επιπλέον αποθηκευτικού χώρου στη μνήμη του τηλεφώνου. Τόσο πολύ πια μειώνεται το κόστος της συσκευής με τη χρήση τσιπ 60ΜΒ αντί για 100 ή 130ΜΒ?

Ακόμα και να αποθηκεύεις τα μηνύματα στην κάρτα μνήμης (πράγμα που δεν είναι και πολύ πρακτικό, μιας και αν μεταφέρεις δεδομένα στην κάρτα και σου έρθει μήνυμα, θα καταλήξει στη μνήμη του τηλεφώνου, οπότε τα μνύματά σου σκορπίζονται σε δύο μνήμες και άντε να τα μεταφέρεις. Επίσης, το να έχεις πολλά αποθηκευμένα μηνύματα στην κάρτα, κάνει αρκετά πιο αργό το τηλέφωνο... ;)), υπάρχουν κρίσιμες εφαρμογές που δεν μπορούν να εγκατασταθούν στην κάρτα μνήμης, όπως θέματα, εφαρμογές συστήματος, όπως task managers, alternative UI apps, όπως handy shell κλπ, που χρειάζονται αρκετό χώρο κλπ. Επίσης, αν υπάρχουν ήχοι κλήσης που θέλεις να χρησιμοποιείς, ούτε κι αυτοί για ευνόητους λόγους μπορούν να τρέχουν από την κάρτα μνήμης. Επομένως, αντικειμενικά δεν είναι αρκετά τα 60ΜΒ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τι να πούμε τότε και για τα 50 ψωροMB εσωτερική μνήμη του κορυφαίου (κατά τα άλλα) Nokia E75; :wacko:

Στα τεχνικά χαρακτηριστικά το E52/E55 απλά "φυσάει"! :D

Το ξέρουμε όλοι, άλλωστε, πως τέλειο κινητό δε θα υπάρξει ποτέ... :X

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάνουμε την τρίχα τριχιά...

 

Αυτή την στιγμή στο Ε51 μου από τα 130 ΜΒ χρησιμοποιώ τα 47 και από αυτά τα 47 τα 45 είναι θέματα που δεν τα χρησιμοποιώ καν όλα. Μουσική, φωτογραφίες (όσες έχω βγάλει τέλος πάντων με την άθλια κάμερα του Ε51) κτλ πάνε όλα στην κάρτα μνήμης και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. ΟΚ, η μνήμη δεν είναι ποτέ αρκετή αλλά όχι και να θεωρούμε προβλημα το ότι το Ε52 έχει 60 ΜΒ. Και δεν καταλαβαίνω με τίποτα που είναι το πρόβλημα αν εγκαθιστούμε εφαρμογές στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...