Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

Αφου την παιρνεις που την παιρνεις την εξτρα τη συσκευη μαζι σου, μηπως θα επρεπε να δεις μια λυση σε mirroless η ακομα καλυτερα σε DSLR; τα αποτελεσματα ειναι πολυ καλυτερα. Εγω παντως εχω δει μεγαλη διαφορα.

 

Για να πας σε κατι καλο πρέπει να δώσεις απο 400 ευρώ και πάνω. Το zoom το αγόρασα καινούργιο 200 ευρώ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα στην παρεα...ενδιαφερομαι για κινητο με 2 sim, και με οσο γινεται καλυτερη φωτογραφια και καταγραφη βιντεο,και να εχει καλη ηχογραφηση και να εχει καλο gps και αν ειναι δυνατον και πυξιδα,Gravity Sensor,aselerometer, varometer.κτλ...... αυτα ειναι τα πιο βασικα.....αλλα δεν με χαλανε καθολου οι εξτρα δυνατοτητες και εφαρμογες,πιο πολυ ομως θελω να διαβαζω pdf .... ισως να μπορω να βαλω και καμια εφαρμογη οπως καποια που να μου δειχνει που ειναι τα αστερια καθε στιγμη ( ετσι μου εχουν πει..ξερει κανεις για ποια μιλαω? αν ναι παρακαλω για το λινκ..)δεν με ενδιαφερει σχεδον καθολου να παιζω παιχνιδια η να βλεπω βιντεο και δεν εχω σκοπο να το πειραξω καθολου στα λειτουργικα του........... ξερει κανεις να μου απαντησει για κατι που να πληρει τις προδιαγραφες μου ?διαθετω 150- 200 ευρω:):D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα...ενδιαφερομαι για κινητο με 2 sim, και με οσο γινεται καλυτερη φωτογραφια και καταγραφη βιντεο,και να εχει καλη ηχογραφηση και να εχει καλο gps και αν ειναι δυνατον και πυξιδα,Gravity Sensor,aselerometer, varometer.κτλ...... αυτα ειναι τα πιο βασικα.....αλλα δεν με χαλανε καθολου οι εξτρα δυνατοτητες και εφαρμογες,πιο πολυ ομως θελω να διαβαζω pdf .... ισως να μπορω να βαλω και καμια εφαρμογη οπως καποια που να μου δειχνει που ειναι τα αστερια καθε στιγμη ( ετσι μου εχουν πει..ξερει κανεις για ποια μιλαω? αν ναι παρακαλω για το λινκ..)δεν με ενδιαφερει σχεδον καθολου να παιζω παιχνιδια η να βλεπω βιντεο και δεν εχω σκοπο να το πειραξω καθολου στα λειτουργικα του........... ξερει κανεις να μου απαντησει για κατι που να πληρει τις προδιαγραφες μου ?διαθετω 150- 200 ευρω:):D

 

 

Αυτή η ερώτηση ,βλέπεις να κολλάει με το θέμα ;;;

Link to comment
Share on other sites

Το παραδοσιακό, με το σύγχρονο...

 

http://i1383.photobucket.com/albums/ah306/caldo1/2014-07-20202443_zpsace9af88.jpg~original

 

Η προσπάθεια, το χόμπυ και η αδρεναλίνη, και η άνεση...

 

http://i1383.photobucket.com/albums/ah306/caldo1/2014-07-20161325_zpsaaeba880.jpg~original

 

Και στις δύο έχω χρησιμοποιήσει μεγάλο zoom αλλά δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς... Απο 8 έως 10Χ πιστεύω

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι παλιά που μας την έλεγες ότι χρησιμοποιούσαμε τρίποδο ή το είχαμε κάπου σταθερά το 808 ε?
Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι παλιά που μας την έλεγες ότι χρησιμοποιούσαμε τρίποδο ή το είχαμε κάπου σταθερά το 808 ε?

 

Να μη χασεις εσυ...αμεσως:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ερώτηση ,βλέπεις να κολλάει με το θέμα ;;;

 

''οσο γινεται καλυτερη φωτογραφια και καταγραφη βιντεο'' θεωρεισα οτι ξερετε παραπανω απο εμενα για το θεμα...........

Link to comment
Share on other sites

Τα λόγια είναι περιττά.

 

Εκπληκτική, είναι σαν τρισδιάστατη.

Να σου ζήσει βρε :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτική, είναι σαν τρισδιάστατη.

Να σου ζήσει βρε :-)

 

Και σκέψου πως δεν πήρε ακόμη την cyan.....

Δικό σου ειναι βρε James???

Να σου ζήσει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη αξιοπρεπής φωτογραφία που έχει καταφέρει το κινέζικο μου :([ATTACH]47836[/ATTACH]

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

13 είναι η κάμερα απλά έπαιζα με τις ρυθμίσεις και ήταν κάπου στα 8.

 

Πέρα από το μέγεθος της φωτογραφίας υπάρχουν αλλαγές στην ανάλυση αλλά με το ίδιο μέγεθος;

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το μέγεθος της φωτογραφίας υπάρχουν αλλαγές στην ανάλυση αλλά με το ίδιο μέγεθος;

Δεν κατάλαβα τι εννοείς? :confused:

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς? :confused:

 

Έτσι όπως το έγραψα ούτε εγώ θα το καταλάβαινα :lol:

Εννοώ αν υπάρχει ρύθμιση έτσι ώστε αν μια κάμερα 20 MP ρυθμιστεί στα 8 MP να μην επηρρεαστεί το μέγεθος, το πόσο χώρο πιάνει η επιφάνειά του.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν γινεται αυτο, θα επηρρεαστει. Αναλογα με τα ΜΡ θα εχεις και το μεγεθος σαν επιφανεια οπως το αναφερεις.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν γινεται αυτο, θα επηρρεαστει. Αναλογα με τα ΜΡ θα εχεις και το μεγεθος σαν επιφανεια οπως το αναφερεις.

 

Δηλαδή δε γίνεται τα pixelάκια να γίνουν μεγαλύτερα έτσι ώστε να πιάνει τον ίδιο χώρο η επιφάνεια της φωτογραφίας αλλά με λιγότερα MP ε;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...